סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תעמולת בחירות

מלכתא
לפני 11 שנים • 10 בינו׳ 2013

Re: אין לי שמץ...

מלכתא • 10 בינו׳ 2013
אור הלילה כתב/ה:
על מה כל ההתקוממות שלכם...
זה שהם הציגו דבר אמיתי לחלוטין, הפוגע בערכי הדת היהודית וא"א לטאטא אותו מתחת לשולחן, זה ברור..!
הרי אביגדור ליברמן (שאני באופן אישי מעריץ שלו..) העלה את 'חוק הגיור' המאפשר גיור העולה באותו קנה מידה ביחס לאותו תשדיר בחירות..! ואני רואה צורך לציין שההלכה בנושא גיור, היא ההלכה הכי לא גמישה שיש..! (כמו שהתבטא כאן אחד המגיבים)

אלא שיש כמה סיבות שזה מוקמם אתכם..
א' אין לכם שום ערך לדת! (וגם ככה, שס לא פונה אליכם!)..
ב' אתם מעונינים באותו הליך גיור מהיר, בכדי שיאפשר לכם להקים זוגיות עם אותו אוכלוסיה. (מעניין אילו התשדיר היה פונה לגבי האתיופים, מה היית תגובתכם..)
ג' אתם מאותה אוכלוסיה ששס הציגה בתשדיר, וכמו שכתבה כאן אחת הגולשות שעברה סרט של ממש בכדי להוכיח את יהדותה!..

אני נוטה להסכים על הדרך שבה נעשה התשדיר, אך מכאן וללעוג על המסר עצמו שיש בתשדיר, זה מרחק עצום..!

יום טוב שיהיה.

אור הלילה, אתה טועה בגדול.
דווקא מהרקע הדתי שלי והכבוד הענק שאני רוכשת לדת, אני מתקוממת.
הסרטון הזה מוציא את כל האוכלוסיה הדתית בתור אנשים חשוכים. ה"בעל" היהודי בסרטון מוצג כנמוך ומכוער, ככה שס רןאים את כל היהודים?
מעבר לזה יש כאן רמיזה לכך שהגיורים בארץ נעשים בצורה מזורזת.
הידעת שתהליך גיור בארץ יכול לקחת גם 5 שנים ויותר? יש משפחות שחצי מהמשפחה יהודים והחצי השני "מסורבי גיור". הידעת שמה שבאמת מצפים מאדם שעובר תהליך גיור, זה להיות דתי ב"צורה" שהם רוצים. הם פוסלים אפילו מי שלא למד אצל הרבנים שבא להם. אנשים שחיים אורח חיים דתי, במשך שנים אומרים להם "אתה לא יהודי" ודוחים אותם בבתי הגיור פעם אחר פעם.
ולסיום, לא שמעתי ולא אמרו לי, ראיתי בעיניים שלי ושמעתי באוזניים שלי איך מישהי שבית הדין לגיורים דחה, ניגש לו שליח בית הדין לבעלה היהודי של אותה אישה והציע לו "פשרה" מטעם הרבנים- 15 אלף שקלים. אז שלא ימכרו סיפורים, הם מייאשים אנשים בציפייה שישלמו להם.
אם השיטה היתה עובדת, תוך 20 השנים של העליה מבריה"מ ומאתיופיה, היו לנו הרבה פחות אנשים לא יהודים במדינה.
אגב, החרדים המזרחים הם גם אלה שאמרו לילד חרדי שהוא לא חרדי מספיק כי הוא אתיופי.
מלכתא
מלכתא • 10 בינו׳ 2013
שלא לדבר על זה , שיש כאן חילול השם.
כבוד הגר והעמים- התורה דיברה על זה בפירוש.
זה שנוח להם להתעלם מהלכות מסויימות על חשבון הלכות אחרות- לא הופך אותם לדתיים טובים יותר.
אי זוגי

לא נמאס לכם מהצביעות?

אי זוגי • 10 בינו׳ 2013
ומה לגבי ההכללה כלפי מגזרים אחרים, למשל, חרדים?

אז נכון, זו אולי לא גזענות "קלאסית", אבל אחד המסרים המובילים היום בקרב מפלגות השמאל, הוא השמצה של חרדים באשר הם. אין הבחנה בין חרדים שעובדים, משלמים מיסים למדינה וכן, אפילו מתגייסים לצבא לבין אלו שיושבים באוהלה של תורה.
Madame T​(שולטת)

Re: לא נמאס לכם מהצביעות?

Madame T​(שולטת) • 10 בינו׳ 2013
אי זוגי כתב/ה:
ומה לגבי ההכללה כלפי מגזרים אחרים, למשל, חרדים?

אז נכון, זו אולי לא גזענות "קלאסית", אבל אחד המסרים המובילים היום בקרב מפלגות השמאל, הוא השמצה של חרדים באשר הם. אין הבחנה בין חרדים שעובדים, משלמים מיסים למדינה וכן, אפילו מתגייסים לצבא לבין אלו שיושבים באוהלה של תורה.

