לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

bdsm ונאציזם-ראוי או לא?

slave for ever​(נשלט)
לפני 10 שנים • 14 במאי 2013

bdsm ונאציזם-ראוי או לא?

slave for ever​(נשלט) • 14 במאי 2013
במהלך צפייה בסרטונים ביוטיוב, נתקלתי בסרטון הבא. שימו לב למה שהיא עונדת על הזרוע, ואני מניח, שהשיר שמתנגן ברקע החל מהדקה ה-12, גם קשור לכך.

אז, האם BDSM ונאצזים זה ראוי או לא? בעד או נגד?

האם כדאי לדווח על כך ליוטיוב שיסירו את הסרטון?

http://www.youtube.com/watch?v=AgTfQGTYMqA
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 14 במאי 2013
נאצי פטיש קיים בבדסמ ואף בקהילה.
אם זה מפריע לך, בהחלט תדווח.
אין "ראוי" כללי. לדעתי
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 14 במאי 2013
זה בלתי ראוי כשצלב הקרס מצויר גרוע על מטפחת שקשורה באופן תלוש מעל המרפק. זלזול בצופים הוא תמיד בלתי ראוי.

מעבר לכך, פנטזיה בדסמית, ולא משנה אם בצורת סרטון, סיפור או הייקו, יכולה מבחינתי לכלול כל דמות וכל סמל.
    התגובה האהובה בשרשור
המלט
לפני 10 שנים • 15 במאי 2013
המלט • 15 במאי 2013
זה עניין של חופש ביטוי ומגבלותיו. הגבול הטבעי של חופש הביטוי הינו המקום בו הביטוי פוגע באחר. למשל: מותר לבן אדם לצעוק, אבל לא באוזן של מישהו. אם מצאת את עצמך נפגע מצלב הקרס שהיא עונדת, או משיר כלשהו, אתה יכול לדווח על כך ליוטיוב. אני לא מאמין שהם יסירו את הסרטון רק משום ש*אתה* נפגעת. אם, לעומת זאת, כל יום תישלחנה 500 בקשות להסרת הסרטון, אז אוליהם יסירו אותו. מעניין בכל זאת, שהקטגוריות לדיווח (אחרי שלוחצים על האייקון של הדגלון) הן אלה:

תוכן מיני
תוכן אלים או דוחה
תוכן רווי שנאה או פוגעני
פעולות מזיקות ומסוכנות
התעללות בילדים
ספאם או תוכן מטעה
מפר את הזכויות שלי
דיווח על כיתובים

ובדברי ההסבר ל "תוכן רווי שנאה או פוגעני" נכתב כך: "תוכן שמקדם שנאה נגד קבוצות מוגנות, מנצל לרעה אנשים פגיעים או עוסק בבריונות ברשת"

כעת, אף אחת מהקטגוריות האלה אינה מיטיבה לבטא את התחושה, לפחות האישית שלי, נוכח הצפיה בסרטון הזה. אני חושב שזה מעניין, כי אם אי אפשר למצוא ניסוח מילולי כללי מתאים, אז אולי הבעייה היא שלי, והיא רגשית בכלל. לך תדע.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
איכשהו, דווקא הרישול של הסמל על היד שלה הוא זה שהפך את זה לבסדר, עבורי.
דברים כאלה די דוחים אותי, בדרך כלל, אבל בגלל שהיות כל העניין תחפושת והצגה מאד בלט, זה היה סבבה. לא עשה לי את זה, אבל גם לא הפריע לי. אם זה היה עשוי יותר טוב, אז כן הייתי מזדעזעת. אבל כמו שזה, לאורך כל הצפיה הרגשתי בברור שזה "רק בכאילו".
בנוסף, גם הסצנה עצמה לא הייתה שיא האמינות. מאד ברור שזו פנטזיה של מישהו ולא חיקוי שמנסה להיות איכשהו נאמן למציאות. גם זה מאד שיפר את חוויית הצפיה שלי.

אבל נאצי פטיש? נאא, זה קרוב מידי לבית. אני צריכה את העינויים שלי בפורמט של משהו שלא יכול היה באמת לקרות לי, או למישהו מהמשפחה שלי (סיים שיט). עניין של טעם, אתם יודעים.

