סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז

ליידי תמרה​(שולטת)
לפני 10 שנים • 6 בנוב׳ 2013

נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז

ליידי תמרה​(שולטת) • 6 בנוב׳ 2013
אני מכירה המון נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז, והתחלתי לתהות האם זה מקרי.
מחקרים מדברים על קשר בין קשיי קשב לבין נטייה לסיכונים וכן להתמכרויות.

אני תוהה אם אין קשר בין ההפרעה לבין הצורך להעלות את סף הריגוש. האם אתם (נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז) מסוגלים גם לתפקד במין ונילי, או שמוחכם נודד לדברים אחרים? האם אתם חשים "חדים" יותר במצבים של סכנה או חוסר ודאות ביחסי השליטה?

ושולטות - האם גם אתן נתקלתן באחוז מטורף של נשלטים עם הפרעות כאלו, או שקיבלתי מדגם לא מייצג?
Venus in Furs
Venus in Furs • 6 בנוב׳ 2013

אולי זה כי אני עובד עם אמנים, אבל באמת שכמעט ולא נתקלתי במהלך חיי באנשים שאין להם הפרעות קשב וריכוז.

התגובה האהובה בשרשור
fooslave11
fooslave11 • 6 בנוב׳ 2013
לידי תמרה ...צריך לדעת ולאבחן הפרעות כאלה ....נראה לי כי בעולם האייפונים כולנו בעלי הפרעות קשב

למי יש סבלנות ....רוצים הכל מהר , מיידי אונליין ....אם לא שלום וביי
בטי בום​(שולטת)
לפני 10 שנים • 7 בנוב׳ 2013
בטי בום​(שולטת) • 7 בנוב׳ 2013
אני לא חושבת שזה מוגבל רק לנשלטים, אני חושבת שאחוז האנשים עם הפרעת קשב עולה בקהילה על האחוז שלהם בונילה.

בטי- שולטת עם הפרעת קשב מאובחנת
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 7 בנוב׳ 2013
לדעתי הפרעת קשב וריכוז, אפילו כזאת שמאובחנת, הרבה פעמים קשורה פשוט להתנגשות בין אופי או צרכים לבין המציאות החיצונית. למשל ילד שבאופיו מאוד פרפקציוניסט, ושואף חופש ועצמאות, לא יוכל להתרכז בכיתה עם מורה שוהגת לצעוק על טעויות, או על אי-עמידה מינימלית בציפיות. הוא ירגיש שעדיף לו לוותר ולשחק עם הטושים, או לצייר על עצמו, מלהקשיב למורות.

במובן זה לנשלטים יש את כל הסיבה להרגיש שונים, (בגיל ההתבגרות לפחות), ולנסות למצוא לעצמם פינה, שלא קשורה למין או רדיפה אחרי בנות. לי אישית אין הפרעת קשב, אבל כן הייתה בעייה בגיל ההתבגרות של איפה אני ואיפה אחרים. יכול להיות שאצל אנשים מסויימם זה גולש גם לתחומים אחרים, ולכן באמת יש בעיות בלימודים, עבודה וכו'. סתם השערה לשיקולך icon_smile.gif
האמפרי

Re: נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז

האמפרי • 7 בנוב׳ 2013
ליידי תמרה כתב/ה:

האם אתם (נשלטים עם הפרעות קשב וריכוז) מסוגלים גם לתפקד במין ונילי, או שמוחכם נודד לדברים אחרים?

מממ...בז'. אני אצבע את התקרה בבז'.
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
רגע, אני לא מבין משהו ליידי, הנשלטים שאת מדברת עליהם הם אמרו לך שהם סובלים מהפרעת קשב וריכוז או שאת הסקת את זה על סמך "אבחנתך הקלינית"? ..

כן, ברור שיש קשר, תמיד יש קשר , הכל קשור, משק כנפי פרפר באוסטרליה יכול לגלום לסופת טורנדו בצפון מערב קנדה. ולמה רק הפרעות קשב?
מה עם דיכאון? מחלת הנפש הנפוצה ביותר במאה ה20 - 21. יש קשר בין נשלטים לדכאוניים? בכלל שמעתי שכולם פתאום נהיו דכאוניים ויש כל הזמן עליה במספר המאובחנים. יש קשר בין דכאוניים לנשלטים משום שאבדן הליבידו שלהם מתבטא בכך שהתשוקה שלהם עוברת פרוורסיה שבה הם מנסים להיפתר מהזהות הפאלית שלהם על ידי יחסי שליטה. ולכן הם בדכאון כל הזמן.

לעוד מישהי\ו יש כאן איזה תאוריה פסיכולוגית מצוצה מהאצבע שהוא רוצה "לבדוק אותה"? ...

אגב, אני אין לי הפרעת קשב, אני פשוט פרוורט פולימורפי עם הפרעה סוציו-אקטיבית שבמתבטאת בדיסאוריינטציה ארוגנית ביחס לאיבר המין.

icon_cool.gif
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 7 בנוב׳ 2013
נכון אחי! היום כל אחד מוצא לו אבחנות מהתחת ומצפה שכולנו נעמוד דום.

וגם סרטן. אין היום כל אחד בא לי ומתבכיין: "יש לי סרטן ראות, יש לי סרטן הדם", עם אבחנות רפואיות אלעק מודרניות בגרוש. ממש מכת מדינה נהייה פה, האיבחונים האלו..

אגב אני, אין לי סרטן. יש לי כאב ראש אבל מטורף ממש!
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 7 בנוב׳ 2013
שוב, מדובר במאובחנים ומטופלים, בלי קשר אלי. אני חושבת שהייתי די ברורה בפעם הקודמת שאמרתי את זה. לא שאלתי על דכאון כי לא נתקלתי בהמוני דכאוניים, וגם כי זה פחות מעניין אותי. הפרעות קשב בהקשר הבדס"מי מעניינות אותי, ובעיקר מעניינת אותי החוויה הסובייקטיבית של זה. האם אתם חווים את זה כקשור? מה דעותיכם וחוויותיכם בנושא?

מי שזה לא מעניין אותו ולא רלוונטי לו מוזמן להמשיך לשרשורים אחרים.