אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאני אוריד מהשולחן???????

Brave Dwarf
לפני 12 שנים • 4 באפר׳ 2012

Re: אחח איזה עולם

Brave Dwarf • 4 באפר׳ 2012
feminine3 כתב/ה:
תראו מה זה, כל אחד עושה מה שטוב לו
icon_eek.gif

פריירים!
barnit

Re: לוגיקה

barnit • 4 באפר׳ 2012
free spirit כתב/ה:
Barnit כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Barnit כתב/ה:

אני שואלת שאלה אחת,
נשים, איפה לכל הרוחות הכבוד שלכן?

אני חושב שהכבוד נמצא במקום בו כל אדם רשאי להחליט עבור עצמו, גם אם הוא מחליט על קריירה, גם אם הוא מחליט להשאר בבית ולגדל ילדים, לבשל ולנקות וגם אם הוא מחליט לשלב בין השניים. ופגיעה בכבוד מתרחשת כאשר אנשים קובעים עבור אחרים מה מכובד להם ומה לא.

בהחלט, כל אחד שיחליט מה הוא מכבד בעצמו
אתה יכול להחליט מה הכבוד שלך לך ולכל שפחה פרייארית שרוצה להיות משרתת שלך, רק תעבוד חזק על השיכנוע שתאמין שהיא באמת "שפחה" שלך אגב קירצוף רהיטים, שאיבת אבק, שטיפת ריצפה, ניקוי תריסים, ציחצוח אמבטיה ושירותים, כביסות, בישולים, קניות וטיפולי משק בית שוטפים..

קשה לי להבין כל אישה כיום, שלוקחת על עצמה את כל אלה לבד, ואחר כך מסתכלת על עצמה במראה ומרגישה כבוד עצמי

אבל מי אתה שתבין
התגובה שלך, בכנות, יותר מעציבה ממכעיסה אותי
עצוב לראות שעדיין קיימים גברים כמוך

נראה לי שאת מתבלבלת מאוד בין אישה שעושה את עבודות הבית כי היא אישה וכי ככה החברה החליטה בשבילה לבין אישה שעושה את עבודות הבית מתוך בחירה חופשית ומתוך הנאה. והבלבול הזה שלך, שלצערי אינו ייחודי רק לך אלא ל"פמיניסטיות" רבות - מבחינתי גרוע יותר מדברי ההבל של השובניסט הקיצוני ביותר.
באיזו זכות את פוסלת ומזלזלת כך בנשים הלוקחות על עצמן מתוך בחירה חופשית לחלוטין את עבודות הבית? אני למשל, מבשלת ואופה. עבורי בישול ואפייה הם תראפיה מהנה ואין יותר כיף מבחינתי לראות את בעלי ואת הילדה שלי מלקקים אצבעות לאחר שטעמו מהתבשילים או המאפים שלי. בנוסף, אישה הזויה שכמותי, אני שואבת הנאה לא מוסברת מקרצוף המטבח שלי.
לסיכום, מוטב שתזכרי כי מהות השוויון בין גבר לאישה הוא לא ב"מי מוריד את הזבל" אלא בבחירה החופשית ובכבוד הדדי לבחירות אלו.

כשיש לי זמן אני אמוד אוהבת לנקות וגם לכבס,
שוב אנשים לא רואים את הנק' מבט הכוללת שאני מדברת עליה.

אני מדברת עבור נשים כמוני, שוב בפעם האלף מי שנהנת מכך בחיי הזוגיות שלה שיובשם לה.
הלך המחשבה שכל נשלטת צריכה להיות כזאת זה פסול בעיניי.
barnit

barnit • 4 באפר׳ 2012
[
*כשיש לי זמן אני מאוד אוהבת לנקות וגם לכבס ולשטוף כלים וכמובן לבשל,

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אפר' 04, 2012 9:51 am, סך-הכל נערך פעם אחת
ה ו ר ס ת
ה ו ר ס ת • 4 באפר׳ 2012
נראה לי שזו פעם ראשונה שאני מגיבה בפורום.
אני קצת ה מ ו מ ה !!!

יש בני אדם שחיים זוגיות.
יש צעירים שהיגיבו ברוח שהם ובעיקר הן באות לנצח את העולם.

השאלה הייתה מה זה במקומה.

