בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אהבה גדולה

הוא​(שולט)
לפני 10 שנים • 20 ביולי 2013

זה

הוא​(שולט) • 20 ביולי 2013
דורש אומץ ומבנה אישיות שמאפשר להתגבר על עכבות ואי נורמטיביות.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 ביולי 2013
לא חושבת שיש קשר לאומץ או עכבות
למי שלא מתאים זה אומר שהוא פחדן או נורמטיבי?

זה מתאים לסוג אנשים שמסוגלים לאהוב כמה אנשים בו זמנית ויכולים לשלוט ברכושנות וקינאה.

*הכותבת לא ידעה לחלוק צעצועים גם בתור ילדה
    התגובה האהובה בשרשור
walking dead
walking dead • 20 ביולי 2013
מסכימה עם בטי. לא מדובר באיזו אבולוציה רוחנית מינית של בני אדם, זו בסך הכל נטייה ועניין של העדפה. גם אני מונוגמית באופיי, תמיד הייתי וכנראה כך אשאר.

אבל בהחלט מקבלת בהבנה רבה זוגות שלהם זה עובד ואפילו בהצלחה.
פייה{O}
פייה{O} • 20 ביולי 2013
אני חושבת הרבה על הרעיון הזה.
מצד אחד זה באמת לא סביר לצפות מאדם אחד ויחיד למלא את כל הצרכים שלנו לאורך שנים, אפלטוניים ולא אפלטוניים.
מצד שני אולי זה סוג של גרידיות וסיאוב לצפות בכלל שכל צורך וחשק שלנו יבואו לידי הגשמה וצריך לזכור את הקטע עם העוגה שאי אפשר לנשנש ולהשאיר שלמה.
ומצד שלישי נראה לי שהיה יכול להיות כל כך נוח וכיף לחיות למשל עם עוד אישה בבית.
זה בטח נכון מבחינה כלכלית ומבחינת גידול ילדים ותחזוקת הבית, וזה בטח נחמד שאפשר לגוון את הסקס כל הזמן.
כמובן שהיא הייתה חייבת להיות פחות כוסית ממני icon_cool.gif

בכל אופן, בשלב זה בחיי אולי הייתי יכולה להתגבר על הקנאה, אבל לא על החרדה שאחד מאיתנו יתאהב כך במישהו/י אחר/ת והזוגיות שלנו תתפרק.
המלט
המלט • 20 ביולי 2013
פייה כתב/ה:

בכל אופן, בשלב זה בחיי אולי הייתי יכולה להתגבר על הקנאה, אבל לא על החרדה שאחד מאיתנו יתאהב כך במישהו/י אחר/ת והזוגיות שלנו תתפרק.

ברור שהזוגיות שלך תתפרק. זה עניין מתמטי: זוגיות זה עניין לזוג, שניים. כשמכניסים עוד מישהו, זה מתפרק icon_smile.gif
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 20 ביולי 2013
פייה כתב/ה:
אני חושבת הרבה על הרעיון הזה.
מצד אחד זה באמת לא סביר לצפות מאדם אחד ויחיד למלא את כל הצרכים שלנו לאורך שנים, אפלטוניים ולא אפלטוניים.

אבל אדם אחד ויחיד אינו אמור למלא את כל צרכינו. בשביל זה יש משפחה, חברים, תחביבים, חיות מחמד... ואת עצמנו. אדם אחד יכול למלא את צרכינו הזוגיים, עבור רובנו לפחות. לתמיד? כלל לא בטוח, אבל גם זה בסדר, לא?
ואולי זו הגרידיות האמיתית. לחשוב שאם זה לא לתמיד זה לא בסדר. אני תמיד מצטטת בחורה אחת שאמרה לחבר שלה: "זה לא חייב להחזיק לנצח, אבל כל זמן שזה מחזיק, זה חייב להיות אמיתי".
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 20 ביולי 2013
מניסיון אישי, לנהל מערכת יחסים מהסוג הזה, זה דבר מאד מורכב, קל מאד לאחד הצדדים להרגיש
עזוב (גם כשזה לא מה שקורה בפועל) , דורש המון ביטחון עצמי, ובגרות רגשית, בשביל לא להכנס
אל כל התסביכים והסרטים למינהם, מאמין שזה אפשרי, בתנאי שכולם חולקים את אותה רמת הבגרות וההבנה, אחרת זה באמת מתפרק.

