ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות- בשביל מה הם כאן בעצם?

lirlir​(נשלטת)
לפני 11 שנים • 27 באפר׳ 2013

גבולות- בשביל מה הם כאן בעצם?

lirlir​(נשלטת) • 27 באפר׳ 2013
האמת שדעתי בנושא מאוד מגובשת
אבל נקלעתי לשיחה חריגה עם שולט שהעירה בי כל כל הרבה דברים שהחלטתי שאני חייבת להעלות את זה כאן לדיון, ולו רק כדי שארגיש שאני כנראה עוד בסדר

התחלתי לדבר עם שולט
לא ילד, מאוד מנוסה, ואיש שיחה נהדר
רק מה? גבולות היא מילה חסרת משמעות בעיניו
היות ושמו לא יעלה כאן בשום צורה ארשה לעצמי לצטט-

*נכון, וגבולות גם מיותרים
עדיין
אני לא כלכך מאמין בעניין הזה של גבולות*

*וחוץ מזה גבולות שאת רושמת, אינם מעניינים באמת*

*הגבולות הם לא שלך
ממתי את תקבעי גבולות לשולט שלך?
את בכלל יודעת מה את יכולה ומה לא?
מה נכון לך ומה לא?
פפפפ, אני לא מבין איזה מין שולטים היו לך
נראה לי סוג של נשלטים*

אז היות וזכיתי למיליון כינויים וחוות דעת על תפיסתי כנשלטת (או ונילית מסתבר היות ואני קובעת לעצמי את הגבולות)
האם זו רק אני?
האם אני מאמינה במינוח "גבולות" כי אני חדשה/ לא מחזיקה בותק של שנים?

(בעיני חלקכם השאלה היפותטית, ועדיין אשמח לתגובה)

תודה מראש
ליר
פועה​(נשלטת)

Re: גבולות- בשביל מה הם כאן בעצם?

פועה​(נשלטת) • 27 באפר׳ 2013
lirlir כתב/ה:
האמת שדעתי בנושא מאוד מגובשת
אבל נקלעתי לשיחה חריגה עם שולט שהעירה בי כל כל הרבה דברים שהחלטתי שאני חייבת להעלות את זה כאן לדיון, ולו רק כדי שארגיש שאני כנראה עוד בסדר

התחלתי לדבר עם שולט
לא ילד, מאוד מנוסה, ואיש שיחה נהדר
רק מה? גבולות היא מילה חסרת משמעות בעיניו
היות ושמו לא יעלה כאן בשום צורה ארשה לעצמי לצטט-

עדיין

*וחוץ מזה גבולות שאת רושמת, אינם מעניינים באמת*

*הגבולות הם לא שלך
ממתי את תקבעי גבולות לשולט שלך?
את בכלל יודעת מה את יכולה ומה לא?
מה נכון לך ומה לא?
פפפפ, אני לא מבין איזה מין שולטים היו לך
נראה לי סוג של נשלטים*

אז היות וזכיתי למיליון כינויים וחוות דעת על תפיסתי כנשלטת (או ונילית מסתבר היות ואני קובעת לעצמי את הגבולות)
האם זו רק אני?
האם אני מאמינה במינוח "גבולות" כי אני חדשה/ לא מחזיקה בותק של שנים?

(בעיני חלקכם השאלה היפותטית, ועדיין אשמח לתגובה)

