לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניצול כספי מה דעתכם ?

פולו
לפני 11 שנים • 23 באפר׳ 2013
פולו • 23 באפר׳ 2013
בפורום (סליחה.. בבלוג) של בכוח המוח התפתח דין מעניין באותו נושא. שווה להציץ, כאן:
http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=378164&blog_id=51260

דעתי האישית היא כזאת. לי יש קו ברור בין מה שהוא בדס"מ לבין מה שהוא לא בדס"מ.
אני שואל את עצמי שאלה פשוטה, האם זה מקובל גם בהיפוך המינים (אדון ושפחה)? אם התשובה היא חיובית אזי זה בדס"מי. אם התשובה היא שלילית אזי זה לא בדס"מי.
דוגמאות
הצלפות - מקובל בין אדון-שפחה? התשובה חיובית. זה בדס"מ.
קשירות - מקובל בין אדון-שפחה? התשובה חיובית. זה בדס"מ.
ניצול כלכלי - מקובל בין אדון-שפחה? התשובה שלילית. זה לא בדס"מ.
Dunbar{Supreme93}
Dunbar{Supreme93} • 23 באפר׳ 2013
דעתי שזה לא טוב
Mary Jane
Mary Jane • 23 באפר׳ 2013
פולו כתב/ה:
...............

א. למי אכפת בכלל מה מקובל במיילדום? זה כמו לחפש תשובה לשאלת אמונה של נוצרי בכתבי האסלאם. אלו דתות שונות בתכלית, בעלות עיקרי אמונה שונים ופרקטיקות נבדלות.
ב. 'ניצול' כלכלי יכול להיות מקובל גם במיילדום. זה פשוט לא שכיח.
ג. 'ניצול' כלכלי יכול להיות בדס"מי לעילא ולעילא, ויש אנשים שזה הפטיש שלהם.
    התגובה האהובה בשרשור
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 23 באפר׳ 2013
Mary Jane כתב/ה:
פולו כתב/ה:
...............

א. למי אכפת בכלל מה מקובל במיילדום? זה כמו לחפש תשובה לשאלת אמונה של נוצרי בכתבי האסלאם. אלו דתות שונות בתכלית, בעלות עיקרי אמונה שונים ופרקטיקות נבדלות.

לגמרי.
פולו
פולו • 23 באפר׳ 2013
Mary Jane כתב/ה:

א. למי אכפת בכלל מה מקובל במיילדום?
בוודאי שאכפת כי זה מצביע על הסיבה לנוכחותם באתר. האם מטרתם באתר נובעת מתוך מיניות או מתוך ניצול כלכלי נטו שאין בינו ובין מיניות שום דבר. הגברים במיילדום לא מחפשים תמיכה כלכלית ולא לנצל אף אחת כלכלית. הם נמצאים שם מתוך מטרה אחרת (מינית).

על הנייר הכל יכול להיות "מקובל" אבל את רואה שזה לא שכיח. ולמה זה לא שכיח? מה היה אכפת לו לקבל עוד תוספת הכנסה, קניות, בגדים, תשלומי מיסים ופינוקים שונים? הסיבה שזה לא שכיח היא מכיוון שזה לא יצליח לו. אף נשלטת, ברת דעת, לא תיכנס למערכת יחסים שמראש היא מיועדת לניצול כלכלי.

ההסבר שלי הוא שיש אנשים שזה מהווה אצלם תוספת בתוך מערכת היחסים אבל לא העיקר. קשה לי להאמין שאדם מרוויח 8000 שקלים והפטיש לו זה שמישהי תחגוג לו בכל חודש ב 4000 שקלים ובזה נגמר הסיפור. לא שליטה. לא סגידה. לא הערצה. שום כלום. נטו פטיש. קחי את כרטיס האשראי ותחגגי בכל חודש באלפי שקלים. יכול להיות כשנקודת פתיחה לקשר אפשרי הוא מנסה לפתות אותה באמצעים כספיים אבל זה לא יכול להימשך לאורך זמן. כמה כאלה את מכירה שמערכת היחסים בינהם מבוססת רק על ניצול כספי?
גולוסקלפר​(נשלט)
לפני 11 שנים • 24 באפר׳ 2013
גולוסקלפר​(נשלט) • 24 באפר׳ 2013
פולו כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:

א. למי אכפת בכלל מה מקובל במיילדום?
בוודאי שאכפת כי זה מצביע על הסיבה לנוכחותם באתר. האם מטרתם באתר נובעת מתוך מיניות או מתוך ניצול כלכלי נטו שאין בינו ובין מיניות שום דבר. הגברים במיילדום לא מחפשים תמיכה כלכלית ולא לנצל אף אחת כלכלית. הם נמצאים שם מתוך מטרה אחרת (מינית).

