ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליטיקה בכלוב- IN/OUT ?

the rain song
לפני 11 שנים • 31 בדצמ׳ 2012
the rain song • 31 בדצמ׳ 2012
אני באופן אישי סולדת מויכוחים פוליטיים. הם חסרי תכלית לטעמי ואף אחד לא משנה את דעתו בעקבות ויכוח סוער ודינמי. משום מה, ויכוחים פוליטיים תמיד הופכים סוערים. מעולם לא נתקלתי באיזשהו שיח פוליטי "רגוע ותרבותי".

אבל,
מי שנהנה מזה - עופו על זה. מה זה משנה?

לא צריך להגזים בקשר לשינוי תפקידו ומקומו של האתר בעקבות השרשורים האלה.
תמיד אותם אנשים, תמיד אותן דעות של אותם אנשים וגם אם נדמה שהם עושים המון רעש - הם לא.
רוב האנשים כאן ממשיכים בחייהם הוירטואליים בכלוב בלי להיות מוטרדים כלל מזה שיש איזה 10 אנשים (גג) שצועקים אחד על השני בפורום "לא קשור".
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 31 בדצמ׳ 2012
רפאל כתב/ה:
זה מעניין מאין אנשים שואבים את הרעיון שיש לאסור דיונים פוליטיים בין בני-אדם, באתר קהילתי שמדברים בו על הכל. זה גם מעניין שאף אחד לא מעלה את הטיעון הזה כשנערכים השכם וערב דיונים פוליטיים על פמיניזם, מגדר, בעיות חברתיות ומצוקות כלכליות. הטיעון הזה מופיע רק ביחס לפוליטיקה של הסכסוך הישראלי-ערבי. בודי, אולי אתה תוכל להסביר? (בהנחה שהמוטיבציה שלך בשרשור הזה אמנם היתה לפתח דיון בנושא הזה, ולא אחרת).

אגב, אין בכלוב איסור לדבר על פוליטיקה. ולמיטב ידיעתי בעבר המוטיבציה של כלובי לאסור "פוליטיקה" היתה קשורה בדבר אחד: לא אחת, במסגרת דיונים פוליטיים, נכתבו בפורומים דברי בלע וגזענות. כלובי לא רצה (ואני יכול להבין אותו) שהאתר שלו יהווה פלטפורמה לדברים כאלו. מאחר שלא היה זה הוגן שהוא יצנזר באופן נקודתי תגובות שנתפסות לדעתו כדברי בלע וגזענות, הוא ביקש למנוע בכלל דיונים שיכולים לעלות בהם התבטאויות שכאלו. בסופו של דבר הוא ויתר על הרעיון הזה (כמובן, לא לפני שאני ואחרים עשינו לו את המוות בנושא). ועכשיו הוא נאלץ לחיות עם כך שלפרקים אנשים יכתבו כאן את דברי הבלע והגזענות שלהם.

הרעיון היה לפתח דיון.

האידיליה בה לא אתעורר בוקר אחד ואשמע מאנשים מסויימים את המנטרות השחוקות
שזאלו ענה עליהן כל כך מסודר, לא תתקיים, זה כבר ברור.
הציטוט שהובא ברור כשמש.
במסגרת הדיון ואני יותר מאשמח לקרוא את דעתו של כלובי ,שהרי את החיקוקים לנושא
ההתנהלות בכלוב הוא קבע בכמדיניות.
דעתי האישית אומרת שאין מקום לפוליטיקה בכלוב ולו מהטעם שזה לא ייעודו של האתר.
פוליטיקה אינה אופנה, אינה גאדג'טים, אינה מתכון למזון, ולכן הנושא מבחינתי הוא סוג
של טאבו באתר בו אני מצפה למשהו אחר או כהגדרת כלובי עצמו:

"כמו ים יש עוד אחרים שסומכים על שיקול הדעת האישי שלי או שמסוגלים להתמודד עם העובדה שבאתר שעוסק במיניות ובבדסם מנקודת מבט סובלנית וליברלית לא ידברו על פוליטיקה.

הסיבה לכך היא, אגב, שמבחינתנו פתיחת הכלוב לדיונים פוליטים - תביא מהר מאד לביטויים קשים גזענים או אנטישמים. תפגע בהתנהלות האתר ותביא אותי להתערבויות רבות שיעוררו ביקורת וכעס בכל פעם מכיוון אחר. "

ועוד:

"בכלוב אין ביטויי גזענות - לא נגד עדות לא נגד שמנות או כעורות לא נגד ערבים ולא נגד ציונים. "

ועוד:

"שוב אזכיר - האתר נועד לעסוק במיניות ובבדסם בצורה ליברלית וסובלנית. האג'נדה הזאת לא תחזיק מעמד כשתפתח תיבת הפנדורה הפוליטית הזאת."

