שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מצפה שהגבר שלך ישלם עלייך? כנראה ...

רז78{מלאך שחור}
לפני 11 שנים • 5 באוק׳ 2012

מצפה שהגבר שלך ישלם עלייך? כנראה ...

רז78{מלאך שחור} • 5 באוק׳ 2012
מצפה שהגבר שלך ישלם עלייך? כנראה שאת עובדת במקצוע העתיק בעולם.

גם אחרי כמה שנים עם חברה עורך הדין ומשכורתו הגדולה,
ארינה טורופ עדיין לא מבינה למה כל אחד בטוח שהיא חיה רק על חשבונו.
ובכלל, אם את נותנת לגבר שלך לשלם עלייך, יש מצב לא רע שלא תאהבי בכלל את הטקסט הבא

http://www.xnet.co.il/relations/articles/0,14572,L-3097663,00.html?dcMaa=1
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 5 באוק׳ 2012
השאלה הזו נטחנה כאן כבר כל כך הרבה פעמים...
אבל בקשר לכתבה- הרבה זמן שלא נתקלתי ברמה כל כך נמוכה של טקסט. פשוט מביך
שוסי
שוסי • 5 באוק׳ 2012
חייבת להודות,זה אחד הנושאים שהכי מעניינים אותי.זה פשוט שהתגובות האנושיות שהנושא הזה מוציא,מרתקות אותי כל פעם מחדש.
אני רק אציין כמה דברים:
אם את מתכוונת שהוא ישלם עלייך,בחייאת,אל תבחרי את הדבר הכי יקר בתפריט.זה מעפן נורא
אם אתה מציע לשלם והיא מסרבת ואתה מתעקש והיא ממשיכה לסרב-ותר,היא לא מסרבת רק מתוך נימוס.אל תגיע איתה למצב של ויכוח זה לא מוציא אותך ג'לטלמן אלא סתם נודניק.
באופן אישי הייתי נהינת מאוד להזמין אותו בעצמי,כיוון שפיננסית הדבר נבצר מבחינתי,בצר לי אני מסתפקת בלשלם על המילקשייק וניל שלי בעצמי.
מצד שני האובססביות שלכם בנושא BOYS,לא מוציאה אתכם טוב.
תשלמו או אל תשלמו,רק תפסיקו להיות כאלו אובססיביים לנושא.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 5 באוק׳ 2012
אני מסכימה עם ג'יין שהכתבה כתובה בצורה נמוכה וירודה, לדעתי זה גם קשור לזה שהיא כתבה אותה הרבה מהבטן ולא משום מקום אחר. אני לא חושבת שזה מצדיק זאת אך לדעתי זאת הסיבה.

מבחינת הפואנטה והתוכן שהיא מנסה להעביר, למרות שהוא מנוסח לא הכי טוב ואיכותי יש דברים שאני אכן מזדהה איתם.
אנחנו אכן חברה שוביניסטית שבה מקובל לחשוב הרבה פעמים שתפקיד הגבר לפרנס, שאם התחתנת עם בנאדם מצליח סימן שאת לא באמת צריכה לעבוד, ועוד הרבה דיעות בסגנון הזה.
הרבה פעמים גם לגברים עצמם נוח שהאישה פחות מצליחה, אמבציוניסטית ושקדנית מהם, זה מאיים עליהם פחות ומאפשר להם להרגיש שהם בהחלט במקום הראשון לפחות אצלם בבית.

גם אני באופן אישי הרבה פעמים מקבלת הרבה תגובות לא פרופורציאונאליות לעקשנות שלי לעצמאות(בסגנון של למה את צריכה את הכאב ראש הזה?את פראיירית יכלת כבר להסתדר הרבה יותר טוב בחיים ), לזה שאני מפרנסת את עצמי מגיל 16 לבד( וכן זה כולל את זה שהוריי או בניי הזוג שלי לא סוגרים לי את המינוס ומשלמים לי על ההוצאות או הלימודים) ועוד רבים אחרים.
מצד אחר אני אפילו לפעמים מקנאה ביכולת של נשים לא עובדות להרפות ולא לדאוג יותר מדיי לשום דבר, ביכולת הזאת להרגיש לגמריי בסדר עם זה שהוא מפרנס ואני פשוט יושבת בבית להנאתי.
אני למשל גם בחלום הכי ורוד של להיות נשואה למליונר לא רואה את עצמי לא עובדת, פשוט לא.

