לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאני אוריד מהשולחן???????

a מק
לפני 12 שנים • 4 באפר׳ 2012

נו באמת

a מק • 4 באפר׳ 2012
אני אישית חושב שאנשים טיפשים אוהבים חוקים.
אנשים מבריקים אוהבים חוקים כדי שיהיה משהו התחלתי לשבור בדרך הבלתי מסתיימת אל מה שטוב להם אישית.

יש פה כל מיני נכבדי קהילה שלא הייתי נותן להם להפעיל מלגזה. אני מניח שמהם מגיעים כל הרחשושים של "נשלטת אמיתית", נשלטת כוס ושולטת מלמטה.
הם יודעים את התורה (באופן שמעוצב במקרה בהתאמה מדויקת לצרכיהם האגואיסטיים) וכל מה שהוא אחר ובעל טיפה קטנה של דמיון ושאר רוח הוא לא "בדסמ אמיתי".

נשלטת צריכה להנות מהנטייה שלה אבל לא להיות סמרטוט אינטלקטואלי מהנהן תמידית. (נשלטים כנ"ל)

אם בא לה להיות עקרת בית רק איתו שתהיה. לא בא לה, שינקה בעצמו החזיר.
יש לי תחושה שאנשים רבים פה סיגלו לעצמם אמונה אידיאליסטית כאילו דתית עיוורת ופנאטית ושכחו שבאו להנות.

בדסמ הוא חופש ליצור בעצמך מהו בדסמ. והכי חשוב - לא לקחת את עצמך יותר מדי ברצינות.
אני לא מעט שנים פה ועוד לא מצאתי פה את הויטגנשטיין הבא.
וגם אם היה כזה - הוא היה צוחק על עצמו יותר מכולם.

בעיני הזוגיות הבדסמית המהווה מודל לחיקוי היא של לוסטוס וזאלו ומה שיולי מתארת עם הטדי קולק שלה.
אם זה לא האהבה שבבסיס הדברים וחזקה יותר ומשמעותית יותר מהבדסמ, זה לא זה.

ואני בעד שוביניסטים. כל עוד זה בהסכמה וזה בגדר תורת השוביניזם הפרטית ולא הכללית.
תתחילו לקחת את עצמכם פחות ברצינות אנשים, או שתגיעו למצב שיפתחו שרשורים כמו "האם אני צריכה לעשות ספונג'ה בשביל אדוני?".
kiska וטרמינטור​(לא בעסק)
Brave Dwarf כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
. בניגוד לאפליה גזעית, אפליה מינית אינה נובעת משנאת האחר אלא מתפישתו כשונה."

ההגדרות שמצאת ברובן מסבירות את המושג ע"י המילים שנאה.
kiska

את בודקת את הריכוז שלי, נכון? כי לא יכול להיות שהגבת את מה שהגבת על מה שצרפתי.

אתה בודק אותי על קטנות? הנה ההגדרה הראשונה שמצאת הזכירה שינאה, היתר זילזול, התנשאות ואפליה. האם המילים האלה מסמלות עבורך משמעות חיובית? בכל מקרה, לפני כמה הודעות קודמות הצדקת את עצמך ע"י נורמות(שכמובן, לא מקובלות אצל כולם), גם לפי הנורמות המושג מסמל ברובו דבר שלילי. אין לי מושג מה ציפית שאגיב, כשם שאתה מדגיש את מה שמשרת את מטרתך, ולא מתייחס לשאר, כנ"ל גם אני.
kiska

קיסקה, בחייך, לכי תקראי את ההודעה ההיא בה אני הצקדתי את עצמי כביכול ותראי שאין שם שום ניסיון הצדקה אלא כמו שכתבתי לך בפירוש: הנה האופן בו אני רואה את העולם. את הכנסת לי פה "אתה שוביניסט אז אתה שונא נשים". בהתחלה האמנתי לך שאכן הערך כולל שנאה, ואמרתי שכנראה איני מתאים לו ב- 100%. אח"כ טרחתי וקראתי שלושה ערכים בויקיפדיה, לא התעצלתי ופתחתי שני מילונים. ציטטתי לך את הכל כדי להראות לך שלא רק שהשנאה אינה מוזכרת אלא אף נאמר בפירוש שלא בשנאה מדובר.

אבל עדיף שאפסיק כי את מתחילה לפתח אצלי צורך לחפש ערך שכולל שנאה.