תודה מראש
ליר

מי שלא מכבד את הגבולות שלך אל תתקרבי נקודה, הוא מסוכן
הוא יסכן אותך
הוא לא אחראי והדבר האחרון הוא שולט
ואם הוא מדבר איתך ככה אז הוא מוכיח שהוא עוד אדיוט שמחפש רק זיון תחת מסווה של שולט ואם הוא קורא לעצמו מאסטר כנראה שהוא הצליח להשיג זיון אחד
תתרחקי מכאלה ומהר
lady y
lady y • 27 באפר׳ 2013
היי ליר, לדעתי כמו בכללים של כל משחק אחר, יש לכבד את גבולותיו של כל אחד מהצדדים, הגבולות הם שלך והם ייתכן ונובעים ממניעים שאותו אדם לא מודע אליהם, הגבולות כמו גם מילת הביטחון ) וזה שייך לדיון אחר icon_smile.gif ) הם שלך.
אדם שבוחר לזלזל או חהתעלם מהם, מנסה לדעתי, להראות לך שהוא נמצא גבוה יותר מהדבר הזה ובכך להראות לך איזה שולט מדהים הוא, שכן הוא כבר " שבר" גבולות דומים או זהים אצל אחרות.
אבל לדעתי, זה מראה שבתור אדם הוא לא קשוב מספיק כדי להבין שנכון לכרגע את לא במקום של לעבור עליהן, וזה מה שצריך להטריד אותך, אם איזה אדם את מתמודדת ולא כמה "שולט" בכיר ומלא בהישגים הוא.

מבינה כמה מעוצבנת את וודאי עכשיו, אחרי ההרצאה הקטנה שלו, קחי דברים בקלות : ) לילה טוב....
lady y
lady y • 27 באפר׳ 2013
היי ליר, לדעתי כמו בכללים של כל משחק אחר, יש לכבד את גבולותיו של כל אחד מהצדדים, הגבולות הם שלך והם ייתכן ונובעים ממניעים שאותו אדם לא מודע אליהם, הגבולות כמו גם מילת הביטחון ) וזה שייך לדיון אחר icon_smile.gif ) הם שלך.
אדם שבוחר לזלזל או חהתעלם מהם, מנסה לדעתי, להראות לך שהוא נמצא גבוה יותר מהדבר הזה ובכך להראות לך איזה שולט מדהים הוא, שכן הוא כבר " שבר" גבולות דומים או זהים אצל אחרות.
אבל לדעתי, זה מראה שבתור אדם הוא לא קשוב מספיק כדי להבין שנכון לכרגע את לא במקום של לעבור עליהן, וזה מה שצריך להטריד אותך, אם איזה אדם את מתמודדת ולא כמה "שולט" בכיר ומלא בהישגים הוא.

מבינה כמה מעוצבנת את וודאי עכשיו, אחרי ההרצאה הקטנה שלו, קחי דברים בקלות : ) לילה טוב....
מלכתא
מלכתא • 27 באפר׳ 2013
אין דבר כזה אדם בלי גבולות.
אין לו בעיה עם פדופיליה? עם זואופיליה? עם פגיעה לטווח ארוך?
עם עידוד התבאבדות?
ברור שיש. לכל אדם יש גבולות, אפילו אם הם גבולות מוסריים- אבל הם עדיין גבולות.

בקשר לגבולות פרקטיים יותר,
יכול להיות מאוד שהוא רואה בכל דבר כדבר לגיטימי, ונניח ובאמת אין לו גבולות, אבל כל עוד לך יש גבולות- הוא אחראי לכבד אותם. את יכולה, ומגיע לך, לקבוע לך את הגבולות שלך. כי את קודם כל אדם.
ובנימה אישית, ללכלך על שולטים לשעבר ובכלל איך שהוא התנסח.... הוא עושה רושם של סנוב.
Mary Jane

Mary Jane • 27 באפר׳ 2013
lirlir כתב/ה:
..................
.........

עדיין
.........

יש העדפות שונות ב"שליטה". יש כאלה, המעדיפים לקבל הכל מן המוכן, כשכל מה שנשאר להם הוא רק לטמון את הראש באבוס ובשוקת. ויש כאלה, הנהנים מן האיטיות ומהתחכום שבהתמודדות עם האדם שמולם, בדומה לקילוף בצל קליפה אחר קליפה, תוך התענגות על יופיו.

אצל רוב האנשים אפשר למצוא גם מזה וגם מזה. אך גם כאשר אדם נוטה אל אחד הצדדים באופן מובהק, זה עדיין לא הופך אותו לשולט אמיתי יותר. זה פשוט מעיד על העדפה מסוימת.
lirlir​(נשלטת)
לפני 11 שנים • 28 באפר׳ 2013

lirlir​(נשלטת) • 28 באפר׳ 2013
Mary Jane כתב/ה:
lirlir כתב/ה:
..................
.........

