בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

35 במאי
לפני 11 שנים • 1 ביוני 2012
35 במאי • 1 ביוני 2012
נילי ונילי כתב/ה:
(כל הנתונים, הרעיונות וההצעות מקופייסטים מ'רופאים לזכויות אדם')

חשוב לדעת שבעולם יש למעלה מ40 מליון פליטים. רובם המוחלט (80 אחוזים) נמצא באפריקה ובמדינות מתפתחות אחרות.

ובכן, אין פתרונות קסם.

והסודנים,
.

ולבסוף, .

נילי.

אני מודה שלא קראתי הכל.

בשום דבר אין פתרונות קסם.

במדינה מתוקנת יש גוף שצריך להחליט ולא נציגים של אותו מוסד שלטוני שאמורים לדבר שטויות.

וכאן.

מי שהיה גזען נותר גזען.

מי שהיה חסר לב נותר כזה.

99% בכלל מהאנשים הם לאו דווקא בני אדם.

הם יודעים לתת עצות נהדות לדעתם.

את הסודנים קצת קשה לצבוע בכחול כמו מחשב שלא עובד ולזרוק לים.
נילי ונילי
נילי ונילי • 1 ביוני 2012
35,
אני לא חושבת שאת צודקת. אני לא מסכימה שמי שהיה גזען יוותר גזען לנצח, אני לא מסכימה שרוב האנשים הם לא בני אדם. מה זה אומר בכלל, להיות בני אדם? האם אייר וזוגתו, שתחושת הבטחון הכי בסיסית שלהם נפגעת במרחב המחייה שלהם הם "לא בני אדם"? האם מלכת האהבה, שמוצאת את עצמה שוב ושוב נסה מבוהלת מתחת לשולחן בעבודה, היא "לא בת אדם"?

אני חושבת שהססמאות שזרקת הן מחבוא נהדר להסתתר מתחתיו. נורא קל להתאחד ולהתחבא מאחורי "מי שהיה חסר לב נותר כזה" אבל זו ססמה ריקה מתוכן שמאפשרת להרים ידיים ולהימנע ממעורבות רגשית ומאכזבה שמלווה מאבקים לשינוי חברתי. עוד לא הרמתי ידיים מהמדינה הזו. הייתי שמחה אם היית מוכנה להכנס למעורבות רגשית ואינטלקטואלית בנושא וכן קוראת עד הסוף.
סמית​(שולט)

אז כך...

