לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאני אוריד מהשולחן???????

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 12 שנים • 4 באפר׳ 2012

Re: לוגיקה

בלוסום​(לא בעסק) • 4 באפר׳ 2012
domme כתב/ה:
Barnit כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Barnit כתב/ה:

אני שואלת שאלה אחת,
נשים, איפה לכל הרוחות הכבוד שלכן?

אני חושב שהכבוד נמצא במקום בו כל אדם רשאי להחליט עבור עצמו, גם אם הוא מחליט על קריירה, גם אם הוא מחליט להשאר בבית ולגדל ילדים, לבשל ולנקות וגם אם הוא מחליט לשלב בין השניים. ופגיעה בכבוד מתרחשת כאשר אנשים קובעים עבור אחרים מה מכובד להם ומה לא.

בהחלט, כל אחד שיחליט מה הוא מכבד בעצמו
אתה יכול להחליט מה הכבוד שלך לך ולכל שפחה פרייארית שרוצה להיות משרתת שלך, רק תעבוד חזק על השיכנוע שתאמין שהיא באמת "שפחה" שלך אגב קירצוף רהיטים, שאיבת אבק, שטיפת ריצפה, ניקוי תריסים, ציחצוח אמבטיה ושירותים, כביסות, בישולים, קניות וטיפולי משק בית שוטפים..

קשה לי להבין כל אישה כיום, שלוקחת על עצמה את כל אלה לבד, ואחר כך מסתכלת על עצמה במראה ומרגישה כבוד עצמי

אבל מי אתה שתבין
התגובה שלך, בכנות, יותר מעציבה ממכעיסה אותי
עצוב לראות שעדיין קיימים גברים כמוך

אני לא יודעת אפילו איך לבלוע את מה שאת כותבת.
איפה הכבוד שלנו? איך אנחנו יכולות להיות משרתות של מישהו? שפחות?
את שמת לב באיזה אתר את נמצאת?
יש פה נשים שרוצות את זה, שזה עושה להן טוב.
לא כולן נשלטות של הכוס שלהן, יש כאלה שזה יותר מזה בשבילן.
שהשירות, הנתינה על כל צורתיה השונות, היא מה שמניע אותן לעוד.
שהמחוות הקטנות של קבלת אדון הבית למבצרו שהוא מריח טוב ומלא כל טוב,
המחוות שגורמות לו לרצות לחזור הביתה ולחייך ככה שהוא עולה במדרגות הביתה -מחייך באמת -
אלו הדברים שבאמת חשובים להן.

המרמור האישי שלך והעובדה שאת נתקלת (וגם אני) בהמון אידיוטים פה לא אומר שאת יכולה לפסול אותי ושכמותי, שאולי מתאים להן להשאר בבית ולטפל במבצר של המלך שלהן.
ה''שפחה'' הזאת כמו שאת מתארת אותה כרכיכה חסרת עמוד שדרה ונבובה, רק כי היא לא מתאימה למה שאת מגדירה כ''כבוד עצמי'' - יותר חזקה ממה שכל קרייריסטית היום יכולה לרצות להיות.

תעבדי קצת על קבלת האחר, תני קרדיט למי שמתאים לה להיות אישה ולא רוצה לנסות להיות גבר.
תני קרדיט למי שמאמין בדרך ה''ישנה'', זאת שאומרת שהגבר הוא השולט בבית, הוא האלפה והוא המוביל.
תני כבוד לנשים שמאמינות בדרך אחרת בזמן שאת מבקשת שיתנו לך כבוד על הדרך שלך.

עצוב לי לראות שקיימות נשים שמזלזלות במושג שפחה וסאבית.
עצוב שבאתר בדסמ יש כזאת רמה של שפיטה.

