צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עישון. סיגריות במועדון, בבית. האם את/ה יותר "גבר"

amiti​(נשלט)
לפני 10 שנים • 27 במאי 2013

עישון. סיגריות במועדון, בבית. האם את/ה יותר "גבר"

amiti​(נשלט) • 27 במאי 2013
מה אתם אומרים, סיגריה זה מעלה או מוריד ?
על הסיכון שהאדם לוקח וכן העישון הפסיבי והכפוי לאנשים סביב...
האם הגיע הזמן לשלוט בעצמנו ולהפסיק במנהג המבזה הזה ?

או שבכלל כאן נמצא החמור הלבן....
נוריתE
לפני 10 שנים • 28 במאי 2013
נוריתE • 28 במאי 2013
שנים,סבלו אנשים במועדונים ועוד מקומות מ"עישון פאסיבי"
עש דברים הרבה יותר גרועים ממנו,כמו למשל,לצאת החוצה לרחוב ולנשום אוויר.
עד שלא תהינה תוצאות מחקריות מוכחות ומבוססות,שמישהו אי פעם מת מ"סרטן פאסיבי"
זה ,זה הכל רק דיבורים.

מאז שיצא החוק על מסעדות/בתי קפה/מועדונים/קניונים
פה בארץ
נערך מסע נקמה ציבורי , מאסיבי ,נגד מעשנים/ות pay beac רציני
בחוצ לארץ,אני מבטיחה לכם (חוצ מאשר במועדונים בקאבו סן לוקס) האיסור,הוא יותר חמור
חדרי מלון,הם מחוצ לתחום,אילו שאנשים משלמים עליהם,במיטב כספם, שדות תעופה,בעולם,הם לא בן גוריון ופינת העישון שלו, צאו החוצה משרל דהגול באמצא מרץ קור אימייםלקראת חצות לעשן, לא ממליצה,צאו, במקסיכו סיטי(שכחתי לרגע את השם) ובאמת,תחטפו הרעלה, ולא מהסיגריה אלא מריח הדיזל בחוצ
אז פה זה עוד לא נורא.

פה עושים מסע,לא למען בריאות המעשנים ודאגה עליהם אלא פשוט,כי אנחנו מטרה קלה
כל העלאת מחירים,מתחילה בסיגריות ואם פעם היו מעלים באחוזים ע''פ העלאה הכוללת במשק,כיום מעלים גורף את כל הסוגים ,כמו עכשיו,גורף בארבעה עד חמישה שקלים, אחר כך עולים מחירי המוצרים הבסיסיים ויקרות פירות ואז גם מחירי התחבורה הציבורית, כמו השכבות החלשות בינוניות אנחנו מטרה קלה לכיסי האוצר,
אם היו דואגים לבריאותנו ובריאות הציבור ה-פאסיבי,היו מורידים את הסיגריות מכל המדפים במדינה
אבל תעשיית הטבק,כאן בארץ גם,היא לובי חזק
וחיסול שוק הטבק בארץ,מעבר לזה,מניעה מאדם להצית סיגריה או למות מסרטן גרון/ראות או אמפזימה,נחשב לזכות אדם בסיסית. ואסור למנוע אותה.

אני לא מתווכחת על זה שהלא מעשנים ,סובלים,בייחוד במועדונים צפופים ומסעדות,לא נעים
אבל לא מעבר לזה.

ולעיניין העניין
רובנו מעשנים כי אנחנו רוצים ולא בכדי לצאת "גבר גבר" בהשאלה
פייה{O}
פייה{O} • 28 במאי 2013
נוריתE כתב/ה:
אני לא מתווכחת על זה שהלא מעשנים ,סובלים,בייחוד במועדונים צפופים ומסעדות,לא נעים
אבל לא מעבר לזה.

