ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שליטה מנטאלית היא במהותה עניין נשי?

פולו
לפני 10 שנים • 19 באוג׳ 2013

האם שליטה מנטאלית היא במהותה עניין נשי?

פולו • 19 באוג׳ 2013
אטען שתי טענות, אגזור מתוכן מסקנה ואשמח לשמוע את דעתכם (דעת הגברים מעניינת אותי יותר במקרה הזה אך גם נשים מוזמנות להגיב).

הטענה הראשונה (זווית נשית)
שליטה מנטאלית היא המצאה נשית ביסודה. היא חשובה לנשים בכלל ולנשלטות בפרט. בשונה מגברים, הדרך אל מיניות האישה עוברת דרך הרגש. במקרה דנן, הרגש משמעותו השליטה המנטאלית. אם נקרא לילד בשמו, הדרך להנחת המצבט הראשון על ערוותה הלחה, עוברת דרך המוח שלה.
נשלטת זקוקה לגירוי רגשי קבוע (שליטה מנטאלית) על מנת לשמור על מתח מיני ובכדי לא לאבד עניין בקשר.

הטענה השנייה (זווית גברית)
גברים צריכים את השליטה המנטאלית כמו קוץ בישבן. זה בזבוז זמן. זה בזבוז אנרגיות. מה שמניע אותם לקשר סאדו-מזוכיסטי, הוא מיניות נטו. ההודעות והאס-אמ-אסים של להגיד לה מה לאכול, ללבוש, לקרוא, לעשות, כן תלכי לשירותים, אל תלכי לשירותים וכולי - מעניין אותם כקליפת השום.

If you can't beat them, join them
המסקנה: גברים נאלצים להתאים את עצמם לרצונותיהן של הנשים ולשחק במגרש השליטה המנטאלית שלהן, אע"פ שזה לא מעניין אותם. הם יודעים שלולא השליטה המנטאלית, אותן נשלטות לא בטוח שיכנסו לקשר ואלה שכן יכנסו לא יישארו בקשר זמן רב. נשלטת צריכה יותר מרק סשנים. לא אטעה אם אומר שלרוב הנשלטות חשוב יותר החלק של השליטה המנטאלית בתוך הקשר מהחלק של הסשן עצמו. וגברים יודעים את זה. ומי מהם שרוצה קשר עם נשלטת חייב גם להיות מוכן לספק לה את ליטרת הבשר שלה (שליטה מנטאלית) באופן קבוע, גם כשזה ממש לא כוס תה שלו.

האמור לעיל, הינו לצורך דיון בלבד ואינו בהכרח משקף את עמדתי.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 19 באוג׳ 2013
ועל זה יאמר בעלי - "אמן"

אני מסכימה ששליטה מנטאלית ורגש הם דברים חופפים - אך לא לחלוטין.
אני אציית מ2 סיבות : 1. אני אוהבת אותו ולציית לו עושה לו טוב
2. אני אוהבת את עצמי ולציית לו עושה לי טוב
כלומר רגש הוא רק חלק מהסיפור.
ומה לעשות? ככה זה אצלנו הנשים - זין ופנים יפות לא מספיקות לנו
תוסיף למשוואה גם כח ועוצמה ואנחנו כבר רטובות

ככה זה לפחות עפ"י הגל הספרותי הישן-חדש (50 גוונים, קרוס פייר ושות') שברוב טמטומי אני קוראת בימים אלו.
הענין הוא כזה - שרק סקס ו/או סשן פיזי לא מספיקים לנו. אנחנו רוצות שגם המח שלנו יתחרמן (או הלב)..