באשר לדיווח - כמו שאמרו לפני, אם זה פוגע בך, דווח. אם לא, אז לא. אם זה יפגע במספיק אנשים, יסירו. אני לא הייתי מעלה דבר כזה. נראה לי מובן מאליו שלהרבה אנשים זה פוגעני וטריגרי.

המלט - כמעט בכל פעם שדיווחתי על תוכן פוגעני, היה לי מאד קשה לבחור את ההגדרה המתאימה. אבל עד כה זה לא גרם לי לחשוב שהבעיה היא אצלי. אני חושבת שפשוט בלתי אפשרי לנסח את כל הדרכים בהן תוכן יכול להיות פוגעני. הם ניסחו את המקרים הנפוצים ביותר, או את אלה שהם הכי מוכנים להסיר סרטונים בגינם.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
כבד , כבד ,כבד, אבל אני מבין יכול להבין את העניין שבנושא.

לפעולות סאדיסטיות לרוב וגם היום יש תפקיד של שימור הזיכרון בהוויה האנושית - רק מה שכואב , ואף כואב באופן מתמיד - נזכר; מכאן הרצון לכתוב בעור לקעקע וכו' וכו'. אין זיכרון ללא כאב.

אבל "הסאדיזם הנאצי" הוא ההפך הגמור מזה, אפשר לומר האנטי - הדיאלקטי שבהתאם "לאופי הגרמני" ניסה לקעקע את "הזיכרון המוחלט" ע"י המחיקה המוחלטת והטוטאלית של החיים האנושיים.

הסאדיסט נהנה מהארכת יסורי הקורבן ואילו הנאצים חיפשו את הדרך הקצרה והיעילה ביותר להמית כמה שיותר בכמה שפחות זמן. העונג הנאצי הוא "היעילות" המוחלטת. בהשוואה אליהם הסאדיסט הוא אמן חסר תועלת שראוי בעצמו להשלח לאושוויץ - בירקנאו.

אז ב.ד.ס.מ וסאדיזם הולך ביחד? לדעתי לא, כי "נאציזם" זה לא סאדיזם. זה משהו אחר ואפל שטרם ירדנו להבנתו. לילה, חפרתי, מקווה שהיה למישהו סבלנות לקרוא.

[B]
המלט
המלט • 15 במאי 2013
בקרקעית האוקיאנוס כתב/ה:
כבד , כבד ,כבד, אבל אני מבין יכול להבין את העניין שבנושא.

לפעולות סאדיסטיות לרוב וגם היום יש תפקיד של שימור הזיכרון בהוויה האנושית - רק מה שכואב , ואף כואב באופן מתמיד - נזכר; מכאן הרצון לכתוב בעור לקעקע וכו' וכו'. אין זיכרון ללא כאב.

אבל "הסאדיזם הנאצי" הוא ההפך הגמור מזה, אפשר לומר האנטי - הדיאלקטי שבהתאם "לאופי הגרמני" ניסה לקעקע את "הזיכרון המוחלט" ע"י המחיקה המוחלטת והטוטאלית של החיים האנושיים.

הסאדיסט נהנה מהארכת יסורי הקורבן ואילו הנאצים חיפשו את הדרך הקצרה והיעילה ביותר להמית כמה שיותר בכמה שפחות זמן. העונג הנאצי הוא "היעילות" המוחלטת. בהשוואה אליהם הסאדיסט הוא אמן חסר תועלת שראוי בעצמו להשלח לאושוויץ - בירקנאו.

אז ב.ד.ס.מ וסאדיזם הולך ביחד? לדעתי לא, כי "נאציזם" זה לא סאדיזם. זה משהו אחר ואפל שטרם ירדנו להבנתו. לילה, חפרתי, מקווה שהיה למישהו סבלנות לקרוא.

