בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה אין פמיניזם?

הוט פפר
לפני 12 שנים • 26 באפר׳ 2012

למה אין פמיניזם?

הוט פפר • 26 באפר׳ 2012
מבדיקת מצב קצרצרה, אחר מה שאמור להיות "פמיניזם ישראלי", מהר מאוד גיליתי (שלא להפתעתי) - שאין באמת פמיניזם ישראלי.

זאת אומרת, לא קיים כלל וכלל. אם זה תנועות או מפלגות או ארגונים.

תהיתי מדוע כך הדבר, ולמה הגרעין היחיד המתיימר להיות "פמינזים" מיוצג בעיקר על-ידי קבוצת צווחניות שבאות עם מטענים רגשיים מהבית ולא מתוך אידיאולוגיה אמיתית.

האם לא הגיעה העת כי הפמיניזם הישראלי יחל לתת את האותות המתבקשים?

אנו חותמים היום עצמאות המתקרבת ל-70 שנות קיום.
ועדיין, עדיין האישה הישראלית נמצאת הרחק מאחורי קדמת הבמה.

לי אישית אין בעיה עם זה, מסיבותיי שלי, אך תהיתי כיצד הייתם מסבירים את תופעת שיתוק הפמיניזם הישראלי ומהיכן חוסר האכפתיות הזה מצד הנשים הישראליות.

הוט פפר
מלכתא
מלכתא • 26 באפר׳ 2012
הפמיניזם היום הפך למילת גנאי, תחום שבד"כ משייכים רק ללסביות.

זה עצוב.
שכן יש מקום, גם במדינתנו "הנאורה" להילחם על זכויות נשים, ונשים בהחלט מאחורי הגברים בהרבה תחומים היום.

למה זה לא קיים היום?
לדעתי האישית זה קשור מאוד במצב הבטחוני בארץ.
בגלל שאנחנו חיים במצב לחץ תמידי, כל הזמן במלחמות, עסוקים בלנסות להגן על עצמנו,
נושאים חברתיים ובהם גם הפמיניזם ירדו מהשיח הציבורי.
באותה צורה פתאום התפוצצה המחאה החברתית. שנים לא התעסקו בזה ופתאום זה התפוצץ.
יום אחד זה עשוי לקרות גם עם הפמיניזם.

אגב, תודה לך על פתיחת השרשור המעניין. ישנם הרבה מאוד גברים מודעים לנושא הפמיניזם, ולדעתי זו ממש לא נחלתם של נשים בלבד. ובטח שלא רק של הלסביות.
נוריתE
נוריתE • 26 באפר׳ 2012
אני,אשאל,אתהה
מה זה קשור לפורום הזה?
זה משהו מכוון?
אצלנו בבדיסמ בצד הנישלטת,אין פמיניזם
לא כשאנחנו קשורות על הרצפה
וטוב לנו שכך

בחוצ,זה משהו אחר
ונכון מה שנאמר פה לפני
אין אג'נדה פמינסטית רצינית פה בארץ
אני לא ידועת אם בעולם בארצות אחרות יש
מה שכן יש כאן במדינה הזאת הם נסיונות כושלים וחוקים בטלים של "אפליה מתקנת" כלפי נשים
הסופרג'סטיות במאה ה19 בלונדון וניויורק, עלו על בריקדות ונהרגו גם, בכדי לשחרר את הנשים מעול האבא/בעל לתת להן חופש וזכויות אדם ואזרח שוות
היום זה נראה מובן מאליו אבל זה לא

ושוב ,אבל כאן, אני לפחות לא מחפשת שום שיוויון זכויות ושום "חרויות פרט"
טוב לי אם מי ומה שאני.
בת אדם
לפני 12 שנים • 27 באפר׳ 2012
בת אדם • 27 באפר׳ 2012
נוריתE כתב/ה:
אני,אשאל,אתהה
מה זה קשור לפורום הזה?
זה משהו מכוון?
אצלנו בבדיסמ בצד הנישלטת,אין פמיניזם
לא כשאנחנו קשורות על הרצפה
וטוב לנו שכך

בחוצ,זה משהו אחר
ונכון מה שנאמר פה לפני
אין אג'נדה פמינסטית רצינית פה בארץ
אני לא ידועת אם בעולם בארצות אחרות יש
מה שכן יש כאן במדינה הזאת הם נסיונות כושלים וחוקים בטלים של "אפליה מתקנת" כלפי נשים
הסופרג'סטיות במאה ה19 בלונדון וניויורק, עלו על בריקדות ונהרגו גם, בכדי לשחרר את הנשים מעול האבא/בעל לתת להן חופש וזכויות אדם ואזרח שוות
היום זה נראה מובן מאליו אבל זה לא

ושוב ,אבל כאן, אני לפחות לא מחפשת שום שיוויון זכויות ושום "חרויות פרט"
טוב לי אם מי ומה שאני.

זה תלוי איך תסתכלי על זה.
ואת מי תשאלי.
וזה כל היופי ...
שכל שאלה שתשאלי ... כל אדם שיענה לך...
יענה לך תשובה שונה לג-מ-ר-י מהשני.
נילי ונילי

Re: למה אין פמיניזם?

