סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאניה דיפרסיה

איש אחר​(אחר)
לפני 10 שנים • 12 בספט׳ 2013

Re: מאניה דיפרסיה

איש אחר​(אחר) • 12 בספט׳ 2013
כחולית כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:
בארי כתב/ה:
מה זה ?

אתה איש מצליח הכל חיצוני נראה מושלם,יש לך תקופות שאתה בדאון וזה גורם לך קושי בתפקוד

ושינוי במצב רוח
אתה מודע לזה שיש לך בעיה אך אתה לא יודע מה היא ומה הסיבה

זה מאניה דפרסיה?

זו לא מאניה דיפרסיה, או בשמה האחר: אישיות דו קוטבית
התקופות של הדאון נובעות מסטים של אמונות הנחשבות בטעות למציאות
אם תרצה, בפניה פרטית תקבל הסבר מקיף ומלא

הסבר מקיף ומלא על מה? מתוקף היותך מה בדיוק?
אני תמהה איך אתה כה נחרץ ב"איבחון" שנתת.
ישנן סיבות רבות לדכאון ולא כולן קוגניטיביות שמבוססות על אמונות מוטעות.
מה גם שאיננו יודעים מה והאם יש לו מחשבות שליליות והאם בכלל יש לו מספיק תסמינים מבחינת כמות וחומרה על מנת לאבחנו כלוקה בדיכאון קליני.
דכאון ושאר מחלות מצבי הרוח נגרמות או מזינות עצמן בשל חוסר איזון כימי במוח ולעיתים גם השפעות גנטיות.

אני מבקשת שמי שלא בעל מקצוע שלא יתרום מידע שאלוהים יודע מהיכן לקוח. רצון טוב זה חשוב, אבל אתם עלולים להטעות.

העיצה הטובה ביותר שבארי יכול לקבל מאיתנו, זה לראות פסיכיאטר שרק הוא יכול לאבחן ולהמליץ על טיפול. אי אפשר, וזה אף חסר אחריות, לאבחן דרך האינטרנט.

אין ספק שאת צודקת בגישתך, אבל:
1-אני בעל מקצוע, אפילו עם תעודות והיסטוריה של קליניקה פעילה ונסיון של שנים
2- ברור שלא ניתן לאבחן כלום באינטרנט, לכן הוא הוזמן לשיחה שכמובן לא מחייבת כלום וללא כל תשלום
3- אין עצה גרועה יותר מהפניה לפסיכיאטר, תכתבי בגוגל "תרופות פסיכיאטריות הורגות" או כל ניסוח אחר דומה ותקבלי הרבה מידע בנושא
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 12 בספט׳ 2013
מסכימה עם לוטוסית. חוסר איזון בבלוטה אכן יכול לגרום לסימפטומים כמו של דיכאון.

איש אחר- בספרות מקובל להמליץ על טיפול שיחתי משולב עם תרופות בעקבות מחקרים רבים שמראים שזה יעיל הרבה יותר מכל אחד מהם בנפרד. אין ספק שלתרופות פסיכיאטריות יש תופעות לוואי רבות, אבל שיחות לא תמיד מספיקות, בעיקר לא בדיכאון קליני ברמה בינונית וקשה והן ממש יכולות להציל חיים (גם פשוטו כמשמעו).

ככל הידוע לי, רק פסיכיאטר מוסמך לאבחן. לאחר האיבחון, האדם יכול להחליט איזה סוג טיפול לקחת.

מדבריך אני משערת שאתה עובד עם cbt ויכול להיות שחוסר האמונה שלך בתרופות מגיעה ממקום שבקליניקה אתה פוגש אנשים שהם במצב טוב יחסית, שלא יכולים לקבל אחוזי נכות נפשית מביטוח לאומי ולא זקוקים לאישפוז.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 12 בספט׳ 2013
מסכימה עם לוטוסית. חוסר איזון בבלוטה אכן יכול לגרום לסימפטומים כמו של דיכאון.

