שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הטרדות מיניות במסיבות

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 11 שנים • 8 במרץ 2013

הטרדות מיניות במסיבות

פסיכו לוג​(שולט) • 8 במרץ 2013
משהו שאני סוחב איתי בלב כבר תקופה. לא יכול לשתוק יותר.

אני הולך לספר סיפור קצר, שהינו טיפה בים של תופעה רחבה.
כותרת השירשור לא מחדשת שום דבר לאף אחד, אין לי ספק. מה שמפריע לי- זו התחושה שלמרות שהתופעה ידועה- לא נעשה מספיק מאמץ להתמודד איתה, ולא רק שלא נעשה מאמץ- היא כבר בתהליך של הפיכה מ"תופעה" ל"נורמה לגיטימית".

אני רוצה להתמקד כרגע במה שקורה בחדרים החשוכים והאינטימיים יותר במועדונים. לפני שנים זו היתה מכה. לא היתה פעם שלא ישבתי עם בת זוג במקום כזה ולא סבלנו מהטרדות מצד גברים בודדים.
אציין קודם כל לטובה את ליין הספייס למשל שבשנתיים האחרונות פשוט מציב שומר שלא מכניס גברים בודדים לחדרים הללו, מה שגרם לי ולזוגות רבים להרגיש מאוד בנוח שם.

הביקורת שלי מכוונת בעיקר למועדון הדאנג'ן. ומעשה שהיה כך היה:
באחד הביקורים שלי עם בת הזוג, ניגשנו לחדר האחורי. לא עברו 3 שניות והחדרון הקטן התמלא עד אפס מקום בגברים בודדים מזילי ריר.
עד כאן הכל בסדר. מקום ציבורי. יש לכל אחד הזכות לצפות. זה גם חלק מהחוויה.
רק שאחד הגברים פשוט נשען ממש עלינו והפניתי אותו להישען על קיר אחר שהוא איננו אנחנו.
לא עברה חצי דקה, וגבר שני פתאום נשכב לצד בת הזוג שלי ומקרב את הראש שלו לראש שלה. אחזתי בו מיד והעפתי אותו ממנה בצעקות של מה נראה לך שאתה עושה. הוא מגיב ב"תירגע, מה קרה. הכל בסדר".
ניסינו להמשיך. דקה נוספת עוברת ואני קולט יד של גבר שלישי נוגעת באיבר מוצנע של בת הזוג שלי. עוד שניה והעדר הזה היה דוחף אותי הצידה ואומר לי זוז גבר, עכשיו תורנו לבעול אותה.
כאן עצרתי את החגיגה, העפתי גם אותו וצעקתי עליו. גם התגובה שלו היתה מופתעת: "מה אתה לוקח את זה קשה, מה כבר קרה, לא עשיתי כלום". במקום לענות חזרה באגרופים ניגשתי מיד למאבטח, התלוננתי על הטרדה מינית וביקשתי לזרוק את הבחור השלישי החוצה.
תגובת המאבטח היתה "לא צריך להגזים. פשוט תראה לי מי זה ואני אדבר איתו". יופי. אולי גם תשבו על כוס קפה ותעשה לו נו נו נו?
הראיתי לו מי זה, והוא אשכרה לא עשה איתו כלום. ניגשתי לכניסה, אמרתי שהרסו לי את הבילוי וביקשתי את 70 השקלים שלי חזרה.
אחד מבעלי המועדון מגיע, מסבירים לו את הענין, ותגובתו היתה כלפי המאבטח: "למה נכנס לשם גבר בודד?". לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. יידעתי אותו "שלא הכניסו לשם גבר בודד". הכניסו לשם "עדר של גברים בודדים". גם הוא סרב לתת מענה לטענות שלי. לקחתי את כספי ועזבנו.

ושאף אחד לא יגיד לי שזה מקרה חד פעמי של רשלנות של מאבטח שנתן לגברים בודדים להיכנס לשם לבד ובמקום לבדוק מה קורה היה עסוק בלקשקש עם בנות. זה קרה וזה קורה תמיד. בכל פעם שאני מגיע לדאנג'ן. ומטריף שאותי שגם התוקפים וגם צוות המועדון מגיבים בהפתעה של "תרגע גבר, זו הנורמה פה. היית צריך לדעת לאן אתה מגיע. פה כל אחד שולח ידיים לאן שבא לו, לא מתאים לך? לך מכאן".