אפשר להמשיך כך לנצח ואלה ציטוטים רק מתגובה אחת.

היכן היתה הצומת שבה הקביעות הנחרצות הללו התמוססו?

ולגבי הרמיזה הקטנה שלך-
דעתי האישית עליך פשוטה מאד.
אדם שטען שבדסמ הוא אלימות, אדם שהורחק על התבטאויות פוליטיות קיצוניות,
אדם שכל דבריו הפוליטיים הינם בלע והאשמות,
אדם שמופקד על הקטגוריה הכי חשובה באתר הזה ולא עושה בה מאומה-
וול, כל מילה נוספת שאומר תהא בבחינת לגופו של אדם ולא לגופו של נושא.

בכל מקרה, אבקש להשאר ולהצמד לכותרת השירשור:

פוליטיקה IN/OUT?
כלובי
כלובי • 31 בדצמ׳ 2012
הרצון להשאיר פוליטיקה (ובעיקר גזענות מכוערת שבאה איתה לעיתים קרובות ולצערי גם כאן) היה ממחלות הילדות של האתר. אי אפשר לקבוע תחומים אסורים לדיון כאן. אין בזה גם שום תועלת. אלו עדיין נוטים להיות המדכאים והמכוערים שבריבים והויכוחים אבל לפחות באמצעות הדיון הפוליטי אפשר יותר בקלות לזהות מול מי יש לנו כאן עסק. בקיצור, העמדה ה"רשמית" שהשתנתה אך לא נכתבה עד כה בפורום מפורשות היא, שאתם מוזמנים להתפלש באיזה בוץ שאתם רוצים כל עוד אתם לא זורקים בוץ על אנשים שלא מתאים להם להתלכלך מכם.

חוץ מזה, אם לא שמתם לב מחר הכלוב בן 10! !
מה אתם מתכננים לכבוד הארוע פרט למשמרת המחאה להחזרת פוג שמתכנסת אחת לשבוע מתחת לביתי?
    התגובה האהובה בשרשור
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 31 בדצמ׳ 2012
כלובי כתב/ה:
הרצון להשאיר פוליטיקה (ובעיקר גזענות מכוערת שבאה איתה לעיתים קרובות ולצערי גם כאן) היה ממחלות הילדות של האתר. אי אפשר לקבוע תחומים אסורים לדיון כאן. אין בזה גם שום תועלת. אלו עדיין נוטים להיות המדכאים והמכוערים שבריבים והויכוחים אבל לפחות באמצעות הדיון הפוליטי אפשר יותר בקלות לזהות מול מי יש לנו כאן עסק. בקיצור, העמדה ה"רשמית" שהשתנתה אך לא נכתבה עד כה בפורום מפורשות היא, שאתם מוזמנים להתפלש באיזה בוץ שאתם רוצים כל עוד אתם לא זורקים בוץ על אנשים שלא מתאים להם להתלכלך מכם.

שאפו על תשובת שמן זית משובח.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 31 בדצמ׳ 2012
כלובי כתב/ה:

מה אתם מתכננים לכבוד הארוע פרט למשמרת המחאה להחזרת פוג שמתכנסת אחת לשבוע מתחת לביתי?

להחזרת פגוש התכוונת, לא?
DomMale4fem

המון מזל טוב לרגל העשור

DomMale4fem • 31 בדצמ׳ 2012
כלובי כתב/ה:

וזה בעיקר הכי turn off ומכבה ליבידו שיש.
אלא אם היאבקות בתוך רפש עושה לכם את זה.

שפע ברכות לרגל העשור, כלובי, ותודה על כל מה שעשית, ממשיך ותוסיף לעשות.
Alas
Alas • 31 בדצמ׳ 2012
fog כתב/ה:
כלובי כתב/ה:

להחזרת פגוש התכוונת, לא?

מה זה משנה למה הוא התכוון?
נפתח כאן צוהר, על כן, בעד להביא להעפה שלך ולא לקיים מחאות להחזרתך.
icon_wink.gif
מלכתא

פוליטיקה- IN, בהמתיות- OUT

מלכתא • 31 בדצמ׳ 2012
אני יכולה להיזכר בכמה דיונים פוליטיים בהם לקחתי חלק, הדיונים הזכורים לי ביותר היו דווקא אלה שבהם היתה תרבות דיון נאותה. מדיונים כאלה גם נהניתי יותר, למרות שהדעות בד"כ מנוגדת לשלי, ותרבות דיון איפשרה לי לקלוט יותר ממה שהדובר ניסה להעביר לי. בניגוד לדיונים אחרים, שבהם הרפש והזועמה עלו על גדותיהם וברחתי מהם כל עוד נפשי בי.