נילי ונילי • 27 באפר׳ 2012
הוט פפר כתב/ה:
מבדיקת מצב קצרצרה, אחר מה שאמור להיות "פמיניזם ישראלי", מהר מאוד גיליתי (שלא להפתעתי) - שאין באמת פמיניזם [...]

סתם מסקרנות...

איך בדקת?
Mila Berger
Mila Berger • 27 באפר׳ 2012
והרי לך חלקיק תשובה, שנמצא כבר בגוף השאלה. אין פמיניזם ישראלי מפני שעדיין כל כך הרבה נשים פוחדות שייתפסו בציבור כ" קבוצת צווחניות שבאות עם מטענים רגשיים מהבית ולא מתוך אידיאולוגיה אמיתית. "

מה זו אידיאולוגיה אמיתית? צורך עז בשוויון זכויות ובאפשור לא תמיד צריך להתבסס על אקדמאיות מפולפלת. איני יודעת האם התכוונת ללעוג לאותן ה"צווחניות", סביר להניח שאם האינטרס שהנחת על השולחן הוא דווקא שאלה סקרנית לעוררות פמיניסטית אמיתית, וסביר להניח שאתה חלק מאלה שאינם מרוצים מהקולות המייצגים הקיימים. לו היית נותר בלעגך, פלא אם היית מעלה תמיהה. ועדיין, שים לב שצורת ההתנסחות הזאת חורה ומעלה תרעומת. אין שום רע ב"מטענים רגשיים מהבית", להיפך. לפעמים, הם הדלק הטוב ביותר שמניע מהפכות.

נשים רבות כיום נוהגות לסייג את עמדותיהן, גם אם הן מסווגות לחלוטין כ"פמיניסטיות", באמירה "אבל איני פמיניסטית". כאילו עוד ישנה רוח, עוד ישנו דימוי, שצריך לשכך ולהמתיק.

אגב, "שיתוק נשי" אמור להיות בעייתך גם כן, או שבעצם לאור תחביבך לעסוק בסחר בנשים ולהתרברב על כך – אולי באמת אין זו בעייתך.
( ע"ע http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=31412&highlight= )

ואגב מס' 2, קצת גוגל ורצון טוב ותראה איך הפמיניזם בישראל הוא הרבה יותר ממה שהעזת לדמיין.
    התגובה האהובה בשרשור
אדון מכניע ובועל
לפני 12 שנים • 29 באפר׳ 2012

הנה קבלו את נושא הדיון שהוא שיא הטימטום

אדון מכניע ובועל • 29 באפר׳ 2012
לדבר על פמיניזם באתר בדסמי כמוהו לנהל דיון עירני על המטבח הצרפתי המעודן....בדיר חזירים.
לו האוויל שפתח את "הדיון" הזה היה יודע משהו על ...בדסמ, ומוחו לא היה שטוף עד אובדן חושים ברלטיביזם פוסט-מודרני הוא היה יודע שפמיניזם ובדסמ זה תרתי דסתרי. אבל בכלוב הכל הולך ...כידוע והטימטום חוגג פה כל יומיים שיאים חדשים.
feminine3​(אחרת)

Re: הנה קבלו את נושא הדיון שהוא שיא הטימטום

feminine3​(אחרת) • 29 באפר׳ 2012
אדון מכניע ובועל כתב/ה:
לדבר על פמיניזם באתר בדסמי כמוהו לנהל דיון עירני על המטבח הצרפתי המעודן....בדיר חזירים.
לו האוויל שפתח את "הדיון" הזה היה יודע משהו על ...בדסמ, ומוחו לא היה שטוף עד אובדן חושים ברלטיביזם פוסט-מודרני הוא היה יודע שפמיניזם ובדסמ זה תרתי דסתרי. אבל בכלוב הכל הולך ...כידוע והטימטום חוגג פה כל יומיים שיאים חדשים.

או כמו לכנות אחד כמוך שולט icon_eek.gif
נילי ונילי

נילי ונילי • 29 באפר׳ 2012
אדון מכניע ובועל כתב/ה:

שאלוהים יעזור לי עם הרלטיביזם הפוסט מודרני הזה שלך. לפעמים אני חושבת שקראת משהו בוויקיפדיה ונדלקת על המושג מבלי באמת להבין מה משמעות הדבר.

איך זה קשור עכשיו?
feminine3​(אחרת)

feminine3​(אחרת) • 29 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
אדון מכניע ובועל כתב/ה:

שאלוהים יעזור לי עם הרלטיביזם הפוסט מודרני הזה שלך. לפעמים אני חושבת שקראת משהו בוויקיפדיה ונדלקת על המושג מבלי באמת להבין מה משמעות הדבר.

איך זה קשור עכשיו?

מה?! הכל צריך להיות קשור? ואני חשבתי שסתם אפשר לכתוב פה דברים העיקר שהכינוי מופיע, אה, וכמובן שיעשו לייקים כי בלי זה זה לא שווה