צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הטרדות מיניות במסיבות בדסמ

Mary Jane
לפני 12 שנים • 14 באפר׳ 2012

הטרדות מיניות במסיבות בדסמ

Mary Jane • 14 באפר׳ 2012
השבוע בילינו, חברתי ואני, באחת ממסיבות הבדסמ שנערכו לרגל חג הפסח. אקדים ואומר, כי אין בדבריי שום תלונה או תרעומת המכוונת כלפי המארגנים, אשר ידוע לי היטב, כי הנם עושים ככל יכולתם על מנת למגר תופעות דומות.

יחד עם זאת, עובדתית, זה מה שחווינו:

1. במסדרון הצר והחשוך המוליך אל השירותים, ניגש גבר אל חברתי ומבלי לומר מילה, אחז בזרועה בחוזקה ולא הרפה. היא צעקה ונמלטה בבהלה.
2. בעודי עומדת במרכז הרחבה, שני גברים שונים, בשתי הזדמנויות שונות, החלו לעסות את גבי. שוב, מבלי לומר מילה, מבלי לבקש רשות וללא שום התחשבות במה שאני מעוניינת או לא מעוניינת בו.
3. העמדתי את חברתי בכיפוף והספנקתי קלות באחוריה. גבר צץ משום מקום וניסה לדחוף יד אל תחתוניה. לא רק זאת, אלא כשהתעמתתי עמו, הוא סרב להתרחק כדי שאוכל להמשיך.
4. הבחנתי במכרה שהייתה שיכורה כלוט. היא ניסתה, ללא הועיל, לנער מעליה גבר זר שטמן את ראשו- פשוט כך- באחוריה. קראתי למארגנים והם סילקו אותו.
5. עמדתי ליד הבר, הבטתי מטה, והנה גבר מלקק את נעליי על דעת עצמו.

ברצוני להבהיר, אני לא מאשימה את כל הגברים בהתנהגות הנלוזה הזו, ואני בטוחה שחלק לא מבוטל מן המשתתפים הנם אנשים תרבותיים. אך איזו הנאה ניתן להפיק בבילוי, בו עליי להיות בהתגוננות מתמדת במהלכו, שמא למישהו יתחשק לגעת בי ללא רצוני? ומדוע אנשים מרגישים חופשיים במסיבות כאלו ואינם מגבילים את עצמם?

במסיבות וניליות, אגב, מעולם לא נתקלתי בהתנהגות דומה מצד גברים, וכך גם במרתפים אפלים במסיבות בהולנד ובגרמניה- איש לא התחכך בי "בטעות", "ללא תשומת לב" או לחילופין, כדי למשוך תשומת לבי, וזאת למרות קיצוניותן של המסיבות.

הייתי שמחה להכיר גברים מנומסים, ואני בהחלט בעד פתיחות ואינטרקציה עם זרים במסיבות. אבל לא כשזה נעשה בצורה ברברית כזו, ללא הסכמה, תוך כפייה ומבלי שאביע שמץ של עניין באדם מולי.
    התגובה האהובה בשרשור
קנטור​(שולט){חתולהלה}
לצערי גם אני נתקלתי בגועל נפש הזה.
הבעיה נובעת מגודל "הקהילה" בישראל.
יש קושי רב לארגן מסיבה בגודל סביר איכותית ורווחית.
לא באמת ניתן לסנן ברמה ראויה את הנכנסים ולהרים אירוע.
יש מדי פעם מסיבות גדולות עם סינון ראוי
לדוגמה אציין לטובה את
המיילדום של האדון הלבן ו darkness.
אבל זה חתיכת פרוייקט ארגוני.
Mary Jane
Mary Jane • 14 באפר׳ 2012
לדעתי זו לא בעיה של גודל, אלא בעיה של מנטליות. אבל זה נכון שככל שהמסיבה גדולה יותר, כך קשה יותר לפקח על טיב המשתתפים.
Bloody
Bloody • 14 באפר׳ 2012
אני מתאר לעצמי שהמטרידים הם לא ממש מה''קהילה'' במובן שהם לא משתתפים פעילים פה בפורומים וכו', הם אולי רשומים באתר וגם זה לא בטוח. לקבועים בכל זאת יש איזשהו מוניטין לשמור עליו, לעומת זאת אלה שבאים כי ''יש במסיבות האלה בחורות שזורמות...'' זה כבר משהו אחר.
בכל אופן, הפתרון הוא אכן בסינון הנכנסים למסיבה. זה משהו שהמארגנים צריכים לעסוק בו באופן אקטיבי ולאו דווקא להגיב לתלונות של המבלים. זה אפילו לא מסובך במיוחד - אנשים שהם חדשים, או לא מוכרים היטב - לרוב הם אלה שעושים בעיות. אני זוכר שהיו תקופות שלא יכולת לעבור מטר בלי להיתקע ב-DM. במסיבה האחרונה לא ראיתי אף אחד שזה היה במובהק התפקיד שלו, אולי צריך להחזיר קצת.
גורגי99

