סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עוד הודעה קצרה

Bloody
לפני 12 שנים • 20 באפר׳ 2012
Bloody • 20 באפר׳ 2012
אני לא יודע, אני לא מבין אתכם. כולכם רגישים לי מדי.
אז עשה פוג את אשר עשה. באינטרנט.
באינטרנט, אף אחד לא יודע שאתה כלב.
יולי היא אמיתית, כי אני מכיר את יולי מחוץ לפה. הגמד איננו אמיתי. פוג אמיתי למחצה, כי צד ג' שאני מכיר פגש אותו פעם.
לחשוב אחרת, לחשוב שאפשר להתבסס על מידע לא מאומת שמישהו מציג כאן מסיבותיו הוא, ושאין דברים שאתה לא יודע, זה להשלות את עצמך, ואני לא חושב שיש מה לכעוס על פוג בגלל שאתה משלה את עצמך.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 20 באפר׳ 2012
Bloody כתב/ה:
יולי היא אמיתית, כי אני מכיר את יולי מחוץ לפה. הגמד איננו אמיתי. פוג אמיתי למחצה, כי צד ג' שאני מכיר פגש אותו פעם.
לחשוב אחרת, לחשוב שאפשר להתבסס על מידע לא מאומת שמישהו מציג כאן מסיבותיו הוא, ושאין דברים שאתה לא יודע, זה להשלות את עצמך, ואני לא חושב שיש מה לכעוס על פוג בגלל שאתה משלה את עצמך.

מסכימה לחלוטין, ורוצה להוסיף - בפוסט הראשון של צעיף כבר נאמר ע"י מספר אנשים (גם אני אמרתי) שכנראה מדובר בדמות בדיונית שכותב נשלט. גם בלי שיחות פרטיות זה בלט, שהפנטזיות רשומות דרך נקודת מבט גברית-נשלטת.
במקרה שכזה לא יהיה נכון לומר שמי שיצר אינטראקציה עם צעיף, לקח סיכון מודע שלא מדובר בשולטת אלא בפיקציה, והוא בכל זאת לא מצא את הסיכון הזה כל כך נורא?
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 באפר׳ 2012
בכוח ובלאדי אני ממש לא מסכימה איתכם.
כן באינטרנט אבל להבדיל מאתרים אחרים פה המטרה היא לא רק להשאר מאחורי המקלדת.
את בכוח הכרת פה את בן הזוג שלך, חברים שהפכו לחלק מהחיים ואפילו אותי (יופי לנו)
בלאדי, אתה מגיע למסיבות, מכיר אנשים נהנה גם פיזית מאינטראקציות עם נשים שהכרת פה, באינטרנט.
ולכן האתר הזה הוא לא סתם אתר ברשת, הוא חלק ממארג שמרכיב את הקהילה הזאת.
מבחינתי מציאת האתר הייתה גילוי מטמון, החברים הכי טובים שלי מפה.
לזלזל בזה רק אינטרנט בעייני לא נכון ומנפנף אנשים שמתייחסים למקום הזה אחרת.
וכשפוג נפנף בזה שתקתי כי מה יש לו להגיד?

כן באינטרנט יש חארות ומסתובבים פה נוכלים מכל הסוגים ואנשים שחיים בסרטים
לכן כל כך הצטערתי שגיליתי שזה פוג, בעיקר כשכל היציאה שלו מהארון הייתה פלטפורמה לסיפור שהוא רצת לפרסם.

ודבר אחרון, להגיד שהתרעתם בפורום זה יופי, תסתכלו במס הצפיות בשירשור, לא כולם נכנסים לפורום יש אנשים שחיים בצאט, יש כאילו שרק שולחים הודעות ויש כאילו שכשהתרעתם בדיוק אכל להם הכלב את המחברת.

Mary Jane
Mary Jane • 20 באפר׳ 2012
ברצוני לומר, בלי קשר לאותו פוג ולהתחזויות באינטרנט, אלא כעניין כללי בחברה הישראלית -

יכול להיות שישראלים כל כך מורגלים במעשי רמיה, היעדר כנות, ניסיונות תחמון וחוסר נימוס בתקשורת עם הזולת - מה שנקרא אדם לאדם זאב - עד שנראה להם לגיטימי ומתבקש לחשוד בכל אדם, למצוא דופי במי שרומה ונפגע ( רואים זאת בבחינת ׳סיכון מודע׳) ואף לתמוך ולעודד נוכלים. אני חושבת שזו בעיה בחברה הישראלית, אשר איננו מודעים לחומרתה ולפגם המוסרי שבה, כי בפשטות, זה מה שאנחנו מכירים ומורגלים בו. לכן חשוב לנסוע לבקר בארצות אחרות : ) - פעמים רבות טיולים מציבים בפניך מראה.

