שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 11 שנים • 27 ביוני 2012
פרלין​(נשלטת){ש} • 27 ביוני 2012
אני מאמינה שיום אחד יחשבו על מנהג הורדת שערות מהגוף כמו שאנחנו חושבים על מילה, על קשירת רגליים, או אפילו על מחוך.
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 27 ביוני 2012
מUחדת כתב/ה:
דעתך היא כדעתי שלי.
אבל בוא נרדד קצת מהמניפסט הפמיניסטי והאג'נדות:
יודע שזו אחת השאלות הראשונות בשיח הפלרטטני-כלובי?
גם אם לא הראשונה, נדמה לי לא פעם שהערווה הנשית הפכה ל..למה? לא יודעת. מחפשת מילה.

ושאלה לנשים: כמה מכן נשאלות אם אתן מגולחות או לא בשלבי שיחה די מוקדמים למשל?

קצת מתחסדות בעיניי התגובות שלכם, הגברים, בנוגע לזה ש"ממש לא איכפת לי שהכוס לא יהיה מגולח".
מנסיוני שלי בכלוב, רוב הגברים גילו עניין רב במצב שערות ערוותי בשלב מאוד מוקדם של ההכרות. היו כאלו שאפילו הציבו את זה (סילוקן כמובן, כן?) כתנאי להמשך הקשר.

מצד שני, אולי זה פשוט ביש מזל שלי (או מקריות?) שבשבע שנים שאני כאן, לא נפלתי על מישהו שממש התעקש על כך שאני לא אוריד שערות לגמרי.
ובמחשבה שניה, אולי לא.

זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 ביוני 2012
pet כתב/ה:
מUחדת כתב/ה:
דעתך היא כדעתי שלי.
אבל בוא נרדד קצת מהמניפסט הפמיניסטי והאג'נדות:
יודע שזו אחת השאלות הראשונות בשיח הפלרטטני-כלובי?
גם אם לא הראשונה, נדמה לי לא פעם שהערווה הנשית הפכה ל..למה? לא יודעת. מחפשת מילה.

ושאלה לנשים: כמה מכן נשאלות אם אתן מגולחות או לא בשלבי שיחה די מוקדמים למשל?

קצת מתחסדות בעיניי התגובות שלכם, הגברים, בנוגע לזה ש"ממש לא איכפת לי שהכוס לא יהיה מגולח".
מנסיוני שלי בכלוב, רוב הגברים גילו עניין רב במצב שערות ערוותי בשלב מאוד מוקדם של ההכרות. היו כאלו שאפילו הציבו את זה (סילוקן כמובן, כן?) כתנאי להמשך הקשר.

מצד שני, אולי זה פשוט ביש מזל שלי (או מקריות?) שבשבע שנים שאני כאן, לא נפלתי על מישהו שממש התעקש על כך שאני לא אוריד שערות לגמרי.
ובמחשבה שניה, אולי לא.

אני לא בטוח שהכלוב הוא מדד מייצג לתופעה. אני מניח שאחוז ניכר מהפניות שקיבלת, בלי קשר לשיער הערווה שלך, היו מהסוג שאחר כך מלגלגים עליו בבלוגים ובפורומים, ומן הסתם מי שחושב שאת מיד מוכרחה לקרוא לו מאסטר ולחכות לו על ארבע יחשוב גם שאת חייבת לו דין וחשבון על מצב השיעור. אם נוסיף לכך את העובדה שכל המקום הזה מבוסס סביב מין ומיניות, ושגילוח כוס הוא מפעולות השליטה הבסיסיות שמלמדים באקדמיה לדומים צעירים, לא מפתיע שיהיו פה מינונים גדולים יחסית של התייחסות לנושא, שאינם בהכרח משקפים.

מכאן ועד להכללות הגורפות שבמאמר, הדרך ארוכה. אני גם לא חושב שזו התחסדות להגיד שלא אכפת לי שהכוס יהיה מגולח בגלל שנתקלת בהרבה גברים שכן היה אכפת להם. מה קשורות ההעדפות שלהם לשלי?

