בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשר בין כניעות להסטוריה של התעללות מינית

דוק_בי​(נשלט)
לפני 9 שנים • 23 במאי 2014

קשר בין כניעות להסטוריה של התעללות מינית

דוק_בי​(נשלט) • 23 במאי 2014
האם אתם חושבים שיש קשר בין הצורך שלי להיות עבד טוטלי של אדון גבר, למרות שאני נשוי ונמשך לנשים, לזה שבגיל 10 בערך, שכן שלי בן 17 ניצל אותי מינית למרות התנגדותי וחזרתי אליו שוב ושוב מרצוני?

מאחר שהשאלה שאני מעלה מרתקת אותי, התחלתי לקרוא מאמרים בנושא התעללות מינית והתברר שיש קשר אצל גברים ׁ(אצל נשים לא מצאו קשר) בין התעללות מינית בילדות והנטייה לקיים מגעים מיניים עם גברים. אין המחקר מציע שזה גורם להומוסקסואליות, אלא רק לכך שאם עברת התעללות מינית ע"י גבר בעודך ילד, יש סיכוי גדול יותר שתקיים מגעים מיניים גם עם גברים, אפילו אם אתה סטרייט. עוד לא מצאתי מחקרים על הקשר לכניעות, אבל ממשיך לחפש...
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 23 במאי 2014
אכן מחקרים שעוסקים בהתעללות מינית בילדים מצביעים על כך שבנים שהתעללו בהם בילדותם- חלקם פיתחו נטיות הומוסקסואליות או יזמו מגעים מיניים הומוסקסואליים (אינני זוכרת כרגע את הנתונים הסטטיסטיים). כמו גם לפעמים בעיות בהגדרת הזהות המינית או תחושת הגבריות.

אני שומעת מאופן ניסוח הדברים שלך, שבאיזושהי נקודה אתה מאשים את עצמך על כך שחזרת אליו שוב ושוב מרצונך. אז חשוב לי לומר לך, שאינך אשם. הוא היה נער בוגר עם אחריות פלילית מלאה למעשיו, כבר כמעט בגיר. אתה היית ילד והוא ניצל אותך. גם אם חזרת אליו שוב ושוב- זה לא היה כי באמת רצית או כי המשכת לפתות אותו או כל מחשבה אחרת בנושא.

אני לא מכירה מאמרים או מחקרים שעוסקים בקשר בין משיכה לשליטה לבין התעללות בילדות (באופן כללי ישנו מיעוט של מחקר בנושא), אך ישנן תיאוריות בנושא.

השאלה היא האם כיום מגע מיני עם גברים עושה לך טוב או לא? האם אתה נהנה ומעדיף להיות נשלט על ידי גבר או לא? במידה וזה לא עושה לך טוב, הייתי מציעה לך ללכת לטיפול (בעיקר ובלי קשר, אם לא עברת טיפול מעולם בנושא. סביר להניח שיש לזה השלכות נוספות לגבי החיים שלך, התיפקוד שלך והתמודדות עם דברים) ולברר את הנושא ולהתמודד איתו באמצעות תמיכה.

ישנו קו חם לגברים נפגעי תקיפה מינית שתוכל לשוחח גם איתם, למרות השנים הרבות שעברו, במידה ואתה חש צורך בתמיכה ובאוזן קשבת : 1203
    התגובה האהובה בשרשור
דוק_בי​(נשלט)

כחולית, זה עושה לי המון טוב.

תודה על התגובה המלומדת. מאחר שהעניין אף פעם לא טופל, אני מניח שיש לא מעט השפעה על תהליכים שעברתי בעקבות אותו מקרה על מבנה האישיות שלי, אבל זה אני היום. אני מקבל את עצמי וחווה את הכניעות שלי (בעיקר מול גברים שולטים - לא נשלטתי מעולם ע"י אישה) ואת המגע המיני המזדמן שלי עם גברים בשלמות מרובה.

אני מכין עכשיו סקר שינסה לבדוק עם חברי הפורום ופורומים דומים אם יש קשר בין התפקיד המיני שאדם מעדיף למלא לבין רקע של הטרדה או התעללות מינית בילדות.

מקווה שתהייה הינות ונראה מה יהיו התוצאות
מיתוסית​(שולטת)
סקר מעניין, אבל הוא לא יכול להיחשב כמשהו שאומר משהו כי אתה לא משווה לאכולוסיה הכללית ובגלל שמי שיענה לך, יענה באופן ממוקד על זה וזה יכול ליצור הטייה...

