בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אמון מופרז

A v​(שולט)
לפני 11 שנים • 22 ביולי 2012
A v​(שולט) • 22 ביולי 2012
מיסטר הארד כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
מיסטר הארד - הסיפור שלך מעורר בי חוסר נוחות מסויים. מצד אחד אני מבינה את מה שאתה אומר, מצד שני אם אתה חושב שהאמון שהיא נתנה בך לא היה סביר, אולי עדיף היה לא להשתמש בו.
כלומר, אם לפי שיקול דעתך היא עושה טעות, אולי עדיף לרסן אותה. יש פה מקום גם לשיקול הדעת שלך ולרושם שהיא עושה עליך. אם היא נראית מודעת לסיכון סבבה, אם נראה שהיא להוטה מידי להסכים ושקשה לסמוך עליה שהיא תדע מתי לעצור, אני הייתי מהססת.

לפי שיקול דעתי באותו הרגע, היא לא עשתה טעות מבחינתי, וזו מהסיבה הפשוטה שאני מכיר את גבולותי והשליטה העצמית שלי ולכן המשכתי.

החלטתי להעלות את הנושא לדיון משום שהיא עשתה טעות מבחינתה ורציתי לראות מה יש לפורום להגיד בנושא.  

יולי,אני שותף שלך לחוסר נוחות.

ואולי טיפה יותר...לפני שיודעים אם קיימות מגבלות,למשל רפואיות..או מגבלות אחרות,

חוסר הכרות פיזית ומחשבתית יכול להביא לאסונות. ו"שיקול דעת" זו מילה יפה אבל מחביאה בתוכה הרבה יותר..

ולך..אם אתה אומר שהיא עשתה טעות..? למה הרשית לעצמך ל"זרום" עם הטעות שלה?

ואם הרשית לעצמך לזרום כשלפחות לך ברור שהיא טועה..מה זה אומר עליך?

לשלוט באחר לפני שאתה שולט בייצר שלך..

ואיך אתה יכול לדעת את גבולותיך,כשאתה לא מודע באלף אחוז למגבלות שיש בה הנסתרים והגלויים..
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
כתבת שמדובר בונילית,
יכול להיות שהאמון המופרז נובע מחוסר הכרה של הנפשות הפועלות בעולם הזה?
נכון שיש גם פוסטים של נשלטות על אותה חוויה אבל הן בעיקרן בשר טרי.
או שאני טועה?
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 22 ביולי 2012
מיסטר הארד כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
מיסטר הארד - הסיפור שלך מעורר בי חוסר נוחות מסויים. מצד אחד אני מבינה את מה שאתה אומר, מצד שני אם אתה חושב שהאמון שהיא נתנה בך לא היה סביר, אולי עדיף היה לא להשתמש בו.
כלומר, אם לפי שיקול דעתך היא עושה טעות, אולי עדיף לרסן אותה. יש פה מקום גם לשיקול הדעת שלך ולרושם שהיא עושה עליך. אם היא נראית מודעת לסיכון סבבה, אם נראה שהיא להוטה מידי להסכים ושקשה לסמוך עליה שהיא תדע מתי לעצור, אני הייתי מהססת.

לפי שיקול דעתי באותו הרגע, היא לא עשתה טעות מבחינתי, וזו מהסיבה הפשוטה שאני מכיר את גבולותי והשליטה העצמית שלי ולכן המשכתי.

החלטתי להעלות את הנושא לדיון משום שהיא עשתה טעות מבחינתה ורציתי לראות מה יש לפורום להגיד בנושא.  