אגב, זה לא שאין לי העדפה. אני מעדיף מגולח, יותר יפה בעיניי, ובוודאי שלא אתעקש שהשיער יישאר. אבל אם היא תרצה שהוא יישאר, גם אחלה, זה לא באמת כל כך משנה לי. לא נראה לי שאני חריג.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אולי זו רק אני (ורק כל בחורה שאי פעם דיברתי איתה על זה), אבל נראה לי שככל שעובר הזמן, יותר ויותר נורמות מעולם הפורנו חודרות למיטה הפרטית. יותר ויותר גברים מרגישים שיש להם לגיטימציה לצפות לכוס חלק, להעדיף אותו, לבקש אותו, להתנות בו מין אוראלי...
לפני עשר שנים, אם הייתם מספרים לי שמישהו עלול לדבר איתי על שיער הגוף שלי ולהביע דעה בעניין, הייתי חושבת שהשתגעתם. היום, לכל אחד יש דעה.

אני שונאת את העובדה שמשהו כל כך פרטי, כל כך אישי, הוא עניין של אופנה. מצד שני, כשתחתונים התחילו להיות עניין של אופנה, לא דאגתי. אולי עניין הכוס נטול השיער הוא פשוט מדרגה טבעית בדרך שהתרבות שלנו הולכת בה.

ואני מכבדת את כל הטעמים של כולכם, אבל לפני שפורנו היה כל כך נגיש, אף אחד לא העלה בדעתו לדבר על העדפות הכוס שלו כאילו זה איבר שמוצג לראווה (בהשוואה לציצים, למשל).
ושחקניות פורנו חלקות לגמרי צצו בהמוניהן כדי לספק דרישה של השוק לשחקניות שנראות כמו ילדות. משם זה בא. יש אנשים שרוצים לראות פורנו עם ילדות, אסור לצלם עם ילדות אמיתיות, אז מחפשים שחקניות שנראות צעירות לגילן, פנים וגוף. אני מאמינה שרובכם לא פדופילים, אבל העובדה שכוס חלק לחלוטין יושב לכם טוב בעין, היא תוצר של התעשיה הזאת.

ואני בטוחה שכל אחד מכם חושב "זה רק עניין של טעם". אני בטוחה שמי שמעדיף כוס חלק, בטוח שזה פשוט יותר נוח ככה. כל אחד ואחד. גם בעלי, שטוען שהוא לא אוהב לצפות בפורנו בכלל, ושמעולם לא שמעתי אף מילה שובניסטית יוצאת מהפה שלו, חושב שזה רק עניין של נוחות, ואני מאמינה לו שהוא לא משקר לי. אבל איכשהו, לפני עשר שנים, לא שמעתי מאף אחד מילה בנושא הזה. And I've been around, אם אתם יודעים למה אני מתכוונת. ועכשיו, כל החברות שלי מספרות שהבעל עושה פרצופים.

זה בטח רק צירוף מקרים.

מצד שני, גם אנחנו רואות פורנו, גם אנחנו רואות את אותן שחקניות, ואנחנו מתארות לעצמנו שאם נהיה דומות להן, נהיה להיט במיטה. אז על דעת עצמנו, אנחנו מיישרות קו. יותר ויותר נשים מיישרות קו. חזרה לבעלי: הוא נשבע בכל היקר לו, שאני הכוס השעיר הראשון שהוא ראה אי פעם. שבמקרה, לגמרי במקרה, כל בחורה שהוא היה איתה לפני, הייתה מורידה הכל. אז הוא התרגל. התחיל לחשוב שזה סביר. שזו ציפיה לגיטימית, כמו שיערות ברגליים. מעגל?

הממ.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
פרלין כתב/ה:
אני מאמינה שיום אחד יחשבו על מנהג הורדת שערות מהגוף כמו שאנחנו חושבים על מילה, על קשירת רגליים, או אפילו על מחוך.

מהפה שלך...

(אגב, איך זה יקרה בדיוק, אם אנחנו לא לוקחות אחריות ומתחילות את המהפך?)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 ביוני 2012
את יודעת, יולי, ראיתי פורנו גם לפני 15 שנים icon_smile.gif

אני מבין למה תיאוריית הפורנו מפתה, אבל לא רואה סיבה לקבל אותה כעובדה. ראיתי בפורנו - מהסוג הארכיטיפי והמשמים שאליו בדרך כלל מתייחסים - הרבה דברים. ראיתי ציצים בגודל לא פרופורציונלי לכלום ושפתיים מסולקנות לעילא, אבל זה מכוער בעיניי. ראיתי גרונות עמוקים מאוד, אבל זה לא נעים לי ואני לא מחפש את זה. ראיתי בלונד ועקב גבוה למכביר, אבל אני אוהב שיער שחור ושונא עקבים. למה כל אלה לא וכוס חלק כן?