מהיום..שומר הראש שלך מארי

גורגי99 • 14 באפר׳ 2012
קודם כל אפתח ואומר שזה אכן מגעיל מה שעבר עלייך באותה מסיבה,דבר שני אני לא הייתי בשום מסיבה באותו היום...לא במקסים(המקסים)ולא בדנגאן (האפל)ככה שלא יכולתי לעזור לך מארי גין היקרה מכל...ואם הייתי יודע לאיזה מסיבה את מתכוונת ללכת..הייתי מגיע לאותה מסיבה..וסוף סוף רואה אותך,ושומר עלייך ..מה שזה אומר שאת הולכת למסיבות רק בפסח..אז קבענו לפסח הבא.
Winner​(מתחלפת)

איך זה שאותי אף פעם לא מטרידים??

Winner​(מתחלפת) • 14 באפר׳ 2012
טוב יש לי כמה תשובות לזה.
1. קודם כל חוקי המקום צריכים להיות מאוד ברורים אם זה בהזמנות למסיבה, שילוט ברור במועדון וכו.
2. אני קולטת מישהו שרק מתכונן לעשות לי משהו לא רצוי ואני מביעה את דעתי הברורה בנימוס אך בתקיפות. עד עכשיו זה עבד לגמרי. אגב בדכ מספיקה כף יד שלי בסימן עצור או בסימן לא.
3. לערב מיד את בעלי הליין\מועדון\דיאם וכו. אם המשיכו אחרי שאמרת לא. כאמור אני אףפעם לא הגעתי (עוד..)למצב הזה, אבל לא אתבייש לפנות אם יהיה צורך.
4. לא באופן אישי אליך מרי (דווקא נראת לי שהתנהגת לעיניין בסיטואציןת שתארת) אבל קצת סלחנות כמובן בלי לוותר לאנשים שאולי מגששים לבדוק אם הצד השני מעוניין.. זה נאמר לגבי ליקוק הנעליים ולא כמובן לשאר המעשים החמורים שתארת.
Brave girl

קרה לי פעם

Brave girl • 14 באפר׳ 2012
הייתי במסיבה ויצאתי לרגע לשרותים ואיזה בחורה פשוט תפסה לי תפיטמה בכוח וסובבה, מההלם לא הייתי מסוגלת לזוז..

אחרי המקרה הזה רוה הפעמים הייתי הולכת עם שומר ראש icon_smile.gif

אבל תכלס..אני מצאתי פיתרון הרבה יותר פשוט לבעיה הזאת..

אני פשוט לא יוצאת למסיבות בדס"מ icon_smile.gif
לילי ש'
לילי ש' • 14 באפר׳ 2012
מרי ג'יין לגבי סעיף אחד שלך- אני מזהה את האיש, וזה דבר קבוע.
בחור גבוה עם תלתלים שתופס לך את היד כאילו כדי לשאול שאלה אבל כשאת מנסה למשוך אותה בחזרה הוא לא מרפה. פעם אחת גם סגר עלי את הידיים שלו מסביבי כשרקדתי וכשנרתעתי הוא פשוט לא שיחרר עד שנוצר מאבק ששאר הסובבים ברחבה שמו לב אליו, והייתי צריכה כמה דקות בחוץ אחר כך כדי להרגע מהחוויה הדוחה. זה היה לפני כהרבה זמן כשהספייס היה באופן קבוע במקסים. מאז ראיתי אותו הרבה שם פעמים והוא גם היה מנסה לפנות אלי בדיבור כאילו כלום ופשוט הבהרתי שלא יתקרב אלי (הוא לא זוכר את מי הוא מטריד)

בחמישי האחרון כשתכננתי להגיע עברה לי בראש מחשבה קצרה שאני מקווה שהוא לא יהיה שם.

