ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אפשר ללמוד לאהוב את זה בלי שתהיה נטייה טבעית?

up u rs​(אחרת)
לפני 11 שנים • 4 בדצמ׳ 2012
up u rs​(אחרת) • 4 בדצמ׳ 2012
[quote="בכוח המוח"]
יולי Yuli כתב/ה:

זה נכון מה שאת אומרת, יולי, אבל זה לא מדויק. זה גם טעם נרכש. כמו סיגריות או בירה או קפה.
בהתחלה זה יכול לא להיות טעים, אבל אחר כך יתכן שנקלוט שכבר אי אפשר בלי זה.
חוויות טובות ו"גמירות" טובות במקום הזה מייצרות התניות, עצמיות אפילו.
שווה לא לוותר ולתת לזה צ'אנס.

לחלוטין לא נכון.
מנסיון אישי.
או שעושה לך או שלא.כשבני זוג ניסו לקחת אותי למקומות שפשוט לא היו זה בשבילי (אם כי מלהיבים לחלוטין מבחינתם)- באיזשהוא שלב פשוט "נכבתי".
מה שכן עשה לי את זה היו דברים שגם ככה השתעשעתי איתם במחשבה עוד קודם.
מה שלא היה שם מראש-לא מגרה את קצה הציפורן.
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }

Re: נסיון מר בסיטואציה דומה

איפה היית כל חיי כתב/ה:
הי,
אני בד"כ לא משתתף פעיל בפורום כאן, אבל השאלה המקורית ששאלת קרובה לליבי.

הייתי כמעט חמש שנים עם מישהי וונילית. מה זה וונילית. לא סתם מקל וניל.. תמצית וניל! כבר מהדייט השני סיפרתי לה על הקינק שבי. בהתחלה בעדינות, אח"כ, כשהיא לא בדיוק הבינה, בצורה הכי ישירה ובוטה שאפשר. מכיוון שהיא אדם ליברלי מטבעה, זה לא הפחיד אותה אבל מצד שני גם לא דיבר אליה. היא הבינה פחות או יותר מה מדליק אותי בזה, ממש לא באה לשפוט אותי, אבל מראש אמרה שהיא לא רואה עצמה נהנית מזה.

בכל זאת היתה כימיה מדהימה. ערכים כמעט זהים, תחומי עניין חופפים, טעם דומה וכו'. המשכנו הלאה, התאהבנו, עברנו לגור ביחד. אותו סיפור מוכר ונדוש.

מבחינה מינית זה היה מדרון חלקלק. בדיוק כפי שאתה מספר על עצמך, בתחילה נהניתי מאד, היא היתה בדיוק הטעם שלי מבחינה חיצונית, הבחורה הכי יפה שאי פעם יצאתי איתה. החידוש, היופי והריגוש שבהם הספיקו לי כדי להנות. לא במקסימום עוצמה, לא כמו שליבי באמת רצה, אבל מספיק כדי להיות מסופק.

עם הזמן, כפי שקורה לאנשים עם ליבידו היפרארטיבי כמו שלנו (שלנו במובן של רובם ככולם של חברי האתר/הקהילה), סף הגירוי שלי עלה. הייתי זקוק ליותר. לא סיפרתי לה על כך כי ידעתי שהיא אוהבת אותי ושאם אבקש משהו, היא תעשה אותו עבורי ולא כך רציתי שתכנס לעולם הזה. ניסיתי לסחוף אותה לכיוון בעדינות. לא בדיבורים, כמובן. זה פשוט לא עובד עם ונילים. הקשר בין BSDM לליבידו הוא לא רציונלי. יש דברים שפשוט צריך לעשות לך, דברים שבמחשבה מוקדמת עליהם אתה לא חושב לרגע שיש סיכוי שתהנה מהם, אבל ברגע שזה מתחיל.. פתאם אישהו מח לטאתי משתלט עליך ואתה הופך להיות חיה לזמן קצר.

פתאם היא גילתה שלמרות שעצם המחשבה הגעילה אותה, רימינג יכול להיות משהו מטריף. פתאם היא גילתה שבאט פלאג יכול לענג. אבל בכל זאת.. בכל פעם שנגעתי, בעדינות ולפעמים פחות בעדינות, בתחום ההשפלה היא נרתעה.

עם הזמן היא הרגישה שדברים הם לא כתמול שלשום וניסתה בעצמה לרצות אותי. לקראת יום הולדתי היא הלכה לחנות סקס וקנתה אזיקים, כיסוי עיניים ושוט. BSDM לייט. אפילו הסכימו לנסות ביזאר קל בשלב מאוחר יותר. כ"כ נהניתי מהעובדה שהיא מוכנה ללכת עד שם כדי לרצות אותי שניסיתי להשתמש בקיצוניות שבכך כדי להנות. אבל.. לא משנה כמה אתה מנסה לשכנע את עצמך, כשזה לא הדדי, זה פשוט לא זה.