עדיין
.........

יש העדפות שונות ב"שליטה". יש כאלה, המעדיפים לקבל הכל מן המוכן, כשכל מה שנשאר להם הוא רק לטמון את הראש באבוס ובשוקת. ויש כאלה, הנהנים מן האיטיות ומהתחכום שבהתמודדות עם האדם שמולם, בדומה לקילוף בצל קליפה אחר קליפה, תוך התענגות על יופיו.

אצל רוב האנשים אפשר למצוא גם מזה וגם מזה. אך גם כאשר אדם נוטה אל אחד הצדדים באופן מובהק, זה עדיין לא הופך אותו לשולט אמיתי יותר. זה פשוט מעיד על העדפה מסוימת.

אני מסכימה שלכל אחד העדפות משלו.
השאלה שלי היא אחרת-
האם אין חוקים?
האם לי כנשלטת אין זכות להציב לעצמי גבולות כי "אני לא יודעת מה טוב לי", ורק הוא יכול לקבוע עבורי?

האם העובדה שיש מעשים שאני לא מוכנה שייעשו לי מותרים לו למעשה מעצם היותו שולט?

שורה תחתונה- לא קיים מושג כזה שנקרא גבולות, שנועד לתת לנשלט/ת את הבטחון לגשת לסשן בידיעה שהקווים האדומים שלהם ישמרו?
שרמומית

שרמומית • 28 באפר׳ 2013
lirlir כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:
lirlir כתב/ה:
..................
.........

עדיין
.........

השאלה שלי היא אחרת-
האם אין חוקים?
האם לי כנשלטת אין זכות להציב לעצמי גבולות כי "אני לא יודעת מה טוב לי", ורק הוא יכול לקבוע עבורי?

שורה תחתונה- לא קיים מושג כזה שנקרא גבולות, שנועד לתת לנשלט/ת את הבטחון לגשת לסשן בידיעה שהקווים האדומים שלהם ישמרו?

יש לך זכות להציב גבולות לעצמך והוא לא יכול לקבוע עבורך את הגבולות שלך.
אם את לא רוצה שיעשו בך מעשים שאת לא בטוחה שאת יכולה לעמוד בהם, תקבעי מילת ביטחון שתפסיק את הסשן

מי שאומר לך "יש לך מילת ביטחון, אבל את רשאית להשתמש בה רק פעם אחת ואם תגידי אותה כל הסשן יפסק"
פשוט תלכי משם.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

lirlir כתב/ה:

השאלה שלי היא אחרת-
האם אין חוקים?

מכיוון שאין ספר חוקים בדס"מי, כל אחד ואחת מחליטים איך נראית מערכת היחסים שלהם. יש כאלו שמראש מחפשים מערכות יחסים שבהן אין גבולות, וההחלטה מה עושים ומתי נמצאת בידיים של השולט. אני מניחה שזה עוזר לתחושת ההתמסרות הטוטאלית. מנגד, יש את אלו שחשוב להם להכיר את הגבולות של הנשלט/ת, לא כדאי לפרוץ גבולות אלא מתוך אמונה ששני הצדדים באו כדי להנות.

את יודעת יותר טוב מכל אחד אחר מה טוב לך, מה עושה לך את זה ולאילו פינות לא היית רוצה להכנס. זה לא הופך אותך לונילית, לסאבית פחות טובה או כל מניפולציה רגשית אחרת שמנסים להפעיל עליך. יותר מהכל, זה אומר שהאדם שמגדיר אותך ככה לא מתאים לך.

לוטוס, ונילה קינקית (על פי הגדרה של חלק מהשולטים באתר הזה)
    התגובה האהובה בשרשור
the rain song
the rain song • 28 באפר׳ 2013
יש גבולות שנקבעים בגלל פחד
יש גבולות שנקבעים בגלל חוסר בטחון ואמון
יש גבולות שנקבעים כי פשוט לא אוהבים לעשות כך או אחרת
ויש גבולות שנקבעים בגלל רגישות או אלרגיה

בינתיים רוב השולטים שפגשתי כאן היו עם הרבה יותר גבולות ממני icon_smile.gif