צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בנוגע לבאנר ״המיליונר״ שהעליתי באתר

פייה{O}
לפני 9 שנים • 16 ביוני 2014
פייה{O} • 16 ביוני 2014
מוזינקה,
הרבה זמן לא נתקלתי בכזו גישה מיזוגנית ושוביניסטית מאישה.

קצת מעציב אותי.
המוזה

איפה כתוב שאישה חייבת להיות פמיניסטית???

המוזה • 16 ביוני 2014
אני מספיק מעוצבת ומלומדת כדי לגבש דיעה בתחומים החשובים בחייי.
מצטערת שזה מעציב אותך אבל ביננו, יש לשמוח על הדיעות השונות. רק כך מתאפשר תהליך העשרה ולמידה אמיתי.
נמאסלי מהצביעות הנשית המזדעקת בקורבנות נוכח גילויי כנות. איך לעזאזל הבהרה חד משמעית של דרישות הופכת לזילות בכבודה של האישה החלושה וחסרת ההגנה?
לא הגיע הזמן שניקח אחריות להחלטותינו בלי להתנצל או להתחבא תחת מטריית הנשיות החלושה והנפגעת?
שוביניסטית? כן.
Malvina​(נשלטת)
Malvina​(נשלטת) • 16 ביוני 2014
מומחה לשיווק מאוד מנומס מחפש אשת שיחה שנמשכת לכסף, ולפני הכל הוא מבהיר לה ש-400 ש"ח שהוא שילם על הבאנר זו ההוצאה היחידה שהוא מוציא עליה. משהוא לא מסתתדר, אבל למה לא? לגיטימי. שיהיה בהצלחה.
פייה{O}

Re: איפה כתוב שאישה חייבת להיות פמיניסטית???

פייה{O} • 16 ביוני 2014
מוזינקה כתב/ה:
מצטערת שזה מעציב אותך אבל ביננו, יש לשמוח על הדיעות השונות. רק כך מתאפשר תהליך העשרה ולמידה אמיתי.
נמאסלי מהצביעות הנשית המזדעקת בקורבנות נוכח גילויי כנות. איך לעזאזל הבהרה חד משמעית של דרישות הופכת לזילות בכבודה של האישה החלושה וחסרת ההגנה?
לא הגיע הזמן שניקח אחריות להחלטותינו בלי להתנצל או להתחבא תחת מטריית הנשיות החלושה והנפגעת?
שוביניסטית? כן.

מותר לאישה להיות שוביניסטית כפי שמותר ליהודי להיות אנטישמי או לאדם שחור להיות גזען.
אבל מה לעשות, שנאה עצמית עצובה בעיני.

לא יודעת איפה ראית כאן צביעות נשית או נסיונות להתחבא תחת מטריית נשיות חלושה ונפגעת.
אני לא חושבת שהאדון כאן עשה פשע או מעשה נתעב במיוחד, אבל זו התממות שנגועה, כאמור, בשוביניזם ומיזוגניה, לטעון שאין כאן, בפשטות, נסיון לקנות מאהבת.
דווקא מהתנסחותו הוא עושה רושם של אדם משעשע ואינטליגנט, אבל עם זאת בבאנר המדובר הוא בחר להציג את עצמו דווקא כ׳מליונר׳.
כשלעצמי, אני לא מוצאת את זה אטרקטיבי במיוחד.
המלט

Re: איפה כתוב שאישה חייבת להיות פמיניסטית???

המלט • 16 ביוני 2014
פייה כתב/ה:
מוזינקה כתב/ה:
שוביניסטית? כן.

מותר לאישה להיות שוביניסטית כפי שמותר ליהודי להיות אנטישמי או לאדם שחור להיות גזען.
אבל מה לעשות, שנאה עצמית עצובה בעיני.

