בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המורה המפוטרת תובעת

רפאל
לפני 11 שנים • 19 באפר׳ 2013
רפאל • 19 באפר׳ 2013
tebayes כתב/ה:
האם לא מטריד אתכם שעצם העניין "שהדבר הזה" שהיא עשתה נחשב לדבר מספיק פושע בשביל להדיר אותה מחברת הנוער הזכה והטהורה שלנו פן תדביק אותם "בדרכיה המטונפות וחסרות המוסר"?

ברטוריקה קוראים לזה שאלה מורכבת, או שאלה מכשילה. כי היא מכילה כהנחה מוקדמת טענה שגויה, או לפחות טענה שבמסגרת הדיון נתונה במחלוקת. במילים אחרות, אף אחד לא חושב שבדס"מ היא מחלה ושצריכים להדיר חובבי בדס"מ מן החברה פן הם ידביקו בנטייתם אנשים אחרים (תראה לי מישהו שמתבטא כך במישרין או בעקיפין). די ברור שלא זו הסיבה שבגללה המורה פוטרה. המורה פוטרה כי היא הופיעה בצורה מינית בפני כל המדינה, ובכלל זה בפני תלמידיה. דבר שלא עולה בקנה אחד עם להיות מורה. כלומר, זו לא רדיפה על רקע של נטייה מינית, אלא סוג של ביקורת מקצועית. כבר כתבתי כאן שלדעתי האישית המקרה הזה אינו מצדיק פיטורים, אבל אם רוצים לבקר את ההתנהלות של רשת אורט, בואו לפחות נתייחס למה שהם עשו בפועל, ולא למשהו דמיוני שנוח להדביק להם כדי שהם יראו רע. ואגב, הנקודה הזו הובהרה במהלך השרשור כבר כל כך הרבה פעמים, עד שזה לא ברור לי למה אנשים חוזרים ובודים רדיפה על רקע של נטייה מינית.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 באפר׳ 2013
רפאל כתב/ה:
tebayes כתב/ה:
האם לא מטריד אתכם שעצם העניין "שהדבר הזה" שהיא עשתה נחשב לדבר מספיק פושע בשביל להדיר אותה מחברת הנוער הזכה והטהורה שלנו פן תדביק אותם "בדרכיה המטונפות וחסרות המוסר"?

ברטוריקה קוראים לזה שאלה מורכבת, או שאלה מכשילה. כי היא מכילה כהנחה מוקדמת טענה שגויה, או לפחות טענה שבמסגרת הדיון נתונה במחלוקת. במילים אחרות, אף אחד לא חושב שבדס"מ היא מחלה ושצריכים להדיר חובבי בדס"מ מן החברה פן הם ידביקו בנטייתם אנשים אחרים (תראה לי מישהו שמתבטא כך במישרין או בעקיפין). די ברור שלא זו הסיבה שבגללה המורה פוטרה. המורה פוטרה כי היא הופיעה בצורה מינית בפני כל המדינה, ובכלל זה בפני תלמידיה. דבר שלא עולה בקנה אחד עם להיות מורה. כלומר, זו לא רדיפה על רקע של נטייה מינית, אלא סוג של ביקורת מקצועית. כבר כתבתי כאן שלדעתי האישית המקרה הזה אינו מצדיק פיטורים, אבל אם רוצים לבקר את ההתנהלות של רשת אורט, בואו לפחות נתייחס למה שהם עשו בפועל, ולא למשהו דמיוני שנוח להדביק להם כדי שהם יראו רע. ואגב, הנקודה הזו הובהרה במהלך השרשור כבר כל כך הרבה פעמים, עד שזה לא ברור לי למה אנשים חוזרים ובודים רדיפה על רקע של נטייה מינית.

רפאל, תודה לך.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 באפר׳ 2013
Venus Doom כתב/ה:

וכל הזמן מקננת בי השאלה האחת והיחידה ,
כל אותם יפי נפש שמדברים בגנותה וממשיכים לעשות בדס''מ ( כן, להבה, המסר הוא גם אלייך, כנ''ל גמד אמיץ והאידיוט ששפע כאן תגובות רעילות )
מה היה קורה אם אתם הייתם נפגעים כך ? או מישהו מבני משפחתכם ?
במקום שנקרא הבית של הבדס''מ
המינימום הוא לזכות באמפתיה, לא ברעל .

אחרי שבמשך אחת עשרה תגובות, לא פחות, כתבתי שאני חושב שלא ברדיפה על רקע נטייה מדובר, שאיני יודע אם הפיטורין מוצדקים, שאיני יודע אם אין צורך לשנות את הגישה האוסרת על בעלי תפקידים מסוימים לנהוג כרצונם, גם באופן שנתפס כהתנהגות בלתי הולמת ע"י החברה, מחוץ לתפקיד, את מפנה אלי את השאלה הזאת. אני לא יודע מה זה, ליקוי בהבנת הנקרא, חוסר הבנה של המושג "גינוי"*, ניסיון לתפור לי תיק או ניסיון לצאת "בסדר" על גבו של מישהו אחר.

במקרה ומדובר בחוסר הבנה של המושג "גינוי", אני אשמח לעזור לך:

(ז') שלילה, הטלת דופי, ביזוי, האשמה, ביוש, הכתמה, קטרוג, חירוף, גידוף, אמירת דברי גנאי

אם לאו, אז פשוט אין לי מילים.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)

אז בואו נלך צעד אחד קדימה.

אכן, כמו שרפאל טען יש להתייחס לסיבה המקורית לפיטורין ולא לסיבה מדומיינת, כלומר לקוד האתי של אורט שאומר שמין וילדים לא הולך ביחד ומי שמתערטל\ת בפומבי או שעוסקת בכל מה שקשור או יש לו נגיעה "לתעשיית המין" לא ראוי להיות מחנך. והם פעלו לפי הקוד האתי שלהם.