ויצא ששמתי לייק להמון תגובות וזה שימח אותי כי ראיתי שיש פה אנשים מעבר לכינויים
אנשים שיודעים גם לצחוק וגם לחשוב ברצינות.

לא חלאס עם "תפקיד" האישה והגבר במשפחה?
נשלטת של הזרוע ונשלט של השכנה????
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 4 באפר׳ 2012
כשולט- אני לעולם לא אגהץ!
(אבל כן אנקה, אבשל, אעשה כלים ואתלה כביסה. אני סתם שונא לגהץ)
מוזר לי שיש אנשים שרואים קשר בין מטלות זוגיות לבין שליטה. ראיתי בחיי נשים שעושות את כל עבודות הבית לבדן. עוד לא ראיתי מישהי כזו שבאמת מאושרת מכך שבן הזוג לא משתתף בדבר. אבל אולי לא ראיתי מספיק בחיי.
פרחונית​(לא בעסק)

פרחונית​(לא בעסק) • 4 באפר׳ 2012
Barnit כתב/ה:

לי עצוב שדווקא אישה לא רואה על מה אני נאבקת פה.
והניסיון שלך להעליב אותי? במה זה עוזר לך?
ועצוב גם של כך הרבה אנשים תומכים דווקא בדעה הפרמיטיבית
אבל מה ציפיתי?
אז מה שאני נמצאת באתר כזה? זה עושה אותי פחות סאבית כי יש לי עמוד שידרה? כי אני חושבת? כי אני יודעת להפריד בין לבין?

אני לא אומרת לאף אחד איך לחיות, אני מגינה מבחינתי על נשים כמוני.
אם לך זה עושה טוב שיבושם לך.

אני לא מסתכלת עלייך ספציפית, אני מדברת בצורה כולללת,
אני צועקת את הצעקה שלי עבור נשים כמוני שמאסו ב"שולטים" שמצדיקים את השובניזם שלהם בעצם היותם "שולטים" ואומדים על כך את מידת "ההתמסרות" של האישה.

אישית עבורי, אני לא מצליחה לראות איך אני יכולה להתמסר באמת לגבר שמתייחס אליי ככה.

עצם העובדה היא שנשים מצופות להיות משכילות, עובדות, מגדלות ילדים, מנקות, מבשלות וכמובן שפחות לאדונם והכל ביחד, זאת חוצפה. ועצוב לי שדווקא אישה לא רואה את זה.

אני לא יודעת במה את עובדת, העובדה היא שהנשים של פעם , לא היו משכילות ולא היו עובדות כמו
האישה המודרנית שעובדת בממוצע 9 שעות ביום (ובהייטק אפילו יותר).

יותר מכך, העובדה שעדיין קיימת בחברה שלנו חשיבה שתפקיד "האישה" (או הנשלטת) לדאוג לחיי משק הבית לבד, זה פסול.
וזה עצוב שכל כך הרבה אנשים עיוורים לכך.

Barnit, אולי הבעייה היא שרוב האנשים שהגיבו פה, הגיבו מהמקום האישי שלהם,
מנסיונם האישי, ממערכות היחסים האישיות שלהם,
ונוצר הרושם שאת מדברת ממקום מכליל ושאת מנסה לייצג נשים אחרות,
ולומר מה בסדר ומה לא בסדר.

נראה לי שלפחות הנשים שכתבו פה, לא מעוניינות שתייצגי אותן.
הן עשו, עושות, ויעשו בעצמן את הבחירות שלהן.
הן חופשיות לעשות את הבחירה שלהן במערכות היחסים שלהן.
וכשהבחירה הזו כבר לא תתאים להן, כנראה שהן יהיו מספיק חזקות בשביל לעשות שינוי.

ולגבי, האישה המודרנית, זו שמשכילה, עובדת (ועוד יותר מ 9 שעות ביום, אפשר לחשוב איזה כבוד זה...)
היא לא בהכרח מאושרת יותר מהאישה "של פעם"
Brave Dwarf
פרלין כתב/ה:
את לא הוגנת.
הגמד רשם בפירוש שהוא לא מצפה אותו דבר מאישה שגם עובדת. כנראה שחלוקת הנטל ביניהם היא כזו וזה מה שעושה להם טוב. סבבה. זה לא גורע בכלום, בעיני, מהכבוד שלה. עבודות הבית (וזה שוביניזם למתקדמים לטעון ככה) לא פחותות מהעבודות בחוץ. הן אולי משעממות (אותי ואותך), אבל אין בהן פחיתות כבוד. אני מבינה את הכעס שלך, אבל אני לא רואה למה הוא רלוונטי פה, כרגע, למה שהוא כתב.