לא יודעת איפה ראית כאן צביעות נשית או נסיונות להתחבא תחת מטריית נשיות חלושה ונפגעת.
אני לא חושבת שהאדון כאן עשה פשע או מעשה נתעב במיוחד, אבל זו התממות שנגועה, כאמור, בשוביניזם ומיזוגניה, לטעון שאין כאן, בפשטות, נסיון לקנות מאהבת.
דווקא מהתנסחותו הוא עושה רושם של אדם משעשע ואינטליגנט, אבל עם זאת בבאנר המדובר הוא בחר להציג את עצמו דווקא כ׳מליונר׳.
כשלעצמי, אני לא מוצאת את זה אטרקטיבי במיוחד.

אני לא ראיתי מיזוגניה או שוביניזם בדבריה של מוזינקה: לא שנאת נשים בכלל, ולא שנאה עצמית בפרט. גם לא הבחנתי בטענה מצידה שאין כאן, בפשטות, נסיון לקנות מאהבת. אני חושב שהיא מבינה היטב - כמו כולנו - שיש כאן נסיון לקנות מאהבת. מבלי להיכנס לשאלה עד כמה נסיון כזה מתועב או שפל - ואם הוא כזה אז למה זה לא יוצא קצפנו על מי שנותן לנסיון זה באנר ענק באתר שאהוב כל כך על כולנו -- ראוי להזכיר כי אין קניה ללא מכירה; שום מיליונר לא יכול לקנות לעצמו מאהבת, אם לא תימצא לפחות אחת שתתנדב למכור את מה שחפץ הוא לקנות, ועל אחד(ת) כמה וכמה אם תימצאנה 66 כאלה. ואולי זה מה שבאה מוזינקה לומר: אל תהיו תמימים, או תמימות: אף אחת לא חייבת להציע את מרכולתה למכירה, אפילו הקונה הוא עשיר גדול.

ובוודאי שהאדון לא עשה כל ״פשע או מעשה נתעב במיוחד״, ואף לא כל פשע-לא-נתעב-במיוחד, ולמעשה, האדון לא עשה כל פשע. עם זאת, מעשהו ללא ספק נתעב בעיני אחדים, כמו בעינייך, למשל. התיעוב שלך הוא - לעניות דעתי המרודה - תוצר תרבותי מובהק של החברה בה את חיה. קראת את ׳קיצור תולדות האנושות׳ של יובל נח הררי? יש שם תובנות מאלפות על מיתוסים שאנו מספרים לעצמנו על מנת שיהיה לנו במה להאמין. זה קשור גם לזה, אבל היריעה קצרה.
המוזה
לפני 9 שנים • 17 ביוני 2014

פיה יקרה, השתגעת לגמרי? אני??? שנאה עצמית?????,

המוזה • 17 ביוני 2014
אני אישה, אני יפה, סקסית ומודעת ובאופן כללי חובבת את עצמי מאד.
הרי אם הייתי כה מתוסכלת, את באמת חושבת שהייתי מפרסמת תמונת עירום שלי בפרופיל? מאחר ואנחנו לא מכירות ערימת הכינויים שהדבקת לי גורמת לי להסיק אחת מהשתיים:
א. את אדם מאד שיפוטי
ב. אולי לא מחוברת לנשיות שלך?

וממילא כל זה לא באמת משנה כי דעתך עלי כישות וירטואלית אין בה כהוא זה להשפיע על דעתי עלי ו/או על הנושא דנן.
אז שאי דגלי גאווה אחותי למין, בשמך ולא בשם כולנו.
אני נמצאת בעולם הבדסמ מספיק זמן כדי להבין שלכל אחד ואחת מאיתנו צרכים ורצונות שונים והכל לגיטימי בגבולות ההסכמה.
מאחלת לך למצוא את השלווה בעולמך.
פייה{O}
פייה{O} • 17 ביוני 2014
המלט,
התבטאויות כגון
״נו ותאר לך מה עובר על האוזון בעקבות מגיפת צימוח פרוות שחי... זוועות!!!״
ו-״מחול מכשפות נקבי״ , ״תרדו כבר מהעץ הפמיניסטי, זה משעמם״ וכדומה
בהחלט מבטאות מיזוגניה ושוביניזם.

