סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תעמולת בחירות

מלכתא
לפני 11 שנים • 9 בינו׳ 2013

Re: שידור אחרון ופרידה: התשדיר של ש"ס יורד

מלכתא • 9 בינו׳ 2013
Madame T כתב/ה:
סרטון התעמולה שהציג באופן מגוחך הליך גיור בפקס של עולה חדשה מתחת לחופה ישודר הערב בפעם האחרונה. ש"ס הסכימה להסיר את התשדיר לבקשת יו"ר ועדת הבחירות, אליקים רובינשטיין, שאמר ש"אכן תיתכן תחושה של פגיעה מכלילה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4330468,00.html

אני דווקא הבנתי שהם רצו להוריד אותו בגלל שהבחורה שעומדת לצד הכלה, עומדת בחצאית "לא צנועה".
מה זה משנה, את הגועל נפש הם כבר יצרו. אנשים כבר נפגעו, ובטח שזה בא אחרי ההתבטאות של אריה דרעי על כך שהליכוד זאת "מפלגה של רוסים ולבנים".
2013 או לא, הם חיים במערה... ודווקא המפלגה שרוצה להילחם בהפלייה של מזרחים, יוצרת הפלייה בעצמה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני ברצינות שמחה שהם עשו את הגועל הזה. טוב, כלומר... "שמחה" כנראה לא מתאים פה, אבל אני באמת חושבת שזה עדיף. החבר'ה האלה תמיד היו דפוקים, ועכשיו זה יותר ברור עד כמה בדיוק הם דפוקים. ואם היו כמה אנשים שפויים ששקלו להצביע ש"ס ובעקבות הסרטון הזה הבינו עם מי יש להם עסק, גם זה משהו.

(ואני לא מאמינה שזה עובד גם הפוך. לא, אין מצב שמישהו התלבט ובעקבות הפיכסה הזאת השתכנע בעד. אם מישהו התחבר למסר הזה, סימן שהוא כבר היה משוכנע מלכתחילה).
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: שידור אחרון ופרידה: התשדיר של ש"ס יורד

מלכתא כתב/ה:
Madame T כתב/ה:
סרטון התעמולה שהציג באופן מגוחך הליך גיור בפקס של עולה חדשה מתחת לחופה ישודר הערב בפעם האחרונה. ש"ס הסכימה להסיר את התשדיר לבקשת יו"ר ועדת הבחירות, אליקים רובינשטיין, שאמר ש"אכן תיתכן תחושה של פגיעה מכלילה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4330468,00.html

אני דווקא הבנתי שהם רצו להוריד אותו בגלל שהבחורה שעומדת לצד הכלה, עומדת בחצאית "לא צנועה".
מה זה משנה, את הגועל נפש הם כבר יצרו. אנשים כבר נפגעו, ובטח שזה בא אחרי ההתבטאות של אריה דרעי על כך שהליכוד זאת "מפלגה של רוסים ולבנים".
2013 או לא, הם חיים במערה... ודווקא המפלגה שרוצה להילחם בהפלייה של מזרחים, יוצרת הפלייה בעצמה.

ואני לא מאמינה שהם רוצים להילחם באפליית מזרחים. אני לא חושבת שהם בכלל יודעים *מה זה* אפליה. כל ההתנהלות משדרת שנאה גזענית פשוטה. לא ראיתי אף פעם התייחסות רצינית של ש"ס למקרים אמיתיים של אפליה ולא הצעה רצינית למיגור האפליה העדתית בישראל. רק גנאי וצרות מוחין.

וצר לי שאנשים נפגעו, אבל... וואלה, אני עליתי מרוסיה ועשו לי סרטים ברבנות שאוכיח יהדות כדי שאוכל להתחתן, אבל הסרטון הזה לא פגע בי בשיט, הוא רק הראה לי עד כמה מי שיצר אותו קטן ומפגר. אז אולי אני לא מקרה מייצג אבל נראה לי שככה צריך להסתכל על זה.
עבד של המלכה
עבד של המלכה • 9 בינו׳ 2013
ההתעקשות של שס בענין הגיור נובעת רק מהצורך לתת הצדקה לקיום שלהם כביכול נלחמים על משהו. כל ענין ההלכה זה דבר גמיש אם באמת היו רוצים היו יכולים למצוא את ההלכה הנכונה הסעיף המתאיםבהלכה והפרשן הנכון שיאפשר את הגיור.
גם ענין העדות שהם מנפנפים בו עבר מהעולם
אני מקווה שהסכסכנים האלה יעופו לנו מהפרצוף כמה שיותר מהר.
רפאל
לפני 11 שנים • 10 בינו׳ 2013
רפאל • 10 בינו׳ 2013
אני ממש אשמח לדעת למה בדיוק (כלומר, מעבר לתחושת הבטן) התשדיר הזה מגעיל פוגעני וגזעני לדעתכם.
נער הייתי

אין לי שמץ...

נער הייתי • 10 בינו׳ 2013
על מה כל ההתקוממות שלכם...
זה שהם הציגו דבר אמיתי לחלוטין, הפוגע בערכי הדת היהודית וא"א לטאטא אותו מתחת לשולחן, זה ברור..!
הרי אביגדור ליברמן (שאני באופן אישי מעריץ שלו..) העלה את 'חוק הגיור' המאפשר גיור העולה באותו קנה מידה ביחס לאותו תשדיר בחירות..! ואני רואה צורך לציין שההלכה בנושא גיור, היא ההלכה הכי לא גמישה שיש..! (כמו שהתבטא כאן אחד המגיבים)

אלא שיש כמה סיבות שזה מוקמם אתכם..
א' אין לכם שום ערך לדת! (וגם ככה, שס לא פונה אליכם!)..
ב' אתם מעונינים באותו הליך גיור מהיר, בכדי שיאפשר לכם להקים זוגיות עם אותו אוכלוסיה. (מעניין אילו התשדיר היה פונה לגבי האתיופים, מה היית תגובתכם..)
ג' אתם מאותה אוכלוסיה ששס הציגה בתשדיר, וכמו שכתבה כאן אחת הגולשות שעברה סרט של ממש בכדי להוכיח את יהדותה!..

