שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הדרת נשים/כפייה דתית ושאר ירקות

עקרב שתלטן​(שולט)
לפני 12 שנים • 25 בדצמ׳ 2011

הדרת נשים/כפייה דתית ושאר ירקות

עקרב שתלטן​(שולט) • 25 בדצמ׳ 2011
מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת, או במקרה הזה - מי שלא טרח בערב שבת יאכל חרא בשבת.

לאחרונה הדרת נשים תפסה את הכותרות ועלאק כולם מזועזעים. אבל תסלחו לי -הצחקתם אותי.
המאבק בין הזרם החילוני לזרם הדתי במדינתנו אינו חדש. הוא תמיד היה שם, לעיתים מתחת לפני השטח ולעיתים מעליו, אבל תמיד הוא היה שם. ואתם? מה אתם עשיתם במסגרתו? סביר להניח שכלום.

לפני יותר מעשרים שנה התחלתי את המאבק שלי. חונכחתי על ערכי התנועה הכנענית (תקראו קצת את כתביו של רטוש),הפרדת דת ומדינה, הכרה בלאום ישראלי ולא יהודי ועוד. כנער הפגנתי נגד הכפייה הדתית בירושלים. נלחמנו נגד סגירת כבישים בשבת, פתיחת מסעדות/בתי קפה/בתי עינוגים/בתי קולנוע בשבת וכו'.
ניהלנו מאבק!!!

במקביל מפלגה פוליטית חביבה בשם ד"ש הפכה להיות "שינוי". מפלגה שהאמינה בקפיטליזם כלכלי והפרדת דת ומדינה, וגם שם הייתי פעיל. לצערי, בתחילת שנות ה-90 המפלגה התאחדה עם "רץ" ומפ"ם" והפכה להיות "מרץ". מכירים?

ואז התחילו האכזבות. אני עדיין זוכר איך "בשם השלום" שולמית אלוני התפוטרה מתפקידה כשרת החינוך לאחר שהחרדים איימו לפרוש מהממשלה. אני זוכר איך עשרות אלפי אנשים צעקו בכיכר "רק לא ש"ס" וקיבלו את התשובה,"אני אהיה ראש ממשלה של כולם". אני זוכר איך (לאחר הפרישה ממרץ) טומי לפיד עוד ניסה להילחם וכולם טענו שהוא גזען.
ובסופו של דבר נכשלנו, ומדוע נכשלנו?
כי מאז הקמת המדינה ועד היום לא קם מנהיג שהיה מוכן לקחת את הסיכון הפוליטי ולהעמיד את החרדים במקום. לא בן גוריון שוויתר על חוקה, לא בגין, לא ברק, לא רבין, לא פרס וכמובן לא ביבי.

אתם בוכים על הדרת נשים? למה אתם לא בוכים על הקצבאות לחרדים, על אי השיוויון בנטל המיסים, בפטור הצבאי ועוד ועוד.

שאלתם את עצמכם למה אין לנו שר בריאות אלא רק סגן שר (ליצמן)? כי יהדות התורה בכלל לא מוכנה להיות חלק מהממשל והמשטר במדינה, אז הם כאילו לא בממשלה (סגן שר זה לא שר) אבל נתנו להם גם את תפקיד יושב ראש וועדת הכספים של הכנסת (המון המון כוח פוליטי כלכלי).

בשביל לשחרר את שליט ביבי רץ לרב עובדיה, לשכנע אותו בעד העסקה, בטרם התכנסה הממשלה (סוד בטחוני בתחת של ביבי כשמדובר בש"ס)

כשמפקד בה"ד 1 סילק 2 צוערים שקמו בזמן שירת נשים בטקס, כמעט העיפו אותו מהצבא.
אתם מבינים לאן הגענו? הצבא הפך לחרדי. מעניין מתי יוציאו את שירי הלהקות הצבאיות מהחוק?

יכולתי לכתוב כאן עוד הרבה דוגמאות לבזיון ולצביעות הפוליטית אבל בתכלס, אין כבר טעם.
המלחמה אבודה.
תבינו, יש 2 נושאים שאף פוליטיקאי לא באמת ילחם בהם - הימין הקיצוני (אתם באמת חושבים שנוער הגבעות ועצורי ההתנתקות נשפטו? הצחקתם אותי) והדתיים/כפייה דתית.