איש אחר- בספרות מקובל להמליץ על טיפול שיחתי משולב עם תרופות בעקבות מחקרים רבים שמראים שזה יעיל הרבה יותר מכל אחד מהם בנפרד. אין ספק שלתרופות פסיכיאטריות יש תופעות לוואי רבות, אבל שיחות לא תמיד מספיקות, בעיקר לא בדיכאון קליני ברמה בינונית וקשה והן ממש יכולות להציל חיים (גם פשוטו כמשמעו).

ככל הידוע לי, רק פסיכיאטר מוסמך לאבחן. לאחר האיבחון, האדם יכול להחליט איזה סוג טיפול לקחת.

מדבריך אני משערת שאתה עובד עם cbt ויכול להיות שחוסר האמונה שלך בתרופות מגיעה ממקום שבקליניקה אתה פוגש אנשים שהם במצב טוב יחסית, שלא יכולים לקבל אחוזי נכות נפשית מביטוח לאומי ולא זקוקים לאישפוז.
בארי
בארי • 12 בספט׳ 2013
תקופות הדכאון לא היו נרמליות ללא סיבה משמעותית.
זה התחיל מגיל 12 כשהייתי עושה טובה בכלל שמתעורר , והולך לבית הספר ללא חשק.
אני מודע שהבעיה לא פיזית,ופוגע לי בתפקוד יומי גם כיום.
וכן,יש לי שנויים במצב רוח..אני נוטה לכעוס
עשיתי בדיקות דם בעבר .חוצ מתת פעילות של בלוטת התריס.הכל היה תקין.
אחרי זמן מה עשיתי בדיקות חוזרות והכל תקין תודה לאל.
ואם אדם סובל חלילה ממאניה דיפרסיה,או דכאון בלבד והוא לא מעוניין לקחת כדורים
יש טיפול אחר?והאם אני יכול לקבוע פגישה עם פסכיטאר פרטי רק בשביל לקבל איבחון והכל ישאר חסוי?
תודה
Under The Skin
Under The Skin • 12 בספט׳ 2013
בארי כתב/ה:
תקופות הדכאון לא היו נרמליות ללא סיבה משמעותית.
זה התחיל מגיל 12 כשהייתי עושה טובה בכלל שמתעורר , והולך לבית הספר ללא חשק.
אני מודע שהבעיה לא פיזית,ופוגע לי בתפקוד יומי גם כיום.
וכן,יש לי שנויים במצב רוח..אני נוטה לכעוס
עשיתי בדיקות דם בעבר .חוצ מתת פעילות של בלוטת התריס.הכל היה תקין.
אחרי זמן מה עשיתי בדיקות חוזרות והכל תקין תודה לאל.
ואם אדם סובל חלילה ממאניה דיפרסיה,או דכאון בלבד והוא לא מעוניין לקחת כדורים
יש טיפול אחר?והאם אני יכול לקבוע פגישה עם פסכיטאר פרטי רק בשביל לקבל איבחון והכל ישאר חסוי?
תודה

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מוכיח את עצמו כדי יעיל במקרים של דיכאון. אף אחד לא כופה עליך לקחת תרופות, אבל בחלק מהמקרים המחלה נובעת מחוסר איזון כימי במוח ולכן תרופה יכולה להיות יעילה, כטיפול משלים לטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי.

אבל שוב, כולנו מציעים לך לפנות לגורמים המתאימים, שם תוכל לשאול הכל ולקבל תשובות יותר מדוייקות.
Mister E

חחחח חפרתם.

Mister E • 12 בספט׳ 2013
לכול היועצים (והמייעצים, ובמיוחד המייעצות, אלו שחושבות שכינוי ע"ש תרופה הופך אותן לברות-סמכא, או אלו עם התואר האקדמי המפוקפק) סלש מטפלים דאבל סלש מומחים בשקל-

הבנאדם לא מאני-דפרסיבי. הוא פשוט נואש לתשומת לב.

מה שנקרא אצלנו- שגיתם בדיאגנוזה.

טיפול: סקס 2X ביום לשבוע, פלוס צייסר ויסקי לפני השינה.
מופנה לזונה, לצורך המשך בירור.