סמית​(שולט) • 1 ביוני 2012

ללא ספק כל מי שתומך בהשבת מהגרי העבודה ו/או הפליטים למקומות מוצאם, הוא גזען, פשיסט, נאצי, אוויל, אכזר.
ללא ספק כל מי שתומך בהשארת מהגרי העבודה והפליטים במדינת ישראל, הוא איש נאור, רחום וחנון, אדם נדיב, שנטל מפיתו ונתן לאחרים, אור לגויים, כליל המעלות.
לא רק זו אף זו, אנשים אלו שעוזרים לפליטים, ראויים להערכתינו ולהערצתינו, הרי לדבריהם זו התנהלות נאצית והם שמים את נפשם בכפם, כשהם מחביאים את מהגרי העבודה ו/או את הפליטים בבתיהם ודואגים להם לאוכל, הרי מי מאיתנו עשוי להלשין עליהם לשלטונות ואז דינם יהיה מוות, הם אפילו לא יובלו למחנות עבודה כאותם מהגרי עבודה ו/או פליטים, קלגסי השלטון יירו בהם במקום.
אז בואו נעריץ אותם, נודה להם, שהרי הם האור שלפני המחנה.
העובדות כמובן לא מטרידות אף אחד מהדמגוגים הקשקשנים האלו.
העובדה שמדינת ישראל שמונה כשבעה מיליון אזרחים, קלטה במהלך שנתיים יותר מ-70,000 מהגרי עבודה ו/או פליטים, סך הגבוה באחוז אחד מכלל אוכלוסייתה.
כל סוציולוג יטען שמדובר בבעיה, אין מדינה ביקום שסובלת דבר כזה, ארה"ב נלחמת במהגרי העבודה בחרב ובחנית ומדובר בכמות שאינה מגרדת אחוז מאוכלוסייתה במשך שנתיים.
אבל את מי זה מעניין? אנחנו גזענים, נאצים, אכזריים...
כך גם העובדה שזה שאני באופן אישי חושב שיש להחזיר אותם בדחיפות למקומות מוצאם ועוד רבים כמותי.
מתנגדים לאלימות כלפיהם.
מתנגדים ללבישת חולצה שעליה כתוב מוות לסודאנים.
שלמרות שהדברים האלו, נובעים מכאב ומצוקה גדולים מאוד שלא מוצאים פיתרון באמצעות הרשויות, לדעתנו יש לדכא את זה, להילחם נגד זה ולהעמיד לדין את כל פורעי החוק.
ועל מנת שהדברים יהיו ברורים, אני תומך נלהב בהפגנות של המקומיים שחייהם הפכו לסיוט, או שחשים שחייהם הפכו לסיוט, זכות המחאה היא לגיטימית, האלימות אסורה.
אני גם לא חושב שהם חולים יותר, אלימים יותר, קרימינלים יותר, זה עניין למחקר אמפירי סוציולוגי, אבל זו לא הסוגיה.
הסוגיה היא פשוטה מאוד, מדינת ישראל, בתוך שנתיים, הכניסה לשטחה מהגרי עבודה ו/או פליטים בכמות שהיא גבוהה מאחוז אחד מכלל אוכלוסייתה ועוד היד נטויה...
אבל... לא נבלבל לכם את המוח עם העובדות.
העובדות עשויות לשמוט את הקרקע מתחת לתחושת ההתנשאות המסריחה שלכם, תחושת הנינוחות, תחושות יפי הנפש, המאמא תרזה והפלורנס נייטינגייל ואת זה לא נרצה לעשות חלילה.
בשכונותיכם אין מהגרי עבודה, כאשר אתם מגיעים הביתה לא תתקלו בדרככם במהגרים שיכורים או צלולים, שוכבים ישנים על המדרכה או עומדים בקבוצות ומשוחחים, מטילים את מימיהם בחדרי המדרגות שלכם, או צועדים לתומם ברחוב, איני מפקפק בכך שאם זה יקרה, אתם תקבלו אותם בזרועות פתוחות, תהיו מלאי אושר שכך ואף תעשו עצרת המונים על מנת להביע את שמחתכם שכך אירע לשכונותיכם.
לא נרצה לגלות את אוזניכם שהאנלוגיה בין הרצון להשיב את מהגרי העבודה ו/או הפליטים למדינות מוצאם לבין התנועה הנאציונל סוציאליסטית, עקרונותיה ופעולותיה האופרטיביות בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת מלמדת על אחת משתים, או שאין לכם שמץ של מושג באשר לקודקס המנחה של התנועה הנאציונל סוציאליסטית, או שמשהו במערכת האנולגיות שלכם לקוי.
אז כן, אני מתנגד לאלימות נגד מהגרים, אין לי מושג אם סטטיסטית הם נושאים מחלות יותר מחלקים אחרים באוכלוסיה, כך גם באשר למעורבותם באירועים אלימים, אבל אני מתנגד לכך שהמדינה שלי תקלוט כמויות בלתי נתפסות של מהגרי עבודה ו/או פליטים באופן שמסכן את האופי שלה.
סמית​(שולט)

ועוד דבר אחד...

סמית​(שולט) • 1 ביוני 2012
רק לי יש תחושה שכל מרימי נס הדגל של השארת המהגרים, הם אלו שבכל פולמוס יסבירו שיש לגרש מכאן את החרדים, המתנחלים והימניים?
kaly
kaly • 1 ביוני 2012
גרתי בשכונת שפירא 9 שנים.מספיק זמן לדעתי כדי להווכח בעצמי על עניין העובדים הזרים.

מעולם(!!) לא נתקלתי איתם בבעייה כלשהי.כן נתקלתי עם מסוממים,אנשים קשי יום ובעיות שפיות קשות.

המקרים היחידים בהם שמעתי על בעיות עם העובדים הזרים הייתה בינם לבין עצמם,באזור התחנה הישנה,שם כולם,אבל כולם חיים שם כמו חיות ללא תנאים בסיסים .מקום שמזמן היה צריך להמחק מעל פני האדמה.

לפני פחות מ70 שנה ,דפקנו על דלתות של מדינות בבקשה למקלט.

אני לא חושבת שאנחנו צריכים לפתוח את השערים שלנו לכל אחד,אבל פליטים ממקומות הרי אסון וכו' כן צריכים למצוא אצלנו מקלט.לפחות זמני.

