סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאדיסט ומאזוכיסט הלכו לים

בכוח המוח{Aion}
לפני 11 שנים • 4 בנוב׳ 2012

סאדיסט ומאזוכיסט הלכו לים

בכוח המוח{Aion} • 4 בנוב׳ 2012
נניח שאני מבינה למה להיות שולט זה מה זה מאגניב ולמה להיות נשלט זה קצת פאדיחה. (תכלס, גם את זה אני לא לגמרי מבינה.)
אבל למה כשמישהו מגדיר את עצמו כסאדיסט מתגנבת המון פעמים נימת גאווה לקולו, וכך גם אם אחרים מגדירים אותו ככזה? להיות סאדיסט זו גאווה כזו?
ולעומת זאת, להיות מאזוכיסט זה קצת.. הממ.. לא מצטלם טוב. הולך יד ביד עם לוזריות אפילו.

אז זו השאלה שלי - למה זה כך? מה ההגיון הפנימי שעומד מאחורי זה?

ולפני שאתם עונים דעו: כל מי שעונה הוא נשלט מאזוכיסט.
    התגובה האהובה בשרשור
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בנוב׳ 2012
אולי כי סדיסט מתקשר עם להיות שולט וחזק ומוביל וכזה שיש לו כוח על אחרים, תכונות מוערכות בדרך כלל. מזוכיסט מתקשר עם להיות נשלט וחלש ופאסיבי וכזה שאחרים מפעילים עליו כוח, תכונות שמשויכות ללוזרים. רוב האנשים היו מעדיפים להיות הילד שהרביץ בבית ספר מאשר הילד שהרביצו לו.

ואולי כי סדיזם קל יותר להבין. כמעט כולם רצו בשלב כלשהו להרע לאדם אחר. לא כולם רצו שאדם אחר ירע להם.

ואולי כי מיזנתרופיה היא באופנה עכשיו, וסדיסט נתפס כמי שרוצה לגרום סבל לבני האדם המשוקצים.
בכוח המוח{Aion}
זאלופון כתב/ה:
אולי כי סדיסט מתקשר עם להיות שולט וחזק ומוביל וכזה שיש לו כוח על אחרים, תכונות מוערכות בדרך כלל. מזוכיסט מתקשר עם להיות נשלט וחלש ופאסיבי וכזה שאחרים מפעילים עליו כוח, תכונות שמשויכות ללוזרים. רוב האנשים היו מעדיפים להיות הילד שהרביץ בבית ספר מאשר הילד שהרביצו לו.

ואולי כי סדיזם קל יותר להבין. כמעט כולם רצו בשלב כלשהו להרע לאדם אחר. לא כולם רצו שאדם אחר ירע להם.

ואולי כי מיזנתרופיה היא באופנה עכשיו, וסדיסט נתפס כמי שרוצה לגרום סבל לבני האדם המשוקצים.

זה מה שאתה חושב באופן אישי, זאלו?
A v​(שולט)

אולי..

A v​(שולט) • 4 בנוב׳ 2012
זה פשוט בגלל סטיגמות?

ראיתי כבר "שולטים" שאפילו מוערכים מאוד ב"מערומיהם" מתנהגים כמו אינפנטיל חסר בושה..

וראיתי נשלטות שהרבה יותר חזקות מהם,הן בחרו להיות שם במודע וברצון.

בכלל נשלט\ת יותר מוערכים בעיני.

סדיזם "נקי" זו תכונה מוערכת? ואני ממש לא מחשיב את עצמי ככזה למרות האהבה שלי להכאיב.

בסופו של דבר,כנראה שצריך להזכיר שכל אחד מתחבר למה שהוא אוהב

ולא פחות חשוב הוא מקבל את מה שהוא אוהב.! בכל צד..

ואני לא מדבר על כאלה שנמצאים בצד אחד,וחולמים להיות בצד השני..

אם מישהו מזלזל בצד מסויים בגלל שהוא פחות "חשוב" צריך להזכיר לו שבלעדיו הוא לא היה יכול להתהדר בנוצות שבסוגריים...
בכוח המוח{Aion}

Re: אולי..

A v כתב/ה:
זה פשוט בגלל סטיגמות?

ראיתי כבר "שולטים" שאפילו מוערכים מאוד ב"מערומיהם" מתנהגים כמו אינפנטיל חסר בושה..

סדיזם "נקי" זו תכונה מוערכת? ואני ממש לא מחשיב את עצמי ככזה למרות האהבה שלי להכאיב.

אם מישהו מזלזל בצד מסויים בגלל שהוא פחות "חשוב" צריך להזכיר לו שבלעדיו הוא לא היה יכול להתהדר בנוצות שבסוגריים...

ברור לי שזה סטיגמות, אבל מה יש מאחוריהן? במה אנחנו מאמינים באמת? אנחנו ולא הם, האלה מהסטיגמות. (:
תכלס, לדעתך - סאדיזם לא מתפתח יותר אצל כאלה שעברו התעללות למשל?
האם אנחנו פשוט מאדירים כוח, וסאדיזם נתפש לנו כוח ולא חולשה, למרות שאולי הוא כן?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בנוב׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

לאו דווקא, אבל זה מה שאני חושב שאנשים אחרים חושבים, ולכן אני מניח שקל יותר להגיד להם "אני סדיסט" מאשר "אני מזוכיסט".

