סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה אפשר לעשות כנגד שקרנים?

מיתוסית​(שולטת)
לפני 10 שנים • 25 באוק׳ 2013
מיתוסית​(שולטת) • 25 באוק׳ 2013
שוב, אני לא מדברת על מראה.
זה משהו סובייקטיבי וכמובן שמי ששולח תמונה ישנה שלו, זה מעצבן.
אלא על אנשים שמשקרים לגבי פרטים מהותיים וחשובים כמו גיל ומצב משפחתי. פרטים שקל לבדוק בחצי דקה.

יש אתרים שעושים את זה ויש אתרים, כאמור, שמאמתים גם תמונות עדכניות- גם אתרים דיסקרטיים.

באתר הזה כבר ממילא יש מנוי זהב ואם אין לך ואין לצד השני, אתה לא יכול ליצור איתו קשר. אז אם כבר אנשים משלמים (אני לא, אבל יש סבירות גבוהה שאם תהיה האופציה הזו+ האופציה להראות באתר תמונה פרטית בלי לחשוף אימייל או סקייפ או כל אמצעי מזהה אחר, אני בהחלט אשקול את זה לחיוב), אז לפחות שתהיה להם האופציה הזו של פרופיל מאומת וחשיפת תמונה באופן אנונימי.

אני בטוחה שהרבה אנשים יסכימו איתי שלא בא להם לדבר בצ'אט שעות ואז בטלפון ולבקש תמונה ולגלות שזה לא משהו שנראה להם או לגלות אחרי פגישה או יותר ששיקרו לגבי גיל ומצב משפחתי, כשכבר אולי מאוחר מידי (נדלקו קשות פלוס).
פור גוד
פור גוד • 25 באוק׳ 2013
כחולית, את לא לבד. אודטה דנין – הבחורה שחצי מהנשים בארץ מקבלות ממנה כרגע עיצות על "איך לחיות נכון" ( ! ) - אוהבת "להתגאות" בכך שהיא חיה עשר שנים, ואפילו היתה מאוהבת עד עומק נשמתה, באיזה אהבל שהמציא לעצמו חיים בדויים לגמרי ( והיא לא הכירה אותו בכלוב. אלא מתוך החיים, התאמיני ?). החנטריש הזה סיפר לה שהוא סוכן-מוסד, היה נעלם לה כל-פעם לשבועות של "פעילות מבצעית" ( עלק ), משנורר ממנה כסף, ועוד כהנא וכהנא בולשיט...והיא אכלה את זה, הסיינטולוגית המסכנה. אז מה אני רוצה לומר, כחולית ? תתעודדי. כי כל-עוד לא בזבזת עשור מחייך על "סוכן-מוסד" שקרן-פאתולוגי, מצבך טוב...
שולמית ש

מעצבן שיש כאן המון שקרנים

שולמית ש • 25 באוק׳ 2013
ושצריך לברור ממש ממש טוב..

אולי אפשר לעשות שמי שנרשם לאתר חייב לתת ת"ז +‏ שנת לידה +‏ פרטים אישיים על עצמו,‏ כמו כל החסרי פרופיל!‏

בכל מקרה שבת שלום
Madame T​(שולטת)

אין תרופה נגד שקרנים ומתחזים

Madame T​(שולטת) • 25 באוק׳ 2013
אחד מיתרונותיו של האתר ואולי אחד מחסרונותיו הוא שהוא אנונימי ודיסקרטי.
אין תחליף לפגישה אישית, למראה עינים, לחילופי פרטים אישיים פנים אל פנים.

אני בספק רב מאד אם מישהו מהנרשמים לכאן יהיה מוכן לספק פרטים כמו שם מלא, ת.ז. וכן הלאה, גם לא לכלובי, וגם אם יש כאלה הם בודדים.

הכרות וירטואלית כשמה כן היא ושום אמצעי סינון לא יבטיח אותך ואת האחרים בפני אותם שקרנים ומתחזים. נותר רק לסמוך על תחושות בטן, שגם הן לא תמיד נכונות,

וכפי שציינתי לעיל, אין כל תחליף לפגישה אישית ממשית. וגם אז, למרבה הצער, יכולים לשקר לך בפנים....
מיתוסית​(שולטת)
לפני 10 שנים • 26 באוק׳ 2013
מיתוסית​(שולטת) • 26 באוק׳ 2013
כשאת נפגשת עם בנאדם, את עדיין לא יכולה לדעת מה גילו או שמו או מקצועו או הסטטוס האישי שלו, אלא אם כן תבקשי ת"ז, וכמה מבקשות?
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 26 באוק׳ 2013
כחולית כתב/ה:
כשאת נפגשת עם בנאדם, את עדיין לא יכולה לדעת מה גילו או שמו או מקצועו או הסטטוס האישי שלו, אלא אם כן תבקשי ת"ז, וכמה מבקשות?

כחולית, אלו החיים... אף אחד לא נותן לך תעודת יושר/תעודת ערבות לאושר, או כל דבר אחר.
ועדין, אנשים מכירים דרך האינטרנט וחלק מההכרויות האלו מתבררות כמוצלחות בהמשך וחלק לא.