לדעתי, השיחות שערכתם היו אמורות להוות לה בסיס להיכרות, ומותר להמלך בדעתך בפגישה (ראשונה), ועדין, עצם כך שהן לא היו בסיס מספק עבורה, מסמן לי שהיא לא בשלה, לכן גם מצידך היה אמור להדלק אור אדום והיה רצוי לא לעשות דבר.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 22 ביולי 2012
מוזר לי שאף אחד לא אמר מילה על הריגוש הנוסף שיש עבור הנשלט/ת בסיטואציה הזו, של ציות לזר שלא טרחת להכיר אותו קודם לכן, ולהתקדם איתו לאט.
כבר יצא לי להיות במקום הזה, ולהרגיש שהמעשה שאני עושה הוא לא בטוח / לא נכון / לא אחראי, וזה העצים אצלי את תחושת ההנאה כנשלט.
ברור לי שזה עניין אינדיבידואלי, אבל אני מניח שיש עוד אינדיבידואלים כמוני כאן.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
רצסיבי כתב/ה:
מוזר לי שאף אחד לא אמר מילה על הריגוש הנוסף שיש עבור הנשלט/ת בסיטואציה הזו, של ציות לזר שלא טרחת להכיר אותו קודם לכן, ולהתקדם איתו לאט.
כבר יצא לי להיות במקום הזה, ולהרגיש שהמעשה שאני עושה הוא לא בטוח / לא נכון / לא אחראי, וזה העצים אצלי את תחושת ההנאה כנשלט.

מכירה את זה היטב. ואסירת תודה על כך שהפזיזות שלי לא הפכה אותי לקורבן.

אני אישית הרבה יותר אחראית כשולטת מאשר כנשלטת. אולי דווקא בגלל שאני מכירה את המקום הזה. כי אני יודעת שכשהייתי עם זרים, זה לא היה כי "קלטתי אותם" והייתי בטוחה שהם ראויים לאמון שלי - אלא כי לא רציתי להיזהר. כי העדפתי את הריגוש. הרשיתי לעצמי לעשות שטויות, כי זה לא היה עניין של מצפון. אם מישהו היה נפגע, זו הייתה אני. אז חשבתי שלסכן את עצמי זה אולי דבילי, אבל זה מותר (לא חשבתי אז על כך שאני מעמידה גם את הצד השני במצב בעייתי).

וכשאני רואה מישהו אחר מתנהג ככה אני חוששת לתת יד להתנהגות הזו, כי אני מבינה שהיא באה ממקום חסר אחריות. לא תמיד, אבל אני יודעת שיש אפשרות כזאת. כשאני רואה שהצד השני לא חושב על ההשלכות ולא מקדיש מחשבה להחלטות שלו, זה מרתיע אותי. גם מבחינה מצפונית - כי אני לא רוצה לגרום לאנשים לעשות דברים שהם יתחרטו עליהם, וגם מבחינת האינטרס שלי - כי אם הוא לא חושב לעומק על מה שהוא עושה הוא עלול להתחרט ואז אני אמצא את עצמי בבעיה.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 22 ביולי 2012
יולי Yuli כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

מכירה את זה היטב. ואסירת תודה על כך שהפזיזות שלי לא הפכה אותי לקורבן.

אני אישית הרבה יותר אחראית כשולטת מאשר כנשלטת. אולי דווקא בגלל שאני מכירה את המקום הזה. כי אני יודעת שכשהייתי עם זרים, זה לא היה כי "קלטתי אותם" והייתי בטוחה שהם ראויים לאמון שלי - אלא כי לא רציתי להיזהר. כי העדפתי את הריגוש. הרשיתי לעצמי לעשות שטויות, כי זה לא היה עניין של מצפון. אם מישהו היה נפגע, זו הייתה אני. אז חשבתי שלסכן את עצמי זה אולי דבילי, אבל זה מותר (לא חשבתי אז על כך שאני מעמידה גם את הצד השני במצב בעייתי).

