בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בקשה לביקורות והערות על מאמר: בדס"מ והחוק

niros ws​(שולט)
לפני 10 שנים • 6 בפבר׳ 2014

בקשה לביקורות והערות על מאמר: בדס"מ והחוק

niros ws​(שולט) • 6 בפבר׳ 2014
אהלן כולם.

אולי יש כאן כמה שזוכרים אותי, הייתי כאן לפני כמה שנים עם הכינוי א ד ו ן,
וכתבתי בלוג מסעיר, ואירגנתי כמה מסיבות בדס"מ לגייז והיה לי תחת שעיר במיוחד (עדיין יש לי, אבל כבר לא בתמונת הפרופיל).

בכל מקרה, הסתובבתי קצת בארצות אחרות וחזרתי עכשיו לבקר. היי.

אני עובד עכשיו על מאמר שאני מקווה שאוכל לפרסם, על בדס"מ והחוק, ואני אשמח לקבל את עזרתכם.
הנה לינק למאמר בקובץ PDF -
http://niros.ws/bdsm.pdf

כל מי שיש לו סבלנות ועניין, ורוצה לעיין במאמר או לקרוא אותו ולתת לי הערות וביקורת, הפניות, הכוונות, רעיונות, הצעות, התנגדויות וכו' - אני מאוד אשמח.

ובלי קשר, אם יש כאן שפחות ועבדים, או שפכים ואבידות, שמחפשים לעצמם דום - אני בעניין.

להת' icon_smile.gif

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי פבר' 07, 2014 12:56 am, סך-הכל נערך פעם אחת
niros ws​(שולט)
לפני 10 שנים • 6 בפבר׳ 2014
niros ws​(שולט) • 6 בפבר׳ 2014
לא ימחקו לי את ההודעה בגלל ההערה האחרונה, נכון?

זה באמת בעיקר בשביל לקבל תגובות על המאמר icon_smile.gif
שחארזאד
לפני 10 שנים • 11 בפבר׳ 2014
שחארזאד • 11 בפבר׳ 2014
איש,
ההערה האחרונה,קצת הרסה.

ובקשר לקשר,(לפני שאולי אקח חלק מהסופ''ש שלי לקרא)
מה,הקשר?

אם אתה יכול להעלות כמה נקודות חשובות שבכלל יסבירו את המהות?

עקרונית הרי,כולנו אמורים להיות שווים בפני החוק בלי שום קשר לאף נטיה שלנו מה שתיהיה בשום כיוון,
אבל כולנו יודעים שזה לא ככה

אתה טוען שם לאפליה מתקנת לקהילת הבידיס''מ?
אם כן
אז אני ללא רקע מישפטי יכולה לטעון שישנן כמה וכמה אוכלוסיות שזקוקות לזה הרבה יותר

מה אתה מחפש?
niros ws​(שולט)
niros ws​(שולט) • 11 בפבר׳ 2014
זה מאמר ארוך ואני טוען הרבה טענות. הלינק ששמתי הוא לטיוטה הראשונית. אני עובד עליו עכשיו והוא יעבור עוד הרבה שינויים.

בגדול, יש שתי נקודות עקרוניות. הראשונה, שהיא כנראה פחות חשובה, היא שבשביל לאסור אפליה על רקע נטיות בדס"מיות צריכה להיות הכרה בזה שבדס"מ היא סוג של נטיה מינית. היה מקרה של מורה מאשקלון שפיטרו אותה אחרי שגילו שהיא פוקדת את מועדון הדאנג'ן והיא הגישה תביעה על בסיס חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. אבל החוק הזה אוסר על אפליה על רקע דת, גזע, השקפה ונטיה מינית (ועוד כמה דברים). מותר לפטר מורה שעושה דברים "לא ראויים". בשביל שהיא תנצח בתביעה, למיטב הבנתי, היא צריכה לשכנע את בית המשפט שבדס"מ היא נטיה מינית ועל כן, שאסור לפטר אותה על רקע הנטיה הזאת. היו תיקים בגרמניה של ויכוחי משמורת בין הורים גרושים, ובית המשפט היה צריך להחליט האם נטיות בדס"מיות מעידות על אי-כשירות לגדל ילדים. (והחליט שלא). אלה דוגמאות לאפליה על רקע נטיות בדס"מיות שיש להן משמעות משפטית.

הנקודה השניה היא הרבה יותר חשובה. הרבה דברים שעושים בבדס"מ מהווים עבירה על החוק - תקיפה, חבלה, פציעה, כליאת שווא, החזקת אדם בתנאי עבדות, השגת דבר במרמה ואפילו דיני עבודה. זה די נדיר שאירועים בדס"מיים מסתיימים בבית משפט, אבל כשזה קורה - זה מעורר דילמה משפטית מורכבת, וקרה לא פעם שבדס"מנקים הורשעו בגין עבירות שביצעו במסגרת יחסים בדס"מיים שנעשו בהסכמה. המטרה היא לבחון איפה יש הפללה של פעילויות בדס"מיות, לקבוע קריטריונים טובים להבחין בין בדס"מ לבין התעללות, ולהציע פרשנות לחוק הקיים, או הצעה לחקיקה חדשה, כך שפעילויות בדס"מיות לגיטימיות תהיינה חוקיות, ודברים בלתי לגיטימיים ישארו בלתי חוקיים.

