סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טוטאלי!

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 31 בדצמ׳ 2012
נכון, אבל למען האמת, אני כן חושבת על המשמעות של המילים האלה כשאני משתמשת בהן.

(אבל אולי אני זה לא דוגמה. אני לא מסוגלת להגיד "צנצנת" בלי להקדיש מחשבה למלוא עומק המשמעות של המילה icon_razz.gif)
רפאל
רפאל • 31 בדצמ׳ 2012
כשאת אומרת "צנצנת", ומקדישה מחשבה למלוא עומק המשמעות של המילה, את חושבת על צנצנת עם מכסה או בלי מכסה? כמו כן, האם זו צנצנת שהיו בה מלפפונים חמוצים בעבר או דווקא זייתים? האם תווית הנייר עדיין מודבקת עליה או שכבר הסירו אתה? ואם הסירו אותה, האם נשאר מהדבק המעצבן הזה שקשה להסירו, או שלא? icon_smile.gif

יש משהו מחרמן בדקדוק הזה בפרטים (במיוחד כשחושבים על מה אפשר לעולל לאישה, ולא על צנצנת). אבל אני עדיין חושב שאצל מרבית האנשים "טוטאלי" הוא סופרלטיב רגשי יותר מאשר אפיון דקדקני לסוג מסויים של מערכת יחסים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זה מצער אותי. חבל לי שאנשים זורקים את המילים האלה באוויר.
אני גם לא בטוחה שכל מי שמשתמש בה ככה אכן זורק אותה באוויר בלי לחשוב. הרי כן היו פה התייחסויות ל"מה זה אומר בשבילי". אמנם הן מונעות-רגש, אבל מה לא.
אז נכון שזה מאד עצוב שלא כולם כמוני ולא כולם חולקים את השקפתי ה-קפדנית-עד-הפרעה-קומפולסיבית לגבי שימוש בשפה, אבל נו, מה אני יכולה לעשות.

אתה לא מבין מה עשית לי עם הצנצנת עכשיו. אתה לא יודע שאני באמת הולכת לחשוב על זה עד שיהיו לי תשובות רציניות? זה נראה לך יפה לעשות לי דברים כאלה?

אתה מוכן לקבל פה (בעניין הטוטאליות. אל הצנצנת אחזור מאוחר יותר) דואליות של מחשבה-מונעת-רגש? כלומר, בן אדם כן חושב לעומק על המשמעות, אבל המחשבות שיוצאות לו מעוצבות על ידי מה שהוא מרגיש בזמן שהוא חושב את זה.
(והאם בכלל אפשר אחרת?)
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ולשאלתך - אני חושבת על צנצנת ללא תווית, ללא שאריות דבק, ריקה או מכילה חמוצים בייתיים, עם מכסה. בדרך כלל ריקה. לרוב אני מתייחסת לאידאה של צנצנת - ללא שימוש קונקרטי אלא אם זה נדרש בהקשר. תמונת הצנצנת הקיימת בדמיוני היא צנצנת גנרית של כ-750 מ"ל, בצורה שיש לרוב צנצנות הדבש, ריקה, עם מכסה כתום.

וכשאני מדברת על צנצנת, אני לעולם לא מתכוונת לקופסה, כד או בקבוק. זו הנקודה העקרונית פה.
המלט
המלט • 31 בדצמ׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
ו

וכשאני מדברת על צנצנת, אני לעולם לא מתכוונת לקופסה, כד או בקבוק. זו הנקודה העקרונית פה.

פילוסופי.