שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

נגד הגדרות

'Panda'{Beauty}
לפני 11 שנים • 31 במרץ 2013

נגד הגדרות

'Panda'{Beauty} • 31 במרץ 2013
שמתי לב שאנשים שמתנגדים להגדרות שולט-נשלט בדרך כלל מגלים סממנים דומים למתחלפים.
יתכן כי הם נהנים מהכל ולכן לא רוצים להגדיר את עצמם?
אולי לא מודעים לכך שהם מתחלפים ולא מבינים את הצורך של ההגבלה לצד אחד מוגדר של שולטנשלט?
יש אופציה שהם בכלל מתחלפים שלא מוכנים להודות בפני הסביבה בצד הנשלט אך מודים בכך בפני עצמם...?
בטח כל אנשי האנטי הגדרות יכעסו על הניסיון שלי להגדירם כביכול icon_smile.gif
לא מבינה מדוע ההגדרות רעות כל כך.זה כמו לדוגמא שיתנגדו להגדיר סטרייט גיי ובי.אז איך אני אדע אם הגבר או האישה מעוניינים בכלל בנשים או להתחבר אליהם בפן הידידותי?
'לא קשורה'
לפני 11 שנים • 31 במרץ 2013

אנרכיסטית

'לא קשורה' • 31 במרץ 2013
לא אוהבת מסגרות ולא אוהבת להכנס לתוכן.
לאנשים יש נטיה לתחום דברים בתוך מסגרת כי זה עושה לנו סדר. קל לנו יותר להבדיל מה זה מה. לדבר "באותה" שפה. לערוך השוואות. השוואות זה חשוב, זה מדד לאיך כדאי לי להרגיש עם עצמי.
ולא מתחסדת. ברור לי שזה כורח המציאות. הכרח שבלעדיו קטני קטנות של חיינו היו מסתרבלים.

ועדיין, יש דברים בהם הגדרות מוסיפות טעם לפגם. פשוט מיותרות לטעמי.
לדוגמא, להכנס לכאן זה כמעט בודאות לדעת מי שולט ומי נשלט. רשום לו בכרטיס, או לפי הניק ניים, או "שולט/ נשלט" שמוצמד לשמו בצ'ט. וכל אחד יושב בריבוע שלו, עד שאפילו מתעוררת הפתעה כשאיזה נשלט מעיז לגדל ביצים.
כאילו הריבוע בו הוא יושב, תוחם את עולמו מכורח הסנכרון של ההגדרות שלו את היותו נשלט עם ההגדרות של החברה סביבו, כך שהוא כמעט נאלץ לשבת במסגרת שלאו דווקא תואמת את אישיותו. למרות שהוא נשלט. רק עם ביצים- לשם הדוגמא.

כך גם לגבי שולטים. אפילו בי מתעוררת התמיהה על שולט שלא מסוגל לחבר משפט תחבירי ראוי. זה לא מתחבר לי עם ההגדרה שהוא יושב בה.

ובינינו, ניתן למצוא פה גם הרבה שולטים ונשלטים שפשוט כמהים לזיון טוב. סוג של פיק אפ וירטואלי. ואם צריך בשביל זה לענוד איזה טייטל אז הם יענדו. כמו צמיד בכניסה למסיבה סגורה. כזה שאתה מעיף כשהגעת הביתה.

ואני רואה יופי בלגלות את מי שעומד מולי. מההתחלה.
לפעמים יש בדרך הזו יכולת גם לגלות לי דברים שלא ידעתי על עצמי. ושאולי לעולם לא הייתי מגלה אם הייתי מתברגת בתוך הריבוע שלי.
    התגובה האהובה בשרשור
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 2 באפר׳ 2013
בחורה בהפרעה, יש משהו בדברים שלך. אבל נראה לי שהרתיעה מהגדרה נובעת מאותו המקום שמגיע הצורך בה: ההבנה שאם נגדיר את עצמנו, אנשים ידעו איך להתייחס אלינו.
ולא תמיד נוח לנו עם מה שהם חושבים שהם יודעים.

