סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי יזיזות כשצד אחד רוצה יותר

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 20 באפר׳ 2013

כמו שאמרו פה רבים וטובים -

בלוסום​(לא בעסק) • 20 באפר׳ 2013
אני כולי בעד אחריות אישית, אבל אין פסול בלהתנהג כמו בן אדם ולמנוע ממישהו קרוב להפגע,
ולא להתחזק על חשבון ההחלשות שלו.
כשבן אדם מאוהב, הוא לא רואה ממטר בעינים, ואת זה אף אחד לא יכול לשנות.
במקרה כזה, שקול הדעת נפגע. אי אפשר לנתק מגע בכזו קלות.
לכן הצד ה"משתמש", שנשאר/ת למרות שלא מאוהב/ת - עליו לקחת את האחריות ולא לנצל את חולשת הצד השני אליו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
הייתי פעם מאלה שלא מעוניינים בקשר רציני ומבהירים את זה מהתחלה. ובכל פעם שראיתי שהצד השני רוצה יותר - גם אם לא התאהב אלא פשוט רצה ממני יותר אכפתיות ממה שהיה לי לתת - פשוט סיימתי את הקשר. גם כי לא היה לי כח לחפירות וגם כי לא היה בא לי לאכסן את הבעסה שלו על המצפון שלי. לא הייתי מוכנה לתחזק יזיזות עם מישהו שמאוהב בי. ואני לא כל כך מבינה אנשים שמוכנים להישאר עם בחורה שהם יודעים שמאוהבת בהם, למרות שהם יודעים שלא יאהבו אותה בחזרה. מה מהנה בזה? ברצינות, אשמח אם מישהו יספר לי. זה לא מוציא לך את הכיף? זה לא מעיק נורא?

(בכוונה לא עניתי על שאלת "מי אשם יותר", כי אני לא חושבת שזו שאלה טובה. מערכת יחסים בנויה על רגש ועל טעויות אנוש, הרבה יותר מאשר על ציות או הפרת כללים ועל זכאות/אשמה. לדעתי. כמעט בכל מערכת יחסים אנשים עושים טעויות מאד רציניות, ואני בעד לדון במניעים שלהם, אבל בתכלס, כמעט כולנו בשלב זה או אחר היינו "אשמים" במשהו. וכשמערכת יחסים נכשלת, זה לא כי יש תוקפן וקורבן, אלא כי שני האנשים לא התאימו, אם כי היו שונים מידי או כי רצו דברים שונים מהקשר. ברוב המקרים).
Aion{בכוח המוח}

.

Aion{בכוח המוח} • 20 באפר׳ 2013
יותר בסדר או פחות בסדר.
סיטואציה מגרה בעיניי.
נסיכת הלילה​(שולטת)
נסיכת הלילה​(שולטת) • 20 באפר׳ 2013
יולי Yuli כתב/ה:
הייתי פעם מאלה שלא מעוניינים בקשר רציני ומבהירים את זה מהתחלה. ובכל פעם שראיתי שהצד השני רוצה יותר - גם אם לא התאהב אלא פשוט רצה ממני יותר אכפתיות ממה שהיה לי לתת - פשוט סיימתי את הקשר. גם כי לא היה לי כח לחפירות וגם כי לא היה בא לי לאכסן את הבעסה שלו על המצפון שלי. לא הייתי מוכנה לתחזק יזיזות עם מישהו שמאוהב בי. ואני לא כל כך מבינה אנשים שמוכנים להישאר עם בחורה שהם יודעים שמאוהבת בהם, למרות שהם יודעים שלא יאהבו אותה בחזרה. מה מהנה בזה? ברצינות, אשמח אם מישהו יספר לי. זה לא מוציא לך את הכיף? זה לא מעיק נורא?

(בכוונה לא עניתי על שאלת "מי אשם יותר", כי אני לא חושבת שזו שאלה טובה. מערכת יחסים בנויה על רגש ועל טעויות אנוש, הרבה יותר מאשר על ציות או הפרת כללים ועל זכאות/אשמה. לדעתי. כמעט בכל מערכת יחסים אנשים עושים טעויות מאד רציניות, ואני בעד לדון במניעים שלהם, אבל בתכלס, כמעט כולנו בשלב זה או אחר היינו "אשמים" במשהו. וכשמערכת יחסים נכשלת, זה לא כי יש תוקפן וקורבן, אלא כי שני האנשים לא התאימו, אם כי היו שונים מידי או כי רצו דברים שונים מהקשר. ברוב המקרים).

אני יכולה לענות לך רק בשמי כמובן, אין משהו מהנה בלהיות עם מישהו שרוצה ממך יותר ממה שאתה מסוגל/רוצה לתת, הסיבה שאני נשארתי בקשר כזה יחסית הרבה זמן, כי הוא שכנע אותי שהוא בסדר עם זה, ושיהיה לו הרבה יותר גרוע לאבד אותי לחלוטין וכי בסופו של דבר היה לי מאוד טוב איתו ( זו לא הייתה
סתם יזיזות, נתתי לו הרבה מעבר פשוט לא הייתי מאוהבת), אבל בסוף ראיתי שהוא נפגע יותר ויותר אז חתכתי עם כל הקושי בדבר
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
תודה שענית icon_smile.gif

