שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

המורה המפוטרת תובעת

Winner​(מתחלפת)
לפני 11 שנים • 13 באפר׳ 2013
Winner​(מתחלפת) • 13 באפר׳ 2013
נורית כתבה- "למורים אין "זכות" לחשוף את נטייתם המינית ואורח חייהם בציבור.
למה משנה עד כמה הם אנשים טובים ואנשי חינוך מעולים. "

נורית 2013 תתעוררי זה משפט של המאה הקודמת
Indulge
Indulge • 13 באפר׳ 2013
היום החברה היא כביכול שוויונית ונאורה,
אבל מתחת לפני השטח מסתבר שהכל נשאר כפי שהיה.
אני בעד שהמורה הזאת תמשיך ללמד, הייתה
מורה איכותית כפי שנאמר, וחבל שרק בגלל
האהבה שלה לדבר מסויים מעיפים אותה.

זה כמו שיגלו למשל מורה שהוא הומו ויגידו לו
שיפסיק ללמד.

האמת, הייתי מת למורה כזאת
מפולפלת מאשר המורים היבשים שמערכת
החינוך מביאה לנו. נדיר למצוא בימנו
מורה שכזאת. עוד, אני בטוח שהתלמידים כלל
לא נרתעים מהעובדה שהיא אוהבת שליטה, אלא נהנים ממה כי
הם יכולים להתחבר אליה (היא שוברת מוסכמויות
וגורמת לתלמידים להרגיש שהיא בגובה העיניים שלהם),
מאשר מורים יבשים אחרים שמערכת החינוך מייצרת.
Mary Jane
Mary Jane • 13 באפר׳ 2013
זאלופון כתב/ה:
מתקיימת בחברה איזו הנחה מובלעת שמין הוא משהו טמא, מלוכלך ובזוי, שצריך להצניע אותו ולהתבייש בו. הוא הופכי למכובדות, רצינות, טוהר ותום, ולכן אנשים שעיסוקם מחייב מכובדות (למשל שר) או טוהר (למשל מורה) מוכרחים להצניע את מיניותם עוד יותר מאשר אחד האדם, שכן חשיפתה תשלול את מהם התכונה הנדרשת לצורך משלח ידם.

אני לא מסכים עם ההנחה הזו. מיניות אינה בזויה וחשיפתה אינה מפשיטה אדם מכבודו בעיניי. העובדה שהיבט כלשהו ממיניותו של אדם נחשף ברבים אינה מעידה על מידת התאמתו לשמש בתפקיד רופא, שר או מורה. מידת הרלוונטיות של אותו היבט לביצוע התפקיד היא שחשובה.

ניתנה מוקדם יותר בשרשור הזה דוגמה של אדם שדרכו משקיעים כספים אשר מתגלה כמהמר כבד. זו בעיניי דוגמה טובה למצב שבו מתקיימת רלוונטיות: אתקשה לסמוך על אדם שיטפל בכספי באופן אחראי לאחר שראיתיו מטפל בכסף באופן לא אחראי.
לעומת זאת, ניתנה גם דוגמה של רופא שנצפה מתערטל לגמרי במסיבה, ולאחר מכן שוב אין מתייחסים ברצינות לדבריו. עם דוגמה זו אינני מסכים. אני לא רואה את הקשר בין חיבתו של רופא להתערטלות פומבית לבין מקצועיותו כרופא או רצינות דבריו. התערטלותו מבגדיו אינה מערטלת אותו מכבודו. מה גם שכחובב התערטלויות בעצמי, היתה בכך מידת מה של צביעות לו הייתי רואה זאת אחרת.

לעניין המורה, לכולנו יש אינסטינקט לשים "מין" ו"ילדים" כמה שיותר רחוק אחד מהשני, וזה מובן. אף אחד לא מעוניין במצב שבו מורים נותנים דרור למיניותם המתפרצת בכיתה אל מול התלמידים. לעומת זאת, כן הייתי מעוניין במצב שבו מותר למורה להיות מיני בכל דרך (חוקית) שיבחר מחוץ לכיתה. ואם קרה שהתלמידים נחשפו למיניות הזו, הייתי מעדיף שהוריהם, תחת להזדעזע ולדרוש את ראשו של המורה, היו מסבירים להם שאין כאן עניין גדול ושגם מורה, כמו כל אדם אחר, מורכב מיותר מאשר הפרסונה המקצועית שלו. אולי ככה הדור הבא יגדל באמונה שמיניות איננה טמאה ומביישת.

היי זאלופון (:

אני אוהבת את התגובה שלך. אני אמנם לא מסכימה עם המסקנות אליהן הגעת, אבל הדרך בהחלט מרשימה, בליברליות ובפתיחות המינית. ברשותך, אאתגר מעט את האמירה שלך, לפיה "מותר למורה להיות מיני בכל דרך (חוקית) שיבחר מחוץ לכיתה". להלן לינק למקרה של פיטורי מורה מחליף לאמנות, שהתרחשו לאחרונה, בשל פרסום תמונות של חוויות הומוסקסואליות שלו בפייסבוק, במסגרת אמנותו. מה דעתך?

http://www.onlife.co.il/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%94/52564/%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%95%D7%90-%D7%9C%D7%90-%D7%A1%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8
Mary Jane
לינק נוסף לעבודתו של המורה לאמנות:

http://erev-rav.com/archives/22066
בלוסום​(לא בעסק)

למארי ג'יין -

בלוסום​(לא בעסק) • 13 באפר׳ 2013
נראה לי שהתבלבלנו בשנה... icon_sad.gif

לא בטוח שאנחנו ב 2013 אלא לדעתי מתישהו לפנה"ס...

(לא ציטטתי כדי לא להכביד על השרשור)
Winner​(מתחלפת)
Mary Jane כתב/ה:

עדיין לא גיבשתי דיעה בנושא פיטורי המורה לאומנות הנ"ל. אבל רק כדי להבדיל ממיקרה המורה הקודם אעיר שכאן יש עירום ומצולמים קטינים . ולכן אין מקום להשוואה בין שני המקרים.
Mary Jane
Dancing Queen כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:

עדיין לא גיבשתי דיעה בנושא פיטורי המורה לאומנות הנ"ל. אבל רק כדי להבדיל ממיקרה המורה הקודם אעיר שכאן יש עירום ומצולמים קטינים . ולכן אין מקום להשוואה בין שני המקרים.

אני מסכימה שכל מקרה צריך להיבחן לגופו, ושאין לגזור ממקרה אחד למקרה אחר, שכן הנסיבות שונות. הכוונה שלי הייתה, כאמור, לקחת את הדיון למקום פחות ספציפי ויותר עקרוני, אשר עניינו הקשר בין הוראה לגילויי מיניות בכלל, ומיניות לא קונבנציונלית בפרט.
Winner​(מתחלפת)
Mary Jane כתב/ה:
Dancing Queen כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:

אני מסכימה שכל מקרה צריך להיבחן לגופו, ושאין לגזור ממקרה אחד למקרה אחר, שכן הנסיבות שונות. הכוונה שלי הייתה, כאמור, לקחת את הדיון למקום פחות ספציפי ויותר עקרוני, אשר עניינו הקשר בין הוראה לגילויי מיניות בכלל, ומיניות לא קונבנציונלית בפרט.

באיטלייה למשל לא הייתה בעייה לכוכבת פורנו להיות גם חברת כנסת. (ושוב בלי להשוות למקרה המורה ששם היה מין מרומז ללא עירום וללא מגע.) אני לא רואה בכך פסול. עם המורה לאומנות יש בעיתיות בגלל שמצולמים ילדים מתחת לגיל 18.