NEXT.
בארי
בארי • 12 בספט׳ 2013
לא חפרתם,עזרתם.
מי שמחפש תשומת לב זה בוודאי אתה.
ובזכות התגובות המענינות גם בפורום, וגם בפרטי,הגעתי לדיאגנוזה משלי.
ביקשתי עיצות מאנשים שמבינים ויש להם מה להגיד בנושא.ולא מאחד כמוך
חבל שיש אנשים כמוך שנדחפים משיעמום ומסיקים מסקנות לשווא ומחפשים תשומת לב.
מי שאין לו מה להגיד ולא חכם עדיף שישתוק.

מאסטר ז" סטודנט לדוקטורט"

שנה טובה לך.
ותודה לכל השאר שלקחתי את העיצות שלהם ברצינות וסייעו וטרחו להגיב

שנה טובה וגמר חתימה טובה.
teacher​(שולט)
לפני 10 שנים • 13 בספט׳ 2013
teacher​(שולט) • 13 בספט׳ 2013
כחולית, את מתוקה.
המלט, גם אתה icon_smile.gif
וליתיום, גם לך לא חסר,
ולוטוס icon_smile.gif איזה כיף

זה ההבדל בין אנשים שאיכפת להם, לכאלה שלא.
לפעמים זה תענוג לראות ויכוחים כאלה נעימים.
נוריתE
נוריתE • 13 בספט׳ 2013
ליתיום כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
ליתיום, הפריע לי שאת הצגת את עצמך כ"מומחית למחלות נפש וכו". זה עלול להטעות אנשים שאת אשת מקצוע ולמיטב הבנתי וידיעתי, את אינך.

(עד כאן הציטוט מזה,כי כל ,מה שנאמר בזה,אפשר למצא בגוגל,ומידע מדוייק מאוד, רק,לא בויקיפדיה)וזה לא הפיתרון לבעיה שהוצגה.ממש לא ,רק נזיפה בליתיום והתרברבות גרידא)

כחולית, יקירתי, המשפט נאמר עם חיוך. אני מניחה גם שמהצצה בפרופיל שלי אפשר לראות שאני בסה"כ בת 20, ולמיטב ידיעתי והבנתי אין מטפלות בכלל (ומומחיות במחלות נפש בפרט icon_smile.gif) בגיל הזה. אבל אני מקבלת את ההערה. בחיוך, כמובן. הנה > icon_smile.gif

אני איתך ליתיום.
,היא כתבה את הדבר הזה 4 פעמים icon_cool.gif
צריך לפתוח שירשור בנושא????
icon_rolleyes.gif חחחחחח

עכשיו ברצינות, בארי,
אתה חייב לדבר עם איש/ת מקצוע אמיתי/ת
ולא,כאן בפורום ,גם לא עם מי שמציג עצמו כך.
אני לא אומרת שאתה ככה או לא ככה, אבל כשיש לנו בעיה אנחנו הולכים למי שיכול לעזור או לפחות לנסות לעזור לפתור אותה לכאן או לכאן
זה לא תכניות טלווזיה ורדיו, זהל א כמו לקנות באיזשהו פארם תרופה מהמדף נגד כאב ראש, כי לפעמים,אותו כאב הראש,לא יפתר באקמול מבית מרקחת כי הוא עלול להיות תסמין למשהו יותר גרוע, ושוב,אני לא עושה עושה שום השלכות,לגבי הבעיה שלך גםלא באנלוגיה הזאת