אני בעיקר מזדהה עם הקטע הזה:
"האירוניה היא שגם אם את מרוויחה יותר ממנו ובכלל אין לך צורך בשום מימון חיצוני, חוסר האיזון הזה הוא יצירה מנוסחת הריבוע המקובלת שתכניס לחץ ליחסים. התעסקות בכסף היא חרב פיפיות ששני הצדדים מפסידים בה כל הזמן, בכל מצב.

את נענשת על הרצון שלך בגבר גדול, מגונן ומפרנס, ואת נענשת על חוסר הרצון שלך בתמיכה ועל עצמאות כלכלית גדולה."

הייתי שמחה אם הייה מתפתח דיון בנושא. לשמוע איך נשים שונות אחרות מרגישות בסיטואציות אלו.
בלוסום​(לא בעסק)

אני נמצאת בדילמה תמידית

בלוסום​(לא בעסק) • 5 באוק׳ 2012
מצד אחד: אני לא אוהבת להיות עול על צואר הבחור.
מצד שני - מצבי הכלכלי הוא על קו העוני. תופרת שקל לשקל.
לפעמים בקושי למכולת יש לי כסף, ולא לשום דבר יותר מכך...

אם אצא לדייט והגבר יציע לשלם, אנסה לדחות אותו, אסתפק במועט, ואשתדל לפחות להציע להשאיר טיפ.

כך שלי לפחות, התשלום הזה, לפחות בדייט הראשון, הוא איננו חלק מאיזה סדר יום צבורי (שאין לי שום בעיה איתו, שלא אובן לא נכון!), אלא מתוך כורח.
שלגי
שלגי • 5 באוק׳ 2012
איזה קטע, אני חשבתי שהדברים השתנו במאה הקודמת.

החכמתי. תודה.
'Bambi'​(אחרת)
'Bambi'​(אחרת) • 5 באוק׳ 2012
באמת שלא מזיז לי אם הכותבת ותומכיה יחליטו לכנות אותי "זונה" (וסלחו לי שאינני משתמשת במכבסת המילים המביכה - המקצוע העתיק בעולם, זה לא האתר הנכון להיות בו פוליטיקלי קורקט) - אבל אצלי זה פשוט מאוד. אם הגבר לא משלם עליי בדייט הראשון פשוט לא יהיה דייט שני, פשוטו כמשמעו. אני לא אעשה סצינה, אני לא אהפוך למשוגעת משולחת רסן, אני לא אגיד כלום. אני פשוט אגיד לו שזה כבר לא מתאים בפעם הבאה שהוא יתקשר.

אני מסכימה עם סושי שלהזמין פילה או לובסטר זה מוגזם ואפילו קצת עושק. ובינינו- בדייט ראשון לא מזמינים משהו שהוא יותר מקפה ומקסימום איזה עוגה או מאפה - אז כן, אני מצפה מהדייט שלי להיות מסוגל לשלם עליי 20-30-50 שקל בדייט ראשון, ולא כי אני ענייה, או טפילה, או שוביניסטית או זונה, אלא כי אני מאמינה באמת ובתמים שאנשים שקמצנים בכסף- הם גם קמצנים בלב. ואני? אני צריכה את כל הלב.
מעולם לא קרה לי שגבר לא שילם עליי בדייט ראשון-שני-שלישי. זה ניראה לי מאוד טבעי, זה אקט ג'נטלמני ואני לא מתביישת להודות שאני נהנית ממנו כאחרונת השוביניסטיות (או שיש לומר זונות?). בדיוק כמו זה שגברים נהנים מזה שנשים מורידות שערות מיותרות מהגוף או קונות חזיות תחרה.
יש גברים, יש נשים, אנחנו שונים. פייס איט. אין לי בעיה עם נשים שמרגישות לא בנוח עם זה ומעדיפות לשלם על עצמן, שכותה של כל אחת לנהוג כרצונה. אבל ברגע שגבר לא משלם עלייך ברוחב לב ובבנפש חפצה- אותי אישית זה דוחה.
the rain song
the rain song • 5 באוק׳ 2012
Jean Grey כתב/ה:
באמת שלא מזיז לי אם הכותבת ותומכיה יחליטו לכנות אותי "זונה" (וסלחו לי שאינני משתמשת במכבסת המילים המביכה - המקצוע העתיק בעולם, זה לא האתר הנכון להיות בו פוליטיקלי קורקט) - אבל אצלי זה פשוט מאוד. אם הגבר לא משלם עליי בדייט הראשון פשוט לא יהיה דייט שני, פשוטו כמשמעו. אני לא אעשה סצינה, אני לא אהפוך למשוגעת משולחת רסן, אני לא אגיד כלום. אני פשוט אגיד לו שזה כבר לא מתאים בפעם הבאה שהוא יתקשר.