למעשה זה קצת יותר מ׳לא נעים׳.
יש היום כבר הוכחות מוצקות לנזקים בריאותיים מעישון פאסיבי -
עליה בסיכון לסרטן ריאות של כ-20%, עליה בסיכון למחלת לב של 25-30% , החמרת מחלות ריאה כרוניות ועוד.
מעבר לזה, במקומות עבודה בהם החילו חוקים נגד עישון ראו ירידה בתחלואה ממחלות לב גם בקרב המעשנים וגם בקרב הלא-מעשנים (יענו המעשנים הפאסיבים).

סתם, שתדעי. smoking21.gif
Indulge
Indulge • 28 במאי 2013
לא סובל ללכת למועדון ולחזור עם ריח של סיגריות הביתה.
מה גם שאני לא סובל את הריח של הסיגריות.

חבל שלא אוכפים את זה מספיק טוב (או בכלל לא).
איש אחר​(אחר)
איש אחר​(אחר) • 28 במאי 2013
גרימת עישון פאסיבי למישהו, זו אלימות לשמה
זה יותר חמור מלגשת לאדם זר ולתת לו מכות רצח
זה יותר חמור מכל אלימות מילולית
זה פשוט נסיון לרצח, כל הגדרה אחרת חוטאת לאמת.
את רוצה למלא את הריאות שלך בזפת ושאר מרעין בישין, שיערב לך
אבל אל תגרמי למישהו לקבל את זה בכפיה
הזכות הדמוקרטית שלך לעשן נגמרת במרחב שלי, בלי הקלות, בלי בערך, בלי צורך בהוכחת נזק (ועל קיומו של הנזק אין בכלל וויכוח) ובלי שום תירוצים
מבחינתי מי שמעשן לידי וכופה עלי לנשום את זה, ראוי לענישה בדיוק כמו לכל מי שירעיל למשל את קו המים העירוני.
אין על זה הנחות, אין תירוצים ואין שום הקלה.
ובארץ ישראל הנאורה יש רחוב על שם זרח גהל, שהוא לא פחות ולא יותר מאשר רוצח המונים ובחסות ממשלת ישראל.
הסיבה היחידה שסיגריות חוקיות בעולם, זה בגלל הנפח הכלכלי העצום שלהם. על אופנוע למשל לא מאפשרים לי לרכב ללא קסדה למרות ששם אני מסכן רק את עצמי, החוק מחייב את זה, בנושא הסיגריות כנראה שיש צורך במלחמת גוג ומגוג כדי לחסל אותם, או לפחות להוריד אותם למחתרת, ואז המעשן ישלם עליהם כמו על סמים ולא יעז לעשן בציבור
in_the_dark​(מתחלפת)
in_the_dark​(מתחלפת) • 28 במאי 2013
לא יודעת... אני נוהגת לעשן אבל זה מסתכם במשהו כמו סיגריה שתיים ביום לפעמים אפילו פחות
נכון זה מזיק אין ספק אבל כל אחד בוחר את הרעל שלו כמו שאומרים
אם אני במועדון עם בירה או משהו אני אעשן - לא אני לא אחוס על האנשים לידי
כמובן שיש יוצאים מהכלל - במידה ומישהו יגש ויבקש שאכבה כי זה מפריע לו או במידה ואסור במקום לעשן אז מין הסתם אכבה או לחילופין לא אדליק מלכתחילה
אבל אם אני במקום שמותר לעשן (כן יש גם מקומות שבהם לא סוקלים את המעשנים עוד) אז תתמודדו

***הערת צד- אני גם בחיים לא מעשנת כשיש בסביבה ילדים - אבל זה לא רלוונטי כי השאלה התייחסה למועדון
the rain song
the rain song • 28 במאי 2013
נתחיל מזה שהנזק מעישון פאסיבי הוכח כבר לפני עשרות שנים כך שלכל החוקים יש הצדקה מלאה לדעתי.
ובלי קשר זה מפריע להמון אנשים. בכל זאת, זה לא בדיוק ריח שושנים ויסמין מעורב בפצ'ולי וגם יש לו נטיה להדבק חזק מאוד לשיער ולבגדים ואם זה בבית אז לרהיטים ולכל דבר כמעט בעצם.

