לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימת השחורים.

רפאל
לפני 12 שנים • 8 באפר׳ 2012
רפאל • 8 באפר׳ 2012
נילי,

את מחפשת עוד מישהו לריב איתו? כי אם כן, את יכולה לעשות את זה בעמידה.
אם לא, נסי להיות מעט פחות ארסית ועוקצנית.

התגובה השניה שלי בשרשור הזה, שנשאה בראשה את השם "נילי", אמנם התיחסה אליך. והמילים "את ואחרים" מהתגובה האחרונה שלי אמנם התייחסו אליך ולאחרים. מעבר לזה אני לא חושב שדיברתי בהרבה צפנים.

את דעתי על סגנון הכתיבה שלך ועל התכנים ה"אינטלקטואלים" שלך כבר כתבתי יותר מפעם, והיא ידוע לרוב. להיכנס לזה שוב לא היתה כוונתי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 8 באפר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
גמד:
אתה טועה.
האנלוגיה הנכונה היא כזו:
20 אנשים נחנקים ממצות,אחד מהם מספר על טראומה רגשית שעבר ע"י לובשי חולצות כחולות ולכן מבקש מהם להמנע מלהגיב לעת עתה בעקבות הפגיעה שחווה מהם בעבר..עכשיו,אני מסכימה שהבקשה של חתולנות היתה יכולה להיות מנוסחת בצורה יותר ידידותית,אבל עצם הבקשה עצמה היא כן לגיטימית.
אגב,אני מבטיחה לך שאם נשים היו מתקיפות ככה גבר,בלי שום ספק הייתי (ולא רק אני )מתערבת לטובתו.
לא כל דבר צריך להפוך למלחמת מינים.

אני אנסה לסכם את כל הנקודות בנשימה אחת ובין היתר להשיב לך על שאלותיך.

סושי, יש לי בעיה מאוד גדולה עם המשפט "בעקבות הפגיעה שחווה מהם בעבר", את לא רואה שהוא בעייתי? לגבי מתקפה נגד גברים סושי, מילים כגון "כאפות", "טיפשים", "בריוני רשת", אפס" ודומיהן לא הופנו אל אשה בשרשור זה, אלא אל גברים ע"י נשים ואני לא ראיתי אותך מגוננת עליהם. איני מתקיף את החתולה (או אותך), איני מתווכח אתה או עם תחושותיה. אם היא חושבת ששולטים לא יכולים לעזור לה, זאת זכותה המלאה. את האמת? אני לא יודע אם היא טועה. למעשה, כיוון שהיא מרגישה כך, זה אומר שלגביה היא צודקת. ולו הייתה פותחת שרשור הדן בשאלה: האם חתולה חייבת להתייחס לעצות של שולטים, הייתי אומר שאינה חייבת דבר פרט למה שהיא מרגישה ושזאת זכותה המלאה של החתולה לפנות למי שהיא מוצאת לנכון.

אני גם לא מטיל ספק בכך שהיא הייתה בסערת רגשות.

אני לא אוהב את האופן בו התנהגה, אני לא אוהב את האופן בו הגנו עליה (אני חושב שאני לא אוהב את האופן בו הגנו עליה יותר ממה שאני לא אוהב את האופן בו התנהגה). אני לא אוהב את העלבונות שהטיחה באנשים ואני לא מסכים עם העלבונות שהוטחו בהם בשמה. אני לא מסכים עם מושג "מרחב מוגן" בפורום ציבורי. אני מכיר בזכותה המלאה לבקש יפה ובנימוס ואני מכיר בזכותה המלאה להתעלם מאלה שמתעקשים שלא להתחשב בבקשתה. אני לא חושב שקיימת למישהו זכות לטעון שהפורום הציבורי או שרשור בו, הם המרחב המוגן שלו או להשתלח באנשים רק כי בן מינם פגע בו.

זה לא הוגן כלפי. אני לא פגעתי בחתולה. כחבר בפורום זכותי להגיב בו למרות שביקשה שלא, בתור אדם זכותי להעלב מהפניה המכוערת שלה אלי (לא מעניינים אותי בשיט), בתור שולט זכותי להתגונן מפני רשימות שחורות מתוכננות. סערת רגשות יחידה בה אני מחויב להתחשב, זאת סערת הרגשות בה נמצאת אשתי. אני לא יכול להתחשב בסערת רגשות של כל העולם ואשתו. וזה לא כי אני רע ולכן מגיע לי שתתקיפו אותי (או את תום לעצם הענין), אלא כי ככה בנוי העולם.

אני לא חושב שחתולה צריכה להצטדק בפניי, אגב. אין לי דבר נגדה ועדיין אני עומד מאחורי דבריי - ההתנהלות שלה בשרשור ופי כמה התנהלותן של מגינותיה אינן לעניין והייתי מאוד שמח לו הפורום היה נשאר נקי משרשורים שמתנהלים כך. אותי מטריד העיקרון שמאפשר לשרשורים כאלה להתנהל. פורום אינו מקום להקיא בו והעובדה שהיה לי בוקר מחורבן (והיה לי בוקר מאוד מחורבן והוא ממשיך לתוך עוד לילה מחורבן) אינה מצדיקה התנהלות נבזית כלשהי שלי כלפי אחרים.