מאידך- יכול להיות שאני זה שטועה.
יתכן שכללי ההתנהגות התלויים על קיר הכניסה הם סתם דקורטיביים, והקטע של "לא לעשות כלום ללא הסכמת האחר" הוא סתם בדיחה פנימית.
יתכן שכל מטרת המועדון היא עשיית רווחים בלבד, ולכן אין לי לצפות לשום אכיפה למרות המחיר המופקע של הכניסה.
יתכן שהנורמה במועדון היא לאפשר לגיטימציה לכל מוכה זיבה להיכנס בחופשיות לשלוח ידיים ולהטריד מינית נשים וזוגות ולאונן על זה בתוך המכנסיים. ואני זה שפשוט לא הבין את הקונספט ולקח את זה קשה.

אם כך, אני מתנצל על הביקורת. אותי לפחות לא יראו שם כבר.
    התגובה האהובה בשרשור
His only sweetie​(אחרת){אהובי}

Re: הטרדות מיניות במסיבות

וזאת הסיבה למה אני לא מגיעה למסיבות גם שיש לי שותף ראוי למסיבות. ממסיבות אני נשמרת כמו מאש.
המסיבות נהיו זולות ומופקרות,צריך למצוא קטריון מחבר ויפה שעה אחת הקודם!
Efrati​(שולטת)

זה לא ככה בכל מסיבה

Efrati​(שולטת) • 8 במרץ 2013
לא מנסה לפרסם את המקום אבל ...
בבורדרליין זה לא היה קורה
א: הסלקציה היא אמיתית
ב:הקהל שמגיע לשם הוא באמת מבין לאן הוא בא
ג: מנהלי הליין מקצועיים ולרגע לא מורידים עיניים או מקטינים ראש

הייתי כמעט בכל מסיבה מאז שהליין קם והאווירה שם היא אכן מסיבת קהילה עם המון כבוד
הרגשה של בית
אנשים שיעשו הכל בכדי שתהנו ותרגישו טוב
מלכתא
מלכתא • 8 במרץ 2013
אני הייתי רק פעמיים בדאנג'ן, כל פעם בליין אחר שמתקיים שם. ואני לא מתכוונת להגיע לשם יותר.
מדוע?
לא מספיק שהחטטנים צופים, הם גם מתערבים, נוגעים, מאירים עם פנסים.... הלו! לא הגעתי למסיבה בשביל להפוך למוצג ולמושא אוננות לזכרים חרמנים ונואשים. וכן, בשתי הפעמים הייתי עם בני זוג.
וזה פשוט מגעיל.
כתבתי על זה בזמנו בבלוג שלי, ותקפו אותי שלבעלי הליין אין שליטה על כך.
אבל בטח שיש,
במקום שדבר כזה הופך לנורמה אף אחד לא יזיז כלום.
וזה לא מקובל שזאת הנורמה.
אז אני פשוט ויתרתי על המועדונים הללו, תודה....
פסיכו לוג​(שולט)

Re: זה לא ככה בכל מסיבה

Efrati כתב/ה:
לא מנסה לפרסם את המקום אבל ...
בבורדרליין זה לא היה קורה
א: הסלקציה היא אמיתית
ב:הקהל שמגיע לשם הוא באמת מבין לאן הוא בא
ג: מנהלי הליין מקצועיים ולרגע לא מורידים עיניים או מקטינים ראש

הייתי כמעט בכל מסיבה מאז שהליין קם והאווירה שם היא אכן מסיבת קהילה עם המון כבוד
הרגשה של בית
אנשים שיעשו הכל בכדי שתהנו ותרגישו טוב