מכל מקום, בסופו של יום התחזות כזו או אחרצ היא באמת מעשה קטן ולא משמעותי, וכך יש להתייחס אליה. יחד עם זאת יש לזכור, שהקטן פעמים רבות מעיד על הגדול.
המלט
המלט • 20 באפר׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
Bloody כתב/ה:

מסכימה לחלוטין, ורוצה להוסיף - בפוסט הראשון של צעיף כבר נאמר ע"י מספר אנשים (גם אני אמרתי) שכנראה מדובר בדמות בדיונית שכותב נשלט. גם בלי שיחות פרטיות זה בלט, שהפנטזיות רשומות דרך נקודת מבט גברית-נשלטת.
במקרה שכזה לא יהיה נכון לומר שמי שיצר אינטראקציה עם צעיף, לקח סיכון מודע שלא מדובר בשולטת אלא בפיקציה, והוא בכל זאת לא מצא את הסיכון הזה כל כך נורא?

לא, זה לא יהיה נכון לומר. זו תהיה טעות שבעובדה לומר את זה, לאחר שמספר אנשים העידו שהם נפגעו באופן אישי, משום שלא עסקו בספקולציות אודות הזהות האמיתית. אי אפשר כל הזמן לבוא עם הגנות, שמא הדמות שמדברת איתי היא פיקטיבית, כי אז אין משמעות אמיתית לכלום, והכל חרטא.

ולבלאדי, הרעיון הזה שיש איזשהו עולם כזה שנקרא "אינטרנט" ובו מותר להיות שקרן ורמאי הוא כל כך 1999, שאני תוהה איך אנשים עוד יכולים להעלות אותו על הדעת, ובטי בום הרחיבה עוד בעניין זה.
    התגובה האהובה בשרשור
בכוח המוח{Aion}
בטי בום כתב/ה:
בכוח ובלאדי אני ממש לא מסכימה איתכם.
כן באינטרנט אבל להבדיל מאתרים אחרים פה המטרה היא לא רק להשאר מאחורי המקלדת.
את בכוח הכרת פה את בן הזוג שלך, חברים שהפכו לחלק מהחיים ואפילו אותי (יופי לנו)
בלאדי, אתה מגיע למסיבות, מכיר אנשים נהנה גם פיזית מאינטראקציות עם נשים שהכרת פה, באינטרנט.
ולכן האתר הזה הוא לא סתם אתר ברשת, הוא חלק ממארג שמרכיב את הקהילה הזאת.
מבחינתי מציאת האתר הייתה גילוי מטמון, החברים הכי טובים שלי מפה.
לזלזל בזה רק אינטרנט בעייני לא נכון ומנפנף אנשים שמתייחסים למקום הזה אחרת.
וכשפוג נפנף בזה שתקתי כי מה יש לו להגיד?

כן באינטרנט יש חארות ומסתובבים פה נוכלים מכל הסוגים ואנשים שחיים בסרטים
לכן כל כך הצטערתי שגיליתי שזה פוג, בעיקר כשכל היציאה שלו מהארון הייתה פלטפורמה לסיפור שהוא רצת לפרסם.

ודבר אחרון, להגיד שהתרעתם בפורום זה יופי, תסתכלו במס הצפיות בשירשור, לא כולם נכנסים לפורום יש אנשים שחיים בצאט, יש כאילו שרק שולחים הודעות ויש כאילו שכשהתרעתם בדיוק אכל להם הכלב את המחברת.