בוא נאמר שבגדול סבלנות וסובלנות זה לא הצד החזק שלנו ולא משנה מאיזה "צד"...
עבד של המלכה
עבד של המלכה • 10 בינו׳ 2013
התשדיר שהציגה שס ,מראה ישראלי שמעוות את פניו בגועל כאשר מגלה שאשתו לא יהודיה
בכך פגע הסרטון בכל הרוסים שחיים כאן והם לא יהודים מושלמים לפי ההלכה
כמו כן פגע בכל היהודים שנשואים לרוסיות בכך שבסיום החופה בסרטון שמו שיר חתונה ערבי ( מברוכ עליכ יא עריס מברוכ ) כאילו אומרים להם גם אתם לא יהודים
כמו כן פגעו בעדות המזרח בכך שהם מציגים אידיאולוגיה חשוכה וטוענים שהם מייצגים את המזרחיים.
כמו כן פגעו באינטילגציה של כלל הציבור בכך שחושבים שאם יסכסכו בין שתי קבוצות כוחם יעלה.
DomMale4fem

השטן נמצא בפרטים הקטנים

DomMale4fem • 10 בינו׳ 2013
אם שמתם לב, אז לגברתן העומד מאחור, ברקע, יש חזות שלא ניתן לטעות בה, והוא גם לבוש במדי מאבטח, למקרה שהמסר לא יעבור ברור דיו.

לא, זה לא האח של הכלה. אלה יש להם רק ילד/ה אחד/ת, כידוע.

הוא אחד מעובדי אולם השמחות: נמצא שם כדי לשמור על הצ'קים השמנים שמשפחת החתן תשלשל לכספת.

שלא לדבר על השטרות הירקרקים (20 שקל או דולרים) שהם ידביקו למצחו של הזמר. חמים, ה"ספרדים" האלה (רק לא ברור אם הם מקטלוניה או מחבל הבאסקים).

נכון שכדי להשיג אפקט מקסימלי, אז לאמא היו צריכים לשים תג שם של קופאית (את החלוק היא המירה בשמלה חגיגית) ולאבא שן זהב שתנצנץ כשיחייך בעודו גוהר לנשיקה, אבל כנראה שלא רצו להגזים.

ואחרי כל זה יבואו מיתממים ולא יבינו, באמת, אם מישהו יכול להקדיש רגע ולהסביר - מה בעצם לא בסדר שם, במה ובמי זה צריך לפגוע? הרי זה רק שיקוף של מציאות, לא?

אם כך (זהירות! פרובוקציה! אלף אלפי הבדלות!), אז לני ריפנשטאהל יכולה לנוח בשקט בקברה. קמו לה ממשיכי דרך.

אה, מילה אחרונה, גם בענייני (בערך) כספים: כבוד לא רוכשים, אלא רוחשים.
נער הייתי
לפני 11 שנים • 11 בינו׳ 2013

מלכתא..

נער הייתי • 11 בינו׳ 2013
בכל תשדיר יש 2 נקודות מבט..
בעצם, לא רק בתשדיר, אלא בכל דבר שאנו עושים בחיינו, החל מאז שנולדנו ועד הקבורה..
ואני אסביר..
כשאני מגיע לקנות דבר מסוים, למשל רכב, דבר ראשון, אני מעוניין לדעת, את היכולות של הרכב, נפח מנוע, (צריכת דלק,) יציבות, וכו'.. ודבר שני אני בוחן את המראה הפנימי והחיצוני של הרכב אם הוא לטעמי, ואז העסקה נסגרת..!
אופס, בטח אני טועה כאן, סביר להניח שרוב האנשים יגידו לי, שיותר חשוב זה הלוק של הרכב, וכל השאר לא כ"כ קריטי..
כאן בדיוק הנקודה שהגבתי עליה, אני לא נתתי התיחסות לאותה עטיפה של התשדיר בחירות, וכמו שאמרתי אני נוטה להסכים איתך לגבי זה..
אבל המסר עצמו, הוא ברור כשמש, אילו רק היית אפשרות לליברמן לתת מענה בהליך גיור דרך פקס, זה בדיוק מה שהיה קורה..!
נכון שהליך גיור לוקח 5 שנים ואפילו יותר,(זה מה ששס מעונינת שישמר) אדם שבא לרבנות ומבקש להתגייר, על פי ההלכה היהודית צריך להגיד לאותו אדם שבא פעם אחר פעם, שהיהדות לא חפצה ביהודים נוספים, ולהסביר לו כמה נטל יש במושג הזה הנקרא 'יהודי'.. עד שיוכיח שממש חפצה נפשו להיות יהודי..!

בכל מקום בעולם, יש שחיתות, כואב לשמוע שזה הגיע עד למקום שהוא אמור להיות ללא שום מניעים, אלא אך ורק הלכה יהודית.
לגבי אותו אתיופי, לא שמעתי על הסיפור, אבל מה שבטוח אפחד לא קובע את הרמה הדתית של האחר, וכשמגיעים מתישהו למעלה, שום מלאך, או שרף לא שואל את הנשמה, אתה חרדי? אוקי, כנס לגן עדן!
ושוב אני מדגיש, הדרך שבה הם בחרו להעביר את המסר, היה בוטה מידי.
אי זוגי

מצחיק, אבל במקרה...

