בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פעילות חדר חושך

Brave Dwarf
לפני 12 שנים • 20 במרץ 2012
Brave Dwarf • 20 במרץ 2012
שיר כאב כתב/ה:
אלא מתוך הכרה שאנשים שונים מתמודדים עם תהליכים דומים.

יפה.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 20 במרץ 2012
שלום איש אחר,

למרות כל התגובות עד עכשיו יש כמה דברים שחשוב לי לומר לך ולכל מי שחושב בכיוון של הדברים שכתבת.

אני חושב שאתה מסתכל בעיניים של שחור ולבן: אין ידע, שלא יכנסו לי למיטה, כת...

מההיכרות שלי עם כתות (ותאמין לי שאני מצטער שהן בכלל קיימות), אתה צריך לשאול את עצמך כמה שאלות מפתח: האם אנחנו דורשים משהו בתמורה? האם אנחנו מגבילים את מי שבא או משנים את חייו לבלי הכר? האם אנחנו עוסקים באמונה? והתשובה היא לא, בכל הסעיפים.

אנחנו לא חודרים ולא מסתכלים על הזיונים של אף אחד. לא בזכוכית מגדלת ולא במיקרוסקופ. ואני אוסיף ואומר - בטח שלא בהתנשאות. אין לנו שום יומרות להשליט איזו נורמה ויותר מזה, אנחנו הרבה פעמים לא מסכימים בין עצמנו ומביעים דיעות שונות. זה מה שיפה בזה.

כל כך הרבה שנים אנשים מנעו ידע וחופש מחשבה מאחרים בשם הדת, בשם התרבות ובשם האהבה ובכך השיגו שליטה משמעותית וציות של האחר. הייתי רוצה לחשוב שחדר חושך עושה את ההפוך מכך ובעצם פותח את הדלת ומכניס קצת אור וצבע.

אני משוכנע שברגע שתבין שאף אחד לא רוצה להחליט בשבילך או לומר לך מה אתה ''צריך לעשות'', שאין היררכיה של יודעים יותר ויודעים פחות, ושהדיעה שלך נחשבת בדיוק כמו של המרצה של אותו הערב, זה יהיה בעיניך פחות חמור ואולי אפילו תבוא לבקר icon_smile.gif

ולגבי המרכז הגאה - אני גאה שהם מארחים את הקבוצה. לחלק זה נראה טבעי שאפשר לבחור בכל מקום לקיים בו את המפגשים האלה, אבל במציאות זה לא כך. זה לא קל למצוא את הפתיחות וזה לא קל למצוא מקום שלא מבקש כסף. המרכז הגאה מאפשר לכל אחד להיכנס ולשלם מחיר מצחיק או כפי יכולתו (שזה אומר גם שקל אחד אם זה מה שיש או כלום, למי שמצבו הכלכלי לא מאפשר. זו אמירה חברתית מאוד חזקה ואני שמח להיות חלק ממנה. )

''ידע זה כח'' - פרנסיס בייקון
פפריקה
פפריקה • 20 במרץ 2012
אני רק באתי לפרגן ליוזמה, לפרגן לטיצ'ר על התגובה הנהדרת שלו.
אני אשמח להגיע למפגשים האלה, כי אני יודעת שמי שלוקח בזה חלק זה אנשים טובים שהכוונות שלהם טובות.
אחלה יוזמה!
נסיךהאופל​(שולט)
לפני 12 שנים • 1 באפר׳ 2012

למה אתם שוברים את הראש ???

נסיךהאופל​(שולט) • 1 באפר׳ 2012
מי שירצה יילך, מי שלא לא ילך.... אם יהיה מעניין השמועה תעבור מאוזן לאוזן...