בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

צנזורה?

teacher​(שולט)
לפני 11 שנים • 13 ביולי 2012
teacher​(שולט) • 13 ביולי 2012
נראה אמנם שהשרשור הזה הגיע לסיומו ובכל זאת יש לי כמה דברים לכתוב:

1. כשזה לא בחצר האחורית שלנו קל לנו מאוד להחליט בשביל אחרים. לגרש או להשאיר, חופש הביטוי מול סתימת הפיות, אנחנו פטרוני הצדק כשמדובר בקמבודיה או בדרום תל אביב, במיוחד אם אנחנו בעצמנו לא צריכים לספוג את האש (ושלגי זו לא ביקורת עליך, את הבהרת את הקירבה/ריחוק שלך מהנושא כבר בהתחלה)

2. ''בוודאי שאני רוצה שלא יעליבו אותי - אבל לא במחיר של אובדן חשיבה עצמאית וביקורת. '' נראה לי שהוא נכשל גם במבחן החשוב הזה כי הוא לא הראה הרבה חשיבה עצמית וביקורת אלא בעיקר העלבות. רוב הביקורת היתה בראש שלנו יותר מאשר בכתביו.

3. מישהו כתב שזה אתר bdsm ויכול להיות שהוא פשוט אוהב שנכנסים בו. זו נקודה חשובה. בשנים האחרונות היו פה כמה מקרים כאלה, של אנשים שניסו להגשים את הפנטזיה שלהם במרחב הציבורי (הוירטואלי ולעיתים גם הפיסי). זה תמיד נגמר רע. בעיני זה לא פחות מאונס. אונס ציבורי. זה קורה כשמישהו מכריח את האחרים להיות חלק מהמשחק שלו בלי לשאול מראש.

אני אתן דוגמה קיצונית: אם מישהו מתגרה מינית מהכעס המתפרץ של נשים במרחב הציבורי אחרי שנגע בהן ללא רשותן, הוא לא יכול להגשים את הפנטזיה שלו, לא באופן מלא.

ולצערי הרב, במקרים האלה יש את מי שרואים את תאונת הרכבות שעומדת לקרות אך לא מסוגלים להזיז את העיניים. אלו ששמים את האייקון של הפופקורן וחושבים שהם בסרט. בסרט יש שחקנים שמגלמים דמויות, יש להם תסריט שקיבלו מראש והם מקבלים עבור זה כסף. סקרנות כזו כשלעצמה אולי היא תמימה ולא מזיקה, אך במגע עם זבל אנושי היא הופכת לדלק רב עוצמה.

ולסיום,
כלובי הוא לא תחליף לחשיבה עצמית והבעת דיעה. הוא מנהל האתר הזה. הוא לא מנהל המארג החברתי. התפקיד הזה, מוטל על כולנו, כל אחד ואחת, גם במה שאנחנו עושים ואומרים וגם באיך שאנחנו מתייחסים לאחרים.
המלט
לפני 11 שנים • 14 ביולי 2012
המלט • 14 ביולי 2012
זה ניסוח קצת כללי מדי, טיצ'ר. מה אתה אומר בעצם? האם יש נוסחה מעשית שתגדיר גבולות סבירים של
סתימת פיות לעומת חופש הביטוי בכלוב?
Uranus
Uranus • 14 ביולי 2012
המלט כתב/ה:
זה ניסוח קצת כללי מדי, טיצ'ר. מה אתה אומר בעצם? האם יש נוסחה מעשית שתגדיר גבולות סבירים של

כן המלט:

do no harm

זה מאד פשוט...
אנימה
אנימה • 14 ביולי 2012
"בוודאי שאני רוצה שלא יעליבו אותי - אבל לא במחיר של אובדן חשיבה עצמאית וביקורת"

בקיצר שלגי מוכנה להסתרס מכל כיוון אפשרי ולהפוך לשק חבטות רק צריך לזכור להגיד לה שזה נעשה בשם "התבונה הטהורה"

המלט אתה מזכיר לי את הפרופסור שמרביץ לאשתו- מבחינה אינטלקטואלית הוא נמצא קדימה אבל מבחינה רגשית הוא נשאר אי שם מאחור- אז מה אם פגעו במישהו- יותר חשוב לנהל דיון מכונן
ופילוסופי על גבולות חופש הביטוי מאשר להבין שמישהו כאן באמת נפגע ולזלזל בזה באצטלה של דיון עלאק מעמיק.
רפאל
רפאל • 14 ביולי 2012
Uranus כתב/ה:
המלט כתב/ה:

כן המלט:

do no harm

זה מאד פשוט...

ולחשוב שפילוסופים, פוליטיקאים ואנשי משפט הולכים סחור סחור כבר כמה מאות שנים, כשהפיתרון הפשוט כל כך היה מונח מתחת לאף שלהם.

אגב, אתה גם יכול להגדיר בצורה פשוטה כל כך מה נכנס תחת הקטגוריה של harm שדוחה את חופש הביטוי?
Lordpain​(שולט)
לפני 11 שנים • 15 ביולי 2012
Lordpain​(שולט) • 15 ביולי 2012
כל כמה זמן, מנסים להוציא את כלובי כאיזשהו סוג של רודן אכזרי, אני זוכר
שאפילו נפתח פעם פוסט על ההפרדה בצבעים בין מנויי הזהב לבין אלא שהם ללא מנוי
בטענה שזה סוג של אפליה, ומעשה לא מוסרי מצידו של הדיקטטור האכזרי...

נשמע מצחיק נכון ?
אבל זה קרה, וזה קורה עכשיו ויקרה גם בעתיד כי יש אנשים שנהנים להילחם בתחנות רוח
ולדמיין שהן המפלצות הכי נוראיות בעולם, תוך כדי שהם שוכחים שמדובר באדם
שהרים לאוויר אתר נהדר, ששומר על הסדר באופן הוגן למדי, וסך הכל מעניק לנו חוויה
הכי טובה שהוא רק יכול.