אני לא מכיר אותך ולא יודע מאיפה בדיוק עולים הצרכים האקסצנטריים האלה אצלך, יש כל כך הרבה flavors ל-BDSM, מגוון עצום של סטיות שונות ומשונות המבוססות על מגוון עוד יותר עצום של גורמים פסיכולוגיים. בהחלט יכול להיות שהשריטה הספציפית שלך היא שונה מספיק משלי כדי שזה לא יפריע לך, אבל אני יכול להעיד שאצלי הדבר החשוב ביותר בשליטה והשפלה הוא לדעת שהיא נהנית מהקבלה לפחות במידה בה אני נהנה לתת אם לא יותר. אתה מרגיש את זה היטב כשזה לא כך. ממש יכול לראות את זה בשפת הגוף שלה, בתגובות שלו אליך. וזה פשוט הורס הכל. מספיקה שניה אחת בה אתה הופך מודע לעובדה שהיא סובלת (in a bad way) כדי שכבר לא יעמוד לך במקרה הטוב או שתרצה לחבק ולנחם אותה במקרה הרע. בכל מקרה, סקסי זה לא.

בסופו של דבר הסקס הפך להיות יותר ויותר בנאלי. לא באשמתה, באשמתי. פשוט מצאתי פחות ופחות ריגוש בכך. סקס הוא דרך מצויינת "לאפס" את מערכת היחסים לאחר ריב. מעיין דרך להגיד עם הגוף והנפש את מה שאמר הפה, שהכל באמת נסלח ונשכח והאש בינינו עדיין בוערת.

אני לא באמת יודע אם זו הסיבה, אבל עם הזמן עוצמת הריבים בינינו גדלה ועוצמת ההשלמה פחתה. בסופו של דבר נפרדנו בצורה מכובדת, אבל כ"כ הרבה זמן בוזבז על משהו שהייתי צריך להיות מספיק כן עם עצמי ולדעת מראש שלא יספיק לי. אנחנו מומחים בלמצוא הצדקה וסיבות להשאר במערכת יחסים, כשהבחירה היא בין מישהי שיש בה פוטנציאל (ולו הקלוש ביותר) לעשות אותך מאושר לבין כלום. לחור שחור. למטוטלת שנעה בין בדידות עצובה לבין מין מזדמן (fast food אני קורא לזה) שהוא אמנם פתרון לטווח קצר, אבל יש סיכוי טוב שכשתרד מההיי הראשוני, תחושת הבדידות רק תתגבר.

טוב, נראה לי שחפרתי מספיק.

אני מקווה שתוכל להפיק משהו מהנסיון שלי בתחום.
מאחל לך שתגיע איתה לאיזושהי ודאות כלשהי, מוקדם עדיף על מאוחר.

לילה טוב.

שרשור נפלא.
איפה היית, אני אוהבת את התגובה שלך.

ראיתי רק עכשיו את השרשור וקראתי את כולו
אני שמחה ועצובה גם יחד.

את בעלי הכרתי כאן בצ'אט לפני כמעט 7 שנים
הוא היה סקרן, אני נשלטת מאז שאני זוכרת את עצמי.
התאהבנו, עברנו לגור יחד בתוך שבועיים, הכל עשינו יחד
אני אוהבת את האדם שהוא על כל תכונותיו, רגשותיו ועוד.
בדס"מ לא ממש היה בינינו ובשנים הראשונות גם הצורך שלי ירד
כי הייתי מלאה כל כך מהאדם שהוא ומהזוגיות המדהימה שבינינו.
עם השנים צץ לו הרצון כמו גם הצורך.
כנשלטת זה אולי בעייתי יותר לקרב את האדם שאיתך להיות שולט.
אמנם תאמרו שזה שווה הזדמנות, וזה נכון. אבל קשה ביותר לכוון אותו כשאין לו מוטיבציה לכך
כשהוא לא מתגרה מזה, כשאת יודעת שהוא עושה, אם בכלל, רק כי אמרת לו מה את רוצה.
וזה הופך את זה לחסר טעם מבחינתי. אין לי רצון וגם לא גירוי שיעשו את מה שאני רוצה
בדרך שאני מסבירה וכו'.
אני מאחלת לכל אהוביי זוגיות כמו שלו ושלי מבחינות רבות, רבות, רבות.
אך לאחר שנים רבות כל כך, ומאחר ולא מצאנו קונסטלציה שמתאימה לשנינו כדי לגשר,
כל הצרכים האלו שלי שהשתקתי וכיביתי זמן ממושך כל כך, נותרו ללא מענה.
הם לא נעלמו וגם לא התמוססו או נרגעו וסיפוק רב שהפקתי מהקשר לא כיסה על הצרכים הבדס"מיים שלי.

