לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חשוב

בטי בום​(שולטת)
לפני 11 שנים • 29 בדצמ׳ 2012
בטי בום​(שולטת) • 29 בדצמ׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
שמאל זה לא צדק, זה שנאת החזק.

אתה באמת מאמין בזה?
Seth
Seth • 29 בדצמ׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
שמאל מגוכך.

טוב נו, לא מפתיע.

תהנו עם כמה מנדטים ועם חיבוקי ערבים ובקלאוות icon_smile.gif

תרשה לי למחות. שמאל זה לא רק חיבוקי ערבים ובאקלאוות.

אתה יודע כמה זה מתיש להתרוצץ בעולם ולשכנע גופים ומוסדות להחרים כל מה שקשור בישראל?

אתה יודע כמה זה קשה להתרוצץ מראיון תקשורתי אחד לשני ולספר לעולם על הזוועות שחיילי צה"ל מעוללים?

שמאל זאת עבודה קשה מאוד.
נוריתE
נוריתE • 29 בדצמ׳ 2012
אני מצביעה ש''ס
השאר כבר מפחידים מידי
שוסי
שוסי • 29 בדצמ׳ 2012
הרעה החולה של קשרי הון שלטון היא רעה חולה כמעט כמו הכיבוש.
וכל מי שמסכים עם זה צריך לחתום.
ג'ון סטודיו חיפה​(שולט)
זונת סושי אייכן כתב/ה:
וכל מי שמסכים עם זה צריך לחתום.

אנשים לא עוורים הכל כבר ידוע ויהיה ככה לגבי כל מי ששם יד בקצפת
לא משנה מאיזה מפלגה
הון=שלטון מזה לא ברור
כל החיים זה עבדים ומשרתים ואדונים
של הכסף...
נ.ב.היה רק מנחם בגין אחד!!! יותר כמוהו לא יהיו
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2012
ציטוט: נ.ב.היה רק מנחם בגין אחד!!! יותר כמוהו לא יהיו

אני די משוכנע שהיו שני מנחם בגין, אחד חילוני ואחד חרדי, וכל הזמן היו חושבים שהאחד הוא השני וזה היה מבדר.

לא, סליחה, אני מתבלבל עם קוני למל. תמשיכו.
רפאל
רפאל • 29 בדצמ׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:

אני מסכים. ובמובנים רבים זו בדיוק אותה רעה חולה. שמה של הרעה החולה הזו הוא אנוכיות וניצול. כלומר, מצב העניינים שבו קבוצה אחת של אנשים מבקשת להטיב עם עצמה, לקדם את רווחתה ולהתחזק, על חשבון טובתם, רווחתם וכוחם של אחרים. ההתנגדות למצבים ממין זה היא ממהותו של השמאל, ולא של הימין. לא כי השמאל "שונא את החזק", כפי שאמרו מוקדם יותר. אלא מפני שהשמאל שונא כוחניות ובריונות. השמאל מאמין בריסון כוחו של החזק, ולא מתוך אהבת החלש, אלא מתוך אהבת הכלל. שמה של האהבה הזו הוא שוויון, והיא חלה על כל בני האדם. יהודים, ערבים, עשירים, עניים, דתיים וחילוניים.
שוסי
שוסי • 29 בדצמ׳ 2012
חשוב לי לציין כי זה שרפאל מסכים איתי לא הופך אותי למסכימה איתו.בשום מקרה ובשום אופן איני חולקת דעות משותפות עמו והייתי שמחה אם הוא היה נמנע כלל מלקרוא אותי ולהגיב אליי.
גולוסקלפר​(נשלט)
גולוסקלפר​(נשלט) • 29 בדצמ׳ 2012
רפאל כתב/ה:
זונת סושי אייכן כתב/ה:

אני מסכים. ובמובנים רבים זו בדיוק אותה רעה חולה. שמה של הרעה החולה הזו הוא אנוכיות וניצול. כלומר, מצב העניינים שבו קבוצה אחת של אנשים מבקשת להטיב עם עצמה, לקדם את רווחתה ולהתחזק, על חשבון טובתם, רווחתם וכוחם של אחרים. ההתנגדות למצבים ממין זה היא ממהותו של השמאל, ולא של הימין. לא כי השמאל "שונא את החזק", כפי שאמרו מוקדם יותר. אלא מפני שהשמאל שונא כוחניות ובריונות. השמאל מאמין בריסון כוחו של החזק, ולא מתוך אהבת החלש, אלא מתוך אהבת הכלל. שמה של האהבה הזו הוא שוויון, והיא חלה על כל בני האדם. יהודים, ערבים, עשירים, עניים, דתיים וחילוניים.

סלח לי אבל, דמגוגיה. ואין פלא שאפילו שמאלנית מתנערת מדעות אלה.

רק שני דברים, אם כבר דמגוגיה:
1. הכיבוש אינו תוצאה של קבוצת אנשים שרצתה להיטיב עם עצמה על חשבון גזל קבוצה אחרת.
הוא תוצאה של קבוצה של אנשים, נקרא לה קבוצה א', שנאלצה להגן על עצמה ויצא ככה שקבוצת אנשים ב', שחברה לאלו שניסו להשמיד את קב' א' נשארה קרחת מכאן ומכאן, מה שלא מפריע לאותה קבוצה להמשיך ולנסות להשמיד את קבוצה א' תוך כדי קריאות חמס על מה שמעולל להם ה "כיבוש".
2. רדיפה אחר צדק ואהבת הכלל היא לא נחלתם של אנשי השמאל. לפעמים אפילו פחות מאנשי ימין, זאת מהיכרות אישית עם כמה.
שוסי
שוסי • 29 בדצמ׳ 2012
עוד הבהרה-ההתנערות שלי מרפאל היא כללית ולאו דווקא ספיצפית בנושא זה.(גילוי נאות-זמן מה אני כבר לא טורחת לקרוא אותו אז אני לא יודעת מה הוא כתב כאן)