וכשאני רואה מישהו אחר מתנהג ככה אני חוששת לתת יד להתנהגות הזו, כי אני מבינה שהיא באה ממקום חסר אחריות. לא תמיד, אבל אני יודעת שיש אפשרות כזאת. כשאני רואה שהצד השני לא חושב על ההשלכות ולא מקדיש מחשבה להחלטות שלו, זה מרתיע אותי. גם מבחינה מצפונית - כי אני לא רוצה לגרום לאנשים לעשות דברים שהם יתחרטו עליהם, וגם מבחינת האינטרס שלי - כי אם הוא לא חושב לעומק על מה שהוא עושה הוא עלול להתחרט ואז אני אמצא את עצמי בבעיה.

בחלק השני של התגובה שלך, הגבת בכובע של שולטת, וזה כובע שאני לא חובש אותו, גם לא רעיונית, כך שאין לי מושג בקשר אליו, עד כמה הוא צמרירי וכו'.

כנשלט, אני שמח להפקיר / להפקיד את ידיי בידי אחרים, גם אם זו שולטת שהתנהלתי איתה הרבה זמן ואני סומך עליה בעיניים עצומות, ובאופן קצת חולני (ושמחתי שהזדהית איתי בחלק הראשון של התגובה שלך), וגם אםאלה שולטים שזרים לי (ומניסיון, לשולטים מהסוג שלא דואג להכנה מראש ולפגישות תיאום, אין את ההתלבטויות שאת הזכרת, כי הם פשוט לא מנוסים / מתחשבים / אחראים גם בשביל להרגיש לא טוב עם זה).
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 22 ביולי 2012
אני מראש לא מבינה את השאלה, הרי הבחורה לא קשרה את עצמה,
אתה הבאת את החבלים, קשרת אותה ואז הבנת שהיה פה אמון מופרז?
מי השולט פה?
אם לדעתך זה משהו שלא עושים במפגש ראשון אז למה הצעת?

זה קצת מזכיר לי אנשים שמזיינים בדייט ראשון ואז פוסלים את הבחורה כי היא שרמוטה.

הבחורה ונילית לטענתך, רוצה לחוות ריגוש ולא מכירה את עולם המושגים אבל כשהיא מתנסה היא הולכת עד הסוף, יש לפעמים תחושות בטן ולראיה לא פגעת בה , כנראה שהיה בך משהו מעורר אמון.
לפעמים אפשר לבנות על אינטואיציה.
הרי יש פה כל כך הרבה גברים שבמפגש הראשוני עם דומית מוכנים לעשות דברים שדורשים הרבה יותר אמון מלהיקשר?
מיסטר הארד​(שולט)
מיסטר הארד​(שולט) • 22 ביולי 2012
בטי בום כתב/ה:
מי השולט פה?

הבחורה ונילית לטענתך, רוצה לחוות ריגוש ולא מכירה את עולם המושגים אבל כשהיא מתנסה היא הולכת עד הסוף, יש לפעמים תחושות בטן ולראיה לא פגעת בה , כנראה שהיה בך משהו מעורר אמון.
הרי יש פה כל כך הרבה גברים שבמפגש הראשוני עם דומית מוכנים לעשות דברים שדורשים הרבה יותר אמון מלהיקשר?

בטי בום,

הנושא היה צריך להיות "אמון מופרז (?)" מקווה שעכשיו את מבינה את השאלה.

העלתי תהייה של האם פגישה ראשונה מספקת למתן אמון שכזה.

אני חושב שכן, בנסיבות הנכונות. העניין הוא שאף אחד לא יודע מהן הנסיבות הנכונות.

רציתי לשמוע את דעת האנשים בנושא ולכן העלתי את הפוסט.
צלילה
צלילה • 22 ביולי 2012
בטי בום כתב/ה:
מי השולט פה?

מצטרפת

בעקרון אנסה להימנע מאקסטרים בפעם הראשונה
אבל לפעמים זה פשוט קורה

מצד שני אני בכלל ונילית כבר ...
לא עשיתי סשן ...שבוע !!! icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
לילי ש'
לילי ש' • 22 ביולי 2012
מיסטר הארד כתב/ה:

מה באת להלשין?