אי זוגי • 11 בינו׳ 2013
Mephisto כתב/ה:

יש לך את זה מתורגם גם לערבית?
מלכתא

Re: מלכתא..

מלכתא • 11 בינו׳ 2013
אור הלילה כתב/ה:

...
כשאני מגיע לקנות דבר מסוים, למשל רכב, דבר ראשון, אני מעוניין לדעת, את היכולות של הרכב, נפח מנוע, (צריכת דלק,) יציבות, וכו'.. ודבר שני אני בוחן את המראה הפנימי והחיצוני של הרכב אם הוא לטעמי, ואז העסקה נסגרת..!
אופס, בטח אני טועה כאן, סביר להניח שרוב האנשים יגידו לי, שיותר חשוב זה הלוק של הרכב, וכל השאר לא כ"כ קריטי..
כאן בדיוק הנקודה שהגבתי עליה, אני לא נתתי התיחסות לאותה עטיפה של התשדיר בחירות, וכמו שאמרתי אני נוטה להסכים איתך לגבי זה..
אבל המסר עצמו, הוא ברור כשמש, אילו רק היית אפשרות לליברמן לתת מענה בהליך גיור דרך פקס, זה בדיוק מה שהיה קורה..!
....

לגבי אותו אתיופי, לא שמעתי על הסיפור, אבל מה שבטוח אפחד לא קובע את הרמה הדתית של האחר, וכשמגיעים מתישהו למעלה, שום מלאך, או שרף לא שואל את הנשמה, אתה חרדי? אוקי, כנס לגן עדן!
....

רגשות של בני אדם, זה לא רכב. והפרסומת הזאת בעייתית לא רק בגלל "העטיפה שלה", אלא בגלל ריח הגזענות הנוטף ממנה (והסטריוטיפים הרוסיים שהיא מכילה, כפי שפירטו אחרים).
אפשר לראות בתשדיר רמיזה למה שעתיד לבוא- גיורים קלים.
אני רואה בכך רמיזה למה שלדעתם כבר קורה-שהגיורים קלים מדיי, כביכול. אני מסיקה את המסקנה הזאת מהמדיניות שלהם בנוגע לאישורי הגיורים (שכבר הדגמתי שהם מוגזמים) ולכך שהביקורת הזאת שלהם נשמעת לא פעם ראשונה.
ליברמן לא הציע גיורים דרך פקס. אבל בוא תקח לדוגמא גיורים דרך הצבא, זאת ההוכחה הניצחת לכך שאפשר לעבור גיור תוך חצי שנה! אז למה למשוך את זה שנים על גבי שנים? 20 ומשהו שנות עליה מבריה"מ ומאתיופיה, ומאות אלפי אנשים לא יהודים לפי ההלכה חיים במדינה. אלו אנשים שמשרתים בצבא, שעושים מילואים, שמשלמים מיסים, שמאמינים בזכותם של היהודים למדינה, עומדים בהמנון וחוגגים חגים יהודיים. חלקם ילדים שנולדו בארץ, ולא מכירים דת אחרת מלבד היהדות. למה למשוך? כסף. הצבא והמדינה משלמים הרבה מאוד כסף על הגיורים הללו (הכנסה משני מקורות).
במקרה הטוב, לחלקם זה ממש מפריע, הם מגיעים למסגרות גיורים ידידותיות מאוד, ואז מגיעים לבית הדין הרבני לגיורים- שמשסע בהם את רבניו חריפי המילים, ובסוף אומר לאנשים "תחזרו בעוד שנה".
זה לא העקרון שלהיות יהודי זה קשה, כמו ריח הכסף הממכר שמושך אותם אליו כמו גורים עיוורים בני יומם. ברגע שגרעין מסויים של רבנים יאבד את המונופול על הגיורים, והנושא יועבר לרבנים אחרים שלהם אין בצע כסף, הם יאבדו את הכסף למישהו אחר. וזה כואב, מאוד. לבי לבי.
נושא הלא יהודים בארץ אולי מטריד, אבל חוץ מלצעוק "זייפנים! זייפנים!", הם לא עשו כלום. אולי אם המערכת היתה פחות רקובה, יותר אנשים היו עושים גיורים מרצון ולא משוחד. והרי אלה שרוצים- לא נותנים להם.

אף אחד לא יגיד למישהו האם הוא דתי מספיק? עובדה עושים את זה! דורשים מאנשים להוכיח שהם יהודים, שסבתא שלהם היתה יהודיה ולא סתם נכנסה לגטו. אנשים לא יהודים לא יכולים להינשא במדינה, לא יכולים להיקבר אלא בבתי קברות מיוחדים, לא יכולים כלום. ואנשים יהודים, מבטלים להם גיורים.