גברים יודעים שכדי להשיג אישה הם צריכים להשקיע -
לקנות להן פרח, להזמין אותן לארוחת ערב, להורות להן להוריד תחתונים
לעשות משהו - שיגרום לנו לפתוח את הרגליםו /או הלב
פולו
פולו • 19 באוג׳ 2013
אושה כתב/ה:
ועל זה יאמר בעלי - "אמן"

ומה לעשות? ככה זה אצלנו הנשים - זין ופנים יפות לא מספיקות לנו
תוסיף למשוואה גם כח ועוצמה ואנחנו כבר רטובות

אז מתעוררת השאלה הבאה: האם הידיעה - שבעלך לא ממש מעניין אותו השליטה המנטאלית, והוא עושה את זה רק בשביל הגירוי שלך, ובוחר את המילים שמגרות אותך ובעצם מבצע סוג של העמדת פנים על מנת להגיע אל מה שהוא באמת רוצה להגיע (מתחת לתחתונים) - לא מפריעה לך? האם כל העניין של "הכח והעצמה" כהגדרתך, לא אובד כשמדובר בסוג של משחק מצידו?
סירופ​(נשלטת)

זה היה תיאור

סירופ​(נשלטת) • 19 באוג׳ 2013
זה היה תיאור מהימן למדי של פני הדברים.

וצריך להוסיף לכך את מחזור השחיקה של הדום הממוצע,

בהתחלה עוד היה לו כוח להשקיע במיצגי שליטה מנטלית ובתהליך האילוף

בשנה השלישית משנסתיים התהליך והגענו לקליימקס יש התעייפות של הרוח

אך לא החומר, והסשן מתועל לצד הפיזי של הסקס

זה מתסכל מאוד.

בווניל ובסאדו
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 19 באוג׳ 2013
על פי ההשקפה שלנו בדס"מ זה משחק
משחק אותו אנחנו מנצלים להעשרת האינטימיות הזוגית

הוא עושה מה שעושה כדי לחמם אותי, מה שמחמם אותו בחזרה וחוזר חלילה
כששנינו חמים מה זה בכלל משנה מזה שליטה מנטאלית?
העיקר שאנחנו לא מעמידים פנים שאנחנו נהנים
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 19 באוג׳ 2013
אנחנו כבר שמונה שנים ביחד, הפן המנטלי עבורי כמו שהיה חשוב כך גם נשאר חשוב
לא הרגשתי אז וגם לא עכשיו שאני עושה את זה עבורה, אם כבר על ההתחלה אמרתי לה שהשליטה שלי בה חייבת להיות גם מחוץ למיטה.
אני לא ארחיב לגבי הפן המנטלי ביחסים שלנו אני רק אציין שהוא מאד שם
מאד ברור ומאד חיוני ומעצים.
זה לדעתי די מוכיח ששליטה מנטלית היא לא המצאה של נשים, אלא צורך
אולי פולו זה לא הצורך שלך, וזה בסדר, כל אחד והצרכים שלו, אבל הטענה שלך היא לא נכונה.

אני חושב שזה הגיוני לטעון שיש איזשהי השפעה הדדית בין גברים לנשים, ושזה מוביל לכך שכל אחד מהמינים עושה התאמות מסוימות בעבור האחר, על מנת לרצות אותו/ה, במידה מסוימת אני אישית מאמין שזה קיים, אבל ללכת כל כך רחוק ולטעון ששליטה מנטלית זה צורך נשי בלבד, אני חושב שזה מוגזם
ולגמרי לא מבוסס, בטח לא כשלוקחים את הקשר שלנו כדוגמה, שמונה שנים אחי, זה פרק זמן לא מבוטל.

לפני 15 שנים כשרק התחלתי לנגן על גיטרה, היו אנשים כאלה מסריחים שאמרו לי, מה אתה משחק את עצמך, תגיד שאתה עושה את זה רק בשביל להרשים בחורות, ולא שהיה לי משהו נגד האפקט הנחמד הזה, אבל בהחלט היה הרבה מעבר לזה, המוזיקה והנגינה זה עולם מדהים, ותענוג בפני עצמו
אז כמובן שלאנשים כאלה לא טרחתי להסביר על הפן הריגשי שקיים כאן, אני מקווה פולו שאתה לא מהסוג הזה של האנשים....
פולו
פולו • 19 באוג׳ 2013
Lordpain כתב/ה:

אז כמובן שלאנשים כאלה לא טרחתי להסביר על הפן הריגשי שקיים כאן, אני מקווה פולו שאתה לא מהסוג הזה של האנשים....

