ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עשה לך רב

מאו​(שולטת)
לפני 11 שנים • 31 בינו׳ 2013

עשה לך רב

מאו​(שולטת) • 31 בינו׳ 2013
בשבועות האחרונים קמה תנועה שמטרתה להעביר את השליטה ברבנות הראשית לרב שיקרב את הלבבות בעם ישראל.
ממילא החרדים לא סופרים את הרבנות הראשית מבחינת כשרות ופסקי הלכה, למה שהם יקבעו את מדיניות המשרד בענייני נישואין למשל?
הרב הראשי הוא רב מטעם והיהדות היא גם של אנשים שלא שומרים מצוות לא עלינו, אבל חיים פה
אולי האוטופיה היא לבטל בכלל את הרבנות, אבל עד שיפרידו דת ומדינה אני בעד אופטימיזציה.
הרב דוד סתיו, ראש ארגון רבני צהר, הוא מועמד ציוני, שאין ראוי ממנו להוביל את המהפכה הזו.
המטה החילוני להרצת הרב סתיו, המאגד אנשי עסקים ופעילים חברתיים, משקיע משאבים רבים למען מטרה זו.

ויש גם ליווי מוזיקלי הולם:
http://www.youtube.com/watch?v=DQEV7wGD_fo&feature=youtu.be

לינק לעצומה:
http://cmp.interactivated.co.il/HaRavStav/

אפשר להמשיך להתלונן ואפשר לקחת את העניינים לידיים.
אכפת לכם? פעלו!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי ינו' 31, 2013 12:19 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
מאו​(שולטת)
לפני 11 שנים • 31 בינו׳ 2013
מאו​(שולטת) • 31 בינו׳ 2013
בקש ממנה להשיא אותך וחזור עם דיווח icon_cool.gif
Dark Artist​(שולט)
לפני 11 שנים • 5 בפבר׳ 2013
Dark Artist​(שולט) • 5 בפבר׳ 2013
באמת רב מעולה.
יוצא לי לעיתים לקרוא פרשנויות שלו לכל מיני פרשות שבועיות
ותמיד הוא משליך את הפרשנויות על נושאים אקטואליים
בצורה ברורה,בגובה העיניים ומרתקת.
הלוואי שיבחר.
bbqueen​(מתחלפת)

אני חושבת שזה לא דרך להתמודד עם המצב

bbqueen​(מתחלפת) • 5 בפבר׳ 2013
נכון הפרדת דת ממדינה ניראה דבר שלא אפשרי כרגע
אבל אני בתור אטאיסטית, חושבת שצריך לכבד את זכותי להנשא שלא באמצעות רב,
ולא אצטרך לטוס בשביל זה לקפריסין.
ואם זה עקרון של אנשים רבים פה, אז הם צריכים לסרב להכיר בכלל ברבנים שכופים עלינו נישואין שדרך דת.
באותה מידה, איש בתחפושת של מפלצת הספגטי המעופפת והרבה פיראטים מסביב יכולים להשיא אותי וזכותי לדרוש שהמדינה תכיר בנישואין האלה.
אני לא מסכימה לחלוטין שצריך לתמוך באף רב, גם לא בכזה שהוא יותר עדין מאחרים, עדיין שוללים זכויות של הרבה אנשים במדינה פה שהם אינם מאמינים בדת ולא רוצים חתונה דתית.
בטי בום​(שולטת)

Re: אני חושבת שזה לא דרך להתמודד עם המצב

בטי בום​(שולטת) • 5 בפבר׳ 2013
bbqueen כתב/ה:
ואם זה עקרון של אנשים רבים פה, אז הם צריכים לסרב להכיר בכלל ברבנים שכופים עלינו נישואין שדרך דת.
באותה מידה, איש בתחפושת של מפלצת הספגטי המעופפת והרבה פיראטים מסביב יכולים להשיא אותי וזכותי לדרוש שהמדינה תכיר בנישואין האלה.
אני לא מסכימה לחלוטין שצריך לתמוך באף רב, גם לא בכזה שהוא יותר עדין מאחרים, עדיין שוללים זכויות של הרבה אנשים במדינה פה שהם אינם מאמינים בדת ולא רוצים חתונה דתית.

הייתי רוצה שרב ראשי יהיה דמות שאין לו שום נגיעה לחיי
הייתי רוצה שחתונה, קבורה , גירושין ועוד יצאו מהידיים של המוסד המתועב והמושחט הזה
הייתי שמחה שישבו בו אנשים טובים יותר ועדין שמי שירצה מהם שרותים שיגש אליהם
    התגובה האהובה בשרשור
Brave Dwarf

Re: אני חושבת שזה לא דרך להתמודד עם המצב

Brave Dwarf • 5 בפבר׳ 2013
bbqueen כתב/ה:

אני לא חושב שהבעיה שפירטת קשורה ברב כלשהו (ואני טסתי לקפריסין כי אשתי אינה יהודיה וגם ילדיי לא, ולמרות שאין לי ספק כי ישרתו בצבא ויהיו יהודים לכל דבר ועניין אני מהווה מיעוט יהודי בבית. כך שלא רק שאני מכיר את הנושא מקרוב אלא אף שומר לו לא מעט טינה). הבעיה שפירטת קשורה דווקא במנהיגים החילוניים בהם את בוחרת בבחירות לכנסת. את לא יכולה לצפות מציבור X שלא ישאף לממש את עקרונותיו, מה שאת כן יכולה לצפות, שאלה שבחרת לעמוד על עקרונותיך, אכן יעשו כן. ולכן, אלא אם את נגד קיומם של הרבנים באופן כללי, תלונות מהסוג הזה אמורות להיות מופנות דווקא לראשים החילוניים ולא הדתיים.

מה שבטי אמרה.
מלכתא
מלכתא • 5 בפבר׳ 2013
חשוב להבין שאחד מהעקרונות שעל פיהם קמה המדינה, הוא עקרון המדינה היהודית. משכך, הפרדת דת ממדינה לא אפשרית בישראל.
מה שאפשרי, והוא הדבר ההגיוני והיעיל ביותר, הוא לשנות את השפעת הרבנות הראשית.
כלומר, חייבים במדינה מוסד נישואין חלופי שלא דרך רב, ולאפשר לכל אדם להחליט איך ואיפה רוצה להיקבר.
כפייה דתית רק מרחיקה אנשים מהדת, ואת זה אני אומרת בתור אחת שתינשא רק ברבנות.
יש לנו את יש עתיד והבית היהודי, נקווה שמשהו יזוז שם בכנסת.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 5 בפבר׳ 2013
למה לא אפשרית?
הרי מדינת ישראל הוקמה כמדינה יהודית, בהפרדת הדת והמדינה אין אמירה שישראל היא לא מדינה יהודית,
אין פגיעה בחוק השבות או אפילו בימי השבתון שלנו.
כן גם אני התחתנתי דרך הרבנות ושילמנו אז שוחד בכדי שבעלי שנולד בארץ, שירת בצבא אבל אימו לא הייתה יהודיה יוכל להתגייר בהליך מזורז
אני באופן אישי יודעת עד כמה הרבנות מושחתת