על הנייר הכל יכול להיות "מקובל" אבל את רואה שזה לא שכיח. ולמה זה לא שכיח? מה היה אכפת לו לקבל עוד תוספת הכנסה, קניות, בגדים, תשלומי מיסים ופינוקים שונים? הסיבה שזה לא שכיח היא מכיוון שזה לא יצליח לו. אף נשלטת, ברת דעת, לא תיכנס למערכת יחסים שמראש היא מיועדת לניצול כלכלי.

ההסבר שלי הוא שיש אנשים שזה מהווה אצלם תוספת בתוך מערכת היחסים אבל לא העיקר. קשה לי להאמין שאדם מרוויח 8000 שקלים והפטיש לו זה שמישהי תחגוג לו בכל חודש ב 4000 שקלים ובזה נגמר הסיפור. לא שליטה. לא סגידה. לא הערצה. שום כלום. נטו פטיש. קחי את כרטיס האשראי ותחגגי בכל חודש באלפי שקלים. יכול להיות כשנקודת פתיחה לקשר אפשרי הוא מנסה לפתות אותה באמצעים כספיים אבל זה לא יכול להימשך לאורך זמן. כמה כאלה את מכירה שמערכת היחסים בינהם מבוססת רק על ניצול כספי?

למרות ששאלותייך מופנות למרי-ג'יין, שאני בטוח שתהיינה לה תשובות מצויינות...

א. לא ברור מניין לקוחה ההנחה שלך שגברים במיילדום אינם מחפשים לנצל כלכלית, וגם אם היה לה ביסוס כלשהו המסקנה על סמך כך שמה שאינו מצוי במיילדום הוא לא בדס"מ היא כאמור שגויה מן היסוד.

ב. אתה כותב "אף נשלטת ברת דעת לא תיכנס למערכת של ניצול כלכלי", ואני שואל את עצמי האם לדעתך נשלט שיכנס למערכת כזו הוא בר דעת כן או לא? שאם לא, אין הבדל בין שני המקרים, מה שמוכיח לשיטתך שמדובר בבדס"מ. ואם כן, אז בעצם אתה מודה שקיים מצב שנשלט בר דעת יכנס למערכת של ניצול כלכלי, ומכאן שזהו פטיש שלו.

ג. הטענה שזה לא שכיח או במילים שלך "כמה כאלה את מכירה שמערכת היחסים בינהם מבוססת רק על ניצול כספי?" רק מצביעה על כך שמדובר בדבר לא שכיח, בדיוק כמו במיילדום.

ולמען האמת אני מאמין שבמיילדום התופעה שכיחה הרבה יותר מאשר בפמדום, רק שלא מנפנפים בה באותה מידה. כי כפי שעולה ממה שאתה כותב, ושרבים יסכימו, זה ממש לא סקסי עבור גבר להיות תלותי כלכלית באישה.

ולמען הסר ספק, אני לא מתיימר לענות במקומך, מרי-ג'יין.
פייה{O}
פייה{O} • 24 באפר׳ 2013
offtopic.gif

בימים מתונים אלו עם ריקי מחדרה, העלאת המיסים וכל הבלגנים, בהנחה שאוכלוסיית הכלוב די ממוצעת כלכלית,
אני תוהה איך אדם סביר יכול בכלל להרשות לעצמו להיות מנוצל כלכלית.

תכלס גם אני אוהבת לנהוג בנדיבות ולחלק מתנות ולפנק, אבל למי למען השם יש כסף??
פטישר​(נשלט)
פטישר​(נשלט) • 24 באפר׳ 2013
-כל מה שבהסכמה טוב ומקובל, אם מישהו מרוגש מניצול כספי אז למה לא ? זה לא משנה אם היא מנצלת אותו כי זה מרגש אותה או רק לשם טובת ההנאה, אחרי הכל הוא מתרגש מכך שמישהי מנצלת אותו.
-האם זה בדסמ ? - בעיניי כן, יש כאן אלמנט של ריגוש מנטלי (ולא נשפוט האם זה כן מרגש או לא, העניין מאוד אינדיווידואלי), אלמנט של השפלה ותחושות רגשיות אחרות.
- האם ישנם נשים שנמצאות כאן בתאר רק לשם ניצול כספי ? אני מאמין שכן אבל זה ממש לא משנה ולא רלוונטי, מי שרוצה וטוב לו שיהיה איתן בקשר.
פולו
פולו • 24 באפר׳ 2013
שפחון כתב/ה:

א. לא ברור מניין לקוחה ההנחה שלך שגברים במיילדום אינם מחפשים לנצל כלכלית, וגם אם היה לה ביסוס כלשהו המסקנה על סמך כך שמה שאינו מצוי במיילדום הוא לא בדס"מ היא כאמור שגויה מן היסוד.

העובדות מדברות בעד עצמן. אין פרופילים כאלה של גברים במיילדום. אם יש זה בטל שישים.