ועוד משהו, סושי, לגבי כבוד ולכבד עליהם דיברת בשרשור ("ואתה בוחר להגיב בכ"ז ולא לכבד את בקשתה, מה זה אומר עליך?"). אני לא יכול לכבד אדם שבאופן מתריס אינו מכבד אותי. כאשר כולנו יושבים שם סביב השולחנות ונחנקים ממצות ואדם קם ולא מבקש ממני להתחשב בו, אלא מקלל אותי מראש עוד בטרם פתחתי את פי ודורש ממני שאשתוק כי אני לא מעניין אותו בשיט, בזמן שהוא מארגן איזושהי רשימה שחורה עבור בעלי חולצות כמוני, זה סימן מובהק לכך שאינו מכבד אותי ולכן גם מוסרית אני פטור מלכבד את בקשתו. (כן אני יודע שהיא התנצלה והתנסחה מחדש אבל השרשור התקיים גם טרם התנצלותה באותה נימה. לא ההתנצלות שלה היא זאת ששינתה את רוח הדברים).

הבהרתי את הנקודות האלה גם לחתולה, אישית, עם הרבה מאוד כבוד ואמפתיה (ללא קורט של ציניות), ואני מאחל לה להתגבר על סערת רגשות אליה נקלעה ולי אני מאחל כמה שפחות שרשורים מהסוג הזה (ולפחות ארבע שעות שינה).
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 8 באפר׳ 2012
השרשור הזה היה ניסוי אנושי מעניין מבחינתי.

די מרתק אותי.
אדון מכניע ובועל
לפני 12 שנים • 9 באפר׳ 2012

נו... התגלגלתי גם לכאן. כמה "מפתיע". !!!

אדון מכניע ובועל • 9 באפר׳ 2012
נו כמה "מפתיע" . התגלגלתי גן לכאן שלא מרצוני. עשרות עמודי שרשור על ...כלום. כלום ממש כלום. אבל למעשה מסתתר פה ענין אחר, שאפילו מי שפתחה את הדיון הזה, לא מודעת לו. והענין הוא האם ניתן להעתיק את שדה ההתרחשות הפלילי ביסודו למרחב הוירטואלי ולחסל את חייו של אדם שמייחסים לו ענינים פליליים במהותם , מבלי להידרש להליך משפטי של ממש בבית המשפט. - למעשה ניהול רשימות שחורות זה בדיוק הענין. ציד מכשפות מבלי להידרש למבחן הראיות שנדרש בבית המשפט.
להגיד משהו על פלוני ומיני וביי להרוס את חייו. זה גם מה שעומד בחשדות שמופנים כרגע נגד מנהלי האתר בחדרי חרדים. ומי שמצדד ברשימות שחורות אינטרנטיות כאן - איננו טוב מהם.

זה כמובן ענין לא חדש, בעיקרו הוא הפך לכלי של פוסט-פמיניסטיות צווחניות ( לא בכלוב דווקא ) הטוענות שהן רשאיות לפרסם דברים באינטרנט על גברים ( לרוב טענות לאונס או עבירות מין אחרות ) להרוס את חייו של אדם, ולכל היותר, המוכפש יתבע אותן לדין אזרחי. זה כמובן מעשה של הוקוס פוקוס שבו מה שצריך להתברר בדין הפלילי, במעשה כשפים, מועתק לדין האזרחי. למה הן עושות את זה ? כי מבחן הראיות בדין אזרחי גמיש יותר. אם הרשעה בדין פלילי מחייבת הוכחה "מעבר לספק סביר " ( דהיינו אמינות של כ-99% ) הרי בדין האזרחי די בהוכחה סבירה ( 51% בלבד )..