נראה לי שלכוס חלק יש צורה מוגדרת שהיא יפה כשלעצמה, וערימת שיער שמסתירה אותה פוגעת ביופי שלה. זה, אגב, נכון באותה מידה גם לחזה ובטן גבריים שריריים ויפים, ששיעור יתר מסתיר את יופיים. כמובן, גם הנגישות משחקת תפקיד, ומן הסתם גם העובדה שלמדנו לתפוס שיער גוף - לא רק שם - כפחות נשי. דווקא פורנו לא מתקשר לי לזה, ובאופן כללי אני סבור שלפורנו יש הרבה פחות השפעה על תפיסות מיניות מכפי שמייחסים לו, לפחות בקרב מי שצפייה בפורנו אינה החוויה המינית העיקרית שלו.
fanuna​(לא בעסק)
fanuna​(לא בעסק) • 27 ביוני 2012
אז הנה תגובה נשית :
אני מגיל מאוד צעיר לא יכלתי לסבול שערות מיותרות על הגוף ומידי פעם הייתי חותכת את עצמי לגמרי עם סכיני גילוח חדים שעברתי על עצמי מידי יום....ברגליים וידיים בעיקר..

בסוף בגיל צעיר מאוד לפני שבכלל חשבתי לקיים יחסי מין גלחתי באיבר מין...זה הגעיל ודחה אותי...היו לי הרבה זיהומים על העור כתוצאה מהגילוח עם סכין.....כרגע אני עשיתי לייזר שם כך שהעור נראה הרבה יותר טוב....וכבר לא מעבירה במקום כזה רגיש סכיני גילוח.....ושעווה מעולם לא עשיתי...

מזל שיש לייזר icon_smile.gif

ולפי דעתי כל אחת תעשה מה שנוח לה....לא שכל הגברים מגלחים בביצים או משהו כזה וגם לשם הפה שלנו מגיע......
icon_rolleyes.gif
לילימיי​(שולטת)

אני אישית...

לילימיי​(שולטת) • 27 ביוני 2012

מאוד אוהבת את הכוס המגולח שלי.
כבר הרבה שנים, שאני אוהבת אותו כך.
מעולם לא הורו או הכריחו אותי לגלח אותו.
מעולם לא הרגשתי צורך לעשות זאת, כדי למצוא חן.
אחרי הרבה שנים, אני עדיין
מאוד מתגרה מעצם הפעולה ומהתוצאה.
candlerock

כבר לרגע נבהלתי

candlerock • 27 ביוני 2012
כי כל הבחורות שהייתי איתן,
פשוט מתו על התחושה החלקה,
והיו ממש מכורות אליה.
וגם אני אוהב את זה על עצמי,
ואשתי,
שרק מסדרת אותו(יפה מאוד יש לציין)
מטריפה אותי כל פעם מחדש,
בשנייה שהתחתונים שלה יורדים.[
ועוד אנקדוטה קלה,
תמיד ביקשתי גם לגדל את שיער הערווה,
כדאי לראות את היופי הנשי,
על כל גווניו.

לסיום אומר,
שכל אחת תעשה את שמרגיש לה נכון לעצמה.
הדפוסים האופנתיים משתנים מדי פעם וזה בסדר,
כל עוד אף אחד לא מכריח את השני לעשות משהו.
מאוד חרה לי לשמוע,
שגברים לא מוכנים לרדת,
או אפילו להיות עם בחורה שלא מגלחת.
בושה למין הגברי.
DomMale4fem

ומי שירצו לקרוא עוד

DomMale4fem • 27 ביוני 2012
על משנתה של הגב' אב"ד, מוזמנים לעשות כן בלינק הבא, שהינו כתבת דיוקן וראיון מקיפים מאוד (יגזול יותר מכמה דקות מחייכם, עם זאת, ראו הוזהרתם):

http://www.haaretz.co.il/gallery/1.1736017

ושכל אחד/ת יגיעו למסקנות שלהם עליה ועל השקפות עולמה בנושאים שונים, פרט ובנוסף לשיער ערווה.

חשוב להדגיש שהסוגיה ראויה כמובן לדיון ממילא, בלי קשר לזהות היוזמת של העלאתה, אבל רק מוסיף לדעת מיהי בדיוק הנפש הפועלת, מה קורות חייה ומה ה"אג'נדה" בפרספקטיבה רחבה יותר (לגיטימית כשלעצמה ונתונה/ניתנת לביקורת גם יחד), שיש לה.