בבורדרליין הבעיה לא יכולה לבוא לידי ביטוי בעוצמה הזו מהסיבה הפשוטה- אין שם חדרים אינטימיים. מזילי הריר לא נמשכים לשם. בחרתי לתת ציון לשבח לצוות הספייס דווקא מכיוון שהם כן התמודדו עם הבעיה. היא היתה קיימת גם אצלם. והם קיבלו החלטה לעשות את מה שצריך ולא לתת למטרידים להיכנס בגפם לחדרים הללו. אפילו לי לא נתנו להיכנס כשבת הזוג שלי הלכה לשניה לשירותים. זה גרם לי להרגיש שהם באמת לוקחים את הענין ברצינות.
בנוסף יצא לי גם להיות עד בשלוש פעמים שונות לזריקה של שלושה מטרידים החוצה, בכח. יצא לי להיות עד למקרה כזה גם בדיווה. בדאנג'ן הייתי הרבה מאוד פעמים. עוד מימי המועדון הישן ביפו. לא יצא לי להיות עד לטיפול רציני בתלונות ולו פעם אחת.
'Panda'{Beauty}
'Panda'{Beauty} • 8 במרץ 2013
מצד אחד זה ברור שיצפו בך.אתה מבצע מעשים בציבור ,יש אנשים שאוהבים שמציצים להם ויש אנשים שאוהבים להציץ,סטייה ידועה.אני נגד הפגנות חיבה בציבור ובטח שלא תחת השקפתם של גברים מציצנים ששואבים סיפוק מלראות אותי מתנשקת עם גבר כאילו מעולם לא צפו במחזה כה נדיר.
מצד שני אם גבר היה מעז לגעת בי ללא רשותי אני חושבת שהייתי מצליפה באיבר מינו ללא רשותו.אם המאבטחים יכולים להיות אדישים למגע מצידם הם יכולים להיות אדישים גם למגע מצידי.כשצבטו בישבני מיהרתי לתפוס ביד האומלל שמעולם לא ראה ישבן יפה כשלי(אחרת איזו סיבה הייתה לו לצבוט ישבן של אדם זר)מיהרתי לתפוס את ידו,למשוך ולעקם אותה אך הוא משך את ידו בחוזקה ולא הספקתי במקביל להסתובב לראות את פניו,למזלו הרב כמובן.
בליין הבורדר ליין אכן לא היו הטרדות משום סוג והאוכלוסיה מנוסה ומכבדת אך בשאר המקומות היו הטרדות,למרות הנהלים שאוסרים להכניס פנימה גברים בודדים.
התיאור של הגברים כעדר מטריד מוכר לי.דוחה אותי וגורם לי לא להתקרב למקומות שבהם אני יודעת שלא ארגיש בנח בתור אישה שמגיעה בגפה ואאלץ לנקוט באלימות פיזית.
מלכתא
מלכתא • 8 במרץ 2013
יש סיבה מדוע החדרים האלה נקראים "חדרים אינטימיים", האור בהם מוחשך והם מכילים פינות מבודדות.
זה בשביל שלאנשים תהיה פרטיות!
ומקרה אמיתי- מציצנים באו להאיר עם פנס!!!!! ובאו לזרוק הערות ושריקות...
זה ההפך הגמור מהמטרה שלהם.
מבלי להכפיש, אבל אחד מהליינים שאותם הזכירו כאן בתור ליינים שמתפקדים כמו שצריך- דווקא בהם זה קרה לי.
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 8 במרץ 2013
במועדון הספייס לא ביקרתי שנים ולא יכולה להעיד.
במועדון הדאנג'ן בו ביליתי לאחרונה מוצב שומר איכותי ביותר שמבטיח שרק זוגות יכנסו למתחם המבוך.
מעבר לזה מעולם לא נתקלתי בבעיית הטרדה, אולי כי מי שמנסה לגעת בלי רשות נתקל תמיד בתגובה חדה וכואבת ממרפק או עקב מחודדים ומכוונים היטב.
אני לא רואה הטרדה בפניה מילולית, אפילו אם מדובר בעשרים עבדים במסיבה.
אם הפניה חוזרת על עצמה והופכת מעיקה ו/או פולשנית למרחב הפיזי, ובכן, הבעיטה תמיד שם, מוכנה להעיף כל סטוקר.
וזה תמיד מספיק
פסיכו לוג​(שולט)
מאו כתב/ה:
במועדון הדאנג'ן בו ביליתי לאחרונה מוצב שומר איכותי ביותר שמבטיח שרק זוגות יכנסו למתחם המבוך.
מעבר לזה מעולם לא נתקלתי בבעיית הטרדה, אולי כי מי שמנסה לגעת בלי רשות נתקל תמיד בתגובה חדה וכואבת ממרפק או עקב מחודדים ומכוונים היטב.

שומר איכותי ביותר? הכירי לי אותו בבקשה. תמיד חשבתי שזו אגדה אורבנית.
העדר או פרטים ממנו תמיד שורץ במבוך כשאני מגיע. תמיד.

ולגבי תגובתך למטרידים- ללא שמץ של ציניות- אני מעריך אותך. הלוואי ויכלתי לעשות את אותו הדבר. אך האין זה מייתר את תפקיד המאבטחים? בואו אנחנו הבליינים נכסח את המטרידים.
באופן מוזר אפשר לומר שלך המוצא הזה קל. את בחורה. מה הסיכוי שיתקפו אותך פיזית חזרה.
עכשיו נדמיין מה יתפתח במועדון ביום שאני אגיב באגרוף...