בטי, מסכימה איתך וגם לא.
מדובר בקבוצת אנשים שמתקבצת לה כאן כי יש לה משהו משותף - חיבור כלשהו לבדס"ם. כל אחד מחליט כאן, כמו בכל אתר וירטואלי אחר, עד כמה הוא רוצה להתערות ולהחשף מול אחרים, ואילו סוגי ריגוש הוא רוצה לקחת מכאן. יש כאלה שהופכים להיות לבשר ודם בתוך הקהילה, יש כאלה שנחשפים פיזית בפני מעטים, יש כאלה שרק משוחחים כאן ומחליפים דעות. זה לא רק אתר הכרויות כמו שרבים מנסים להציג אותו, אלא פלטפורמה לתקשורות מסוגים שונים.

עכשיו, יש היום המון דרכים לנטרל את החשש הזה, שמי שמהצד השני הוא בזהות בדויה. אחד מהם זה לעבור למקום פחות וירטואלי: טלפון, מצלמה, פגישה בבית קפה. ככל שמישהו לא מסכים לחצות את הסף, החשד עולה.

זה לא אומר שזה לא נעים להחליף דעות ותחושות למרות שלא ברור מי מהצד השני, ואנחנו לוקחים את ה"סיכון" הזה, כי מה כבר יכול להיות סיכון בסיטואציה שכולה בערבון מוגבל.

אני חושבת שאם מישהו יודע שהוא רגיש במקרים כאלה, עליו להטיל על עצמו מלאכת בדיקה וסינון טובה יותר, כי כל העולם הוירטואלי הוא פירצה הקוראת לגנב. קשה לי להאמין שקיימים רבים מאיתנו שלא השתמשו בפלטפורמה הוירטואלית כדי לנסות לפחות פעם אחת, להיות מישהו קצת אחר. מהבחינה הזו לדמות וירטואלית יכול שתהיה נפרדות מהיוצר שלה, אבל היא גם חלק מהאמת שלו, מהצורך שלו. לפעמים היא מספרת עליו אמת עמוקה יותר משה"מציאות" מספרת.

לא זוכרת את הציטוט המדויק ומי אמר, אבל ישנה אמירה בסגנון: "שימו למישהו מסכה, אם אתם רוצים להכיר אותו באמת". אני מסכימה איתה.
Brave Dwarf

בנות, נדמה לי ששכחתן להתגלח

Brave Dwarf • 20 באפר׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:

"כנראה מדובר בדמות בדיונית" נאמר גם עלי לא אחת ואפילו ללא "כנראה" ולי נאמר עליך, בכוח המוח (פחות או יותר). ולכן, מבחינתי, כאשר מישהו אומר "כנראה", זאת אינה הוכחה. נכון, אני לוקח בחשבון שמספר אנשים כאן אינם אמיתיים וכאשר מדובר ב"לא אמיתי שהצטרף אתמול", אני קרוב לוודאי אכנה אותו אידיוט ואסגור עניין, אבל כאשר מדובר באדם ותיק שהחליט לתעתע בחבריו, זה גורם לי לתהות לגבי הסביבה עמה אני חולק את חיי (במידה זו או אחרת). ולא לשווא בחרתי במילה "חברים", כי כך אני רואה את הפורום הזה, אם אראה את משתתפיו בתור חבורה של רמאים, אני לא אשאר כאן (ואת?). אני חושב שמבחן החברות שעברתי עם הקשר שלי לפורום היה כאשר אור השליטה ביקשה ממני עזרה ברגע התשעים עם קומזיץ שהבנות ארגנו. לו הייתי יוצא מנקודת הנחה שמדובר בחבורת רמאים ברור שלא הייתי עושה רונדלים באוויר כדי לעזור באגון האירוע. מבחינת הפרטיות שלי אפילו לקחתי סיכון או שניים. כנראה איפשהו, שם בפנים, אפילו אני הסקפטי והלא חברתי רציתי להאמין שמדובר ב"חברים" (או לעצם העניין חברות) ולא בחבורת רמאים.

אני לא אומר שקרה אסון גדול, וכפי שציינתי, אין בי כעס כלפי פוג ובטח שלא גועל ולמעשה לולי היה כותב את פוסט ההסבר שלו, ממנו הבנתי שהוא לחלוטין לא מבין היכן התנהגותו פגעה/הגעילה/הפריעה, הייתי מסתפק בלייק שהוספתי לשאלות ששאלת אותו. אני בטוח שכולנו תופסים באופן שונה את המרחב הזה ובטח ובטח שנמצאים כאן מסיבות שונות, אבל עדיין לא יכול להיות שלא אכפת לך אם גם הפרטים הבסיסיים שאנחנו מוסרים כאן (גבר, אישה, שולט, נשלט, חי בזוגיות בדס"מית, חי בזוגיות חצי בדס"מית גו') שקריים, פי כמה לא יכול להיות שלא אכפת לך אם אגיב לך פעמיים, פעם בתור שולט ובפעם בתור נשלטת. כמו שאמרתי, אם יסתבר שאני ילדה קטנה עם קוקיות, זה ירוקן את כל מה שכתבתי כאן, בכל נושא שהוא, מתוכנו.