ובמקום לפתוח פוסט שמברך אותו על ההחלטה שהוא קיבל, (כי בואו נודה בזה האדם שהורחק
באמת מופרע, ואני רוצה להטיל כרגע ספק בשפיות של האנשים שטוענים שהוא חסר להם) פותחים פוסט שמטיל ספק בהגינות של בעל האתר.

זה פוסט מאד מזלזל, ועצם זה שהוא עוד באוויר, בעיניי רק מוכיח עד כמה כלובי באמת הגון
(יותר מדי אפילו...)
מידאס'
מידאס' • 15 ביולי 2012
רפאל כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
המלט כתב/ה:

כן המלט:

do no harm

זה מאד פשוט...

ולחשוב שפילוסופים, פוליטיקאים ואנשי משפט הולכים סחור סחור כבר כמה מאות שנים, כשהפיתרון הפשוט כל כך היה מונח מתחת לאף שלהם.

אגב, אתה גם יכול להגדיר בצורה פשוטה כל כך מה נכנס תחת הקטגוריה של harm שדוחה את חופש הביטוי?

ציניות לא מובילה לשום מקום חיובי. Think Different.

לדעתי בהחלט יש מקום לניהול קפדני יותר. בשלב כלשהו לדעתי נכון לעצור ולעשות חושבין האם הקהילה מתנהלת באופן הרצוי או האם או ניתן להעלות את רמת הדיון ואולי אפילו לבנות קהילה טובה יותר באמצעות החלת כללי התדיינות אחרים, במקרה הזה לדעתי מגובשים יותר. זה כמובן דורש מיומנות, יכולת הנהגה וגם קצת מזל אולם לטעמי, מהלך שכזה יהיה ממש בבחינת כלוב 2.0.

ובנוגע ל Do No Harm כן, כהצהרה פילוסופית אני לא רואה עם כך בעיה.
ויקיפדיה מתמודדת עם המצב בצורה הבאה http://goo.gl/H3Vp6
Red E

מסכימה אבל..

Red E • 15 ביולי 2012
מידאס' כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
המלט כתב/ה:

כן המלט:

do no harm

זה מאד פשוט...

ציניות לא מובילה לשום מקום חיובי. Think Different.

לדעתי בהחלט יש מקום לניהול קפדני יותר. בשלב כלשהו לדעתי נכון לעצור ולעשות חושבין האם הקהילה מתנהלת באופן הרצוי או האם או ניתן להעלות את רמת הדיון ואולי אפילו לבנות קהילה טובה יותר באמצעות החלת כללי התדיינות אחרים, במקרה הזה לדעתי מגובשים יותר. זה כמובן דורש מיומנות, יכולת הנהגה וגם קצת מזל אולם לטעמי, מהלך שכזה יהיה ממש בבחינת כלוב 2.0.

ובנוגע ל Do No Harm כן, כהצהרה פילוסופית אני לא רואה עם כך בעיה.
ויקיפדיה מתמודדת עם המצב בצורה הבאה http://goo.gl/H3Vp6

אני לא חושבת שהיתה כאן מידה של ציניות מצידו של רפאל, אני חושבת שבאמת ובתמים הוא רוצה לדעת מה הגבול..
אין לי ידיעה והכרה עם המקרה דנן, כנראה גם שנפגעו, כלובי, כבעלים של האתר יכול לעשות מה שהוא רואה לנכון..והוא אינו מחוייב להסברים לנו. לי נותר לקוות, שכל מקרה נבדק לפני ולפנים .
גילוי נאות, לי אישית, לא יזיז כלום כל עוד זה בוירטואלי .. שיכתבו כל מה שרוצים עלי..
זה לא סותר את תמיכתי בכללי ההתנהגות בלינק שנתת
icon_smile.gif
המלט
המלט • 15 ביולי 2012
אנימה כתב/ה:
"בוודאי שאני רוצה שלא יעליבו אותי - אבל לא במחיר של אובדן חשיבה עצמאית וביקורת"

בקיצר שלגי מוכנה להסתרס מכל כיוון אפשרי ולהפוך לשק חבטות רק צריך לזכור להגיד לה שזה נעשה בשם "התבונה הטהורה"

המלט אתה מזכיר לי את הפרופסור שמרביץ לאשתו- מבחינה אינטלקטואלית הוא נמצא קדימה אבל מבחינה רגשית הוא נשאר אי שם מאחור- אז מה אם פגעו במישהו- יותר חשוב לנהל דיון מכונן
ופילוסופי על גבולות חופש הביטוי מאשר להבין שמישהו כאן באמת נפגע ולזלזל בזה באצטלה של דיון עלאק מעמיק.

ואת מזכירה לי את אשתו של הפרופסור. בכל פעם מרביצים לה והיא לא מבינה מה קרה.

לענייננו, מי שמנהל כאן דיון מכונן ופילוסופי על גבולות חופש הביטוי, תוך שימוש במושגים כלליים מדי - זה לא אני. אני דווקא רוצה להתייחס למקרה הספציפי וללמוד ממנו כיצד לנהוג - באופן מעשי -- גם להבא. קשה לי לראות איך אפשר לקרוא אחרת את התגובה הקצרה שלי לטיצ'ר.
המלט
המלט • 15 ביולי 2012
Uranus כתב/ה:
המלט כתב/ה:

כן המלט:

do no harm

זה מאד פשוט...

סבבה, אני אזרום איתך, כי הכל זורם.

נגיד שהגבת, מישהו נעלב. ברור שעשית harm. צריך למחוק את התגובה שלך?