לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שמנות רזות ופוליטקלי קורקט

גולוסקלפר​(נשלט)
לפני 11 שנים • 4 במרץ 2013

Re: שמנות רזות ופוליטקלי קורקט

גולוסקלפר​(נשלט) • 4 במרץ 2013
the rain song כתב/ה:
טוסבר כתב/ה:
ואני אומר,
אל תגיד על מישהי רזה מה שלא היית מרשה לעצמך לומר על אישה שמנה.

ואני מוסיפה ואומרת שאנשים צריכים להפסיק להתערב לאחרים בחיים ובטח במשקל.

או כמאמר חז"ל:
מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך.

זו כל התורה, על רגל אחת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני מרץ 04, 2013 1:45 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
טוסבר
טוסבר • 4 במרץ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:

טוסבר, אני אהמר בזהירות, ואגיד שנדמה לי שההבדל טמון בעובדה שכאשר מעירים לשמן, לרוב מעירים עם לעג: תראו את השמן הזה, והוא עוד אוכל פיתה! איכס! מעטים מתייחסים לשומן כמפגע בריאותי ולכן עם אמפתיה ולרוב מלגלגים לאדם שמן או גוערים בו. לעומת זאת הערות כגון: "שמישהו יביא לה כבר משהו לאכול", לרוב נאמרות עם חיבה. "מותק, אולי תאכלי משהו, תראי כמה את רזה", לעומת: "שלא תעז לגעת בזה! תראה איך אתה נראה!" או "אוי איך שמנת! אתה חייב להתחיל דיאטה, זה נראה זוועה!" לעומת: "מותק, רזית קצת יותר מדי, לא יזיק לך עוד קילו או שניים" (במשפחות פולניות זה הפוך, אבל לא נכנס לשם). בנוסף, הרזון מתקבל כהישגיות יתרה. אדם השתדל והצליח, אך הצליח טיפה יותר מדי. השומן, לעומת זאת, נתפס כהזנחה.

ניתוח מעניין.
הערה על "חוסר השקעה" - לא פוליטקלי קורקט (במיוחד שלרוב יש שם השקעה עצומה!)
הערה על "השקעת יתר" - כן פוליטקלי קורקט, מעין אמירה שעשית מעולה, רק יותר מדי.
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 4 במרץ 2013
אישה הסובלת מהפרעת אכילה כלשהי הגורמת לה להיות שמנה (ברמה של מעל 25 ק"ג עודף נגיד), כאשר היא שומעת הערה על משמניה היא אכן תראה בה עלבון. איך תפעל, תלוי בהפרעה ובמנגנון הפרטי שלה: תפצח בבולמוס אכילה, בבולמוס אכילה והקאה, בדיאטה קיצונית, בדיאטה בריאה, לא תעשה דבר או לא יודעת מה.
אישה הסובלת מהפרעת אכילה הגורמת לה להיות רזה אובססיבית - ותסלח לי דולי, לא מדברת כרגע על נורמטיביות לצורך העניין - כאשר היא שומעת הערה על רזונה המופרז היא רואה בכך מחמאה ועידוד לדרכה ולא סימן לכך שהיא צריכה לאכול. ההפך הגמור והמוחלט.
נדרשת עבודה רבה כדי לשכנע נשים "רזות מדי" לעלות כמה ק"ג.
אחת הסיבות היא שבדרך כלל אנשים שמאבדים משקל וצריכים להעלות נתקלים בתגובות קינאה מצד אנשים שצריכים לרזות.
(זה בתשובה לסיון)
שוסי
שוסי • 4 במרץ 2013
http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/361/393.html
מה אני אגיד לכם,אני מאמינה להן והן מעוררות בי אמפטיה.
שוסי
שוסי • 4 במרץ 2013
ועוד משהו-
http://www.thecage.co.il/coppermine/displayimage.php?album=random&cat=55678&pos=-21722
שימו לב לתגובה 16.
אירוני למדיי העניין הזה,כי סביר להניח שהתזונה שלי עתירת סוכרים יותר משל רוב האנשים(והזאלופונים יכולים להעיד על כך..)
מלכתא
מלכתא • 4 במרץ 2013
בל נשכח שלכל אדם יש מבנה גוף שונה ולכל אדם מתאים משקל אחר. יש נשים עם מבנה גוף רחב, יש נשים עם מבנה גוף צר.
למשל, גל גדות היא דוגמנית מאוד רזה, אבל נראית בריאה- ואני נהנית לצפות בה.
קייט מוס גם דוגמנית מאוד רזה, אבל נראית חולנית ולא בריאה- ובתור הסממן הבולט ביותר של הרואין שיק אני לא אהנה לצפות בה.
כמובן, בשורה התחתונה, כשאני מסתכלת על פרסומות, אני מצפה לראות דוגמנית אמיתית שלובשת בגדים אמיתיים- כאלו שיתאימו גם לי. לא משהו קיצוני מדיי, אלא המרכז הבריא.