איך היה בעבר טרם עידן האינטרנט? אם נפגשת עם מישהו במועדון/פאב/טיול/ריקודי עם או כל פורום אחר? ביקשת ממנו לשלוף ת.ז. ולהציג בפנייך?

הוא סיפר לך מה שסיפר, או שאמר אמת או שלא.

בסופו של דבר שקרים סופם להתגלות במוקדם או במאוחר...
מיתוסית​(שולטת)
נכון, אבל לתחושתי, כשגבר פוגש אותך ברחוב, בעבודה או במועדון, ואתם מוצאים חן אחד בעיני השני, הוא בד"כ לא ישקר לגבי פרטים כדי להשיג אותך, למעט אולי לשקר שהוא רווק והוא נשוי- אבל זה משהו שקל יחסית לעלות עליו.
במרחב הוירטואלי, אנשים מרשים לעצמם, לדעתי, הרבה יותר מהרגיל, "ליפות" את האמת עד לספר שקרים גסים.
זה כמו שאנשים מתנהגים פה בפורומים בצורה בוטה, מגעילה, משפילה ומחפירה באופן כזה שבחוץ הם בחיים לא היו מתנהגים- וכל זה בגלל שפה יש את מעטה האנונימיות והתחושה שבאינטרנט זה פחות פוגע מבמציאות וכו'.
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 26 באוק׳ 2013
כחולית כתב/ה:
נכון, אבל לתחושתי, כשגבר פוגש אותך ברחוב, בעבודה או במועדון, ואתם מוצאים חן אחד בעיני השני, הוא בד"כ לא ישקר לגבי פרטים כדי להשיג אותך, למעט אולי לשקר שהוא רווק והוא נשוי- אבל זה משהו שקל יחסית לעלות עליו.
במרחב הוירטואלי, אנשים מרשים לעצמם, לדעתי, הרבה יותר מהרגיל, "ליפות" את האמת עד לספר שקרים גסים.
זה כמו שאנשים מתנהגים פה בפורומים בצורה בוטה, מגעילה, משפילה ומחפירה באופן כזה שבחוץ הם בחיים לא היו מתנהגים- וכל זה בגלל שפה יש את מעטה האנונימיות והתחושה שבאינטרנט זה פחות פוגע מבמציאות וכו'.

האינטרט - לטוב ולרע הוא רק אמצעי אחד להכיר. כמו כל דבר יש לו יתרונות וחסרונות.
לא לכל אחד צורת ההכרות הזו מתאימה, ונכון שאנשים מרשים לעצמם להתנהג אולי אחרת מכפי הם מתנהגים 'במציאות', אבל כאמור זהו רק כלי ואיננו מהווה תחליף להכרות מעבר לוירטואליה.

את יכולה להשתמש בו במידה שהוא מתאים לך תוך ידיעה והבנה שאכן קיימים בעולמנו מתחזים ושקרנים, שנוח להם להתחבא מאחורי המסך או לספר סיפורים שלא היו ולא נבראו.

קחי רק בחשבון שיש כאלה גם 'במציאות'...
the rain song
the rain song • 26 באוק׳ 2013
כחולית כתב/ה:

אל תשכחי שבמועדון גבר גם לא רואה ויודע את רשימת הדרישות שלך. הוא לא יודע שיש לך גבול עליון ותחתון בגילאים אז ברור שאין לו צורך לשקר על זה. אבל אם היית הולכת עם שלט שמפרט את כל הדרישות שלך - אנשים היו משקרים לך גם במועדון.
מי שרוצה לפגוש אנשים חייב להגיע עם איזשהו מינימום של אמון בבני אדם.
איך אפשר להכיר מישהו, בכל תחום אגב, כשמגיעים עם חשדנות כזאת?
לבקש ת"ז? אני רוצה לפגוש את הגבר שיעיז לבקש ממני דבר כזה...
מיתוסית​(שולטת)
הגעתי לדייט אחרי שבועיים של שיחות שהכרתי פה (נבצר מאיתנו להפגש לפני כן, אבל זו לא הנקודה).
הרף העליון שלי הוא עשור מעליי ורציתי רווק (הייתי יותר צעירה ורווקה).
ממש במקרה, הוא הוציא ת"ז בבית קפה, אני הצצתי וראיתי שהוא גם גרוש עם ילדים וגם מבוגר ממני ב- 14 שנה.

לפני כמה ימים שוחחתי עם מישהו שעות על גבי שעות והוא הציג את עצמו כבן 34, גרוש בלי ילדים, וסיפר לי את סיפור חייו ודברים אישיים ולקראת סוף השיחה, הוא התוודה (מזל, אחרת לא הייתי עולה על זה לבד) שהוא בכלל רווק בן 24, זה אומר ששלושת רבעי מסיפור חייו ממוצא ומצוץ מהאצבע וכמובן ששקר גורר שקר...

כן, אחרי דבר כזה, את קצת מאבדת אמון באנשים.

היו עוד כמה מקרים (כאלה שאני יודעת עליהם לפחות).

במציאות היה אחד שלא גילה לי שהוא גרוש עם ילדים כשהייתי רווקה, בטענה ש"לא שאלתי". זה לא משהו שאת פשוט שואלת, את מצפה שבנאדם שמספר על עצמו, יספר דבר כזה.