ועוד הערה אחת הנוגעת לבקשה של איזו טיפשה כאן הדורשת שכאלו או אחרים לא יגיבו לדיון. ובכן טיפשונת - אין דבר כזה. מרגע שהחלטת לכתוב במרחב הציבורי הגלוי, גלומה בהחלטה שלך לכתוב, מכללא ההסכמה לקבל תגובות, כל תגובה , ומכל אחד. מי שחושש מתגובות שלא יכתוב במרחב הציבורי ( בלוג או פורום ) בבחינת מי שחושש פן החמאה תיזל על ראשו שלא ייצא לאור השמש.
שוסי
לפני 12 שנים • 14 באפר׳ 2012
שוסי • 14 באפר׳ 2012
גמד,
אני אענה לך רק על החלק של האנלוגיה משום שעל שאר הטיעונים שלך(שהועלו ע"י אחרים גם)עניתי שוב ושוב על גבי השרשור.
אני חושבת שאם אתה יושב עם אשה והיא מתנסחת מולך לא יפה אך מודה שעברה טראומה מהמין הגברי,זה יהיה בהחלט אנושי מצדך להזיז את הכבוד שכ"כ חשוב לך לכמה דקות בשביל להכיל אדם אחר.יש סיבה שהיא מתנסחת ככה,ובמקום להתעקש על הכבוד שלך,אתה בהחלט מסוגל לנסות ולהבין למה היא מתנסחת ככה.כשאתה מתעקש לא לוותר,אתה בעצם ממחיש את הטראומה שלה.עכשיו,כמובן שזו זכותך,וכמובן שזו לא אחריות שלך להקשיב לה וזכותך להתעקש על מה שאתה רוצה,אבל וואלה,לפעמים רגישות בסיסית בין שני בני אנוש יכולה להוביל להמון דברים טובים.
בנוסף,
עוד 2 הערות שחשובות לי:
1.ציינתי כבר לפני שדרך הניסוח שלה בהודעה הפותחת לא היתה נכונה בעייני,אבל בהחלט לא מבטלת את הצורך שלה.
2.אני חושבת שכשחתולה ביקשה משולטים לא להגיב, זה לא היה באמת מתוך שנאה תהומית למין הזכרי,אלא מתוך הבנה שתוכן התגובות יהיה בנוסח המעליב של תום ושות'(ולא,לא כי הם לא הסכימו איתה,גם זאלו ועוד לא הסכימו איתה וכן הטיבו להתנסח מול אדם פגוע)
רפאל
רפאל • 14 באפר׳ 2012
סושי,

אם יתברר שהאדם ש"שיקר" לחתולת הזרע והעביר אותה "טראומה קשה כל כך" לא רק היה זכר אלא גם יהודי, אז אפשר לבקש רק מערבים להגיב בשרשור הזה, כי חתולת הזרע עברה טראומה מהגזע היהודי, וצריך לכבד את זה שעכשיו דעתם של היהודים לא מעניינת אותה בשיט?

במילים אחרות סושי, את שמה לב שחתולת הזרע כבר מזמן התנצלה על דבר שלא היה לו מקום, ואילו את ממשיכה להתפתל, לרדת לשפל המדרגה, ולהצדיק התבטאות מכוערת בכל מחיר?
שוסי
שוסי • 14 באפר׳ 2012
רפאל,
את האינטילגנציה שלך לא ניתן להכחיש,על כן,בצר לי(אבל באופן שאינו מפתיע)עליי להניח שאתה פשוט לא טורח לקרוא או להתייחס למה שלא בזין שלך .
על כן,
לא נותר לי אלא לצטט את עצמי לפני מספר עמודים:"אני לא מעוניינת לקיים איתך דיון"
(והניסוח המכוער של "להתפתל ולרדת לשפל המדרגה" רק הזכיר לי שוב מדוע)
צלילה
צלילה • 14 באפר׳ 2012
רפאל כתב/ה:
סושי,

אם יתברר שהאדם ש"שיקר" לחתולת הזרע והעביר אותה "טראומה קשה כל כך" לא רק היה זכר אלא גם יהודי, אז אפשר לבקש רק מערבים להגיב בשרשור הזה, כי חתולת הזרע עברה טראומה מהגזע היהודי, וצריך לכבד את זה שעכשיו דעתם של היהודים לא מעניינת אותה בשיט?

במילים אחרות סושי, את שמה לב שחתולת הזרע כבר מזמן התנצלה על דבר שלא היה לו מקום, ואילו את ממשיכה להתפתל, לרדת לשפל המדרגה, ולהצדיק התבטאות מכוערת בכל מחיר?

אני רק רוצה לציין שבעוד שאין הבדל בין יהודי לנוצרי דת היא פיקציה
בהחלט יש הבדל בין נשים לגברים פיזית מנטלית ובכל רמה אפשרית של אבחנה
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 14 באפר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
2.אני חושבת שכשחתולה ביקשה משולטים לא להגיב, זה לא היה באמת מתוך שנאה תהומית למין הזכרי,אלא מתוך הבנה שתוכן התגובות יהיה בנוסח המעליב של תום ושות'(ולא,לא כי הם לא הסכימו איתה,גם זאלו ועוד לא הסכימו איתה וכן הטיבו להתנסח מול אדם פגוע)

סושי, מעולם לא טענתי שחתולה ביקשה מה שביקשה מתוך שנאה תהומית למין הזכרי ואם זה הרושם שקיבלת ממני, אני מתנצל בפני חתולה (למקרה וגם היא חושבת כך), זו את שהתייחסת לתגובותיהם של תום ואדון וחבר משל החצינו שנאה תהומית כלפי נשים. לגבי הנוסח ה"מעליב" של תום, אז גם לנשים שלא הסכימו עמה היא השיבה בצורה מכוערת והאשימה אותן בשיפוטיות. את ממשיכה לצבוע את התנהגותה בצבעים שנוח לך לראות למרות שהשרשור כולל אינספור הוכחות עליהן היא עצמה התנצלה. איני יודע מדוע את עושה את זה, אבל דעי לך שאת מעמידה אותי במצב מאוד לא נעים נוכח התעקשותך זו ולכן בואי נסכם פשוט שאנחנו מסכימים שלא להסכים מבלי לנסות לצבוע זו את דבריו של זה בצבעים לא הוגנים.