כך שאני שמחה לקרוא את יולי, למשל. שמחה מאוד ומחייכת לי פה בהנאה, כי נראה שזה אפשרי.
אבל לא במקרה שלי.
ואני אומרת לכם, עם יד על הלב שבינו וביני הזוגיות נהדרת, לא חפה מקשיים שונים, אבל אהבה גדולה
ובעיקר אנחנו אחד בשביל השניה תמיד, תמיד, תמיד. מוכנים להקדיש זה לזו בלי שום התחשבנות כלשהי
פשוט מאהבה. ורצון שהשני יגדל.
עם הזמן הפכתי למתוסכלת, קל לראות בדיעבד.
ואנא, שום מילה רעה עליו משום שזו היתה בחירה שלי להשאר בקשר כי אהבתי אליו היתה גדולה מכל דבר אחר.

בשונה מ'איפה היית', אני לא מתחרטת, כאמור, אף לא על שניה אחת בשנים הרבות האלה.
ובעיניי זה בהחלט לא היה בזבוז זמן. כמה מאיתנו יכולים לומר שהיו בזוגיות נפלאה 7 שנים רצופות?

אבל
היום אני חושבת שהצורך הזה הטבוע בי (תשובה לשאלה המקורית של השרשור)
לא יכול לנום לעולמים, גם איני רוצה שינום לעולמים.
אני מבינה היום שהוא גדול ומשמעותי יותר משחשבתי או דמיינתי.
כנשלטת, האם אפשר לחיות בזוגיות ונילית עם אדם שאין לו כל נטיה לבדס"מ?
אני חושבת שלא.
לילית חדשה
לילית חדשה • 4 בדצמ׳ 2012
אצלי זה תמיד היה שם,
וגם אם התעלמתי והדחקתי אותו- בכל מקרה הוא צף ועלה.
עבורי לא היה משהו ספציפי שהביא אותי לבדסמ.
בכלל- כשנכנסתי בפועל לבדס"מ- לקשר שליטה- זה באמת בא ממני ולא מאיזה גורם אחר.

לדעתי אם זה לא נמצא בתוך הבן אדם לא תוכל לגרום לו לאהוב את זה
לכל היותר תוכל לגרום לו לעשות את זה על מנת לרצות אותך.
ולעשות משהו נטו בשביל לרצות אחר- למרות שאתה סובל למרות שכואב לך- בסופו של יום זה יכול לגרום לך לטינה כלפי אותו אחר.

אישית אני מציעה לך לדבר איתה על הנושא- לברר מאיפה הרתיעה שלה ומה עוד היא חושבת על הנטייה שלך והאם היא היתה מוכנה לנסות דברים בתחום (אישית הייתי מציעה לך לא להגביל מראש את ההתנסויות לויתור שלה על השליטה אלא גם לתת לה להתנסות כשהשליטה שלה)

אם היא פתוחה להתנסויות שונות- תתחיל איתה בקטן (בתור התחלה אפילו רק תראה לה סרטים של בדס"מ רך)- דברים כמו קשירות קלות, משחקי קרח קלים, כיסוי עיניים, מעט כוחניות.

אם אין לה שום רצון להתנסות- אז אין לה ועליך לכבד את זה (כמובן תעשה את הבחירה שלך האם אתה מוכן להישאר בקשר למרות שזה פחות כיף לך)
פיה שעפה לה​(נשלטת){לא בעסק}
אני אשתף קצת מהניסיון האישי שלי:
עד לפני שלושה חודשים, היה לי חבר במשך שנה וחצי שהכרתי אותו הוא היה ונילי.
מהרגע שהתחיל חיבור מעבר לסתם ידיד שיתפתי אותו בעולם הבדסמי שלי.
חלקו הוא קיבל וחלקו לא, אבל תמיד דאגתי שיהיה שיח על זה.

יום אחד הוא סיפר לי שהוא נכנס לכלוב והתחיל לחקור על הנושא.
אני זוכרת שאלו היו כמה ימים שהוא פשוט לא יצא מהאתר הזה.
חקר את הנושא לאורכו ולרוחבו. קרא את הבלוג שלי. קרא לינקים שהיו נראים לי חשובים,
ולאט לאט בצורה הכי טבעית ואמיתי הצלחתי לגרום לו להיות חלק מהעולם הבדסמי שלי.