ממש במקרה, במסגרת סמינריון שערכתי לפני אי אלו שנים, חקרתי- בין השאר- גם את הקשר בין התעללות כלשהי לבדסמ. הנחתי שאני אראה שיש שכיחות גבוהה יותר בקרב אוכלוסיית הבדסמ בהשוואה לאוכלוסיה הכללית. הופתעתי מאוד לתוצאות- לא נמצאו הבדלים מובהקים בין אוכ' הבדסמיים (נדגמו מתחלפים, שולטים ונשלטים) לבין ונילים. כן היה מפחיד לגלות כמה שכיחה התעללות כלשהי בילדות icon_eek.gif
לגבי התעללות נפשית- עליי לסייג שכל אחד תופס התעללות באופן אחר וכל הגדרת ההתעללות הייתה נתונה לשיקול דעתו של הנחקר.

הנה התוצאות:

התעללות פיזית:
רגיל: כן- 13.6% לא- 86.4%
בדסמ: כן- 14% לא- 86%

התעללות מינית:
רגיל: כן- 11.4% לא- 88.6%
בדסמ: כן- 14% לא- 86%

התעללות נפשית:
רגיל: כן- 29.5% לא- 70.5%
בדס"מ: כן- 25.6% לא- 74.4%
דוק_בי​(נשלט)

כחולית, המגבלות המחקריות של הסקר ברורות לי - יעודו לא אקדמי

אני מנסה, כאמור, לברר לעצמי את עצמי ולנסות לאתר אנשים אחרים כמוני - אולי נבין יותר מה החוויה ההיא עשתה לנו, מה עוד שמרגש אותי להיזכר ...
מיתוסית​(שולטת)
אז נתתי לך דוגמה למחקר אקדמי באותו נושא שעשיתי בעצמי לגבי הקשר בין התעללות בעבר להיות אנשים בדסמיים (על זה שאלת בהודעה המקורית) icon_rolleyes.gif

אם אתה מחפש אנשים שיספרו לך על החוויה שלהם (והשאלון שנת אנונימי), אני חוששת שלא תצליח. קשה לי להאמין שאנשים שהתעללו בהם בילדות יחליטו פתאום להיחשף מולך ולספר על זה.
דוק_בי​(נשלט)

כחולית, לא כ"כ אפשר להבין מהנתונים שפרסמת מה באמת מצאת

כמה נחקרים היו לך??

איזה עוד ממצאים מצאת? קשה להבין מהאוזים האם יש קשר בין ההתעללות לבדס"מיות..

אבל, מעבר לכל - אני מקווה שאנשים יספרו, אבל זה לא ממש נחוץ להבנת התופעה.

ויש לי שאלה אישית, את עברת התעללות כילדה?
Goddess Selene
Goddess Selene • 23 במאי 2014
ממה שאתה כותב אני מבינה שהוא אכן ניצל אותך מינית אך אני לא בטוחה שהתעלל בך מינית.
אתה כותב שחזרת אליו שוב ושוב. למרות שלא היית במודעות שלמה למעשיך והוא ניצל זאת בצורה לחלוטין לא תקינה . עדין , קימת אפשרות שיחסים בין קטין לנער בוגר, גם אם זאת עברה על החוק , נעשים מתוך אהבה והסכמה. אולי המשיכה שלך לגברים תמיד היתה שם והוא פשוט זיהה זאת. לא מספיק מכירה את המקרה שלך. אך אם תקבל את עצמך על כל רבדיך ונסיונך, בטוחה שתרגיש יותר שלם ותוכל להתמקד יותר בהנאות ההוה , היכן ואיפה שתמצא אותן, ןפחות לנבור בארועי העבר.
דוק_בי​(נשלט)

סלין, מסכים עם ההבחנה

לא היתה שם התעללות. אמנם התנגדתי בהתחלה, והוא למעשה כפה עלי בכח, אבל נכנעתי ושיתפתי פעולה. לגבי משיכה לגברים לא היתה לי שאני זוכר בכל שנותי משיכה לגברים. תמיד נשים ורק נשים. לפני שנים, דרך הצ''אטים, גיליתי את המין הגברי ולקח לי זמן רב להתנסות. בכל אותה עת, לא עלה במוחי הקשר לאותם ימים של ילדות, אבל היום זה נראה יותר ויותר קשור.