מידע על בן אדם נתפש באופנים שונים בהתאם לשלב בהיכרות בו הוא נחשף. אם אני אוהבת אורגיות, אני אקבל יחס שונה אם אציין את זה בתוך שם המשתמש, לידו, בתוך הפרופיל, בבלוג או בשיחה אישית.
LoLLi​(שולטת){Mighty Max}
לפני 11 שנים • 3 באפר׳ 2013

לא יודעת..

LoLLi​(שולטת){Mighty Max} • 3 באפר׳ 2013
מתחלף זו גם הגדרה בפני עצמה
ויש שולטות שאוהבת לפעמים להרגיש זונה או קצת כאב ולא הופך אותן לנשלטות
או מישהו שבאופיו נשלט אבל בסקס (ונילי או לא) אוהב לתת ספנקים וזה לא הופך אותו לשולט
בקיצור דוגמאות קטנות קטנות אבל הבנתם את הרעיון...
ואני אישית מכירה אנשים שפשוט לא קשורים לשליטה עצמה והם פה ולכן לא אוהבים להגדיר
אני ארחיב-
למשל אנשים מזוכיסטיים שלא מחשיבים את עצמם נשלטים ולא נהנים מלהשלט ולהיות מושפלים וכו' אלא רק מהכאב הפיזי
או למשל אנשים שנטו נמשכים לכפות רגליים אבל גם לא נהנים מכל שאר האלמנטים שבשליטה...
ותתפלאו נתקלתי פה בעוד הרבה יש כ"כ הרבה טיפוסים שונים ממניעים שונים פה...
ובתפקידים שכלובי מציע אין את הכל, מן הסתם (:
'Panda'{Beauty}

Re: לא יודעת..

'Panda'{Beauty} • 3 באפר׳ 2013
LoLLipOp Chainsaw כתב/ה:
מתחלף זו גם הגדרה בפני עצמה
ויש שולטות שאוהבת לפעמים להרגיש זונה או קצת כאב ולא הופך אותן לנשלטות
או מישהו שבאופיו נשלט אבל בסקס (ונילי או לא) אוהב לתת ספנקים וזה לא הופך אותו לשולט
בקיצור דוגמאות קטנות קטנות אבל הבנתם את הרעיון...
ואני אישית מכירה אנשים שפשוט לא קשורים לשליטה עצמה והם פה ולכן לא אוהבים להגדיר
אני ארחיב-
למשל אנשים מזוכיסטיים שלא מחשיבים את עצמם נשלטים ולא נהנים מלהשלט ולהיות מושפלים וכו' אלא רק מהכאב הפיזי
או למשל אנשים שנטו נמשכים לכפות רגליים אבל גם לא נהנים מכל שאר האלמנטים שבשליטה...
ותתפלאו נתקלתי פה בעוד הרבה יש כ"כ הרבה טיפוסים שונים ממניעים שונים פה...
ובתפקידים שכלובי מציע אין את הכל, מן הסתם (:

אני גם חושבת שחסר מגוון תפקידים.
זה הרי לא מסתכם בשולט-נשלט-מתחלף.
ואגב,בעיניי אדם שנהנה מכאב פיזי הוא כן נשלט או גם נשלט.
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 3 באפר׳ 2013
בחורה בהפרעה כתב/ה:

ואגב,בעיניי אדם שנהנה מכאב פיזי הוא כן נשלט או גם נשלט.

מעניין. אני חושב שאדם שנהנה מכאב פיזי הוא מזוכיסט, אך לא בהכרח נשלט. איך תגדירי גבר שיניח בידה של אישה שוט, יפקוד עליה להצליף בו, ובמקביל אף ייתן לה הוראות איך ומתי ובאיזו עצמה ואם תסרב יכעס. נשלט? ואישה שמכתיבה לגבר מתי ואיך הוא אמור להעניש אותה, באיזו תדירות ועל מה וכמו כן מתי ובאילו שעות "לאנוס" אותה או להתעלל בה (בהתאם לתסריט מדויק שהכינה), ואוי לו אם לא ימלא אחר הוראותיה, נשלטת?
רפאל
רפאל • 3 באפר׳ 2013
כמו שכבר אמרו כאן, מתחלפים אינם מתנגדים באופן עקרוני להגדרות. הם רק מתנגדים לכך שיגדירו אותם כשולטים או כנשלטים, וזו מן הסיבה הפשוטה שההגדרות הללו אינן הולמות אותם. ההגדרה שהולמת אותם היא - מתחלפים, והם אמנם משתמשים בהגדרה הזו.