הגזענות המכוערת שהראתה פניה בתקופה האחרונה גורמת לי להתבייש בשביל אלו שאין להם בושה.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 1 ביוני 2012

כשדיברו על צביעות קודם לכן בשירשור, לזה התכוונו:

בריכת גורדון על חוף המרינה בתל אביב היא בריכתם של רבים מ"השמנת" של מדינת ישראל. רופאים,
דוקטורים, עורכי דין, שחקנים וכדומה הם קליינטים מרוצים של הבריכה ואלה הופתעו לראות אמש (ראשון)
קבוצה של כארבעים סודנים שאותם הוביל ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) מבקשת להיכנס לתוך
הבריכה ולשחות במקום.

המבצע נערך במסגרת תוכניתו של ח"כ בן ארי "רמת אביב תחילה" בה הוא מבקש להוכיח את צביעות
השמאל
. ח"כ בן ארי, איתמר בן גביר ופעילי ימין נוספים הגיעו למקום ועמדו על זכותם של הסודנים להיכנס לבריכה לאחר שרכשו עבורם כרטיסים. בתחילה סירבו מפעילי הבריכה להכניס את הסודנים בטענה כי "אלה לא הביאו בגדי ים" ואולם לאחר שאחד הפעילים הוציא שקית בה עשרות בגדי ים
עבור הסודנים ולאחר שאיתמר בן גביר בעל תואר במשפטים הזהיר את אנשי הבריכה כי הם צפויים לתביעה
באם לא יאפשרו לסודנים להיכנס החליטו מפעילי הבריכה לאפשר לסודנים את הכניסה.

כניסתם של הסודנים עוררה סערה ומהומה כאשר חלק ממתרחצי המקום סירבו להמשיך ולשחות, וחלקם אף יצא פיזית מחוץ לתחום הבריכה, וחלק אחר קידם את הסודנים בברכה וטען כי פעילי הימין מבקשים לעשות פרובוקציה ולא ניתן לעשות זאת. למקום הגיעה גם חברת מועצת העיר בתל אביב שביקשה להסביר לסודנים כי בן ארי ובן גביר "מנצלים את תמימותכם" אך רוב הסודנים נשארו והמשיכו לשחות.

לאחר כשעה וחצי עזבו הסודנים את המקום וח"כ בן ארי הסביר כי הפעולה הנוכחית היא חלק מקמפיין שמגמתו להצביע על הצביעות של גורמים מסויימים בחברה הישראלית :" אותם גורמים מטיפים לנו מוסר ובצקצוקי לשון מסבירים השכם והערב כמה חשוב שהסודנים יישארו בישראל וייזכו בתנאים מפליגים שהרי הם בני אדם, ואולם בד בבד אותם גורמים לא מתבלבלים ושולחים את הסודנים להתגורר בשכונות הדרום בתל אביב ולא מוכנים לשלם מחיר אישי, הגיע הזמן שיהיה שוויון בנטל - אומר בן ארי - אם רוצים לאפשר לסודנים להתגורר בישראל, בבקשה שיסתובבו ברמת אביב, צהלה , אפקה וכן הלאה, נראה אז את אבירי הדמוקרטיה מהשמאל" דברי בן ארי.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/221096

(יש גם תקציר וידאו)

נ.ב: ההדגשות בקו נעשתה על ידי.
35 במאי
35 במאי • 1 ביוני 2012
kaly כתב/ה:
גרתי בשכונת שפירא 9 שנים.מספיק זמן לדעתי כדי להווכח בעצמי על עניין העובדים הזרים.

מעולם(!!) לא נתקלתי איתם בבעייה כלשהי.כן נתקלתי עם מסוממים,אנשים קשי יום ובעיות שפיות קשות.

המקרים היחידים בהם שמעתי על בעיות עם העובדים הזרים הייתה בינם לבין עצמם,באזור התחנה הישנה,שם כולם,אבל כולם חיים שם כמו חיות ללא תנאים בסיסים .מקום שמזמן היה צריך להמחק מעל פני האדמה.

לפני פחות מ70 שנה ,דפקנו על דלתות של מדינות בבקשה למקלט.

אני לא חושבת שאנחנו צריכים לפתוח את השערים שלנו לכל אחד,אבל פליטים ממקומות הרי אסון וכו' כן צריכים למצוא אצלנו מקלט.לפחות זמני.

הגזענות המכוערת שהראתה פניה בתקופה האחרונה גורמת לי להתבייש בשביל אלו שאין להם בושה.