שפחון כתב/ה:

ב. אתה כותב "אף נשלטת ברת דעת לא תיכנס למערכת של ניצול כלכלי", ואני שואל את עצמי האם לדעתך נשלט שיכנס למערכת כזו הוא בר דעת כן או לא?

גם נשלט שיכנס למערכת יחסים שמבוססת אך ורק על ניצול כלכלי, ללא ערך מוסף כלשהו בתוך הקשר, הוא לא בר-דעת. אדם בר-דעת, לא קורע את התחת בעבודה מהבוקר עד הערב ונותן חצי משכורת לאשה שנרשמה לפני שבוע והחליטה שהיא "מלכת ניצולים כלכלית". אין בזה שום היגיון. האפשרות היחידה שעוד משאירה אותו בר-דעת בעיניי, היא שאותו נשלט עושה את זה מתוך ראייה ארוכת טווח על מנת לפתח את אותו הקשר מעבר לניצול כלכלי. אחרת, שייכנס לקניון הקרוב, יעמוד בפתחה של חנות זארה ויציע לכל דיכפינית לעשות שופינג עם כרטיס האשראי שלו.

שפחון כתב/ה:

ג. הטענה שזה לא שכיח או במילים שלך "כמה כאלה את מכירה שמערכת היחסים בינהם מבוססת רק על ניצול כספי?" רק מצביעה על כך שמדובר בדבר לא שכיח, בדיוק כמו במיילדום.
ולמען האמת אני מאמין שבמיילדום התופעה שכיחה הרבה יותר מאשר בפמדום, רק שלא מנפנפים בה באותה מידה. כי כפי שעולה ממה שאתה כותב, ושרבים יסכימו, זה ממש לא סקסי עבור גבר להיות תלותי כלכלית באישה.

לפחות על משהו אנחנו מסכימים. הייתי מרחיב את משפט הסיום שלך לשאלה, והאם זה סקסי או מכבד מלכה להיות תלותית כלכלית בעבד שלה?
הייתי מנסח את זה במשפט אחד: אשה שתלויה כלכלית בגבר שלה לעולם לא תוכל לשלוט בו שליטה מלאה!
דוכיפת​(נשלט)
דוכיפת​(נשלט) • 24 באפר׳ 2013
פולו כתב/ה:
שפחון כתב/ה:

העובדות מדברות בעד עצמן. אין פרופילים כאלה של גברים במיילדום. אם יש זה בטל שישים.

שפחון כתב/ה:

ב. אתה כותב "אף נשלטת ברת דעת לא תיכנס למערכת של ניצול כלכלי", ואני שואל את עצמי האם לדעתך נשלט שיכנס למערכת כזו הוא בר דעת כן או לא?

גם נשלט שיכנס למערכת יחסים שמבוססת אך ורק על ניצול כלכלי, ללא ערך מוסף כלשהו בתוך הקשר, הוא לא בר-דעת. אדם בר-דעת, לא קורע את התחת בעבודה מהבוקר עד הערב ונותן חצי משכורת לאשה שנרשמה לפני שבוע והחליטה שהיא "מלכת ניצולים כלכלית". אין בזה שום היגיון. האפשרות היחידה שעוד משאירה אותו בר-דעת בעיניי, היא שאותו נשלט עושה את זה מתוך ראייה ארוכת טווח על מנת לפתח את אותו הקשר מעבר לניצול כלכלי. אחרת, שייכנס לקניון הקרוב, יעמוד בפתחה של חנות זארה ויציע לכל דיכפינית לעשות שופינג עם כרטיס האשראי שלו.

שפחון כתב/ה:

לפחות על משהו אנחנו מסכימים. הייתי מרחיב את משפט הסיום שלך לשאלה, והאם זה סקסי או מכבד מלכה להיות תלותית כלכלית בעבד שלה?
הייתי מנסח את זה במשפט אחד: אשה שתלויה כלכלית בגבר שלה לעולם לא תוכל לשלוט בו שליטה מלאה!

האנלוגיה שלך למיילדום משונה.
ניצול כספי הוא לא בדסמ?אולי אבל הוא בודאי Femdom,אחרת איך אתה מסביר את מאות האתרים שענינם חד וחלק ניצול כספי ובעצם ניצול כספי בלבד??
זה שהתחום אינו מתאים לקיק שלך(וגם לא לשלי)אינו משאיר אתו מחוץ למסגרת..
והענין בכלל אינו שאלה של תלות.הדומית שמערכת היחסים מבחינתה מבוסס על כסף אינה תלויה במנוצל.יש עוד עשרות כמוהו.אדרבא,הוא תלוי בה.
ובכלל,מה ההגדרה של "ניצול"?האם סאב שמעריץ את השולטת ומרעיף עליה מתנות אם כספיות ואם אחרות הוא "מנוצל"?לטעמי לא."ניצול"לטעמי הוא שכל מה שיש ביניהם הוא חומריות.הוא נותן אבל מקבל בחוזר סיפורי מעשיות.ללא כל מערכת יחסים.