הוא התחיל ליזום בעצמו סשנים.
לקחת אותי למקומות רגשים, אמיתים, עד הגבול שהוא היה מסוגל.
אפילו יום אחד הוא החליט שצריך לקנות לי קולר icon_wink.gif

כוח הזרוע - הייתי מציעה לך להכניס את הנושא בשיחות שלכם כדרך אגב, בלי לפעול.
להכיר לה את הכלוב מקרוב. את המגזינים והפורום אלפוני.
לספר לה על סשנים שהיו לה, לזרוק לה טיזרים, ובעיקר לתת לה את הזמן ולא ללחוץ.
לחכות שהיא תיזום. אין ערך בעיני לשליטה שהשולט הוא זה שמקבל את ההחלטה הראשונית.
תסמוך על עצמך, יהיה בסדר icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
[quote="סיגורני"]
בכוח המוח כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

זה נכון מה שאת אומרת, יולי, אבל זה לא מדויק. זה גם טעם נרכש. כמו סיגריות או בירה או קפה.
בהתחלה זה יכול לא להיות טעים, אבל אחר כך יתכן שנקלוט שכבר אי אפשר בלי זה.
חוויות טובות ו"גמירות" טובות במקום הזה מייצרות התניות, עצמיות אפילו.
שווה לא לוותר ולתת לזה צ'אנס.

לחלוטין לא נכון.
מנסיון אישי.
או שעושה לך או שלא.כשבני זוג ניסו לקחת אותי למקומות שפשוט לא היו זה בשבילי (אם כי מלהיבים לחלוטין מבחינתם)- באיזשהוא שלב פשוט "נכבתי".
מה שכן עשה לי את זה היו דברים שגם ככה השתעשעתי איתם במחשבה עוד קודם.
מה שלא היה שם מראש-לא מגרה את קצה הציפורן.

אוקיי, אז זה הנסיון שלך. וזה גם נשמע הגיוני. אבל היו לי גם מקרים שמשהו לחלוטין לא התאים לי, אבל מרוב שזה הלהיב את הפרטנר שלי, זה התחיל למשוך גם אותי ועם הזמן הפך לחלק ממני. ברור שזה לא אוטומטי ולא עם כל הצעה זה יעבוד, אבל היו דברים מעולם.
up u rs​(אחרת)

תלוי מה

up u rs​(אחרת) • 4 בדצמ׳ 2012
ככל זה אקסטרימי יותר- הסיכוי שתלכי לשם נגד הנטיה הראשונית שלך קטן יותר.
מעבר לזה- את מראש באה מנטיה בידיאסאמית, אז אצלך זה בסך הכל שאלה של גבולות או עוד משהוא שגם ככה מהעולם הסמנטי שלך.
אצל ונילים בהוויתם- זה אחרת. המשיכה הזאת הראש לא קיימת.
קצת קינקיות-=יש לכולם ואפשר לשחק עם זה בגבולות מסויימים
אבל מי שזקוק לבידיאסאמ כנטיה ראשונית- צריך מראש לוותר על כך שהפנטזיות שלו יוגשמו עם בנזוג ונילי ולעשות את הבחירה האם היחסים האילו חשובים לו יותר מנטיה מינית?
(כמובן שיש גם אופציה ליחסים פתוחים. מה שמתאים לאפילו עוד פחות אנשים..)
אישית?
נראה לי שזה יכול להיות פתח נהדר לצמיחה דווקא בשביל הצד הבידיאסאמי- לחוות יחסים על בסיס אחר משל "תפקידים מוגדרים" ולחוות תיקשורת שונה (שלדעתי האישית-היא גם הרבה יותר דינאמית).

ה"סטיה שלי" בחיים שואפת לציאה תמידית מאיזורי הנוחות- ובשביל מי שרגיל לבידיאסאמ- דווקא זה הופך עבורו ל"איזור הנוחות".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: תלוי מה