העניין הוא לא אישי. העליתי נושא מסויים לדיון עקרוני. מן הסתם יהיו דיעות שונות ועמדות שונות לכל אחד. אפשר לא להסכים אבל צריך לכבד. אפשר ורצוי להתווכח אבל לעשות את זה לעניין ובאווירה נעימה. אם אתה מעיד על הקשר שלך שהפן המנטאלי נעשה מתוך רצון שלך אז סבבה לגמרי.
Ultra​(שולט)

כל אחד עם הרקע שלו

Ultra​(שולט) • 19 באוג׳ 2013
כל אחד מגיע לבדסמ עם מטען אישי אחר.
אני נהנה גם הפעלה מנטאלית , גם מאוד מפרוטוקולים ופעולות לא מיניות וגם מסאדו ממש.
כמו כן גם מאוד מקשירות שיבארי.

וכן מסכים איתך לצורך בהשקעה תמידית מצד הגבר הדומיננטי, למסרים , לטלפונים ,
לתשומת לב באופן כליל.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 19 באוג׳ 2013
פולו

לטעמי אתה עושה "עוול" לשני הצדדים

אין קשר בין מינו של הצד השולט לבין נטייתו ואהבתו לצד הפיזי או המנטאלי.

שליטה פיזית היא הרבה יותר קלה לביצוע ובגלל זה נפוצה יותר

לטעמי שליטה מנטאלי מחוייבת בהרבה רגש ובלעדיו לא תתקיים אלא מול נשלטת סמרטוט..

יצא לי להכיר משתי המינים ואני יכול לומר בודאות שסשנים שעשיתי יחד עם נשים שולטת

היו הרבה יותר פיזיים לפחות שתיים מהן היו לטעמי טיפה אכזריות.

בטוח שיש גם זכרים כאלה אבל אין דרך למדוד בודאות.

אבל כן יש קשר לידע ונסיון ככל שהוא גדול יותר המרחק שהצד השולט הולך בדרך כלל

גדל והכיוון של הקצה חזק יותר ללא קשר לאישה או גבר.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 באוג׳ 2013
פולו, אולי אני טועה, אבל נדמה לי שרידדת את המושג "שליטה מנטלית" כאשר סיכמת אותו במספר דרישות בנאליות, כגון: מה לקרוא, מה לאכול, מה ללבוש, וכדומה. אני קיבלתי את הרושם שכאשר מזכירים שליטה מנטלית, מתכוונים לדומיננטיות בחיי יומיום מחוץ למיטה. אדם דומיננטי הוא אדם ששואף להשפיע על הסביבה שלו ולהנחיל עליה את רצונותיו. זהו אדם כריזמטי מוביל המושך אחריו אנשים מובלים, והכריזמה שלו אינה מסתכמת בדרישות טכניות כמו אלה שציינת. ומכיוון שכך, לא ניתן לשחק אותה ואין לה פג תוקף. היא ישנה או שהיא איננה. הוא אדם דומיננטי או שהוא לא. הוא שואף לשלוט בסביבה שלו ולסחוף אותה אחריו או שהוא מאלה שזקוקים שינהיגו אותם ויסחפו אותם. בקונוטציה BDsMית, אדם דומיננטי מסווג כשולט מנטלי מכיוון שאנחנו מכירים שליטה שאינה עוברת את גבולות המיטה ולכן נוצר צורך בהגדרה מיוחדת עבור אנשים כריזמטיים ומובילים. הדרישות שפירטת יכולות להיות חלק ממשחק מודע או לא מודע בין בני הזוג, חלק ממשחק של אדם שרוצה בדרך זו להשיג סקס, או חלק מרצונו של האדם הדומיננטי לבדוק את גבולות השליטה שלו ולהמחיש אותה.

באותה מידה אתה יכול להגיד שהפרחים נועדו לנשים וכנ"ל לגבי רוך, עדינות, כריעות ברכיים וטבעות כי זאת עוד דרך להגיע לתוך התחתונים של האישה. ולגבי חלק ממערכות יחסים זה יהיה נכון. אבל להגיד שכל הגברים מביאים לאשה אהובה פרחים, כורעים ברך ומציעים נישואין ונוהגים בה באהבה וברכות רק כדי לשכב אתה, יהיה בלתי הוגן ובלתי נכון.