תודה, פרלין. כבר התחלתי לחשוב שבלי כוונה כתבתי בכתב סתרים.

Barnit כתב/ה:
אתה מנסה לגרום לי להרגיש רע? הפסיכולוגיה בגרוש שלך לא תעזור לך.
דבר ראשון עצם זה שהראת לי שאתה וזוגתך אוהבים את צורת החיים הזאת, לא עושה אותך צודק,

למה את תוקפנית כל כך? אותך הרי אף אחד לא תוקף, בסך הכל מנסים להראות לך שלכללים אין משקל כאשר מדובר במערכת יחסים. לא ניתן לראות מערכת יחסים דרך פריזמת ה- "מי יוצא/לא יוצא פרייר".
Barnit כתב/ה:
מי שזה עושה לו טוב שיהנה.
אני כרגע מדברת מנק' מבט כולללת של כלל הנשים פה,

אין "כלל נשים". יש נשים. הרבה מאוד נשים והרבה מאוד גברים בעולם וכולם בחורים לעצמם מערכות יחסים המספקות את הצרכים שלהם ולא את הצרכים שלך. כי ככה בנוי העולם.
Barnit כתב/ה:
עצם העניין שגברים פה מתייחסים לחיי משק הבית בזוגיות כחלק מחיי השליטה, לדעתי פסול מראש. וזה לא מעיד על שום "התמסרות" אמיתית מצד שיפחה אם היא נהייתה המשרתת שלכם.
להפך, זה מראה שאתה כבן זוג שלה ושולט שלה לא מכבד אותה מספיק שאתה מפיל עליה הכל.
וכן זה מה שנקרא פרייארית...

לא, זה נקרא "אישה שהחליטה לעשות את מה שטוב לה גם אם היא עושה את זה עבור עצמה, גם אם היא עושה את זה עברו וגם אם היא עושה את זה עבור שניהם.
Barnit כתב/ה:
הגעיל אותי עוד שאתה רושם שאתה אוהב לחזור לריח של בית נקי ולדעת שהאישה שלך דאגה לזה. יש באישה הרבה יותר ממשרתת.. ובמצב של היום למרבית הנשים גם אין זמן לחזור הביתה ולקחת על עצמן את כל המטלות.

א. לא רק שכתבתי שאני אוהב לחזור לבית נקי, אני גם כתבתי שאני אוהב אותה. אני חושב שזה אומר שהיא לא משרתת גרידא. קצת קשה להתאהב באדם עד כדי אבדן חושים (וכן ככה אני אוהב אותה וזה עוד הולך ומחריף) רק כי הוא ניקה את הבית לקראת בואך.

ב. כפי שציינה פרלין, אמרתי שאשתי אינה עובדת ובנוסף יש לנו אומנת שעוזרת לה עם ילדים. אני דווקא כן עובד ולפעמים האינטנסיביות שלי בעבודה לא מותירה לי יותר מארבע שעות שינה. לפעמים אני נעדר מהבית במשך שבועות ואף חודשים. אז מה, עכשיו אני צריך להעביר את הכל דרך פריזמה של פרייריות ולזעוק עד לב השמיים שזה לא פייר? מגוחך. כל אחד מאתנו ממלא את תפקידו בזוגיות. אנחנו בחרנו בזוגיות שלנו, לא חטפתי אותה באמצע הרחוב (למרות שבגלגול הבא זה בדיוק מה שאעשה אם לא תסכים להישאר אתי לסיבוב נוסף וגם בגלגול שאחריו), ולא גררתי אותה הביתה כדי שתהיה לי אשתי. אחרי שידעה מי אני, כרעתי ברך וביקשתי והיא עשתה אותי האדם הכי מאושר בעולם כשאמרה "כן".