אני חושב שההתנגדות העקרונית להגדרות היא מטופשת. בין אם אני מתנגד להגדרות ובין אם אני חסיד נלהב של הגדרות, זה יהיה נכון להגיד שאני הומו סאפיינס. הגדרות לא מפסיקות להיות נכונות רק כי מישהו מתנגד לשימוש בהן. ואף נשלט לא חדל להיות נשלט רק בגלל שהוא התחיל להתנגד להגדרות. כמו יולי, אני חושב שההתנגדות לשימוש בהגדרות (כאשר יש בנמצא כאלו שהולמות אותנו), על פי רוב נובעת מחוסר רצון להיחשף. וזה בהחלט לגיטימי לא לרצות להיחשף. אבל זה מעט אידיוטי לנפנף באיזו פילוסופיה אקזיסטנציאליסטית סוג ז' נגד הגדרות, רק בשביל שיהיה אפשר לשווק את חוסר הרצון להיחשף באופן "מחוכם ועמוק".

זה כמובן נכון שאי-אפשר להגדיר בני אדם באותו אופן שמגדירים חפצים. אנחנו הרבה פעמים משתנים, ובנסיבות שונות אנחנו מתנהגים בצורות שונות. כלומר, לא תמיד אפשר להגדיר אותנו באמצעות הגדרות קטגוריות הלקוחות מתוך התנ"ך הדמיוני של הבדס"מ. אלא שהמונחים של שולט ונשלט מעולם לא נועדו להגדיר אנשים באופן קטגורי ודרכוני. אלו מונחים אמורפיים שנועדו לתת מושג ככלי מאוד ביחס להעדפות המיניות והזוגיות של אדם. ואני חושב שבתקשורת ראשונית בין אנשים הגדרות כאלו אמנם שימושיות מאוד. אין סיבה להסתייג מהגדרות בדס"מיות בדיוק כפי שאין סיבה שאדם יסתייג מכך שיגדירו אותו כחובב סרטי מדע-בדיוני (למרות שרובוטריקים 2 היה סרט מחורבן לדעתו), או כאספן בולים.

LoLLi​(שולטת){Mighty Max} • 3 באפר׳ 2013
לגבי כל העניין של מזוכיזם ושליטה - לא מסכימה עם האמרה שמי שנהנה מכאב אומר שיש בו צד נשלט!
גם כי אני מכירה אישית מזוכיסטיים כבדים שנהנים מכאב קיצוני (תליות חתכים בלאגנים) ותו לא ואין להם קשר לשאר האלמנטים של השליטה
וגם אני בעצמי גאה להגיד שאני חוטאת בהנאה מספנקים כואבים והצלפות לפעמים! אז מה?
וכן אני יכולה לפקוד על הנשלט שלי מתי ואיך לתת לי אותם וזה לא הופך אותי לקמצוץ פחות שולטת ממה שאני.
Winner​(מתחלפת)
לפני 11 שנים • 8 באפר׳ 2013

צר לי

Winner​(מתחלפת) • 8 באפר׳ 2013
לנפץ פנטזיות
אבל כולם מתחלפים!
לפני 11 שנים • 8 באפר׳ 2013

Re: צר לי

LoLLi​(שולטת){Mighty Max} • 8 באפר׳ 2013
Dancing Queen כתב/ה:
לנפץ פנטזיות
אבל כולם מתחלפים!

ממש לא!
יש הרבה יותר הגדרות משולט נשלט ומתחלף!
כפי שאמרתי אנשים שהם מזוכיסטים למשל זו דוגמא קלאסית
אבל יש גם ונילים לחלוטין שנמשכים לכפות רגלייםולצורך העניין אין בהם שום צורך להתמסר להכנע ללקק כף רגל מלוכלכת או כל דבר כזה.........................................
קיצור יש מליון הגדרות, שכל אחד יעשה מה בזין שלו ויגדיר את עצמו איך שבא לו העיקר תשמחו ועשו מה שטוב על לבכם!