לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה המושג

שוסי
לפני 11 שנים • 9 בספט׳ 2012

מה המושג

שוסי • 9 בספט׳ 2012
"סטרייט" אומר לכם/ן?
אם אתם מגדירים את עצמכם/ן כסטרייטים מה בעצם זה אומר עליכם מבחינת העדפה מינית?
שוסי
שוסי • 9 בספט׳ 2012
באופן בלעדי? ואם רק רוב הזמן? ואם עושים סקס רק עם המין השני ומפנטזים 90% על המין השני אבל יש איזה 10% של פנטזיות על אותו מין? עדיין זה להיות סטרייט?
היכן עובר הגבול בין ביסקסואליות לסטרייטיות?
איש אחר​(אחר)
איש אחר​(אחר) • 9 בספט׳ 2012
זה מיד אומר שאתה הומו icon_surprised.gif
ולמה זה כך?
כי רק הומואים משמשים במילה הזאת, איש (או אשה) רגיל ונורמטיבי מעולם לא מגדיר כך את עצמו
זה כמו שהמושג "חילוני" הוא מושג של דתיים. "חילוני " מעולם לא מגדיר כך את עצמו

כמו ש"וונילי" הוא מושג של חברי הכת כאן. האיש שאינו חבר בכת כאן לעולם לא יציג את עצמו כוונילי בדייט הבא שלו
וכן הלאה.

ועולם מושגי השלילה הזה קיים רק מתוך מקום אחד בתוך המבנה האנושי: פחד

ומי אני? אדם. נקודה. לא ונילי ולא בידיאסעמו, לא חילוני ולא דתי, לא סטרייט ולא הומו. רק אדם

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון ספט' 09, 2012 10:26 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 9 בספט׳ 2012
למרות שאני יכול למצוא יופי בסוגים מסוימים של גוף גברי (אני רואה עכשיו ספרטקוס והוא מספק לי הרבה מהסוג הזה), אני לא רוצה לגעת בו והוא לא מעורר אותי מינית. לעומת זאת, אני מוצא יופי כמעט בכל סוג של גוף נשי, רוצה לגעת ומתעורר.

המושג "סטרייט" לא אומר על ההעדפות האלה שלי דבר, אבל הוא מונח מקובל כדי לתאר אותן ולכן אני משתמש בו. האמת, חרא מושג, אבל זה מה יש.
שוסי
שוסי • 9 בספט׳ 2012
זאלו, icon_smile.gif
עכשיו אני יודעת שיתפתח דיון מעניין.
מעולם לא מצאת את עצמך נמשך או מפנטז על גבר? ואם מצאת את עצמך מפנטז פעמים בודדות,אתה עדיין מגדיר את עצמך כסטרייט?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 9 בספט׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
זאלו, icon_smile.gif
עכשיו אני יודעת שיתפתח דיון מעניין.
מעולם לא מצאת את עצמך נמשך או מפנטז על גבר? ואם מצאת את עצמך מפנטז פעמים בודדות,אתה עדיין מגדיר את עצמך כסטרייט?

לא זכור לי שפנטזתי על גברים, למעט כאביזרים עבור אישה כזו או אחרת. המקסימום שמצאתי את עצמי זה מסתכל על שרירי החזה של אונומיאוס וחושב לעצמי: "וואו, זה יפהפה! מי האידיוט שהלביש אותו בשריון שמסתיר את זה?"

לו הייתי מוצא את עצמי חושב: "וואו, זה יפהפה! הלוואי שיכולתי להעביר יד מלטפת על השרירים האלה ולמצוץ את הפטמות", אני מניח שהייתי מגדיר את עצמי כביסקסואל. אולי מפני שאני נמשך רק לנשים, קשה לי לתפוש מה המשמעות של 10% משיכה לגברים ו-90% משיכה לנשים. מבחינתי משיכה זה כן-או-לא, או שבא לי על הדבר הזה או שלא, והמשיכה לכל כיוון היא 100% בפני עצמה, ללא תלות ברמת המשיכה לכיוון האחר.

כמובן, אני לא מתכוון להשליך את ההגדרות האלה על אף אחד, זו רק הדרך שבה אני רואה את הדברים מנקודת המבט המוגבלת משהו שלי.
    התגובה האהובה בשרשור
לילית חדשה
לילית חדשה • 9 בספט׳ 2012
איש אחר כתב/ה:
זה מיד אומר שאתה הומו icon_surprised.gif
ולמה זה כך?
כי רק הומואים משמשים במילה הזאת, איש (או אשה) רגיל ונורמטיבי מעולם לא מגדיר כך את עצמו
זה כמו שהמושג "חילוני" הוא מושג של דתיים. "חילוני " מעולם לא מגדיר כך את עצמו

כמו ש"וונילי" הוא מושג של חברי הכת כאן. האיש שאינו חבר בכת כאן לעולם לא יציג את עצמו כוונילי בדייט הבא שלו
וכן הלאה.