והדרת נשים? זה רק בכותרות בזכות התנועה הפמיניסטית אבל אל תצפו לתוצאות רציניות.
ביבי יבטיח הבטחות, יצא בהצהרות אבל בשורה התחתונה, שום דבר לא ישתנה.

תפנימו, עד שלא תהיה מהפכה חילונית חברתית רצינית במדינה, החרדים ימשיכו לעשות כרצונם.

ואתם? אתם תוכלו חרא.
ואני? אני כבר התייאשתי מהמלחמות האלו. אני את שלי עשיתי, עכשיו תורכם.
Mary Jane
Mary Jane • 25 בדצמ׳ 2011
ולמי שאין פייסבוק :

http://orr.org.il
A v​(שולט)

עקרב

A v​(שולט) • 25 בדצמ׳ 2011
בתור גבר גרוש,הייתי מת שתהיה הפרדה כזו.

היום החוק הולך על פי דין תורה,והגברים נדפקים..

הצוערים שקמו ויצאו..אין לי מושג למה העיפו אותם.זו אמונתם וזכותם לממש אותה.

אם לא היו עושים מזה סיפור,אז הוא לא היה קיים.

אם אנשים מגדירים את עצמם כ"נאורים" ואנשי "ערכים ומוסר" אדרבה כבדו את האחר.

ואולי לא שמת לב..היום הרוב הגדול של לוחמי וקציני צהל ביחדות הכי מובחרות,הם חובשי כיפות.

וכמו שלך יש את הזכות לאג'נדה,גם להם יש.

מפתיע אותי שדווקא אלה שניכסו לעצמם את הדמוקרטיה ו"ערכיה" כל כך עיוורים לזכויות בסיסיות של

האחר.

מצד שני העיוורון ברור לי..הרי הדתיים הם הם אלה שבגינם קימים כל תחלואי העולם..

מעניין למה אף לא אחד בוכה על הקיצבאות לערבים..קיצבאות ודמי נסיעות למחבלים שהורשעו

בטרור נגד מדינת ישראל..ילדי מחבלחים שחיים רוקמים מזימות נגדנו וחיים מזיעת אפי..

הדתיים הם מטרה נוחה לכל החיצים..רק תזכרו שגם הם עלולים להגיע למצב של ,נמאס לנו מהחילונים..

ואחרי כל השנאה לדתיים אחרי כל ההשמצות,ההסתה..המשפט הכי ראוי לטעמי

"רק שמור אותי מאוהביי,ומשונאי אשמר בעצמי"
מUחדת
מUחדת • 25 בדצמ׳ 2011
"תבינו, יש 2 נושאים שאף פוליטיקאי לא באמת ילחם בהם - הימין הקיצוני (אתם באמת חושבים שנוער הגבעות ועצורי ההתנתקות נשפטו? הצחקתם אותי) והדתיים/כפייה דתית"

טועה ומטעה. העין נמשכת להיכן שהכותרת הראשית מצביעה. יש לי תחושה שאם הילדונת המתוקה מבית-שמש הייתה ערביה וכל המקרה היה קורה ביפו עם מאמינים מוסלמים- היינו מהנהנים וככל הניראה- מתעלמים. למה? כי כשזה מגיע לדת/אמונה של האחר אנחנו הרבה יותר מקבלים, מבינים, מכבדים. אם זו יהדות- אז זה חרא בחסות המדינה.

מפחידה אותי התלהמות- כל התלהמות וכפייה מפחידה אותי לא פחות. וקיצוניות.
ומחרידות אותי קריאות כמו "שישרפו", "להבעיר להם בתי כנסת" ועוד כמה ברכות ששמעתי במו אוזני בימים האחרונים כלפי כללללללללל החרדים.
"אם זה יפני או סיני, אני תמיד מתבלבל" (ע.לידר) ולא- לא כל החרדים קיצוניים, שונאי אדם, אלימים, תוקפניים וממציאים לעצמם הלכות, סביר להניח שרובם המוחץ אינו כזה ולא נוהג בצורה כזאת.
אישי ציבור דתיים כמו אריה דרעי, בתו של הרב עובדיה יוסף- בדיוק כמו אביה, מתנגדים להדרת נשים מהמרחב הציבורי ולצערי ניראה שקולם לא נשמע כלל כי יותר 'ניוז' לצלם את האפס התורן שנתקל במצלמת הטלוויזיה.
מUחדת