ולא סתם,אני מגיבה בציטוט,
ליתיום דיברה אליך מהלב
ועוד כמה אנשים פה
האמת, היא ,שרק מי שהתנסה יודע מה אתה עובר,ולא משנה באיזה מינוח טרמינולוגי "מיקצועי" ,נכנה את זה,מה שלא עובר עלייך,יכול להיות מובן יותר בשיחות עם פסיכולוג או, להיות מטופל,כמו כל מחלה אחרת, על ידי רופא, בטיפול תרופתי ולהיות בשליטה אם המצב יגיע לצורך הזה,וגם שילוב של השניים במצב הקיצוני יותר.
ואם אתה חושש מאזישהו סוג של סטיגמה ,אם זה יגיע,לטיפול תרופתי, תחשוב מה אם היתה לך סוכרת או יתר לחץ דם,ותראה את זה ככה,
אנחנו, פה כל מי שהגיבו, לא באמת יכולים לדעת מה עובר עלייך ואם יש לך צורך בעזרה מיקצועית זאת או אחרת או שזה אולי מצב זמני ויעבור מעצמו
אבל אל תלך לבית מרקחת ותקנה "משהו הומאופטי"מהמדף של פירסומת זאת או אחרת
באותה מידה תוכל לשתות תה צמחים ואקמול לא מרפא מצוקה נפשית ,מכל סוג שהוא.
פה,לא תגיע לשורש הבעיה ולא לטבע שלה וגם לא לפתרון למצב שלך
תוכל כן לשמוע עיצות מנסיון, וזה שונה מאחד לאחת,אתה תחליט אילו לקחת ואילו לא
התרפיה שלי היא שיחות והפיות שלי והבת שלי,בעיקר.
נוריתE

חריגה קלה מנושא הנושא

נוריתE • 13 בספט׳ 2013
איש אחר כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
איש אחר כתב/ה:
בארי כתב/ה:

?

זו לא מאניה דיפרסיה, או בשמה האחר: אישיות דו קוטבית

הסבר מקיף ומלא על מה? מתוקף היותך מה בדיוק?

אני מבקשת שמי שלא בעל מקצוע שלא יתרום מידע שאלוהים יודע מהיכן לקוח. רצון טוב זה חשוב, אבל אתם עלולים להטעות.

העיצה הטובה ביותר שבארי יכול לקבל מאיתנו, זה לראות פסיכיאטר שרק הוא יכול לאבחן ולהמליץ על טיפול. אי אפשר, וזה אף חסר אחריות, לאבחן דרך האינטרנט.

אין ספק שאת צודקת בגישתך, אבל:
1-אני בעל מקצוע, אפילו עם תעודות והיסטוריה של קליניקה פעילה ונסיון של שנים
2- ברור שלא ניתן לאבחן כלום באינטרנט, לכן הוא הוזמן לשיחה שכמובן לא מחייבת כלום וללא כל תשלום
3- אין עצה גרועה יותר מהפניה לפסיכיאטר, תכתבי בגוגל "תרופות פסיכיאטריות הורגות" או כל ניסוח אחר דומה ותקבלי הרבה מידע בנושא

שני דברים

אישיות דו קוטבית זה מאנגלית "ביי פולאר" זה לא, מניה דיפרסיה

אני לא אביא פה ציטוטים מאתרים רפואיים. כי אין צורך לבלבל את המוח שלנו או של הבנאדם בהסברים מנופחי אגו ומיותרים.

ו אחר
הצגת עצמך פה גם ככחולה "כבעל מקצוע",אני מניחה ,שכשלה, אבל עשית את זה הרבה יותר אלגנטי,קבל ח''ח,על זה.

רק דבר אחד,צורם פה מאוד,וזה אופייני לבעלי מקצוע כמותכם

אמרת "תרופות הורגות" כשהתייחסת למקצוע הפסיכאטריה שמטרתו לעזור בטיפול תרופתי לאנשים ששיחות אצל פסיכלוגים וכל מיני "תראפיות "שכאלו,ממש לא עוזרות ולא פותרות להם בעיות חמורות.

יקירי
זה נכון,אולי ,ישנן מספר תרופות פסיכאט' שיש להן תופעות לוואי לא נעימות, בלשון המעטה

ואם כבר,

גם טיפול כימותראפי והקרנות לחולי סרטן עשויים / עלולים להרוג או להזיק בצורה כזאת או אחרת
אבל סרטן ממאיר ,ששולח גרורות בכל הגוף יהרוג אותם על בטוח.
(דודה שלי שולחת ד''ש מהקבר הטרי שלה)

ראה זאת כאנלוגיה.