חייבת לומר שאני ממש לא מסכימה עם מה שכתבת, ולמה?
מלבד התיאור ונילי - הרבה אנשים יתארו את עצמם כך- סטרייטים או חילוניים
את התיאור ונילי הרבה בכלל לא יכירו ולכן לא ישתמשו בו

עבורי המונח סטרייט יתאים יותר לאלה שהמשיכה העיקרית או הבילעדית שלהם היא לבני המין הנגדי
ואם יקרה המקרה והם יימשכו לבני אותו מין אפילו לא יכירו בזה כמשיכה אמיתית אלא במשהו כמו הבעת דעה שזה שמולם מושך באופן כללי אבל לא אותם
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני מגדירה את עצמי כהטרוסקסואלית משום שהצורך שלי בזוגיות הוא צורך בזוגיות עם גבר. אני לא יכולה לדמיין את עצמי חיה ללא כמיהה לזוגיות עם גבר. אני נמשכת מינית לנשים אבל לא זקוקה למערכת יחסים מחייבת וממוסדת עם אשה על מנת להרגיש שלמה ומאושרת.
גם ברמת המשיכה המינית - אשה זה נחמד אבל אני יכולה לחיות די בסבבה בלי סקס עם נשים. ובלי סקס עם גברים נורא קשה לי ולא חושבת שהייתי יכולה להסתדר בלעדיו בלי להרגיש שזה נורא נורא חסר לי. אבל לכי תדעי, אולי זה כי כל החיים הזדיינתי עם גברים ודווקא בגלל זה אני לא יכולה לדמיין את החיים שלי בלי זה.

בשיחת חולין אני משתמשת (לרוב) במילה "סטרייטית" ולא "הטרוסקסואלית" פשוט משום שזה כינוי מקובל ואני יודעת שאם אשתמש בו, בן שיחי יבין למה אני מתכוונת. הטרו' היא מילה ארוכה ונוח יותר להשתמש בתחליף ממשלב נמוך יותר. בשיחה (בכל נושא) טעונה, או כזאת שעוסקת במושגים עצמם, אקפיד יותר על הניסוח ואטרח להשתמש במילים מדוייקות ככל האפשר, ואז אעדיף את המילה הנאמנה ביותר לפואנטה שלי ולא את הסלנג.

ההגדרה שלי את הנטיה המינית של עצמי נשענת על איך שאני תופסת נטיה מינית. יש אנשים שיפרשו נטיה מינית כ"בני איזה מין עשויים לגרום לך לעוררות מינית". לפי הגדרה זו, אני ביסקסואלית. אני מאלה שיפרשו נטיה מינית כ"בני איזה מין עשויים לענות באופן מלא על צרכיך האינטימיים" ולפי הגדרה זו אני הטרוסקסואלית, או כמו שהילדים בימינו קוראים לזה - "סטרייטית".

חזרה לשיחת החולין - בשיחה חברית (לעומת דיון סמנטי על עצם המושג) אין צורך בדיוק מירבי ובהסכמה ברורה על הגדרות. מושגי "בערך" מספיקים. לכן כשאני אומרת "אני סטרייטית" בשיחה כזו, אני מתכוונת לאמירה כללית על אורח החיים שלי - אני נוטה לפתח מערכות יחסים אינטימיות עם גברים (ולא עם נשים), טוב לי עם הנטיה הזו ואני מתכננת להמשיך עם זה. זה קצת מעורפל אבל זה מספיק לעניין זה.

ועוד דבר. ברור לי שההגדרות טעונות ושעצם המילה "סטרייט" נושאת מטען ערכי. אולם רוב הזמן אני לא נותנת על זה את הדעת. האמת, לא זכור לי שאי פעם היה לי מאד חשוב לדעת בוודאות מהי ההגדרה הנכונה לנטיה המינית שלי ואני חושבת שדווקא זו הדרך הטובה ביותר להתייחס לעניין. אם אי פעם השתמשתי בהגדרות האלה, היה זה לצרכי תקשורת עם אחרים. את התשובה הכתובה מעלה ייצרתי כתגובה לשאלה מבחוץ. מעולם לא ניסיתי לענות על השאלה הזאת לעצמי. ביני לבין עצמי, לא אכפת לי אם אני סטרייטית, קרוקטית או ביסקוויטית. אני מתקשה להבין אנשים שזה מאד חשוב להם. גם בענייני בדס"מ (זה ונילי? זה קינקי? זה באמת? זו דרך חיים? אני כזאת? אני אחרת?) וגם בענייני נטיה ובעוד כמה עניינים - הגדרות נראות לי כדרכים מקוצרות למסירת מידע, ולא ככלי שיפוטי.

ובתכלס, אם אני כבר מנתחת את עצמי פה, כרגע אני מזדהה עם הכינוי "חופרת" הרבה יותר מאשר עם כל הגדרה אחרת. כך שאני אפסיק לכתוב עכשיו.
שוסי
שוסי • 9 בספט׳ 2012
הו,שלא תעזי להפסיק לכתוב לעולם!.