ערוות הסטיקר

מUחדת • 25 בדצמ׳ 2011
ובעניין הקיצבאות- רק מי שקיבל אי פעם קיצבה מביטוח לאומי יכול להבין כמה הסכומים האלו קטנים. אתם משחררים את המילה הזו כאילו מדובר בעשרות אלפי שקלים המתגלגלים מדי חודש למשפחה. זו הבעיה האמיתית? לא משכורות העתק של הבכירים במשק? תקציב הביטחון האסטרונומי?

תכנית הליבה שנלמדת או לא נלמדת בישיבה- היא הבעיה? ובבתי ספר בו תוכנית הליבה נלמדת, כלומר ברוב בתי הספר בארץ- הליבה הפכה את תלמידינו לטובים יותר או מוצלחים בהכרח? על גיוס אתם מדברים? אז אני חילונית- ולא התגייסתי. עם יד על הלב- כל מי שאתם מכירים עשה צבא? ואם עשה- עשה שירות מלא או כזה בעל ערך?
צאו לעבוד? אוקיי- לפי נחמיה שטרסלר גם אם מחר יצאו 60,000 אברכים לשוק העבודה- למדינה יש 60 אלף מקומות עבודה עבורם?

די לדבר בסיסמאות. ואנחנו כל הזמן מדברים בסלוגנים. מכל צד.

"אין שלום עם ערבים/ אל תתנו להם רובים/ קרבי זה הכי-אחי
גיוס לכולם/ פטור לכולם/ אין שום יאוש בעולם"
(הדג נחש)
מUחדת

ואחרון חביב:

מUחדת • 25 בדצמ׳ 2011
אמנם אני לא עשיתי צבא אבל גיסי הדוס ממשיך לעשות מילואים ביחידה מובחרת.
FOR GOOD
FOR GOOD • 25 בדצמ׳ 2011
לעניין הפרדת הדת מהמדינה

המלחמה לא אבודה, אבל היא הולכת להיות קשה
מאד קשה

והסיכויים לנצח בה איכשהו - לא טובים, לא טובים...

נ.ב - זה היה הקטע עוד של בן גוריון לא להפריד בינהם

אחח, בן גוריון

נוסטלגיה...

"אומרים שהיה פה שמייח לפני שנולדנו"....
נערת אמצע​(אחרת){!}
נערת אמצע​(אחרת){!} • 25 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
לעניין הפרדת הדת מהמדינה

המלחמה לא אבודה, אבל היא הולכת להיות קשה
מאד קשה

והסיכויים לנצח בה איכשהו - לא טובים, לא טובים...

נ.ב - זה היה הקטע עוד של בן גוריון לא להפריד בינהם

אחח, בן גוריון

נוסטלגיה...

"אומרים שהיה פה שמייח לפני שנולדנו"....

והוא עוד עמד על הראש. להזכירנו ...
ולא על הרגליים האחוריות.

אין באמור לעיל לעשות אותי פחות אישה או יותר מבינה

Re: הדרת נשים/כפייה דתית ושאר ירקות

נערת אמצע​(אחרת){!} • 25 בדצמ׳ 2011
עקרב שתלטן כתב/ה:
מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת, או במקרה הזה - מי שלא טרח בערב שבת יאכל חרא בשבת.

לאחרונה הדרת נשים תפסה את הכותרות ועלאק כולם מזועזעים. אבל תסלחו לי -הצחקתם אותי.
המאבק בין הזרם החילוני לזרם הדתי במדינתנו אינו חדש. הוא תמיד היה שם, לעיתים מתחת לפני השטח ולעיתים מעליו, אבל תמיד הוא היה שם. ואתם? מה אתם עשיתם במסגרתו? סביר להניח שכלום.