לגבי מצב בריאותי, אתם לא באמת יודעים ממה סובל כל אדם. לעתים, די ב"נטייה גנטית להשמנה" או בהפרעה הורמונלית כלשהי, הגורמת לסטייה במשקל. לדוגמא, אישה שמטופלת בטיפולי פוריות עלולה להיראות "מנופחת", אישה הסובלת מהפרעה בבלותת התריס- תפתח משקל עודף או תת משקל, לא משנה כמה תאכל או תעשה ספורט.
חשבו על זה. אל תעירו לאדם שנראה "מדיי", תעירו לאדם שנראה חולה או לא בריא. וגם ביטחון עצמי ירוד, לדעתי זה לא בריא. מכירה בחורות שהגיעו לתתי משקל הזויים, נראו כמו שלדים ומול המראה הביטו על עצמן וחשבו "איזו שמנה אני". זה לא בריא, כמו שעודף ביטחון עצמי וגישה של "יאהבו אותי גם עם אקסטרה 50 קילו" זה קצת מגלומני.
כל אחד והמשקל המתאים לו, וכל אחד והסיפורים שלו.
מלכתא
מלכתא • 4 במרץ 2013
זונת סושי אייכן כתב/ה:
http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/361/393.html
מה אני אגיד לכם,אני מאמינה להן והן מעוררות בי אמפטיה.

דוגמא ברורה למה שאמרתי-
שתי הדוגמניות העליונות בכתבה לא נראות בריאות,
ואילו שאר הדוגמניות נראות מאוד יפות, על אף המשקל הנמוך שלהן. כי הן נראות בריאות, והמשקל שלהן מתאים למבנה הגוף שלהן. הגיוני.
מלכתא
מלכתא • 4 במרץ 2013
זונת סושי אייכן כתב/ה:
ועוד משהו-
http://www.thecage.co.il/coppermine/displayimage.php?album=random&cat=55678&pos=-21722
שימו לב לתגובה 16.
אירוני למדיי העניין הזה,כי סביר להניח שהתזונה שלי עתירת סוכרים יותר משל רוב האנשים(והזאלופונים יכולים להעיד על כך..)

אה ואם זה מעודד אותך,
אני חושבת שאת רזה אבל לא אנורקסית. נראית בריאה, וזה הכי יפה icon_lol.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 במרץ 2013
זונת סושי אייכן כתב/ה:
ועוד משהו-
שימו לב לתגובה 16.

אני יכול להעיד שהצענו לך שוקולד וקצפת ואת אמרת: "לא! בשבילי רק דברים מזינים ובריאים!"
או שזה היה הפוך?
את צריכה לבוא שוב, שניזכר.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 4 במרץ 2013
האמת שאנשים באופן כללי הם נודניקים ומתערבנים. אני ממש מנסה לרסן את עצמי מלהעיר לכל אחד, אפילו בהומור "חביב", על מה שהוא אוכל ואיך שהוא נראה. צריך להתאמן, אבל זה אפשרי.

נראה לי כאילו הנטייה האנושית היא להכניס אנשים לתוך גבולות הנורמליות, גבולות של מה שסביר. תספר לכם כל אשה גבוהה מאוד או גבר נמוך מאוד מה זה לחיות בחברה שהייתה רוצה לקצר אותך בראש או להאריך אותך בשניים.

אותו דבר לגבי הרזייה והשמנה. במובנים מסוימים מדובר במישטור. החברה שלנו דורשת לנמרל ולמשטר כל פרט בחיים שלנו, בעיקר את הגוף. בעיקר את הגוף הנשי.

זה יהיה מגניב אם לא תקחו בזה חלק. אתם, האנשים שם בחוץ. שלא תגידו לאף אחד מה הוא "אמור" להיות ואיך הוא צריך להיראות. שמן או רזה, שמנה או רזה. זו פעולה קטנה של התנגדות שקטה למוסכמות חברתיות מאוד מעייפות ומיותרות.