אני לא רואה שום ניגוד בין כך שאני לא נשלטת של הכוס, לבין כך שלא אהיה על תקן מנקת בית. יש בין לבין, אני נעה בטווח הזה. לא חושבת ש"מי שלא נשלטת של הכוס שלה" בהכרח תהיה עוזרת בית..
מה שכן, מיי קינק יור קינק - יכולה לקבל את מי שכן ואת מי שלא, אישה הישר בעיניה תעשה. (:
כל אחד מאיתנו פה מסיבותיו הוא, יש הרבה גוונים לשליטה, כל אחד מהם שונה מהשני.
מסכימה עם כל מי שאמר, שכל עוד זה מסוכם בין שני בני הזוג - זה מה שקובע וחשוב. כל השאר לא רלוונטי. אין פה נכון או לא נכון, רק מתאים בין שני אנשים.
feminine3​(אחרת)

אחח איזה עולם

feminine3​(אחרת) • 4 באפר׳ 2012
תראו מה זה, כל אחד עושה מה שטוב לו
icon_eek.gif
walking dead

walking dead • 4 באפר׳ 2012
Barnit כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Barnit כתב/ה:

אני שואלת שאלה אחת,

אני חושב שהכבוד נמצא במקום בו כל אדם רשאי להחליט עבור עצמו, גם אם הוא מחליט על קריירה, גם אם הוא מחליט להשאר בבית ולגדל ילדים, לבשל ולנקות וגם אם הוא מחליט לשלב בין השניים. ופגיעה בכבוד מתרחשת כאשר אנשים קובעים עבור אחרים מה מכובד להם ומה לא.

אתה יכול להחליט מה הכבוד שלך לך ולכל שפחה פרייארית שרוצה להיות משרתת שלך, רק תעבוד חזק על השיכנוע שתאמין שהיא באמת "שפחה" שלך אגב קירצוף רהיטים, שאיבת אבק, שטיפת ריצפה, ניקוי תריסים, ציחצוח אמבטיה ושירותים, כביסות, בישולים, קניות וטיפולי משק בית שוטפים..

קשה לי להבין כל אישה כיום, שלוקחת על עצמה את כל אלה לבד, ואחר כך מסתכלת על עצמה במראה ומרגישה כבוד עצמי

אבל מי אתה שתבין

נראה לי שאת מתבלבלת מאוד בין אישה שעושה את עבודות הבית כי היא אישה וכי ככה החברה החליטה בשבילה לבין אישה שעושה את עבודות הבית מתוך בחירה חופשית ומתוך הנאה. והבלבול הזה שלך, שלצערי אינו ייחודי רק לך אלא ל"פמיניסטיות" רבות - מבחינתי גרוע יותר מדברי ההבל של השובניסט הקיצוני ביותר.
באיזו זכות את פוסלת ומזלזלת כך בנשים הלוקחות על עצמן מתוך בחירה חופשית לחלוטין את עבודות הבית? אני למשל, מבשלת ואופה. עבורי בישול ואפייה הם תראפיה מהנה ואין יותר כיף מבחינתי לראות את בעלי ואת הילדה שלי מלקקים אצבעות לאחר שטעמו מהתבשילים או המאפים שלי. בנוסף, אישה הזויה שכמותי, אני שואבת הנאה לא מוסברת מקרצוף המטבח שלי.
לסיכום, מוטב שתזכרי כי מהות השוויון בין גבר לאישה הוא לא ב"מי מוריד את הזבל" אלא בבחירה החופשית ובכבוד הדדי לבחירות אלו.
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }

הוא תמיד עוזר להוריד מהשולחן.

האמת היא,
שאין לי מושג איך הייתי מגיבה אם הייתי נדרשת לעשות את הכל בבית.
ככה, על בסיס קבוע.
אני מניחה שזה היה מוציא אותי מדעתי
ואני מניחה שהייתי עושה את הכל
ואני מניחה שהייתי מתמרמרת על כך
ואפילו נעשית די נודניקית ומעצבנת.