סיגורני כתב/ה:
ככל זה אקסטרימי יותר- הסיכוי שתלכי לשם נגד הנטיה הראשונית שלך קטן יותר.
מעבר לזה- את מראש באה מנטיה בידיאסאמית, אז אצלך זה בסך הכל שאלה של גבולות או עוד משהוא שגם ככה מהעולם הסמנטי שלך.
אצל ונילים בהוויתם- זה אחרת. המשיכה הזאת הראש לא קיימת.
קצת קינקיות-=יש לכולם ואפשר לשחק עם זה בגבולות מסויימים
אבל מי שזקוק לבידיאסאמ כנטיה ראשונית- צריך מראש לוותר על כך שהפנטזיות שלו יוגשמו עם בנזוג ונילי ולעשות את הבחירה האם היחסים האילו חשובים לו יותר מנטיה מינית?
(כמובן שיש גם אופציה ליחסים פתוחים. מה שמתאים לאפילו עוד פחות אנשים..)
אישית?
נראה לי שזה יכול להיות פתח נהדר לצמיחה דווקא בשביל הצד הבידיאסאמי- לחוות יחסים על בסיס אחר משל "תפקידים מוגדרים" ולחוות תיקשורת שונה (שלדעתי האישית-היא גם הרבה יותר דינאמית).

ה"סטיה שלי" בחיים שואפת לציאה תמידית מאיזורי הנוחות- ובשביל מי שרגיל לבידיאסאמ- דווקא זה הופך עבורו ל"איזור הנוחות".

מסכימה.

ואני רוצה גם להוסיף - שאם כבר מקווים להשפיע איכשהו על בן הזוג שלנו, זה צריך לבוא גם עם נכונות לראות דברים אחרת בעצמנו. וכל זה שווה את המאמץ רק אם הזוגיות באמת חשובה, ויותר חשובה מפרקטיקה כזאת או אחרת. אנשים הם לא פלסטלינה, אי אפשר לעצב אותם כרצוננו. אבל כן אפשר לעשות איזה תהליך משותף ולהגיע למקום ששנינו מרוצים ממנו.
the rain song
the rain song • 4 בדצמ׳ 2012
ואני דווקא רציתי את האקסטרים, למרות שזה היה נגד כל מה שנמשכתי אליו.
שום נטיה לעניין לא היתה בי
לא ידעתי שיש דבר כזה בכלל, ושום דבר מזה לא היה בי. שום פנטזיות ושום כלום.
אבל חשבתי לעצמי - אם כבר מנסים אז יאללה, שיהיה עד הסוף
Here And There​(נשלטת)

אצלי הנטייה קיימת מגיל מאוד צעיר

Here And There​(נשלטת) • 4 בדצמ׳ 2012
עוד לפני שבכלל ידעתי איך קוראים לזה.

ואני מסכימה עם מה שאחרים אמרו כאן, משיחות שהיו לי עם אנשים, אני מאמינה שעם הרבה סבלנות תוכל לקרב אותה קצת לבדס"מ, למידה מסויימת של קינקיות, להפוך אותה לבדס"מית הארד קור, אם אין לה את זה, קשה לי להאמין שיקרה.

ולמה אני בכל זאת מגיבה?
כי תפסת אותי במשפט שכתבת, שהיא מפחדת מזה.
אני יכולה לספר לך שבהתחלה, למרות שמאוד נמשכתי לכל מה שקשור להשפלה וכניעה, הצד הפיזי של הבדס"מ מאוד הפחיד אותי תקופה מסויימת.
אז זה היה נראה לי אז כמו אלימות מאוד גדולה, משהו אולי אפילו כאוטי, עד שנכנסתי וקראתי.
אני מספרת את זה כי אני חושבת שאתה צריך להתחיל שם. קודם כל לבדוק איתה למה זה מפחיד אותה, אולי להפריך את הרעיונות שיש לה בכל הנוגע לתחום, ואז לאט לאט להכניס אותה לזה.
בהצלחה.
מלכתא
לפני 11 שנים • 5 בדצמ׳ 2012
מלכתא • 5 בדצמ׳ 2012
ניתנו כאן דוגמאות להצלחות ואי-הצלחות.
אבל אני רוצה לחזק את הטענה שלי, ואולי להוסיף עוד אספקט לדיון,
להזכיר את עצם העובדה שיש לא מעט אנשים מהתחום שלמען האהבה שלהם עברו לצד השני של השוט-
לדוגמ' שולטים שהפכו למתחלפים או נשלטים שהחלו לשלוט.
גם זה קורה. אז ודאי תגידו שכשאתה בתוך זה הרבה יותר קל לעבור צד- ובכן, לא בטוחה.
בנאדם שכל חייו חי בקו מחשבה מסויים, לשנות את קו המחשבה לפתע זה כמעט בלתי אפשרי.
ועובדה שאנשים עושים את זה. והולכים אחד לקראת השני, זאת אהבה אמיתית.
עדיין מהדהד אצלי בראש משפט שאמר לי שולט שהפך לנשלט של אהובתו, "זאת אהבה אמיתית, אני מוכן להישלט על ידיה ואין לי צורך לשלוט עליה".