הוא היה שם ואני ועוד מישהי דיברנו וגילינו שהוא סדרתי

נכון שלא חשבתי על להתלונן לצוות אבל עכשיו כשאנחנו מדברות אולי כדאי באמת שהצוות של הספייס ידע על הבנאדם הספציפי הזה, אם הוא לא יודע כבר...
צלילה

Re: הטרדות מיניות במסיבות בדסמ

צלילה • 14 באפר׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
השבוע בילינו, חברתי ואני, באחת ממסיבות הבדסמ.....
הייתי שמחה להכיר גברים מנומסים, ואני בהחלט בעד פתיחות ואינטרקציה עם זרים במסיבות. אבל לא כשזה נעשה בצורה ברברית כזו, ללא הסכמה, תוך כפייה ומבלי שאביע שמץ של עניין באדם מולי.

כפי שצויין כאן הדבר החשוב ביותר הוא ליידע את הצוות בכל מקום
לא ניתן לבחון לב וכליות של כל אחד
אני אישית הרחקתי מישהו בחמישי האחרון שלא נגע אגב אלא נדבק ובכניסה הוא היה אדיב חביב נרשם בכלוב והגיע בדרס קוד ...
אני אישית מבהירה ל"אנשים חדשים " שאם בחורה מתלוננת הם יראו את הדלת בלי בירור מעמיק
כי אין לנו את הכלים לעשות משפט שדה בכל מקום
לצערי גם אנשי " קהילה״ מובהקים מטרידים ואני אישית יכולה למנות יותר מאחד שהרחקתי לצמיתות
הדבר הכי חשוב הוא ליידע
לגבי הטרדה פיזית של החזקת יד ובטח ובטח המקרה השני שצויין צריך לעצור הכל לסמן למישהו מוכר וליידע אנשי צוות
ההתנהגות חמורה ופלילית וצריך להגיב בחומרה בהתאם להחלטה של מי שהותקפה (זא אם להרחיק בלבד או לערב רשויות )
אני לא מסכימה לגבי זה שאין דברים כאלה במסיבות ונליות אני יודעת שיש רק סוג התקיפה המינית שונה
לצערי נשים מותקפות ללא הפסקה ובכל מקום
ווינר ממש לא אהבתי את " למה אותי לא מטרידים" האשם היחידי בהטרדה זה המטריד !!!!
גם אני בהחלט לא מהנשים המוטרדות (האחרון והראשון שממש הטריד אותי בנסיבות וניליות אגב סיים עם רישום פלילי על הטרדה מינית ) בלשון המעטה אבל זה לא אומדן לבעיה אצל המוטרדת
כשאני רואה סשן אני עוצרת ומרחיקה
ברור שככל שהמסיבה גדולה יותר יש יותר בלאגן
לקחת ארוע של 40 איש שכולם מכירים את כולם כקרטריון לסינון זה לא באמת דוגמא
זאת לא מסיבה המונית אלא ארוע קטן עם קונספט שונה לחלוטין (וארוך מעולה ממה ששמעתי פשוט לא נתנו להשלטת שבי להיות בו ) אז השוואה בין מסיבה המונית לארוע קטן היא לא קשורה

לילי אם אתם מזהים מטריד אז תבואו ותגידו תמיד
אני מבטיחה לך שאני אדם מאוד מאוד לא סלחן להטרדות אם טרם הובהר
ולמטרידים(ולא נקפח את המטרידות כי גם למין הנשי לפעמים יש יציאות ....) אני רוצה
לציין שה50 שח שלכם יחכו לכם בכניסה יחד עם איסור כניסה תמידי

מי שלא שולט בעצמו אין לו מקום במסיבות הקהילה . נקודה .

שוסי
לפני 12 שנים • 15 באפר׳ 2012
שוסי • 15 באפר׳ 2012
אני מצטרפת ללילי שתבדל לחיים ארוכים.
אכן הבחור "אחזן" סדרתי.
אומנם במסיבה האחרונה הוא חטף ממני ברכייה בביצים שכנראה תרחיק אותו ממני לזמן מה,אבל זה לא ימנע ממנו לנסות את מזלו על קורבנות אחרים.
אגב-לדעתי לא חייבים להרחיק אותו אוטומטית.אולי צריך שאחד מהצוות יבהיר לו אישית שכבר כמה וכמה התלוננו נגדו.
אני חוששת שהוא אפילו לא מבין שהאחיזות הללו הן הטרדה לכל דבר ועניין.