אני כבר מזמן וויתרתי, אבל רק לשם ה"הבנת הנקרא", ציטוט מהלינק השני שצירפת:
"שוביניזם הוא כינוי למכלול תופעות של שנאה או זלזול כלפי קבוצות שונות", "בשימוש השגור בימינו, הוא מתייחס לזלזול בנשים או אפלייתן לרעה", התנשאות: " שוביניזם גברי הוא האמונה בעליונות המין הגברי והצדקת העדפתו על-פני המין הנשי", "מאז סוף שנות ה-60 של המאה ה-20 המושג שוביניזם מתייחס בראש ובראשונה לסקסיזם, יחס מפלה כלפי נשים, ולגזענות", "השוביניזם מבוסס על הנחה בדבר עליונותו של מן דהוא ועל זלזול באחר", האם אלה ערכים חיוביים?
האם אני יודעת לקרוא "אחרת" ממה שאתה יודע?
בכלל, אינך מגיב למה שאני אומרת, כמדומני שאמרת שלא כל דבר ניתן להכליל בוויקיפדיה, והשתמשת בנורמות, במקרה זה, אפילו הנורמות מראות שהמושג מזוהה עם מילים שליליות.
לשם הבהרה, ציטוט מכתבה בנושא הדרת נשים, שהמושג שוביניזם נזכר בה "לא מדובר בהדרת נשים. מדובר בביסוס שלטון חשוך, נבער, קנאי. אני כועס כאן ב–250 מילה בלשון צמצום והמעטה, על המקום הזה, שבו יש מי שרוצים לכפות על כולנו – או שמא מוטב להשתמש במילה לאנוס את כולנו לחיות בחברה גברית, פטריארכאלית, שוביניסטית"
הקישור : http://www.news1.co.il/Archive/003-D-66814-00.html
kiska
a מק
a מק • 4 באפר׳ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
. בניגוד לאפליה גזעית, אפליה מינית אינה נובעת משנאת האחר אלא מתפישתו כשונה."

ההגדרות שמצאת ברובן מסבירות את המושג ע"י המילים שנאה.
kiska

את בודקת את הריכוז שלי, נכון? כי לא יכול להיות שהגבת את מה שהגבת על מה שצרפתי.

אתה בודק אותי על קטנות? הנה ההגדרה הראשונה שמצאת הזכירה שינאה, היתר זילזול, התנשאות ואפליה. האם המילים האלה מסמלות עבורך משמעות חיובית? בכל מקרה, לפני כמה הודעות קודמות הצדקת את עצמך ע"י נורמות(שכמובן, לא מקובלות אצל כולם), גם לפי הנורמות המושג מסמל ברובו דבר שלילי. אין לי מושג מה ציפית שאגיב, כשם שאתה מדגיש את מה שמשרת את מטרתך, ולא מתייחס לשאר, כנ"ל גם אני.
kiska

קיסקה, בחייך, לכי תקראי את ההודעה ההיא בה אני הצקדתי את עצמי כביכול ותראי שאין שם שום ניסיון הצדקה אלא כמו שכתבתי לך בפירוש: הנה האופן בו אני רואה את העולם. את הכנסת לי פה "אתה שוביניסט אז אתה שונא נשים". בהתחלה האמנתי לך שאכן הערך כולל שנאה, ואמרתי שכנראה איני מתאים לו ב- 100%. אח"כ טרחתי וקראתי שלושה ערכים בויקיפדיה, לא התעצלתי ופתחתי שני מילונים. ציטטתי לך את הכל כדי להראות לך שלא רק שהשנאה אינה מוזכרת אלא אף נאמר בפירוש שלא בשנאה מדובר.

אבל עדיף שאפסיק כי את מתחילה לפתח אצלי צורך לחפש ערך שכולל שנאה.

אז איך באמת אתה רואה את העולם מבחינת יחסים בין המינים?
גברים​(שולט)
גברים​(שולט) • 4 באפר׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
אני חושבת שלא. אני חושבת שהיה די מרגיז אותי אם מישהו היה אומר לי "כי את האשה" או "כי את הנשלטת" או משהו כזה. לעומת זה "כי ככה החלטתי" זה בסדר.[...]ואני חושבת שכל זוג יכול להגיד "אצלנו הנשלטת מחוייבת בכך וכך" וזה יהיה חסר משמעות לחלוטין לכל אחד מחוץ למסגרת הזאת.[...] אני לא חושבת שיש תפקיד שנגזר ישירות מעצם המילה "נשלטת"

אם כך, יולי, לא משנה מה יבקש ממנה בטענה שהיא אמורה לעשות את זה כי היא נשלטת, זה תמיד יהיה ניצול ציני של מעמד השולט? אם הבנתי אותך נכון, לדעתך דבר אינו "בהכרח" תפקיד של נשלטת.