סביר שהיה לי קשה לחשוב על זה כעל דבר מוחלט
קבוע
אין סופי
ועוד לדייק ולנקות ולסדר באופן שיהיה טוב + בשבילו?

זה מקומם אותי.
ומגרה אותי.

ההעדפה שלי היא שזה לא יהיה נטל ותפקיד שלי
ושכן נוכל לעשות יחד.
בלי הגדרות ורשימות מה של מי
פשוט כשמשהו לא נעשה, ורואים אותו, אז עושים.

אי לכך ובהתאם לזאת
אני רואה ועושה כלים, כביסות, מבשלת, שוטפת, מנהלת תשלומים ורישומים,
אחראית על הבירוקרטיה, מארגנת מפגשים, ימי הולדת, נסיעות, שוטפת את הבית,
בכל פעם שאני מכניסה כביסה לארון, אני מוציאה את העמודה ומסדרת יפה ורק אז מחזירה,
אני חייבת, לעצמי, לנקות את הגז בכל פעם שמעבירה סמרטוט על השיש,
אני זו שמחליפה מצעים, מסדרת ומנקה את המקרר (לכל דבר המקום שלו, כן?),
התיוקים שלי הם לפי שנים ונושאים, אני זו שרואה מה חסר בבית וצריך לקנות
ואני גם זו שמסדרת בארונות. חוץ מבקבוקי השתיה, כי הם מיד הולכים למקרר ולפעמים הוא מכניס אותם.
והוא גם עורך את השולחן אם אני באמצע הבישולים. אבל בד"כ הוא איטי מדי, אז אני עוזרת.
מביאה, מזרזת. ולקניות אנחנו הולכים יחד. כשהוא בארץ. שירותים ואמבטיה אני לא
חושבת שהוא יודע לנקות בכלל. וגם ככה בשביל לשבת ללמוד, אני צריכה שיהיה מסודר כאן.

שלא תבינו לא נכון, גם הוא מבשל. כשעבדתי בימי שישי, כמעט תמיד הייתי חוזרת לבית עם ריח של בית.
יום אחד חזרתי והיה על הגז סיר עם כרוב ממולא. והכל מסביב נקי, אין כלים בכיור.
נקרעתי מצחוק ושאלתי אותו אם קנה את זה בשוק האוכל. התשובה היתה לא.
ומאז הוא מקפיד להשאיר כלים ועדויות. הוא גם זה שמביא מהאוטו את הקניות, אם יש צורך בעליה שניה.
והוא זה שנוהג ואני יכולה לשתות מתי שרק רוצה.
וגם לא אכפת לי ללכת לישון כשיש כלים בכיור או אם הבית מבולגן מערב של כיף או מסתם ערב.
אבל כשאני קמה בבוקר, אני חייבת חייבת לאפס את הכל.
הוא לא מתעצבן אם חוזר והבית מבולגן. לי זה מפריע.

אז אתם מבינים, כל אחד עושה את מה שהוא רואה.
אוי ואבוי היה לו אם היה אומר לי שאני אחראית על הנקיונות בבית.
זה היה מכעיס אותי באותה מידה שאני כועסת מהמחשבה על זה.

יש לי איש נפלא. הוא עושה למעני - אני יכולה לומר - הכל.
זה לא התפקיד שלי נקיונות.
אני פשוט זו שעושה אותם.
פרלין​(נשלטת){ש}

מקופלת

פרלין​(נשלטת){ש} • 4 באפר׳ 2012
והוא שם לב לזה?

כי לי הרבה יותר חשוב איך שהבית נראה אבל אני חושבת שלאיש שלי יש עיוורון לכלוך ובלאגן שלא היה כמותו. ואנחנו ממש מתחלקים בהכל, ממש. לא כי הוחלט ככה, לא עשינו רשימה של חלוקה, אלא כי ככה זה פה. ככה זה קרה.

