סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תהיות קיומיות בעולם הבדס"מ

Bent
לפני 10 שנים • 5 בנוב׳ 2013

תהיות קיומיות בעולם הבדס"מ

Bent • 5 בנוב׳ 2013
יותר ויותר אני תוהה לאן נעלמו השאלות המעניינות בכלוב?

השיחות המרתקות על מהות ושונות, על התבלין או על המהות של חלקינו והמשותף לכולנו.

אני קורא את החוסר בשאלות, את החוסר בחומר נכתב, ואת החוסר בתהיות ואני תוהה כותיק בכלוב, מה ההבדל? מה השתנה בין המצב היום, לבין הפורומים שוקקי החיים של לפני חמש או שש שנים?

האם הבדס"מ השתנה?

האם העולם השתנה?

האם הקהל בכלוב השתנה?
the rain song

Re: תהיות קיומיות בעולם הבדס"מ

the rain song • 5 בנוב׳ 2013
bent_wordsmith כתב/ה:

אני קורא את החוסר בשאלות, את החוסר בחומר נכתב, ואת החוסר בתהיות ואני תוהה כותיק בכלוב, מה ההבדל? מה השתנה בין המצב היום, לבין הפורומים שוקקי החיים של לפני חמש או שש שנים?

האם הבדס"מ השתנה?

האם העולם השתנה?

האם הקהל בכלוב השתנה?

אמנם אין לי שאלות קיומיות בענייני בדסמ אבל בכל נושא שלא יהיה אני נמנעת מלפנות לפורום.
נפשי עדינה מידי להתקפות שיש כאן מידי פעם.
אני משערת שאני לא היחידה ואני בטוחה שיש עוד סיבות אבל זו הסיבה שלי
    התגובה האהובה בשרשור
נערגומיבן39
נערגומיבן39 • 5 בנוב׳ 2013
מספר החברים המפיחים חיים בפורום אמור להיות יחסי למספר החברים הפעילים בכלוב. מספר זה אינו ידוע (לא כל מי שרשום פעיל), אבל יש להניח שמספר זה אמור להיות יחסי לגידול השנתי במספר החברים הרשומים בכלוב. אם לשפוט לפי מספר הנרשמים בשנה וחצי האחרונות אזי מספר זה רק הולך וגדל. כשנרשמתי לכלוב לפני כשנה וחצי מספר החברים הרשומים עמד על כ49000 ועכשיו יש כבר יותר מ60000 ! אז לפחות מהבחינה הזו המצב בכלוב ממש טוב ואמור היה לבוא לידי ביטוי גם בפורום. באמת מוזר.
בשקט​(נשלטת)

האינטרנט השתנה

בשקט​(נשלטת) • 5 בנוב׳ 2013
אנשים מעדיפים את הבתים הפרטיים שלהם - הבלוגים, במקום להתאסף בכיכר המרכזית ולהפגש ברוב עם.
וחבל, למרות ההתכתשויות שלפעמים גלשו למקומות לא נעימים.
אני חושבת שזה מתיש, לחטט בבלוגים כדי למצוא את הדברים שמעניינים באמת.
אבל אני אשה מיושנת icon_smile.gif
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 5 בנוב׳ 2013
the rain song כתב/ה:
bent_wordsmith כתב/ה:

האם הבדס"מ השתנה?

האם העולם השתנה?

האם הקהל בכלוב השתנה?

אמנם אין לי שאלות קיומיות בענייני בדסמ אבל בכל נושא שלא יהיה אני נמנעת מלפנות לפורום.
נפשי עדינה מידי להתקפות שיש כאן מידי פעם.
אני משערת שאני לא היחידה ואני בטוחה שיש עוד סיבות אבל זו הסיבה שלי

לגמרי. עם כל הכבוד, אם ארצה שיגידו לי שאני שוביניסט חשוך דעות פרימיטיבי ומקומם, ושאשתי היא שפחה סמרטוטית נטולת עמוד שדרה ונמחקת, וששנינו משתמשים בילדינו בתור פלאג שדוחפים אותו לתחת ושום תירוץ לא יצדיק את מעשינו הנוראיים כאשר נתייצב מול משרדי רווחה ובתי משפט, אני אכנס לחדר מדרגות בבניין בבני ברק ודודה רוח'לה בחלוק מוכתם במרק עוף ובמסכת אבוקדו ירוקה על הפנים תגיד לי את זה בדיוק. וגם תזהיר אותי פן יגדלו לי שערות על קרנית העין. ואח"כ תכין לי כוס קפה כשר למהדרין. (-:

באמת רק זה חסר לי, לתהות בכלוב על קנקנו של BDsM. עוד מישהו עלול לחשוב שזה האתר של הקהילה.
lady y
לפני 10 שנים • 6 בנוב׳ 2013
lady y • 6 בנוב׳ 2013
לדעתי, אם נצליח להניח לויכוחיי עבר, ולהשתלחויות אי אילו, הרי אני מאמינה שכולכם יודעים מי אתם ומה אתם שווים, ואנשים שבוחרים להתבטא בצורה פוגענית אין סיבה להצטרף אליהם ולהגיב להם.