אני מסכימה עם סושי שלהזמין פילה או לובסטר זה מוגזם ואפילו קצת עושק. ובינינו- בדייט ראשון לא מזמינים משהו שהוא יותר מקפה ומקסימום איזה עוגה או מאפה - אז כן, אני מצפה מהדייט שלי להיות מסוגל לשלם עליי 20-30-50 שקל בדייט ראשון, ולא כי אני ענייה, או טפילה, או שוביניסטית או זונה, אלא כי אני מאמינה באמת ובתמים שאנשים שקמצנים בכסף- הם גם קמצנים בלב. ואני? אני צריכה את כל הלב.
מעולם לא קרה לי שגבר לא שילם עליי בדייט ראשון-שני-שלישי. זה ניראה לי מאוד טבעי, זה אקט ג'נטלמני ואני לא מתביישת להודות שאני נהנית ממנו כאחרונת השוביניסטיות (או שיש לומר זונות?). בדיוק כמו זה שגברים נהנים מזה שנשים מורידות שערות מיותרות מהגוף או קונות חזיות תחרה.
יש גברים, יש נשים, אנחנו שונים. פייס איט. אין לי בעיה עם נשים שמרגישות לא בנוח עם זה ומעדיפות לשלם על עצמן, שכותה של כל אחת לנהוג כרצונה. אבל ברגע שגבר לא משלם עלייך ברוחב לב ובבנפש חפצה- אותי אישית זה דוחה.

ציטוט מהכתבה:
" אני לא מדברת על דייט ראשון שבו הוא יכול לקנות לך קפה בעשרים שקל (קפה, אחותי, קפה, לא לובסטר).

אני גם לא מדברת על דייט שני שבו הוא מזמין אותך לסרט, ואפילו על לא דייט שלישי שהוא מזמין אותך לארוחה. הרי זה אמור להיפסק בשלב מסויים אחרי שהוא הוכיח כוונות ושהוא משקיען , ומגיע השלב שאת אמורה לקפוץ ולהגיד: היי, אתה שילמת פעם אחרונה, תן לי! "
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 5 באוק׳ 2012
היא בכתבה שלה לא מדברת על תשלום בדייט ראשון ושני, והיא גם מציינת זאת מפורשות:

"כשאת מצפה שהוא יכסה לך את המינוס אם בזבזת יותר מדי, מקבלת ומצפה ליותר מדי מתנות, ובכלל מחלקת את תשלומי היציאות בצורה לא הוגנת בעליל. אני לא מדברת על דייט ראשון שבו הוא יכול לקנות לך קפה בעשרים שקל (קפה, אחותי, קפה, לא לובסטר).

אני גם לא מדברת על דייט שני שבו הוא מזמין אותך לסרט, ואפילו על לא דייט שלישי שהוא מזמין אותך לארוחה. הרי זה אמור להיפסק בשלב מסויים אחרי שהוא הוכיח כוונות ושהוא משקיען , ומגיע השלב שאת אמורה לקפוץ ולהגיד: היי, אתה שילמת פעם אחרונה, תן לי!"

מעניין למה בחרתן להתייחס דווקה לזה ? ולא לזה נניח:

"אבל לצערי אני מוצאת את זה יותר ויותר מסובך להסביר למה אני לא יכולה להרשות לעצמי לקנות נעליים לפני עונת המבצעים אם חבר שלי עורך דין, או מה הקטע של לשלם שכר דירה חצי חצי. אפילו נשאלתי על ידי חברה בשיא הרצינות איך זה שאני לא יכולה להרשות לעצמי אייפון, כי היא זוכרת שהאקס שלה שילם לה (מעניין למה הוא האקס שלך, אגב)."
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 5 באוק׳ 2012
והנה תגובה מספר 33 שלכדה את עיני...
התחברתי.