יולי Yuli כתב/ה:
אני לא חושבת שזה בהכרח תפקיד של נשלט/ת. אני גם חושבת שזה די לא הוגן וגם לא ישר, להגיד "בגלל שאת נשלטת אז את זו שתנקה". כי זה ניצול ציני של מעמד השולט.

אני אגב, כמו שכתבתי גם בהודעה הראשונה שלי בשרשור, לא יודע להפריד ולכן ממני לעולם אף אחת לא תשמע "כי את נשלטת" או "כי אני שולט" (גם בכלוב איני מוגדר כאף אחד מהם. אני אני). זה תמיד יהיה כי "ככה אני רוצה".

מצד שני, אם באמת אין חוקים, וכל אחד מאתנו יכול לצקת בתואר "נשלטת" ו "שולט" את מה שבא לנו, אז מה מבדיל אותנו מונילים? שוטים וחבלים? ראיתי כאן לא מעט אנשים שלא מתעסקים לא בשוטים ולא בחבלים ואפילו כאלה שכלל לא "מתגרים" מכאב או מהשפלה. בא לך להקדיש לי קצת מזמנך ולעשות לי סדר בבלגן? (לא, לא כי את אישה או מתחלפת, אלא כי אני מבקש נורא יפה).

הבנת אותי נכון.
תראה, לחלק את זה לשחור ולבן תמיד גורם לדברים להישמע מוזר. אבל בגדול, כן, להפיל עלי דברים "כי את הנשלטת" זה ציני וזה לא לעניין. אני הנשלטת כי ככה הסכמנו בינינו, זה לא שזה מצב קיומי.
.

מבלי להכיר באופן אישי את הנפשות הטוענות, לא נראה לי שיש מחלוקת אמיתית ביניכם, מהסיבה הפשוטה, שנראה שלזוגתו (האמיצה) של הגמד היורד (לא עלינו), המצב הזה מתאים וטוב, והיא לא מרגישה מנוצלת בכל צורה שהיא.

אם נעלה את הדיון הזה לרגע מעל גובה הפאנלים, לרמה העקרונית, אני חושב שהכל ראוי, כל עוד אף אחד לא מרגיש מנוצל על ידי הצד השני. (כמו בכל זוגיות ונילית או אחרת)

אני מניח, שנטל הרגישות במקרה כזה הוא על השולט הדורש ובכל מקרה, אם שפחתך חיה בתחושה שאתה מנצל אותה, יש מצב סביר, שימיך כשולט (וכבעל בית, מבריק), קצרים.

*במוח - אלפיים ש"ח לדבר ההוא ?! שחטו אותך.
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 4 באפר׳ 2012
אני סיכמתי לעצמי את כל הבדסמ, מאז זה הרבה יותר פשוט לגשת לקשר כזה:

אם אני רואה את הבדסמ כעניין מיני, אז אני באה בעניין מיני ודעתי נחשבת,
אם אני מגיעה לבדסמ ממקום מנטלי אני באה במודעות שהכל יכול לקרות, אם אני אוהבת את זה ואם אני לא אוהבת את זה.

לסיכום:
חתיכת פוסט יצא משטיפת כלים.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 4 באפר׳ 2012
גברים כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
אני חושבת שלא. אני חושבת שהיה די מרגיז אותי אם מישהו היה אומר לי "כי את האשה" או "כי את הנשלטת" או משהו כזה. לעומת זה "כי ככה החלטתי" זה בסדר.[...]ואני חושבת שכל זוג יכול להגיד "אצלנו הנשלטת מחוייבת בכך וכך" וזה יהיה חסר משמעות לחלוטין לכל אחד מחוץ למסגרת הזאת.[...] אני לא חושבת שיש תפקיד שנגזר ישירות מעצם המילה "נשלטת"

אם כך, יולי, לא משנה מה יבקש ממנה בטענה שהיא אמורה לעשות את זה כי היא נשלטת, זה תמיד יהיה ניצול ציני של מעמד השולט? אם הבנתי אותך נכון, לדעתך דבר אינו "בהכרח" תפקיד של נשלטת.