אבל האם , ברמה הפילוסופית, אישה שהיא מלכת סאדו בתשלום, חשפנית\רקדני\ "מדריכה" ת במועדון סאדו או מה שלא יהיה בסגנון הזה, לא ראוייה להיות מחנכת או מורה? והיא אינה מהווה "דוגמא" לתלמידיה הרכים? ראיתי כלכך הרבה דבילים שדווקא כן נחשבו ראויים לפי הקודים האלה שאני מתחיל לפקפק בכך.

אני חושב שמה שמפחיד אותנו בזה, זה שאי אפשר לגזור פה איזשהי אתיקה. יש תרבויות עתיקות שבהן דווקא "נשים קדשות" היו באמת "קדושות" ומחנכות. זה תרבותי לגמרי. וביוון העתיקה אפילו עם פדופילה לא הייתה איזשהי "בעייה מיוחדת". ולכן, דיון מהסוג הזה הוא מאוד בעייתי כי קשה למצוא בו "הנחות בסיס" עקרונות" או "ציווים" כמו בדיוניים מוסריים שמנחים אותנו על "התנהגות הולמת" בעניין הזה.

אז אפשר פשוט לפתוח שירשור חדש על מישל פוקו "ותולדות המיניות", לבחור מנחה לדיון וקדימה - דסקסו.

icon_cool.gif
נוריתE
נוריתE • 19 באפר׳ 2013
ניקי666 niki כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
לא נורית. מה שבדרך כלל אומרים לי זה :'סליחה, את צודקת'. במקרה שלך, תפני את הסליחה שלך לזו שחשבת שהיא חלשה מספיק כדי שתוכלי להנחית עליה את כל מירמור חייך.

בדיוק זה ,את זה כבר אמרתי בתחילת השרשור ואנשים פשוט דילגו על זה .

טוב נורית ,לפחות היית מספיק הוגנת לאשר את אשר הוותיקים יודעים ,את הופעות ההארד קור שלך ואת הראיונות שלך בתוכניות המדייה ,גם יש משפחה שחשובה שלך ולא אכנס לפרטים נוספים האם בראיונות שלך למדיה לא חשבת שאת יכולה לפגוע בהם ...מה קרה עכשיו שהחלטת לברוח חזרה לארון ובבהילות ...אני מכיר אותך את צריכה להיות בצד שלנו ,הנורמטיביות שאת מגנה עליה היום בחירוף נפש אף פעם לא קיבלה אותך ..יתרה מזאת המורה המדוברת שגם אותה אני מכיר שמרה על אורח חיים נורמטיבי יותר ממך ...!! אז מה קרה באחרית הימים שבחרת להלחם על המוסר דווקא בפוסט הזה ?

לדיבור כזה כמו שלך עכשיו ניקי
אני יכולה להתייחס ולענות ברצינות

כי כשעפים עלי ומנסים לשים אותי על המוקד כדי להסיח דעת מהשאלה והדיון האמיתיים רק כי אני "לא מסכימה" אין לי בעיות לתקוף בחזרה.
אבל זה,לא העניין ואל תהפכו את זה לנורית פה נורית שם. זה לא יפתור את הבעיות שלה וגם את שלכם לא.

אצלי במשפחה יודעים ולא מהראיונות המעטים האלו שלי.
יש הבדל בין זה לבין לקחת סיכון מחושב ולהופיע בתכנית פריים טיים בטלווזיה ובתכלס להפיל תיק רציני מאוד על מכרים ומשפחה.
אני ברדיו הלכתי בכיוונים אחרים מאוד למי שזוכר.ורוב התגובות שקיבלתי בזמנו היו אוהדות.
אני לא טיפוס מחצין.
וזה אכן היה סיכון מחושב אבל המשרה שלי לא עמדה על הפרק בסיכון.

הסיכון המחושב שהיא לקחה עלה לה ביוקר.ועכשיו הזמן הוא לבקרת נזקים.ולא הכחשה ועמדת עשו לי עוול שלא באשמתי.

אני לא נגדה
שזה יהיה ברור
לא "מצדיקה" את הפעולה של אורט ולא מסכימה עם הפעולה של אורט.
למי שעדיין לא הבינו.

אני כמו אחרים פה הסברתי את עמדת החברה והמערכת ,לא תירצתי לא הצדקתי
אנחנו חיים בחברה מאוד לא פתוחה ולא מקבלת שלא לדבר על עידן הפייסבוק והטוויטר שעשויים לגרום לנזקים בלתי הפיכים.רכילות היא המכה של הדור הזה.
ואת זה היא היתה צריכה לקחת בחשבון מלכתחילה.

זה למה אני,לא רצתי לטלוויזה למרות שקיבלתי הצעות.

הטענה שלי פה היא שעורכי הדין שלה הולכים על קו מאוד דק ומאוד לא ברור
וחבל לי על זה כי התביעה שלה עומדת על מיגננות וזה לא מצב טוב.
אבל אני לא עורכת דין.

שופכים פה בנזין על המדורה במקום לכבות אותה.
וצר לי.

מי שלא מסכימים איתי
לא אתקוף אותם על פסים אישיים כמו שהם עושים לי ולא ארד לרמתם
כמו שעושים לי פה על ימין ועל שמאל. אני לא האוייב.
כי לא אני היא האישייו פה.

העינין הוא לפצות אותה ולהחזיר את חייה למסלול תקין. ובדרך לעזור לה גם בכל אילו.והבנה למה זה קרה, היא צעד ראשון.