לפני יותר מעשרים שנה התחלתי את המאבק שלי. חונכחתי על ערכי התנועה הכנענית (תקראו קצת את כתביו של רטוש),הפרדת דת ומדינה, הכרה בלאום ישראלי ולא יהודי ועוד. כנער הפגנתי נגד הכפייה הדתית בירושלים. נלחמנו נגד סגירת כבישים בשבת, פתיחת מסעדות/בתי קפה/בתי עינוגים/בתי קולנוע בשבת וכו'.
ניהלנו מאבק!!!

במקביל מפלגה פוליטית חביבה בשם ד"ש הפכה להיות "שינוי". מפלגה שהאמינה בקפיטליזם כלכלי והפרדת דת ומדינה, וגם שם הייתי פעיל. לצערי, בתחילת שנות ה-90 המפלגה התאחדה עם "רץ" ומפ"ם" והפכה להיות "מרץ". מכירים?

ואז התחילו האכזבות. אני עדיין זוכר איך "בשם השלום" שולמית אלוני התפוטרה מתפקידה כשרת החינוך לאחר שהחרדים איימו לפרוש מהממשלה. אני זוכר איך עשרות אלפי אנשים צעקו בכיכר "רק לא ש"ס" וקיבלו את התשובה,"אני אהיה ראש ממשלה של כולם". אני זוכר איך (לאחר הפרישה ממרץ) טומי לפיד עוד ניסה להילחם וכולם טענו שהוא גזען.
ובסופו של דבר נכשלנו, ומדוע נכשלנו?
כי מאז הקמת המדינה ועד היום לא קם מנהיג שהיה מוכן לקחת את הסיכון הפוליטי ולהעמיד את החרדים במקום. לא בן גוריון שוויתר על חוקה, לא בגין, לא ברק, לא רבין, לא פרס וכמובן לא ביבי.

אתם בוכים על הדרת נשים? למה אתם לא בוכים על הקצבאות לחרדים, על אי השיוויון בנטל המיסים, בפטור הצבאי ועוד ועוד.

שאלתם את עצמכם למה אין לנו שר בריאות אלא רק סגן שר (ליצמן)? כי יהדות התורה בכלל לא מוכנה להיות חלק מהממשל והמשטר במדינה, אז הם כאילו לא בממשלה (סגן שר זה לא שר) אבל נתנו להם גם את תפקיד יושב ראש וועדת הכספים של הכנסת (המון המון כוח פוליטי כלכלי).

בשביל לשחרר את שליט ביבי רץ לרב עובדיה, לשכנע אותו בעד העסקה, בטרם התכנסה הממשלה (סוד בטחוני בתחת של ביבי כשמדובר בש"ס)

כשמפקד בה"ד 1 סילק 2 צוערים שקמו בזמן שירת נשים בטקס, כמעט העיפו אותו מהצבא.
אתם מבינים לאן הגענו? הצבא הפך לחרדי. מעניין מתי יוציאו את שירי הלהקות הצבאיות מהחוק?

יכולתי לכתוב כאן עוד הרבה דוגמאות לבזיון ולצביעות הפוליטית אבל בתכלס, אין כבר טעם.
המלחמה אבודה.
תבינו, יש 2 נושאים שאף פוליטיקאי לא באמת ילחם בהם - הימין הקיצוני (אתם באמת חושבים שנוער הגבעות ועצורי ההתנתקות נשפטו? הצחקתם אותי) והדתיים/כפייה דתית.

והדרת נשים? זה רק בכותרות בזכות התנועה הפמיניסטית אבל אל תצפו לתוצאות רציניות.
ביבי יבטיח הבטחות, יצא בהצהרות אבל בשורה התחתונה, שום דבר לא ישתנה.

תפנימו, עד שלא תהיה מהפכה חילונית חברתית רצינית במדינה, החרדים ימשיכו לעשות כרצונם.

ואתם? אתם תוכלו חרא.
ואני? אני כבר התייאשתי מהמלחמות האלו. אני את שלי עשיתי, עכשיו תורכם.

בחיי שלא באתי להתנגח איתך.
אבל מי זה תפנימו ?
מי זה אנחנו ומי זה אתם ?

עדיין אישה. לא מאוד מבינה. בלתי חובבת צדדים של אנחנו ואתם חוץ מהשיר ההוא ....