אני בלי ציוניות ובשיא הרצינות אוהבת אותך על כל מילה !!!
35 במאי
35 במאי • 1 ביוני 2012
נילי ונילי כתב/ה:
35,
אני לא חושבת שאת צודקת. אני לא מסכימה שמי שהיה גזען יוותר גזען לנצח, אני לא מסכימה שרוב האנשים הם לא בני אדם. מה זה אומר בכלל, להיות בני אדם? האם אייר וזוגתו, שתחושת הבטחון הכי בסיסית שלהם נפגעת במרחב המחייה שלהם הם "לא בני אדם"? האם מלכת האהבה, שמוצאת את עצמה שוב ושוב נסה מבוהלת מתחת לשולחן בעבודה, היא "לא בת אדם"?

אני חושבת שהססמאות שזרקת הן מחבוא נהדר להסתתר מתחתיו. נורא קל להתאחד ולהתחבא מאחורי "מי שהיה חסר לב נותר כזה" אבל זו ססמה ריקה מתוכן שמאפשרת להרים ידיים ולהימנע ממעורבות רגשית ומאכזבה שמלווה מאבקים לשינוי חברתי. עוד לא הרמתי ידיים מהמדינה הזו. הייתי שמחה אם היית מוכנה להכנס למעורבות רגשית ואינטלקטואלית בנושא וכן קוראת עד הסוף.

נילי חמודה.

לר קראתי את כל השרשור - לזה הייתה הכוונה. אותך קראתי אל דאגה וראי את התגובה הקודמת. של kaly היא כן גרה בשכנות של 9 שנים תמימות ואפילו צלחה אותה.

זה שאת מנסה לערוך דיון מלא אינטלקט זה יפה. ההגדרות שלנו שונות כנראה.
מלכת האהבה ואחרים שיש להם אגנדה ברורה יכולים מצידי להמשיך ללהג את עצמם ולחשוב אחרת ממני. אז כולל גם אותך.

אני לא הגעתי לתת תשובות לא כאן.
אבל אני כן מוכנה להודיע לך שגזען - בדומה לרפה שכל או תכול עינים נותר גזען.
פחד משולחנות יכול בקלות להפוך לפחדים אחרים.

מקווה שהייתי ברורה.
אני מודה שלעיתים השפה הנמוכה שלי לא ממש בהירה . . .
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 1 ביוני 2012
יש כאן פיספוס...
ואני ארשה לעצמי לדבר בשם עצמי בלבד, וכל מי שמסכים איתי יעשה פשוט לייק....

אם יש פליטים אמיתיים, כאלו שזה המקום היחידי בו הם יכולים להיות,
ואינם יכולים לחזור למדינת המקור שלהם בתקופה הזאת בגלל שרודפים אותם,
ובגלל שיש סכנה ממשית לחייהם.

אשמח! ויותר מאשמח, לתת יד לעזרה. (עד שיוכלו לחזור לארץ מולדתם)

אבל לא כך הדבר, כיום רובם אינם פליטים אלא מהגרי עבודה אפריקאים.
אחוז הפליטים האמיתיים הוא אפסי לעומת מספר המסתננים המתעלקים עלינו וזאת כדי לנצל אותנו ולהשתמש בכל המשאבים שהם יכולים לשאוב מאיתנו.

ככה אני רואה את המציאות.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 ביוני 2012
רז78 כתב/ה:
יש כאן פיספוס...
ואני ארשה לעצמי לדבר בשם עצמי בלבד, וכל מי שמסכים איתי יעשה פשוט לייק....

אם יש פליטים אמיתיים, כאלו שזה המקום היחידי בו הם יכולים להיות,
ואינם יכולים לחזור למדינת המקור שלהם בתקופה הזאת בגלל שרודפים אותם,
ובגלל שיש סכנה ממשית לחייהם.

אשמח! ויותר מאשמח, לתת יד לעזרה. (עד שיוכלו לחזור לארץ מולדתם)

אבל לא כך הדבר, כיום רובם אינם פליטים אלא מהגרי עבודה אפריקאים.
אחוז הפליטים האמיתיים הוא אפסי לעומת מספר המסתננים המתעלקים עלינו וזאת כדי לנצל אותנו ולהשתמש בכל המשאבים שהם יכולים לשאוב מאיתנו.

ככה אני רואה את המציאות.

העניין הוא שאנחנו פשוט לא יכולים לדעת. אני מעריכה את הבטחון שלך שרובם מהגרי עבודה אבל אין לי מושג על מה הוא מבוסס. באותה מידה אני יכולה להגיד שרובם פליטים, מה זה משנה? הרי גם אני לא יודעת, בדיוק כמוך.