פעם אחת, בתחילת היחסים שלנו, כחלק ממשחק הוא נתן לי סטירה על כוס שלא נוקתה היטב. אני נפגעתי, אלוהים ישמור. נעלבתי עד עמקי נשמתי. ככה הבנתי שזה לא רק שלא עושה לי את זה, אלא זה בצד השני - משפיל אותי ממש. על אמת.

דומי, רק רציתי לומר לך שלהיות שפחה של הכוס שלי זה תענוג לא נורמלי. ומכיוון שהאיש שלי יודע איך לדבר עם הכוס שלי, אז שנינו, גם הכוס וגם אני, די סוגדים לו כשהוא מפעיל אותנו.
barnit

אהמ

barnit • 4 באפר׳ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
אז תריבי אתם. מה שעשית כאן אינו הוגן. עלבת בנשים שבחרו באורח חיים השונה משלך, ניסית לעלוב בי, והצגת את כל הנאמר בשרשור באור לחלוטין בלתי צודק ובלתי נאמן למקור.

אגב התמסרות, יש לה הרבה מאוד פנים. היא יכולה להביע את התמסרותה בדרך זו והוא במקביל יביע את שלו בדרך אחרת. בסופו של דבר כל עוד מתקיים איזון, אף אחד לא יוצא "פראייר" כדבריך. ובכלל ממתי מודדים מערכות יחסים דרך פריזמה של "פרייריות"? אני יודע שאנחנו בישראל וזה, אבל עדיין... icon_rolleyes.gif

אתה מנסה לגרום לי להרגיש רע? הפסיכולוגיה בגרוש שלך לא תעזור לך.
דבר ראשון עצם זה שהראת לי שאתה וזוגתך אוהבים את צורת החיים הזאת, לא עושה אותך צודק,
מי שזה עושה לו טוב שיהנה.

אני כרגע מדברת מנק' מבט כולללת של כלל הנשים פה,
עצם העניין שגברים פה מתייחסים לחיי משק הבית בזוגיות כחלק מחיי השליטה, לדעתי פסול מראש. וזה לא מעיד על שום "התמסרות" אמיתית מצד שיפחה אם היא נהייתה המשרתת שלכם.
להפך, זה מראה שאתה כבן זוג שלה ושולט שלה לא מכבד אותה מספיק שאתה מפיל עליה הכל.
וכן זה מה שנקרא פרייארית...
הגעיל אותי עוד שאתה רושם שאתה אוהב לחזור לריח של בית נקי ולדעת שהאישה שלך דאגה לזה.
יש באישה הרבה יותר ממשרתת.. ובמצב של היום למרבית הנשים גם אין זמן לחזור הביתה ולקחת על עצמן את כל המטלות.
*לדעתי*, כל גבר שחיי בשקר שאם הוא חיי בשותפות עם נשלטת המשמעות לכך שהיא תישא על עצמה את כל מטלות הבית ואם לא היא לא מספיק מסורה,
צריך לנפץ מהר מאוד את הבועה שהוא חיי בה.
יש הפרדה מאוד ברורה מבחינתי בין יחסי שליטה לחיים המשותפים.
נגעת בנקודה עצמה.

אני לא חושבת שאכפת לי לעשות את כל זה.
אולי אכפת לי, אבל אני עושה.

אני צריכה לדעת שהוא מכיר בזה.
בהכל. שהוא רואה ויודע ומבין את המאמצים
על רמותיהם השונות.

אני יודעת שהוא לא רואה את הכל.
זה קשה.
אבל הוא מתחיל לראות.
ואני יודעת מראש שבגדול הוא מעריך את זה.
אבל אני אדם של פרטים.
פרלין​(נשלטת){ש}

אבל ברנית

פרלין​(נשלטת){ש} • 4 באפר׳ 2012
את לא הוגנת.
הגמד רשם בפירוש שהוא לא מצפה אותו דבר מאישה שגם עובדת. כנראה שחלוקת הנטל ביניהם היא כזו וזה מה שעושה להם טוב. סבבה. זה לא גורע בכלום, בעיני, מהכבוד שלה.