זהו בגדול.
יש הרבה דברים חשובים יותר מאשר לדאוג לזכויות של בדס"מניקים, אבל זה מה שבא לי לעשות עכשיו.
    התגובה האהובה בשרשור
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 11 בפבר׳ 2014
איפה בדיוק קרא שהרשיעו מישהו או הגישו כתב אישום על יחסי בדסמ שנעשו בהסכמה אם אף אחד מהם לא התלונן- במקרה כזה, גם על סקס רגיל ניתן להתלונן שלא היה בהסכמה והיה אונס.

בדסמ כשלעצמו אינו עבירה על החוק וכל מה שמנית- על פי החוק לא נחשב כעבירה כי יש את יסוד ההסכמה ואין כוונת גרימת נזק.
ייתכנו מקרים קיצוניים של גרימת נזק לטווח ארוך שייתכן שאז כן המדינה תחליט להגיש כתב אישום כמו המקרה הקיצוני של הקניבל בגרמניה שלמרות שהבחור שהוא אכל הביע את הסכמתו לכך, הוא הורשע ברצח ובקניבליזם.

אקרא את המאמר שלך יותר מאוחר.
עשיתי בעבר סמינריון שהיה בו חלק של התייחסות משפטית וחוקית בארץ ובעולם לבדסמ, אני אראה אם יש שם דברים רלבנטיים לך.

איפה אתה רוצה לפרסם את זה ומה המטרה?
מיתוסית​(שולטת)
זה ממש ארוך, אני אשתדל למצוא לזה זמן הערב או מחר...
כן יש לי הערה- שאם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות, אתה חייב לכתוב מראי מקום כמו בעבודה אקדמית שמראה מאיפה הנתונים והמידע שיש לך, על מנת שידעו האם הוא מבוסס ומוסמך ולא הנפצת דברים.
Bent
Bent • 11 בפבר׳ 2014
אם אתה רוצה הערות תעלה אותו בפורמט של וורד, או לגוגל דוקס.

אחרת אין טעם.
niros ws​(שולט)
כמו שאמרתי - זו טיוטה גולמית. כמובן שזו תהיה עבודה אקדמית, ותהיינה הערות שוליים לכל טענה. כבר אספתי, וממשיך לאסוף, ואשמח להפניות - פסקי דין, חוקים, מאמרים משפטיים ומאמרים סוציולוגיים.

המקרה של הקניבל הגרמני הוא דוגמא קיצונית, אבל הוא מוכיח שהסכמה זה לא תמיד מספיק. יש גם את R-v-Brown בבריטניה ואת Jovanivic בניו-יורק, שניהם מקרים שהיתה בהם הרשעה למרות שהיתה הסכמה. בארץ למיטב ידיעתי אין תקדים עדיין, אבל נוסח החוק הישראלי דומה מאוד לנוסח הבריטי, כך שגם אצלנו אין צורך בהעדר הסכמה בשביל להוכיח שנעשתה עבירה. (תלוי באיזה סעיף, אבל לפחות בסעיפים שקשורים לגרימת פציעה וחבלה - ואפילו שריטה או סימן של שוט הם "חבלה" לפי לשון החוק).

קראתי באחד השירשורים הישנים כאן שמישהו (דן קאפ?) סיפר על גבר שקבע מילת קוד עם הבת זוג שלו, ולא כיבד אותה, והורשע, ונגזר עליו מאסר בפועל, וקראתי איפשהו על מקרה אחר שהגיע למשטרה והיא סגרה את החקירה מחוסר אשמה. אם מישהו מכיר עוד תיקים או מקרים בדס"מיים ישראליים שהגיעו למשטרה או לבית המשפט, אני מאוד אשמח לשמוע.

בכל מקרה, חוץ מהעניין המשפטי, אני אשמח לקבל תגובות על האמירות האידיאולוגיות, התרבותיות, הסגנוניות. דברים שמנסים לתאר את הקהילה. מבחינה משפטית אני מקבל הנחיה טובה. אני סקרן לשמוע את דעתכם בעיקר על ההגדרות והאבחנות שלי לגבי בדס"מ.
מיתוסית​(שולטת)
אפשר לדעת מה מטרת העבודה, במסגרת איזה תואר ואם זה סמינריון, תיזה וכו'?
niros ws​(שולט)
כן, סליחה.
הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית מוציאה ספר על מעמדה המשפטי של קהילת הלהט"ב בישראל, ואני מקווה שהמאמר הזה ייכנס לשם.