אני נוטה להסכים על הדרך שבה נעשה התשדיר, אך מכאן וללעוג על המסר עצמו שיש בתשדיר, זה מרחק עצום..!

יום טוב שיהיה.
מאו​(שולטת)

it's the economy, silly

מאו​(שולטת) • 10 בינו׳ 2013
ש"ס הבינה שהבחירות האלה יוכרעו על הקול ה"חברתי".
ממי הם יכולים לנגוס משמעותית? מכמה מפלגות, אבל בעיקר מהליכוד.
ביבי שיחק לידיים שלהם באיחוד עם ליברמן, בגלל המתיחות ה"מסורתית" והגזענות הלא סמויה בכלל בין רוסים ועדות המזרח (לא כולם כמובן, אבל רבים, ובאופן הדדי לגמרי שלא תטעו)
ואגב - אני מכירה כמה וכמה דתיים אשכנזים שכל חייהם הצביעו ליכוד מסיבות לאומיות והפעם יצביעו לבית היהודי בגלל הצטרפות ליברמן.
הם רואים בחוקים "לא יהודיים" משהו מדאיג.
הקמפיין של ש"ס הוא ציני לגמרי אבל נכון בחלקו: הממשלה אכן דפקה - אבל לא רק את המזרחים..
icon_smile.gif
אני צופה קואליציה של הרבה מפלגות קטנות.
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 10 בינו׳ 2013
רפאל, לא ראיתי את התשדיר.
ממה שתואר כאן - אני מבינה שהוא מציג את "הרוסים" כלא יהודים.
האומדן של לא יהודים (על פי ההלכה, לא על פי חוק השבות) מבין מיליון הרוסים שעלו נע בין 30% ויש הזורקים 60%.
כבר עכשיו ראיתי מודעה בעיתון על חתונה לפי ברית הזוגיות - תוך דור יש כאן שני עמים שלא יכולים להתחתן אחד עם השני כדת משה וישראל.
(משום מה זה מפחיד הרבה אנשים מסורתיים, גם אם אינם דתיים)
מצד שני, להכליל על "הרוסים" שהם "לא יהודים" - זה כמו להגיד שכולם באו מהנדסים ועבדו מטאטאי רחובות, כולן שרלילות, כולם אלכוהוליסטים וכו'.
הפחד הוא אמיתי - ליברמן אכן מחויב לפעול למען ברית הזוגיות, למען בוחריו - אבל ההכללה פוגעת.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
רפאל כתב/ה:
אני ממש אשמח לדעת למה בדיוק (כלומר, מעבר לתחושת הבטן) התשדיר הזה מגעיל פוגעני וגזעני לדעתכם.

1. תחושת בטן זה גם תקף. אני מסכימה שכדאי לברר עם עצמנו מה בדיוק הגורם שלה.

2. כי הוא משתמש בסטיגמה שמעודדת גזענות. כי משודר מסר מפלג שנועד לדבר אל ליבו של הצופה הגזעני.

3. כי זה שהיא לא יהודיה מספיק בשביל לעורר בו מבע של גועל (מבע של הלם היה יכול להספיק, אם כבר).

4. כי כשש"ס מכניסה לסרטון מטעמה שחקנית בחצאית קצרה, יש לזה סיבה (נראה לי).

5. כי מזרחים הם לא באמת אהבלים קטנים ומסכנים שאין להם מושג מהחיים שלהם וזקוקים להגנה מפני הכלה שלהם.

6. והעיקר: כי הבחירה בכלה עם מראה מסויים ומבטא מסויים, שהם כה בולטים, לא משדר רק "הישמרו מהתבוללות" אלא גם "מזרחים יקרים, הישמרו מרוסים". אני חושבת שזו הסיבה העיקרית. המסר הזה עובר די ברור. אני לא בטוחה שאני יודעת לנתח לעומק את הבחירות האומנותיות שמובילות דווקא לתחושה הזאת, אבל זו תחושה שהתעוררה ברבים מהצופים. זה גם מחזיר אותי לתקפות תחושת הבטן. אם הרבה אנשים שצפו בזה הרגישו שאומרים להם "הרוסים האלה, הם יהרסו לנו את החיים", כנראה שמי שרצה להעביר מסר כזה עשה עבודה טובה. אם לא היו אומרים לי שזה תשדיר בחירות, הייתי יכולה לנחש שהנושא העיקרי הוא "תיזהר חביבי, זה מה שיקרה לך אם תתחתן עם רוסיה". אמנם זה לא מפורש וכמובן שאפשר להגן ולהגיד שזו פרשנות לא מתחייבת, אבל אני לא מאמינה שאפשר לבטל בקלות פרשנות של הרבה אנשים מקהילות שונות, גם אם אין להם ניתוח מסודר שיסביר אותה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
ואם כבר מדברים על תשדירי בחירות לא הולמים - אתם יודעים מה עוד מעצבן אותי? היעדר הכתוביות בעברית + ערבית. אני מבינה שיש מפלגות שפונות לקהל מסויים ולא מעניין אותן להטריח את עצמן בכתוביות למען מי שהן לא רואות כמצביע פוטנציאלי, אבל לא נראה לי נכון שבמדינה שיש בה שתי שפות רשמיות, לא יתחייב מזה שצריך כתוביות בתשדירי הבחירות.

וכמובן, חרשים בטח לא מצביעים. או לא קיימים.