עבודות הבית (וזה שוביניזם למתקדמים לטעון ככה) לא פחותות מהעבודות בחוץ. הן אולי משעממות (אותי ואותך), אבל אין בהן פחיתות כבוד.

אני מבינה את הכעס שלך, אבל אני לא רואה למה הוא רלוונטי פה, כרגע, למה שהוא כתב.

Re: אהמ

Barnit כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
אז תריבי אתם. מה שעשית כאן אינו הוגן. עלבת בנשים שבחרו באורח חיים השונה משלך, ניסית לעלוב בי, והצגת את כל הנאמר בשרשור באור לחלוטין בלתי צודק ובלתי נאמן למקור.

אגב התמסרות, יש לה הרבה מאוד פנים. היא יכולה להביע את התמסרותה בדרך זו והוא במקביל יביע את שלו בדרך אחרת. בסופו של דבר כל עוד מתקיים איזון, אף אחד לא יוצא "פראייר" כדבריך. ובכלל ממתי מודדים מערכות יחסים דרך פריזמה של "פרייריות"? אני יודע שאנחנו בישראל וזה, אבל עדיין... icon_rolleyes.gif

אתה מנסה לגרום לי להרגיש רע? הפסיכולוגיה בגרוש שלך לא תעזור לך.
דבר ראשון עצם זה שהראת לי שאתה וזוגתך אוהבים את צורת החיים הזאת, לא עושה אותך צודק,
מי שזה עושה לו טוב שיהנה.

אני כרגע מדברת מנק' מבט כולללת של כלל הנשים פה,
עצם העניין שגברים פה מתייחסים לחיי משק הבית בזוגיות כחלק מחיי השליטה, לדעתי פסול מראש. וזה לא מעיד על שום "התמסרות" אמיתית מצד שיפחה אם היא נהייתה המשרתת שלכם.
להפך, זה מראה שאתה כבן זוג שלה ושולט שלה לא מכבד אותה מספיק שאתה מפיל עליה הכל.
וכן זה מה שנקרא פרייארית...
הגעיל אותי עוד שאתה רושם שאתה אוהב לחזור לריח של בית נקי ולדעת שהאישה שלך דאגה לזה.
יש באישה הרבה יותר ממשרתת.. ובמצב של היום למרבית הנשים גם אין זמן לחזור הביתה ולקחת על עצמן את כל המטלות.
*לדעתי*, כל גבר שחיי בשקר שאם הוא חיי בשותפות עם נשלטת המשמעות לכך שהיא תישא על עצמה את כל מטלות הבית ואם לא היא לא מספיק מסורה,
צריך לנפץ מהר מאוד את הבועה שהוא חיי בה.
יש הפרדה מאוד ברורה מבחינתי בין יחסי שליטה לחיים המשותפים.

חבל שאת שיפוטית כל כך.

מותר לו להיות שוביניסט
כשם שלך מותר להיות פמיניסטית או כל דבר אחר.

מותר לי לראות בזה התמסרות
כפי שלך מותר לראות שזה לא.

הכתיבה שלך מלאה שיפוטיות
ובכך את מקטינה את עצמך. לדעתי.
אני מכבדת את דעותייך, רק דעי
שהטרמינולוכיה שלך, וההתנסחויות התובעניות שלך
מיותרות. מתנצחות. מזלזלות. ומקטינות אותך
בזמן שהן מגדילות את האחר.
ולא בגלל דיעותיו, אלא בגלל התנהלותו.
barnit

barnit • 4 באפר׳ 2012
domme כתב/ה:
Barnit כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Barnit כתב/ה:

אני שואלת שאלה אחת,

אבל מי אתה שתבין

אני לא יודעת אפילו איך לבלוע את מה שאת כותבת.
איפה הכבוד שלנו? איך אנחנו יכולות להיות משרתות של מישהו? שפחות?
את שמת לב באיזה אתר את נמצאת?
יש פה נשים שרוצות את זה, שזה עושה להן טוב.
לא כולן נשלטות של הכוס שלהן, יש כאלה שזה יותר מזה בשבילן.
שהשירות, הנתינה על כל צורתיה השונות, היא מה שמניע אותן לעוד.
שהמחוות הקטנות של קבלת אדון הבית למבצרו שהוא מריח טוב ומלא כל טוב,
המחוות שגורמות לו לרצות לחזור הביתה ולחייך ככה שהוא עולה במדרגות הביתה -מחייך באמת -
אלו הדברים שבאמת חשובים להן.

המרמור האישי שלך והעובדה שאת נתקלת (וגם אני) בהמון אידיוטים פה לא אומר שאת יכולה לפסול אותי ושכמותי, שאולי מתאים להן להשאר בבית ולטפל במבצר של המלך שלהן.
ה''שפחה'' הזאת כמו שאת מתארת אותה כרכיכה חסרת עמוד שדרה ונבובה, רק כי היא לא מתאימה למה שאת מגדירה כ''כבוד עצמי'' - יותר חזקה ממה שכל קרייריסטית היום יכולה לרצות להיות.

תעבדי קצת על קבלת האחר, תני קרדיט למי שמתאים לה להיות אישה ולא רוצה לנסות להיות גבר.
תני קרדיט למי שמאמין בדרך ה''ישנה'', זאת שאומרת שהגבר הוא השולט בבית, הוא האלפה והוא המוביל.
תני כבוד לנשים שמאמינות בדרך אחרת בזמן שאת מבקשת שיתנו לך כבוד על הדרך שלך.

עצוב לי לראות שקיימות נשים שמזלזלות במושג שפחה וסאבית.
עצוב שבאתר בדסמ יש כזאת רמה של שפיטה.

לי עצוב שדווקא אישה לא רואה על מה אני נאבקת פה.
והניסיון שלך להעליב אותי? במה זה עוזר לך?
ועצוב גם של כך הרבה אנשים תומכים דווקא בדעה הפרמיטיבית
אבל מה ציפיתי?
אז מה שאני נמצאת באתר כזה? זה עושה אותי פחות סאבית כי יש לי עמוד שידרה? כי אני חושבת? כי אני יודעת להפריד בין לבין?

אני לא אומרת לאף אחד איך לחיות, אני מגינה מבחינתי על נשים כמוני.
אם לך זה עושה טוב שיבושם לך.

אני לא מסתכלת עלייך ספציפית, אני מדברת בצורה כולללת,
אני צועקת את הצעקה שלי עבור נשים כמוני שמאסו ב"שולטים" שמצדיקים את השובניזם שלהם בעצם היותם "שולטים" ואומדים על כך את מידת "ההתמסרות" של האישה.

אישית עבורי, אני לא מצליחה לראות איך אני יכולה להתמסר באמת לגבר שמתייחס אליי ככה.

עצם העובדה היא שנשים מצופות להיות משכילות, עובדות, מגדלות ילדים, מנקות, מבשלות וכמובן שפחות לאדונם והכל ביחד, זאת חוצפה. ועצוב לי שדווקא אישה לא רואה את זה.

אני לא יודעת במה את עובדת, העובדה היא שהנשים של פעם , לא היו משכילות ולא היו עובדות כמו
האישה המודרנית שעובדת בממוצע 9 שעות ביום (ובהייטק אפילו יותר).

יותר מכך, העובדה שעדיין קיימת בחברה שלנו חשיבה שתפקיד "האישה" (או הנשלטת) לדאוג לחיי משק הבית לבד, זה פסול.
וזה עצוב שכל כך הרבה אנשים עיוורים לכך.