יהיה אפשר לנהל דיונים מעניינים, אני חושבת שקהל חדש, כמוני למשל, לא מכיר את הפלטפורמה של הפורום ולכן לא יודע איך ולאיזה צורך
להשתמש בו .
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

לפני זמן מה, כמה מאיתנו ניסו למנוע מהפורומים להפוך לגרסה מטופשת של סטטוסים מצייצים, מה שגרר מלחמה כוללת, והוביל לשני תרחישים שהפכו את הפורומים למה שהם היום: 1. האנשים שהיה להם אכפת הפסיקו לכתוב, כי זה בהחלט מבאס ששרשור שנכתב ממחשבה נמצא ליד בדיחה בשקל או "דיון" על זין גדול. 2. שרשורים מטופשים התרבו כמו עשבים שוטים, כי אין מי שמנסה לבלום את התופעה.

בנוסף לכל אלו, יש עוד כמה גורמים שעולים לי לראש. אנחנו, למשל, נעדיף להתייעץ על נושאים בדס"מיים מעניינים עם אנשים שאנחנו מעריכים מאשר עם כלל הפורום ולקבל תשובות מטופשות, מתנשאות, מבטלות או הגרוע מכל - השילוב בין כולם. אני בטוחה שרבים וטובים מעדיפים זאת גם כן. יש המון נושאים שלא נידונים כאן, וההשערה שלי שזה כתוצאה מצנזורה עצמית, ומתוך רצון למצוא פלטפורמת שיחה שתהיה יותר אינטליגנטית ופחות שיפוטית.

תמיד היו אנשים שהגיעו לכאן והניחו שהם המציאו את הבדס"מ, ולכן הם לא צריכים ללמוד אלא רק להפיץ להמונים את משנתם. בתחושה שלי, כאלו התרבו יותר מדי בשנים האחרונות, ולכן מי שלא נולד עם הידע הזה מרגיש לא בנוח לשאול. או שהוא חושש להתקל באלו שחושבים שמה שצריך להכלל בבדס"מ זה רק מה שהם אוהבים בו, ולכן מחרבים פעם אחרי פעם כל דיון וסיפור, והופכים אותו לריב.

לפני שנתיים, זאלו נתן את האבחנה שלו לגבי מצב הפורומים, והגדיר את האשמים בה כ"אנשי הספר" בפוסט הזה בבלוג http://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=299367&blog_id=1574. למתעצלים, אביא רק את האבחנה הפותחת ואת זו הסוגרת -
ציטוט: אין אנושיות בכלוב. לפחות לא בפורומים. בגלל זה הם משעממים, רדודים ודלים. בגלל זה אני מצטער בכל פעם שאני כותב שם משהו שאיננו רציו טהור או שעשוע סטרילי. בגלל זה אני משתדל לעשות לייק קטן וזניח למי שמעז להיות אנושי שם, בממלכת האלים.
...
הכלוב לא יהיה נורמלי עד שיהיו בו שרשורים שבהם אנשים מספרים בחופשיות על טעויות שעשו, פשוט כי הם יודעים שאף אחד לא ישתמש בזה כדי להקטין אותם, להאדיר את עצמו או לצטט ברפלקס אורווליאני את הספר האחד והיחיד.
רפאל
רפאל • 6 בנוב׳ 2013
אני הייתי פעיל עוד לפני שהכלוב הוקם ובתקופה שהמקום היחיד לכתוב בו היה הפרום "על אדונים ועל משרתים". מאז ועד היום הדבר העיקרי שעניין אותי הוא דיונים בפורומים. במיוחד - דיונים שהעלו סוגיות קשות ומורכבות ועוררו ויכוחים ומחלוקות. בדס"מ מעלה עבורי באופן כמעט אוטומטי קונפליקטים רבים וספקות רבים הקשורים בסוגיות של תשוקה ושל לגטימציה. ובנושאים הללו תמיד עניין אותי לשמוע אחרים, גם כשהדיונים היו סוערים, נוקבים, ביקורתיים ועוקצניים. זו אחת הסיבות העיקריות שבגינן אני כאן. קשה לי מאוד עם העוינות העזה שיש כאן ביחס לביקורת. כאילו כולנו נמצאים כאן בעיצומו של מסע פנטסטי של גילוי מיני, ובתוך חממה של פירגון ללא סייג. אני נרתע מזה, ואני גם חושב שזה פוגע בפורומים בכלל.

ומעבר לזה:
עבורי הבעיה בפורומים התחילה לא עם הופעתם של דיונים על גודל הזין. אני לא חושב שדיונים כאלו באמת מאפיינים את הכלוב, וגם לא שמישהו הפסיק לכתוב בפורומים מהסיבה הזו. אני בכלל לא מסכים עם המיתוס שאומר שבעבר היה כאן "תור זהב". עבורי הבעיה התחילה כשנחצה קו מסוים בתרבות הדיון של חלק מן הכותבים הבולטים של הפורומים. הקו הזה לא היה התנסחויות חדות ועוקצניות, ביקורת על הלגיטימיות של תשוקות מסויימות, או על פרסומים מסויימים בכלוב. הקו הזה נחצה עבורי כאשר הופיעו יותר ויותר התקפות אישיות. אני לא מדבר על האי-הנעימות שמתעוררת מביקורת על השקפת העולם של מישהו או על טענותיו, אלא על דברי עלבון, גנאי וגידופים, שברור שאין להן תכלית זולת פגיעה אישית.
the rain song
the rain song • 6 בנוב׳ 2013
וגם, אמנם אחראי בעקיפין אבל אולי הגיע הזמן לוותר על כפתור הלייק.