"להלן כמה עובדות ברזל לידיעת גבר המודרני xnet בוראטינו(05/10/12 07:02)

1)אישה שמשתמשת במילה "קמצן" למעשה מודה באופן אוטומטי בהיותה נצלנית. זו משוואה ברורה, מיידית ובלתי מעורערת. לא משנה באיזו רטוריקה תשתמשו, כמה תנסו לייפות או לכער, כמה תנסו להתחמק או לתרץ. זו עובדה מדעית בלתי מעורערת כמו משפט פיתגורס וחוק ניוטון. עכשיו תחליטו אתם מה אתם עושים עם זה, איש איש, על פי תפיסת עולמו, כיסו, כעסו וכוסו.

2)אישה היא ייצור לא טוטלי כשזה מגיע לכסף. אהבתה תעמוד בהרבה מבחנים, אך לא תשרוד את המבחן הזה לאורך זמן לעולם. המשוואה היא- איבדתם יציבות? איבדתם את האישה. היא פתאום עויינת? שותקת? מתחמקת? נעלמת? מתעלמת? חפשו קודם כל את הסיבה הזו. זה לא שהיא רעה, אלא פשוט בנוייה כך. זה חזק ממנה.

3) נשים בנויות כמקבלות במקרה הטוב ולוקחות במקרה הרע. שוב, זה חזק מהן. סוג של התנייה חברתית שמתגלגלת מעידנים פרה-היסטוריים והפכה לנורמה חברתית ולקונצנזוס מקובל. העילה כבר לא משנה. בסופו של יום, זו השורה התחתונה. כל הרטוריקה הנשית נגזרת מהחוק הבלתי מעורער הזה. אל תנסו אפילו להתווכח או סתם לקיים דיון פילוסופי בעניין פן תטלטלו חזק מדי את מערכת הרצונות והצפיות של האישה חזק מדי והיא כבר תמצא סיבה לבעוט בכם רחוק.

4)נשים תופסות את הסקס כמקור כח וקלף מיקוח. מכוחו של חוק מס' 3, זו גם התנייה חברתית שכבר מושרשת עמוק שיש לה יסודות חזקים: היצר המיני הגברי. הגבר הוא ייצור חזק ולומד עם השנים לגדל עור של פיל ומנטאליות של חומה בצורה. עקב האכילס הגדול ביותר שלו נמצא דווקא ברגל השלישית. כל אישה יודעת שלולא אותה רגל, רק קומץ קטן היה הופך לסמרטוט רופס, לחיץ ופגיע. כל אישה יודעת איזה איזור אסטרטגי צריך לתקוף כדי לזכות בכל הקופה והבה נאמר שנשים יודעות ש-מיניות היא כמו ארבע אסים בידיים של שחקן פוקר. הקלף החמישי כבר לא משנה ויכול להיות כל דבר אחר.

5)"מגיע לי". חלק לוחשות את זה. חלק רומזות בעדינות. חלק משדרות בפנטומימה או שפת גוף. חלק צורחות את זה וחלק רק מהרהרות בזה. אבל זה לא משנה, כי צמד המילים הזה תמיד שם.
חוק טבע. זהו הסטארטר של כל מערכת יחסים. אם אין לך את מצבר שיגרום לסטארטר הזה להתניע, האלטרנטור שלך חסר חשיבות, כי המנוע שלה יישאר קר לנצח. אתה פשוט חייב להניע!
גם במחיר של לחפש כבלים ולהיעזר במצבר אחר.

6) אחריות- גבר הוא חברת ביטוח של איש אחד. לתעודת האחריות שלו אין תאריך תפוגה. תתכונן לקחת אחריות ולמשך כל ימי חייך, כי אף אחד לא ייטרח לקחת אותה. האחריות היא תמיד שלך. חוק טבע.
נשים לוקחות אחריות, אבל עם המון המון סעיפי אותיות קטנות בחוזה כשהעיקרי שבהם הוא: הספינה טובעת? העכברות בורחות. לכן, אם לא תשכיל להיות קברניט חכם, אין לך על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים או מקסימום, על אביך הטייקון, כי אם לא תחזה כיצד מתקיים הפסוק "ושבו בנות לגבולן".

חג שמח.
"