אני הייתי מאוד מתפלא אם אותו קומזיץ נשים היה מסתבר להיות קומזיץ גברים שהשתמשו בניקים נשיים בפורום. זה בטוח היה מפתיע אותי. וגם קצת מפחיד.
בכוח המוח{Aion}
המלט כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
Bloody כתב/ה:

לא, זה לא יהיה נכון לומר. זו תהיה טעות שבעובדה לומר את זה, לאחר שמספר אנשים העידו שהם נפגעו באופן אישי, משום שלא עסקו בספקולציות אודות הזהות האמיתית. אי אפשר כל הזמן לבוא עם הגנות, שמא הדמות שמדברת איתי היא פיקטיבית, כי אז אין משמעות אמיתית לכלום, והכל חרטא.

ולבלאדי, הרעיון הזה שיש איזשהו עולם כזה שנקרא "אינטרנט" ובו מותר להיות שקרן ורמאי הוא כל כך 1999, שאני תוהה איך אנשים עוד יכולים להעלות אותו על הדעת, ובטי בום הרחיבה עוד בעניין זה.

אני חושבת שפוג החריג תקשורת רגשית-אינטימית והסביר שעליה הוא מצטער ומתחרט, ואני מסכימה איתו ואיתך בעניין הזה. אם צעיף היתה מנהלת רק שיחות אינטלקטואליות עם אחרים, וכותבת את סיפוריה ותגובותיה בפורום ובבלוג, מבלי לייצר תקשורת אינטימית עם אחרים, לא הייתי רואה למה זה פוגע יותר מדי במישהו מאיתנו.

זה פוגע רק במקום אחד, ועם זה אני מסכימה עם הגמד - זה מעוות לנו את ה"אמת" בקשר לנושא המדובר. אין שולטת שמתנהגת כמו צעיף. מהבחינה הזו, הדמות מייצרת עיוות בתפישת המציאות, ואנחנו עשויים להסיק מסקנות שגויות עקב כך. אלא שבראשו של פוג אכן קיימת שולטת כזו, והיא מתקיימת כך כי היא לא שופשפה במציאות מעולם.

זו גם הסיבה שמאוד קל לראות מתי מדובר בדמות אמיתית ומתי בדמות פיקטיבית.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 באפר׳ 2012
אני לא ניהלתי שיחות נפש עם צעיף אדום, באופן אישי היא לא עניינה אותי
אבל היו לי די הרבה שיחות עם סאבים בתחילת הדרך ואני יודעת כמה חשש יש להיחשף מול שולטת
כמה אומץ נידרש להוריד את המסכת הגבר גבר ולדבר על הפנטזיות הכי כמוסות, אילו שאתה מתבייש בהן לא בטוח איך יגיבו אליך ולכן הייתי רוצה שהמקום הזה יהיה נקי יותר מנוכלים

אני לא חיה בארץ לעולם לא ויודעת שהסבירות שזה יקרה היא קטנה, אבל בתגובה שלך בכוח את נותנת לגיטימציה לזה,
ומפילה את האשמה על הקורבן ולא על פוג,
מה אני בטי באופן אישי מרגישה לפוג הוא לא העניין, אלא מה אני כחברה בכלוב רוצה שיהיה הסטנדרט.
אנחנו כקבוצת לחץ חברתית יכולים בכלים שיש לנו פה להעביר איזה סוג של מסר מה ההתנהגות שאנחנו לא מוכנים לקבל ואת זה אני לא מוכנה.

Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 20 באפר׳ 2012
אני למשל לוקחת פה בערבון מוגבל מאוד מאוד כל אחד שאני לא מכירה.
ולדעתי ככה צריך להתנהג בווירטואלי.
או שלא הבנתי כלום על מה הוויכוח...