לפייה...
אהבה אמיתית לא מתקיימת כברירת מחדל, אם את באמת אוהבת מישהו זה לא משנה כמה עוד אנשים יצטרפו לחיים שלך
את עדיין תמשיכי לאהוב אותו, בגלל מי ומה שהוא
ולא בגלל שעד עכשיו לא היה לך את מי לאהוב, מה שכן
לנהל קשר של שלישיה דורש המון ריגשות וחלוקה הגיונית של תשומת לב בין כולם
לצורך הדוגמה, לקחת רגע פרטי(דבר כל כך ברור מאליו בקשר זוגי) עם אחד מבני הזוג זה נושא שדורש המון ריגשות והכנה
חריגה קטנה וישר הצד השלישי נפגע, למען האמת, זה ים של עבודה פנימית וגם בין כולם
שלא שווה לעשות אותה רק בשביל ההנאות שיש שם, זו עבודה ששווה לעשות רק אם יש אהבה, אחרת זה סתם כאב ראש, אלא אם כן מדובר במפגשים מזדמנים...

לגבי ההנאה שטמונה ביחסים כאלה...
כשזה עבד, הרגליים שלי לא נגעו במשך שבועות ברצפה מרוב האופוריה,מצד שני כשהיו בעיות, חוויתי כאב ריגשי שלא ידעתי על קיומו, זה מאד מתוק וזה מאד מר
על כל פנים יש שם דברים שלא ניתן לחוות בזוגיות דברים שמעשירים אותך כאדם מבחינה מנטלית ריגשית, ומינית.
אני לא בא לומר שמה שיש בזוגיות הוא לא מספיק, אבל ללא ספק מתווסף משהו שלא היה יכול להתווסף בדרך אחרת, והמשהו הזה הוא בעל טבע מאד מעשיר...
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 20 ביולי 2013
Lordpain כתב/ה:
מניסיון אישי, לנהל מערכת יחסים מהסוג הזה, זה דבר מאד מורכב, קל מאד לאחד הצדדים להרגיש
עזוב (גם כשזה לא מה שקורה בפועל) , דורש המון ביטחון עצמי, ובגרות רגשית, בשביל לא להכנס
אל כל התסביכים והסרטים למינהם, מאמין שזה אפשרי, בתנאי שכולם חולקים את אותה רמת הבגרות וההבנה, אחרת זה באמת מתפרק.

לפייה...
אהבה אמיתית לא מתקיימת כברירת מחדל, אם את באמת אוהבת מישהו זה לא משנה כמה עוד אנשים יצטרפו לחיים שלך
את עדיין תמשיכי לאהוב אותו, בגלל מי ומה שהוא
ולא בגלל שעד עכשיו לא היה לך את מי לאהוב, מה שכן
לנהל קשר של שלישיה דורש המון ריגשות וחלוקה הגיונית של תשומת לב בין כולם
לצורך הדוגמה, לקחת רגע פרטי(דבר כל כך ברור מאליו בקשר זוגי) עם אחד מבני הזוג זה נושא שדורש המון ריגשות והכנה
חריגה קטנה וישר הצד השלישי נפגע, למען האמת, זה ים של עבודה פנימית וגם בין כולם
שלא שווה לעשות אותה רק בשביל ההנאות שיש שם, זו עבודה ששווה לעשות רק אם יש אהבה, אחרת זה סתם כאב ראש, אלא אם כן מדובר במפגשים מזדמנים...

לגבי ההנאה שטמונה ביחסים כאלה...
כשזה עובד, הרגליים שלי לא נגעו במשך שבועות ברצפה, מצד שני כשיש בעיות, אתה חווה כאב ריגשי
שלא ידעת על קיומו, זה מאד מתוק וזה מאד מר, על כל פנים יש שם דברים שלא ניתן לחוות בזוגיות
דברים שמעשירים אותך כאדם מבחינה מנטלית, ריגשית, ומינית, אני לא בא לומר שמה שיש בזוגיות
הוא לא מספיק, אבל ללא ספק מתווסף משהו שלא היה יכול להתווסף בדרך אחרת, והמשהו הזה הוא
בעל טבע מאד מעשיר...

היית מסכים לרצונה של זוגתך להכניס גבר נוסף למשוואה, או שבגדול זה מאוד מעשיר כשלך יש מערכות נוספות, אבל זה חד צדדי?
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 20 ביולי 2013
בכוח, גם לה הייתה מערכת יחסים איתה, לא רק לי,
כשדיברתי על דברים שמעשירים אותך, התכוונתי לכך שהכל נהיה כפול, האהבה שאתה מקבל
והאהבה שאתה מעניק, הכל מוכפל, העוצמה הרגשית מגלה גודל ומימדים חדשים
שזה ללא ספק משפיע ומעשיר באופן אישי את כל אחד מהאנשים בקשר.

והשאלה שלך, מאד מזלזלת ושיפוטית באופיה, לא דרשתי מאף אחד כאן לחיות
לפי השקפת העולם שלי, אלא רק חלקתי איתה, את יודעת מה את יכולה לעשות עם השיפוטיות שלך...