דיונים פוליטיים הם בלתי נמנעים בכל מקום שבו יש הצטברות אנשים וריבוי דעות.
אבל- בשביל לעשות את זה מהנה, בשביל ללמוד אחד מהשני, וגם סתם בשביל להישאר בני אדם- צריך לשמור על תרבות דיון, לחשוב פעמיים עד כמה הנושא רגיש ומה אנחנו באמת רוצים להעביר לצד השני- להסביר את הדעה שלנו, או לפגוע בצורה אלימה ובריונית?
ויש הבדל בין לומר "נפתלי בנט קיצוני לא פחות מבן גביר" לבין "כל הסטודנטים בבר אילן הם רוצחי ילדים".
לא שלי עצמי חסר בוטות, אבל אותי מעולם לא חסמו, לא מחקו או ערכו לי הודעות- וזה כאמור, על אף שהדעות שלי סוטות מאוד מן הנפוץ כאן. מה שמוכיח שכלובי לא מוטה בשום צורה- לכאן או לכאן.

הביקורת כלפי כלובי, גם אם היא קיימת מתחת לפי השטח, היא ביקורת פופוליסטית וצבועה. זה ללכת נגד "הממסד" בשביל ללכת נגד. אבל רגע, נגד מי אתם הולכים? נגד האבא של המקום הזה? נגד מי שיצר לכם את הפלטפורמה האדירה והייחודית הזאת, להביע את עצמכם, לאחר שנים של ניכור וחיים בעולם סודי? צודק כלובי ב100%, כשממהר למגר תופעות של בריונות מקלדת- ואין כאן שום קשר לדעה כזאת או אחרת. פרובוקציה לשם פרובוקציה היא לא נעימה ומרחיקה אנשים, בעיקר חדשים וכאלו שאין להם הרבה "חברים" בכלוב. אז למה לירוק בבאר שממנה כווווולנו שותים?
Red E

אז ככה ..:)

Red E • 31 בדצמ׳ 2012
בדיוק אתמול, נקלעתי לסיטואציה מביכה אשר גרמה לי לתת מאוד את הדעת על האתר ומה אני עושה פה..
נכנסתי לאתר הזה מסקרנות מקטע של מים גנובים ימתקו, משיכה שעדיין לא הייתה ברורה לי , לא קראתי לה בשם ועדיין לא קוראת לה בשם. לא ידעתי כלום על העניינים פה.. כל מה שחשבתי שהאנשים פה אוכלים, שותים, ישנים, - סקס, קינקיות ובדסמ למשך 24 שעות ביממה.
עכשיו, לאחר מעט יותר משנה , אני רוצה להגיד, שאני מוצאת את האתר הזה מאוד מעניין יותר מכל מיני אתרים מסוימים שהכרתי ואפילו ניהלתי.
ולמה? דווקא בגלל חופש הביטוי הנפלא שיש פה. גיליתי כאן אנשים שהיו פחות טובים יותר טובים , אנשים נפלאים .. בעיקר רובם חכמים וכייף לשוחח עמם כייף לקרוא אותם גם בבלוגים וגם בפורומים ..
וגיליתי פה עוד כמה דברים גם על עצמי ..
אני שמחה שכלובי הגיב .. הוא הבעלים ומותר לו לשנות את דעתו לגבי איך האתר שלו אמור להתנהל
כמעט בכל נושא שנבחר לדון בו עלולות לצוץ תגובות מכוערות.. כן, בנושא הפוליטיקה מעט יותר אז מה?
שמחתי לגלות את האתר הזה שאפשר לדון בו על הכול.. שיש מה לקרוא .. שיש כל כך הרבה דעות אני מקווה שכלובי לא יאסור יותר על הבעות דעה..
יותר מקווה שאנחנו נלמד איך לדון אחד עם השני מבלי להעליב את השני..

אני יכולה להגיד בוודאות, שאותי אי אפשר היה "להחזיק" באתר כזה רק בגלל הסקס..

ואני שמחה שהוא כזה , האתר
icon_smile.gif
נוריתE
נוריתE • 31 בדצמ׳ 2012
אם מתדרדר
אז עדיף out
עד שילמדו פה שלא לדרוך על אחרים ודעותיהם
(וזה,תופס בכלל לכל השירשורים פה בכל נושא)