יולי Yuli כתב/ה:
אני לא חושבת שזה בהכרח תפקיד של נשלט/ת. אני גם חושבת שזה די לא הוגן וגם לא ישר, להגיד "בגלל שאת נשלטת אז את זו שתנקה". כי זה ניצול ציני של מעמד השולט.

אני אגב, כמו שכתבתי גם בהודעה הראשונה שלי בשרשור, לא יודע להפריד ולכן ממני לעולם אף אחת לא תשמע "כי את נשלטת" או "כי אני שולט" (גם בכלוב איני מוגדר כאף אחד מהם. אני אני). זה תמיד יהיה כי "ככה אני רוצה".

מצד שני, אם באמת אין חוקים, וכל אחד מאתנו יכול לצקת בתואר "נשלטת" ו "שולט" את מה שבא לנו, אז מה מבדיל אותנו מונילים? שוטים וחבלים? ראיתי כאן לא מעט אנשים שלא מתעסקים לא בשוטים ולא בחבלים ואפילו כאלה שכלל לא "מתגרים" מכאב או מהשפלה. בא לך להקדיש לי קצת מזמנך ולעשות לי סדר בבלגן? (לא, לא כי את אישה או מתחלפת, אלא כי אני מבקש נורא יפה).

הבנת אותי נכון.
תראה, לחלק את זה לשחור ולבן תמיד גורם לדברים להישמע מוזר. אבל בגדול, כן, להפיל עלי דברים "כי את הנשלטת" זה ציני וזה לא לעניין. אני הנשלטת כי ככה הסכמנו בינינו, זה לא שזה מצב קיומי.
.

מבלי להכיר באופן אישי את הנפשות הטוענות, לא נראה לי שיש מחלוקת אמיתית ביניכם, מהסיבה הפשוטה, שנראה שלזוגתו (האמיצה) של הגמד היורד (לא עלינו), המצב הזה מתאים וטוב, והיא לא מרגישה מנוצלת בכל צורה שהיא.

אם נעלה את הדיון הזה לרגע מעל גובה הפאנלים, לרמה העקרונית, אני חושב שהכל ראוי, כל עוד אף אחד לא מרגיש מנוצל על ידי הצד השני. (כמו בכל זוגיות ונילית או אחרת)

אני מניח, שנטל הרגישות במקרה כזה הוא על השולט הדורש ובכל מקרה, אם שפחתך חיה בתחושה שאתה מנצל אותה, יש מצב סביר, שימיך כשולט (וכבעל בית, מבריק), קצרים.

*המממ.. לא בטוח. הרגע מכרתי את זה בשלושת אלפים ש"ח.
(:
גברים​(שולט)
[quote="בכוח המוח"][quote="גברים"][quote="יולי Yuli"]
Brave Dwarf כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

*המממ.. לא בטוח. הרגע מכרתי את זה בשלושת אלפים ש"ח.
(:

די ! אני מחפש בדיוק כזה בנרות, הייתי משלם לך שלושת אלפים חמש מאות ומוותר לך על הכלים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 4 באפר׳ 2012
בובוווווווווו כתב/ה:

אז איך באמת אתה רואה את העולם מבחינת יחסים בין המינים?

http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=31496&postdays=0&postorder=asc&start=60
הודעה שמתסיימת ב: איני חושב שהיא פחותה ממני, למעשה אני זקוק לה כמו אוויר לנשימה. אני מעריץ אותה וגם כשאני כותב עליה דומעות עיניי. ועדיין קבעתי לה מקום מוגדר בחיי, מקום שהגדרתי כמקומה של אישה. ולי המקום הגברי שלי. (זה עונה על השאלה? אם לא אני מוכן לנסות שוב, רק אחליף סוללות). (-:

גברים, דווקא עם יולי לא היה לי שום ויכוח. גם אני, מסתבר כמוה (ואני חשבתי שאני מיוחד), לא מצליח (והיא אינה רוצה) להגדיר תפקידים של נשלטת / שולט באופן מדויק. הקטע של ירידות היה הקש האחרון ששבר את גבו של הגמד LOL. ניחא שאסרו עלי להרגיש, חייבו אותי להעניש, וגערו בי כשהתמכרתי, אז גם לרדת לה אני לא יכול?