[B]

קראתי בסבלנות icon_smile.gif

הסברה כי הנאציזם לא מייצג סאדיזם מצמצמת עד מאד את יריעת ההגדרה של "סאדיזם", לטעמי. גם אם הנאצים חיפשו - וגם מצאו -- את הדרך הקצרה והיעילה ביותר להמית כמה שיותר בכמה שפחות זמן, העדויות ההיסטוריות פורשות יריעה רחבה של סאדיזם צרוף במובן הפשוט ביותר: הנאה אמיתית מסבלו של האחר. הסיפוק שביעילות. התחושה הטובה שיש לאדם שקם בבוקר והלך לעבודה, שהצליח לחסל 1140 בני אדם בשלוש מקלחות, בעוד שחברו במחנה הריכוז הסמוך מצליח להשמיד רק כ-800 בתנאים דומים. אני חושב שראוי לכלול את הלך הרוח הזה, מצב הנפש הזה, תחת כנפי הסאדיזם לדורותיו. חשוב לזכור שסאדיזם אינו מתפרש רק במרחב המיני, המענג.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
לפני 10 שנים • 16 במאי 2013
לא אמרתי שלא היו נאציזם סאדיסטים. היו ועוד איך שהיו, והיו כמה שהיו האמא של הסאדיסטים. אבל הנאציזם "כרעיון" , כאידאולוגיה, היא משהו אחר מסאדיזם. הסאדיזם מעוגן ברוב תורות המוסר המערביות, גם אם בצורה מאוד מעודנת כמו במצב הנוכחי. להזכירך, לא הרחק מאיתנו עדיין מוציאים להורג בכיכר השוק למען יזכרו - "יראו ויראו".

לדעתי מה שמאפיין את האידיאולוגיה הנאצית הוא "העדר סאדיזם" מבחינה מוסרית, מן הגשמה מעוותת ומטורפת של רעיון "המעבר לטוב ולרוע". אין טעם "להתעלל" במישהו משום אין שום רצון לגרום לו לזכור\להיזכר, הוא לא בר תיקון, ולכן יש להשמיד אותו. דרוויניזם חברתי במיטבו.

שוב, אפשר להתווכח כאן על סמנטיקה אבל לדעתי "הנאה מהשמדה" גרידא, השמדה לשם ההשמדה, היא לא סאדיזם, זה משהו "אחר" . לא כל מה שמענג או מכאיב הוא סאדיזם. אני חושב שאנחנו עדיין לא ממש מבינים "מה זה" הדבר "האחר" הזה שהנאציזם העלו באוב על פני ההיסטוריה האנושית, אבל יכול להיות שהמין האנושי מתקרב לשם בצעדי ענק...

לילה...
בלוסום​(לא בעסק)

בעיני זה לא רלוונטי

בלוסום​(לא בעסק) • 16 במאי 2013
אם יש או אין סדיזם בנאציזם.
יש דברים שמבחינתי פשוט לא "עוברים מסך" ולא מקובלים גם אם אלף אנשים יעמדו וינסו להצדיק.
מבחינתי שמיכת חופש הבטוי לא יכולה לכסות את מה שבעיני נראה חוסר טקט וחוסר התחשבות ובעצם חסר כל הצדקה. היא היתה יכולה להיות אלימה כלפיו גם בלי צלב הקרס על היד, כלומר הוא היה סתם פרובוקציה זולה, וככזו אפשר היה בקלות לוותר עליו.
יש גבול גם לחוסר גבולות בעיני.
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 16 במאי 2013
בעיניי, זה לא משנה אם זה הסמל שהיא עונדת לא מדויק ב-100% או שהוא מרושל, מה שחשוב זאת הכוונה.

ברור לי שזהו משחק ולא משהו אמיתי, כפי ש-99% מסרטי הBDSM הם משחק ולא אמיתיים.

כפי שפוליאנה אמרה, אפשר "להתאכזר" אליו, גם ללא כל סממן נאצי ולהיות סאדיסטי ביותר, וזה יעבור חלק לפחות בעיניי מי שלא רואה באנשים שעוסקים בBDSM כחולי נפש.

גם אם יש כאלה שזה מענג אותם ועושים את זה באופן פרטי, בין ד' אמותיהם, ברגע שזה מופיע באופן פומבי (ואנחנו מודעים לכך שהאינטרנט הוא פומבי), אז הוא לא צריך מוצג ככה.