ג. אני יודע לנקות הכל כי אני פדנט מטורף, אני גם יודע לבשל הכל ולאפות. אני אופה לחמים, עוגות גבינה, קנישסים ואין מטבח שאת סודותיו איני מכיר. את הירקות אני מגדל בעצמי. אחרי אף אחד לא צריך ללכת ולאסוף גרביים מלוכלכים כי אני לא נוהג לפזר אותם בסלון. כמו שאמרתי, בגלל מונוטוניות שבעבודות הבית יש יום אחד בשבוע במהלכו אני עושה את הכל, כדי שהיא תנוח מהעבודות המרגיזות (וגם כי אני אלוף בלהוריד קורי עכביש מהתקרות ולהרים ספות ולנקות תחתיהן). בשאר ימי השבוע הניקיונות והבישולים מוטלים עליה. עלי מוטל לצאת ליום עבודה שלי ולחזור בסיומו.

ד. כן אני שוביניסט כי אם היו מציעים לי חלופה בה היא יוצאת לעבודה ואני נשאר בבית לבשל ולנקות, הייתי מסרב, לכן עשיתי טריק מוזר והתחתנתי עם אשה שהסידור הזה למעלה ממספק אותה. היא אפילו מרגישה נחוצה, מוערצת ומאושרת. פריירית שכמותה.
Barnit כתב/ה:
*לדעתי*, כל גבר שחיי בשקר שאם הוא חיי בשותפות עם נשלטת המשמעות לכך שהיא תישא על עצמה את כל מטלות הבית ואם לא היא לא מספיק מסורה,
צריך לנפץ מהר מאוד את הבועה שהוא חיי בה.
יש הפרדה מאוד ברורה מבחינתי בין יחסי שליטה לחיים המשותפים.

"צריך לנפץ"? מי את שתנפצי לאנשים את אורח חייהם? מי את שתקבעי עבורם איך הם צריכים לחיות? כל עוד אינם מכריחים אותך לחיות עפ"י חוקיהם, לא נותר לך אלא לכבד את הבחירות שלהם ותו לא. "יש הפרדה מאוד ברורה" מבחינתך וזה טוב מאוד, אני מכבד את זה, אבל למה אינך מכבדת את אלה שבחרו שלא להפריד? כי הם לא חכמים כמוך, נכים שכלית ורגשית ולכן, להבדיל ממך, לא יודעים לבחור את מה שטוב עבורם וזקוקים למושיע שיראה להם את דרך האמת?
barnit

barnit • 4 באפר׳ 2012
פרחונית כתב/ה:
Barnit כתב/ה:

לי עצוב שדווקא אישה לא רואה על מה אני נאבקת פה.
והניסיון שלך להעליב אותי? במה זה עוזר לך?
ועצוב גם של כך הרבה אנשים תומכים דווקא בדעה הפרמיטיבית
אבל מה ציפיתי?
אז מה שאני נמצאת באתר כזה? זה עושה אותי פחות סאבית כי יש לי עמוד שידרה? כי אני חושבת? כי אני יודעת להפריד בין לבין?

אני לא אומרת לאף אחד איך לחיות, אני מגינה מבחינתי על נשים כמוני.
אם לך זה עושה טוב שיבושם לך.

אני לא מסתכלת עלייך ספציפית, אני מדברת בצורה כולללת,
אני צועקת את הצעקה שלי עבור נשים כמוני שמאסו ב"שולטים" שמצדיקים את השובניזם שלהם בעצם היותם "שולטים" ואומדים על כך את מידת "ההתמסרות" של האישה.

אישית עבורי, אני לא מצליחה לראות איך אני יכולה להתמסר באמת לגבר שמתייחס אליי ככה.

עצם העובדה היא שנשים מצופות להיות משכילות, עובדות, מגדלות ילדים, מנקות, מבשלות וכמובן שפחות לאדונם והכל ביחד, זאת חוצפה. ועצוב לי שדווקא אישה לא רואה את זה.

אני לא יודעת במה את עובדת, העובדה היא שהנשים של פעם , לא היו משכילות ולא היו עובדות כמו
האישה המודרנית שעובדת בממוצע 9 שעות ביום (ובהייטק אפילו יותר).

יותר מכך, העובדה שעדיין קיימת בחברה שלנו חשיבה שתפקיד "האישה" (או הנשלטת) לדאוג לחיי משק הבית לבד, זה פסול.
וזה עצוב שכל כך הרבה אנשים עיוורים לכך.