אני מעשנת כבדה למדי ועדיין בעד להעלות את מחירי הסיגריות ולא ארנונה, חשמל, מים, מזון וכו'
לצערי כל המחירים אמורים להתייקר ועדיין, אם הם יעלו קצת פחות בזכות התייקרות מחירי הסיגריות אז זה בהחלט שווה את זה.

אני שייכת לדור שזוכר שמותר היה לעשן במטוסים, באוטובוסים, במקומות עבודה, במסעדות.
ברוך השם שאסור.
זה נורא ואיום בעיני לעשן במקומות האלה.

ואם אי אפשר לצאת לשום מקום כמו בטיסות אז מתאפקים. כן, זה מבאס ועדיין, זה הרבה יותר מגעיל לעשן במקום סגור.

סיגריות זה מותרות. כשאני הייתי במצוקה כלכלית, הדבר הראשון שעשיתי זה להפסיק לעשן.
אני אוהבת לעשן וכיום אין לי שום כוונות להפסיק אבל אני לא משלה את עצמי לרגע, ההנאה שלי שאובה ישירות מההתמכרות.
זו הבחירה שלי ואני בדרך כלל לא טורחת להסביר למה אני לא מפסיקה.

אין שום קשר לגבריות או לנשיות בעניין הסיגריות
הגבר של מרלבורו כבר מזמן הפסיק להיות סקסי וגם שחקניות שנות ה- 20 עם הפומית לא בדיוק עושות רושם על אף אחד.
מה שכן, יש בזה משהו שמקרב בין אנשים כששני מעשנים נפגשים במקרה(:

אני לא הולכת למקומות בילוי שאסור לעשן בהם. לא כהצהרה חברתית או משהו. פשוט לי לא כיף שם. בבתי קפה אני תמיד אשב בחוץ.
עשן הסיגריות מתערבב מצויין עם עשן האוטובוסים(:

יחד עם זאת, בעולם של מיליון הרגלים מזיקים והורגים לא צריך להגזים עם מלודרמטיות יתרה על הנזק של הסיגריות לאנשים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
המעשן רוצה לעשן, הלא-מעשן רוצה להיות רחוק מעשן סיגריות.
לשניהם יש זכות לממש את הרצון הזה, אבל איזו זכות באה קודם? כשהם חולקים מרחב משותף, מי הם צריך לוותר?

בעיני, חד משמעית - המעשן.

גילוי נאות: התחלתי לעשן לפני כ-15 שנה, במהלך התקופה הזאת היו לי מספר הפסקות, של כמה חודשים כל אחת. בתור מעשנת, ברור לי שהצורך/רצון שלי לעשן הוא בעיה/עניין שלי, ואין סיבה שהוא יהיה בעיה של מישהו מלבדי.
    התגובה האהובה בשרשור
שלגי
שלגי • 28 במאי 2013
ריין ויולי ענו במקומי - ממש.
גולוסקלפר​(נשלט)
גולוסקלפר​(נשלט) • 28 במאי 2013
הייתי משווה את זה לאנשים שאוהבים להפליץ. האם זה לגיטימי שיפליצו במקום סגור? יש כמובן כאלה שיגידו שכן, וגם עושים את זה. במעלית, בתור בסופר, במספרה בכל מני מקומות. זה עניין של תרבות ויש כאלה שחסרים את העניין הזה.

במדינת ישראל תרבות התחשבות וכבוד לזולת הם לא בראש סדר העדיפויות, לכן בכלל עולה השאלה הזו שכן, היום בעידן שגם במקומות ציבוריים פתוחים אסור לעשן לא כל שכן במקומות סגורים, הנושא אמור להיות ברור ולו רק בגלל העניין הפעוט של החוק.

ומעבר לדברים הנ"ל, אני מאד אוהב שהמלכה שלי מאפרת עליי ונושפת עשן סיגריה לפרצופי.