הרגת אותי מצחוק, בן אדם.
גברים​(שולט)

Re: נו באמת

בובוווווווווו כתב/ה:
אני אישית חושב שאנשים טיפשים אוהבים חוקים.
אנשים מבריקים אוהבים חוקים כדי שיהיה משהו התחלתי לשבור בדרך הבלתי מסתיימת אל מה שטוב להם אישית.

.

אני דווקא מאוד אוהב חוקים וציות להם. (כל עוד, אני המחוקק)
a מק
a מק • 4 באפר׳ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
kiska וטרמינטור כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

כן אני שוביניסט כי אם היו מציעים לי חלופה בה היא יוצאת לעבודה ואני נשאר בבית לבשל ולנקות, הייתי מסרב, לכן עשיתי טריק מוזר והתחתנתי עם אשה שהסידור הזה למעלה ממספק אותה. היא אפילו מרגישה נחוצה, מוערצת ומאושרת. פריירית שכמותה.

לפי וויקיפדיה: "שוביניזם גברי הוא האמונה בעליונות המין הגברי והצדקת העדפתו על-פני המין הנשי". אם אתה מעדיף חלופה בה אתה עובד והיא נשארת בבית על פני חלופה בה היא עובדת, אין פירוש הדבר שאתה שוביניסט, אלא אם אתה מאמין שהנשים ככלל צריכות להישאר בבית, כי הן שוות פחות מהגברים.

kiska

קיסקה, אני לא מאמין בכך שניתן להכניס את האנשים לערך ויקיפדי ולסגור עניין. אנחנו מורכבים מדי. בעובדה שאני לא אשאר בבית בשום נסיבות ולא אחיה על חשבונה (הכלכלי) של אשתי כי אני מאמין שתפקידו של הגבר לפרנס ותפקידה של האישה להיות העוגן המשפחתי מבחינות אחרות, מצביעה על כך שיש לי נטיות שובניסטיות מובהקות. אדם ללא נטיות שוביניסטיות אינו מחלק תפקידים בין גברים לנשים (אני חושב, אשמח לתיקון אם אני טועה וכך לגבי כל מה שאני אומר ואי פעם אומר). בעיניו אין תפקיד שמתאים יותר לאשה או תפקיד שמתאים יותר לגבר.

אני חושב שגם החברה שובניסטית כי היא מצפה מהגבר להיות המפרנס. אם גבר אינו מסוגל לפרנס את משפחתו זו בושה, בושה שוות ערך לבושה של אישה שלא מסוגלת להיות אם לילדיה או רעיה ראויה. אנחנו מכנים את הגבר (אנחנו=קופ"ח, ביטוח לאומי וכו') "ראש משפחה". במה הוא ראש? בזה שהוא מוצלח יותר? חכם יותר? יפה יותר? לא. בכך שהוא ה-מ-פ-ר-נ-ס.

אשת קריירה מצליחה, זאת אישה המטביעה חותם. זאת אישה שיש לה קריירה. איש קריירה מוצלח זה גבר שיש לו בית גדול, ומרצדס ומטפלת אותם הרוויח בעמל כפיו (להבדיל מירושה). שימי לב שגבר שחי על חשבון אשתו ייחשב לנמושה, אבל אישה עקרת בית שחיה "על חשבון" בעלה, זאת בחירתה והיא למעשה קדושה מעונה שמקדישה את חייה למשפחה (ויש שיאמרו שהיא "פריירית").

(כשכתבתי את זה מישהי היא השיבה לי: "ואשת קריירה, אגב היא סופר קדושה מעונה, כי ב-99%, כמה שהיא לא תהיה אשת קריירה, הקריירה השניה שלה תהיה עקרת בית." שווה ציטוט).

אז את מבינה? הנה לך השקפת עולם שלי. איני חושב שהיא פחותה ממני, למעשה אני זקוק לה כמו אוויר לנשימה. אני מעריץ אותה וגם כשאני כותב עליה דומעות עיניי. ועדיין קבעתי לה מקום מוגדר בחיי, מקום שהגדרתי כמקומה של אישה. ולי המקום הגברי שלי. לא שוביניסט?

עזוב ת'חברה, אתה חושב שגבר שבוחר להשאר בבית, לדאוג לילדים ושאשתו תפרנס הוא נמושה?