בעצם, אני מניח שגם ביני לביני יש לסדיזם יותר אפיל מאשר למזוכיזם. לא משנה כמה שאני מכיר את העולם הזה ומודע לפרדוקסים שבו, כמה שאני יודע שסדיסט יכול להיות רכיכה עלובה ומזוכיסט יכול להיות עוצמתי וחזק, כמה שאני סבור שאדם שמממש את המיניות שלו ראוי להערכה על כך ולא משנה מה מהותה (כל עוד אינו פוגע באחר) - עדיין אני תוצר של חברה שמלמדת אותי שעדיף להיות בעל הכוח מאשר זה שמפעילים את הכוח עליו. באינסטינקט, ברגש, הצד הסדיסטי מרגיש "נכון" יותר. רק אחר כך באה הקוגניציה ומאזנת את זה.
בכוח המוח{Aion}
זאלופון כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

לאו דווקא, אבל זה מה שאני חושב שאנשים אחרים חושבים, ולכן אני מניח שקל יותר להגיד להם "אני סדיסט" מאשר "אני מזוכיסט".

בעצם, אני מניח שגם ביני לביני יש לסדיזם יותר אפיל מאשר למזוכיזם. לא משנה כמה שאני מכיר את העולם הזה ומודע לפרדוקסים שבו, כמה שאני יודע שסדיסט יכול להיות רכיכה עלובה ומזוכיסט יכול להיות עוצמתי וחזק, כמה שאני סבור שאדם שמממש את המיניות שלו ראוי להערכה על כך ולא משנה מה מהותה (כל עוד אינו פוגע באחר) - עדיין אני תוצר של חברה שמלמדת אותי שעדיף להיות בעל הכוח מאשר זה שמפעילים את הכוח עליו. באינסטינקט, ברגש, הצד הסדיסטי מרגיש "נכון" יותר. רק אחר כך באה הקוגניציה ומאזנת את זה.

זו תשובה כנה מאוד, שאני מזדהה עם רכיבים רבים בה. אבל למה בעצם זה או זה או זה? אני מתכוונת: אפשר להיות זה שלא מאפשר לפגוע בו, ועדיין לא להיות סאדיסט. בכל זאת לסאדיזם יש איזו הילה לא ברורה.
בכוח המוח{Aion}
אני אגיד משהו על עצמי בעניין הזה. אני סאדו מזוכיסטית. יש בי גם וגם. כשאני במצבי דחק הסאדיזם שלי פורץ החוצה (ואני לא מדברת במישור המיני, שם המנגנון קצת שונה).

למעשה, כשאני "חלשה" יותר, וכשהשליטה בסיטואציה היא פחות בהירה ונוחה, הסאדיזם שלי מרים ראש. זה אומר משהו, לפחות לגבי, ואי בטח לא כזו יוצאת דופן.
A v​(שולט)

Re: אולי..

A v​(שולט) • 4 בנוב׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
A v כתב/ה:
זה פשוט בגלל סטיגמות?

ברור לי שזה סטיגמות, אבל מה יש מאחוריהן? במה אנחנו מאמינים באמת? אנחנו ולא הם, האלה מהסטיגמות. (:
תכלס, לדעתך - סאדיזם לא מתפתח יותר אצל כאלה שעברו התעללות למשל?
האם אנחנו פשוט מאדירים כוח, וסאדיזם נתפש לנו כוח ולא חולשה, למרות שאולי הוא כן?

האמת שאין לי מושג מאיפה זה מתפתח,אישית באתי מבית מאוד חם אוהב ומעניק.

בעיר בה נולדתי בית ספר צבא וכאלה מעולם לא העיזו להרים עליי יד.

לא דוגל באלימות למרות שיצא לי להשתתף אבל למשל "פליק" לילד מעולם לא קרה,ולא יקרה.

דווקא אצל נשלטות כן ראיתי עבר כזה לא אחוז ניכר לפי מה שזוכר אבל היו.

וסטיגמות ללא ספק באות רק ממקום של בורות עמוקה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: סאדיסט ומאזוכיסט הלכו לים

בכוח המוח כתב/ה:
נניח שאני מבינה למה להיות שולט זה מה זה מאגניב ולמה להיות נשלט זה קצת פאדיחה. (תכלס, גם את זה אני לא לגמרי מבינה.)
אבל למה כשמישהו מגדיר את עצמו כסאדיסט מתגנבת המון פעמים נימת גאווה לקולו, וכך גם אם אחרים מגדירים אותו ככזה? להיות סאדיסט זו גאווה כזו?
ולעומת זאת, להיות מאזוכיסט זה קצת.. הממ.. לא מצטלם טוב. הולך יד ביד עם לוזריות אפילו.

אז זו השאלה שלי - למה זה כך? מה ההגיון הפנימי שעומד מאחורי זה?

ולפני שאתם עונים דעו: כל מי שעונה הוא נשלט מאזוכיסט.

מה פתאום, זה לא ככה בכלל.