Barnit, אולי הבעייה היא שרוב האנשים שהגיבו פה, הגיבו מהמקום האישי שלהם,
מנסיונם האישי, ממערכות היחסים האישיות שלהם,
ונוצר הרושם שאת מדברת ממקום מכליל ושאת מנסה לייצג נשים אחרות,
ולומר מה בסדר ומה לא בסדר.

נראה לי שלפחות הנשים שכתבו פה, לא מעוניינות שתייצגי אותן.
הן עשו, עושות, ויעשו בעצמן את הבחירות שלהן.
הן חופשיות לעשות את הבחירה שלהן במערכות היחסים שלהן.
וכשהבחירה הזו כבר לא תתאים להן, כנראה שהן יהיו מספיק חזקות בשביל לעשות שינוי.

ולגבי, האישה המודרנית, זו שמשכילה, עובדת (ועוד יותר מ 9 שעות ביום, אפשר לחשוב איזה כבוד זה...)
היא לא בהכרח מאושרת יותר מהאישה "של פעם"

דברי בשביל עצמך, אני מאוד מאושרת מהיותי בחורה משכילה שיכולה לפנות לעיסוק בחיים שדורש ממני להפעיל את הראש ולא סתם עבודה מונטונית כלשהי..
גם אם העבודה קשה, שעות ארוכות, שוחקת,
היא עדיפה פי מיליון מבחינתי על חיים של לשבת בבית כל היום ולנקות, לכבס, לבשל..

בנוגע לדעות שלי, כל מי שהדעות האלה לא נוגעות אליה, מוזמנת להתעלם.

השירשור הזה מלכתחילה עסק בשאלה אם אנחנו מסכימים עם דרישתו של השולט מהסבית שלו להיות אחרית על כל עבודות הניקיון - ואני עונה על כך.
BelGoat​(שולט)

הכל תלוי (ואז מתייבש ונופל)

BelGoat​(שולט) • 4 באפר׳ 2012
לדוגמא:
אני והונילית הסכמנו שהיא מבשלת ואני מנקה (הסיבות הן כי היא ממש שונאת ניקיון ולא אכפת לה אם הבית נקי או לא - אבל לי ממש חשוב שהוא יהיה נקי ולה זה תרפיה לבשל)
אין זה אומר שלא יוצא לי לבשל ולה לא יוצא לנקות.
דוגמא 2:
הבאתי פעם סאבית ונתתי לה לעשות כלים תוך כדי שהיא ערומה עם דילדו בפנים.

כלומר - הכל איך אתה מסתכל על זה, בסופו של דבר שולט שיבוא ויגיד שתפקיד השפחה היא גם לנקות ולסדר אחריו בלי התייחסות לחיי השפחה הוא לא אדון הוא רק שוביניסט.
כאשר זוג חי בבית בין אם בידיאסאמי או רגיל הוא צריך לאזן את עבודות הבית כך שזה לא יפגע בשאר החיים שלהם, כי לדוגמא בבית בו הסאבית בעלת קריירה תובענית אין שום ההגיון להעמיס עליה יותר מאשר הצורך, הרי אין אנו רוצים שפחת נקיון בלבד (והרי רובינו יודעים כמה קשה ומתיש זה לנקות ולבשל וכמה אנרגיות זה שואב מאיתנו).
ובדיוק כמו שכאשר זוג ונילי שאחד עובד קשה והשני לא, השני צריך להשקיע יותר מזמנו למשק הבית.

אני אעלה סוגיה מעניינת שאולי תשבור את הקרח:
אם יש זוג בידיאסאמי שלשפחה (תקף גם לסאבים) התפקיד הוא לנקות לסדר לבשל וכביסה כחלק מהגדרת "השפחה" שלה.
ונגיד שהיא חלתה ולא יכולה שבוע לדאוג למשק הבית.
האם האדון פשוט ישב ולא יעשה כלום ויחכה שהיא תעשה את עבודות הבית?

מבחינתי זו זילות מוחלטת בשפחה שלך אם כן ואינך ראוי להיות אדון אם זו התנהגותך, אל היי, כל אחד עושה מה שטוב לו.
Brave Dwarf

Barnit כתב/ה:

השירשור הזה מלכתחילה עסק בשאלה אם אנחנו מסכימים עם דרישתו של השולט מהסבית שלו להיות אחרית על כל עבודות הניקיון - ואני עונה על כך.

לא, את לא עונה על כך. את תוקפת את אלה שחושבים שונה ממך. יש הבדל.