חתכת רק כדי לחוס על רגשותיו?
איך את הרגשת בתוך הסיטואציה הזאת? למה בעצם היה קשה לסיים את הקשר? קשה כי הרגשת רע בשבילו? או שלך היה קשה להתנתק?
'Panda'{Beauty}
'Panda'{Beauty} • 20 באפר׳ 2013
נהיה כאן וינפרי יחד עם ספרינגר
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 20 באפר׳ 2013
יולי Yuli כתב/ה:

זה אגו טריפ רציני ביותר...
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 20 באפר׳ 2013
free spirit כתב/ה:
הדבר היחיד שכל אדם אחראי לו הוא לבחירות שלו עצמו.
אם מישהי בוחרת להתאהב במישהו למרות שהוא הבהיר לה שאינו אוהב אותה, זו ממש לא האחריות שלו. היא צריכה להבין שאהבה היא לא משהו שנכפה על הצד השני אם אינו חפץ בכך ולקבל את ההחלטה בעצמה האם היא יכולה לעמוד בזה, בעוצמת הרגשות הטעונים במערכת יחסים מסוג כזה ובהשלכות של כך.

*למען הסר ספק - זו אך ורק דעה אישית שלי.

האם אדם שמגרד את הפצע של חברו, ייחשב לחבר? האם להביא את חפירה לאדם שחופר לעצמו בור, ייחשב למחווה של חברות?

מבין כל האנשים שאני מכיר בכלוב, בפרי ספיריט ובריין סונג אבחר להיות חברות הכי קרובות ללבי כי הן יודעות לקחת אחריות על מעשיהן, וגם כי אין לי ספק שלו ידעו שבחרתי לגרד את פצעיהן בידיעה שלמרות ההקלה הגירוד יגרום לדלקת וזיהום, לא תבחרנה בי להיות להן חבר.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 11 שנים • 21 באפר׳ 2013
פרלין​(נשלטת){ש} • 21 באפר׳ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
הדבר היחיד שכל אדם אחראי לו הוא לבחירות שלו עצמו.
אם מישהי בוחרת להתאהב במישהו למרות שהוא הבהיר לה שאינו אוהב אותה, זו ממש לא האחריות שלו. היא צריכה להבין שאהבה היא לא משהו שנכפה על הצד השני אם אינו חפץ בכך ולקבל את ההחלטה בעצמה האם היא יכולה לעמוד בזה, בעוצמת הרגשות הטעונים במערכת יחסים מסוג כזה ובהשלכות של כך.

*למען הסר ספק - זו אך ורק דעה אישית שלי.

האם אדם שמגרד את הפצע של חברו, ייחשב לחבר? האם להביא את חפירה לאדם שחופר לעצמו בור, ייחשב למחווה של חברות?

מבין כל האנשים שאני מכיר בכלוב, בפרי ספיריט ובריין סונג אבחר להיות חברות הכי קרובות ללבי כי הן יודעות לקחת אחריות על מעשיהן, וגם כי אין לי ספק שלו ידעו שבחרתי לגרד את פצעיהן בידיעה שלמרות ההקלה הגירוד יגרום לדלקת וזיהום, לא תבחרנה בי להיות להן חבר.

נו, יופי להן. הן יכולות ללכת עם סיכת "שוות את פוטנציאל החברות של הגמד" למסיבות ולעשות חיים.

בכל מקרה, אתה מכניס גורם שלישי למשוואה, מה חבר אמור לעשות? אז מכיוון שחוויתי את הסיטואציה משני צדי המתרס, הן כחברה שזקוקה לתמיכה והן כחברה התומכת, אני יכולה להגיד לך ששילוב של כנות ואמפטיה הוא השילוב המנצח. אבל גם ההבנה שכל אחד זקוק לזמן משלו והדברים האלה בדרך כלל קורים בזמן שלהם. ולא יעזר לאף אחד חברה שאומרת כל הזמן: הוא מניאק, איזה מניאק, מניאק, מניאק, מניאק! וגם לא זאת שיושבת מהצד בפנים חמורות ואומרת: זאת בחירה שלך, אחריות שלך, בישלת את הדייסה ועכשיו תאכלי אותה.

אבל מה שהכי נחמד זה להיזכר אחורה, אחרי שנים ולהגיד לעצמך: זה לא היה כל כך נורא ויותר מזה, זה פשוט היה שיעור מעולה לחיים כי עכשיו אני יודע/ת מה אני רוצה ובמה אני לא מוכן/ה להסתפק.
the rain song
לפני 11 שנים • 21 באפר׳ 2013
the rain song • 21 באפר׳ 2013
פרלין, את דואגת לי לסיכה כזאת? icon_smile.gif

אנחנו מדברים עכשיו על חברים שצופים על מערכת היחסים הזאת ואיך הם מגיבים אליה?
אני לא בטוחה שהבנתי.
אבל אם כן אז לפי דעתי (כמובן) אין חבר בעולם שיכול באמת להשפיע בנושא כזה.
אפשר לתמוך, אפשר להקשיב, אי אפשר להגיד הוא מניאק ולצפות שזה יעזור במשהו.
האסימונים נופלים לבד ועד שזה לא קורה שום דבר לא יעזור

ובקשר למניאקיות הזאת שכל כך נדבקו בה כולם כאן.
באופן אישי קשה לי מאוד להגיד על האקסים שלי מניאקים. לא שהם צדיקים גדולים
אבל אם בן אדם שהייתי איתו במשך שנה שנתיים, אהבתי אותו ושכבתי איתו הוא מניאק ובן זונה -
מה זה לכל הרוחות אומר עלי?
יש גבול לטיפשות שאני מוכנה ליחס לעצמיicon_smile.gif