באשר לבאנר, כפי שכתבתי אני לא חושבת שזה נתעב במיוחד וכאמור התרשמתי שמדובר דווקא בטיפוס שנשמע חביב וכמובן שמי שמתאים לה למכור קצת סקס וזמן איכות - שתהנה (אני מקווה),
אני אישית לא הייתי מצרפת לחוג ידידיי מישהו שמתייחס לנשים כאל משהו שאפשר לקנות.
קניבל רגשות
קניבל רגשות • 17 ביוני 2014
יש נושאים שלא מדוברים מספיק בחברה שלנו, זה אחד מהם (קניית בת זוג בתמורה לפיתוי כסף). המספרים מדברים בעד עצמם, חופש הבחירה לאישה הוא גם להיות אינטרסנטית (ולא נצלנית, כי האדון יודע בדיוק מה הוא חיפש). הבעיה העיקרית היא טעות החשיבה שכל אישה צריכה לייצג את כל המגדר, בעוד שגברים מייצגים את עצמם. מה שמגוחך בכל הסיפור הוא שהיחידים שמורידים את כבודן של נשים שפנו לאדון, הן הנשים עצמן - הוא אומנם מציג נתונים וזה לא במקום, אך מביע דעה מאוד מכבדת! הוא מציג אמת, גם כשהיא משפילה... לא להיתמם, "רק אומרת מה דעתי" או "אני מכבדת אותו אבל לא מבינה..." רועש בדיוק כמו כל ביקורת רגילה. הנתונים מדברים בעד עצמם, עד כמה שזה צורם. ותאמינו לי, גם אני חושב שזאת החפצה צורמת.
המלט
המלט • 17 ביוני 2014
לראייתי, אין שום זילות, או כל מילה אחרת המכיל את האות השביעית, לרבות שוביניזם, מיזוגניה והזנייה, הכרוכה מאליה בהצעתו של המיליונר הפרוע והשובב. התגובות השונות שהוא מקבל מלמדות על השקפת עולמם של המגיבים יותר מאשר על כל דבר אחר. יש הרואים בפיתויה של אשה על ידי גבר כנתונה במערכת נוקשה של כללים שיש לקיימם ולא – אחד הוא הדין. אך טעות עקרונית היא בידם – משום שמה שמצטייר בעיניהם כמערכת כללים נוקשה אלא אינה ביטוי לאמונותיהם, ולמעשה לא ניתן לנסחם בבהירות רבה. למשל, הרבה מאלה שכועסים כעס רב על כך שגבר מציע לאשה נסיעה לחו"ל בתמורה לחברתה, על כל מה שמשתמע מכך, לא ינידו עפעף אם אותו גבר ישלם עבור ארוחה משותפת, משום שזה נתפס "ג'נטלמני" בעיניהם. מדוע לקבל מזון וחברת-גבר תמורת כסף זה בסדר, אבל לנסוע לחופשה חלומית הכוללת סקס זה לא בסדר? האם זה רק משום ההבדל בכמות הכסף? האם זה משום ההבדל בין מזון לזיון? מה בדיוק נמצא מתחת לאדמה הרועדת הזו? ברור שהנושא הזה טעון.
כשאני לעצמי, אין לי כל רתיעה מוסרית, חברתית או אחרת, מלעשות שימוש בכסף על מנת להתענג ככל יכולתי. זה מכבר הגעתי לכלל מסקנה שתכלית החיים היא העונג, והסייג היחידי הוא פגיעה באוטונומיה של האחר. לפיכך, אני מפריד הפרדה ברורה בין תעשיית המין על שירותיה הענפים, בה למיטב הבנתי אין *באמת* אוטונומיה וחופש בחירה ראוי לשמו, לבין הצעות כגון אלה של המיליונר הפרוע. אני מכיר את הטיעון שאומר שאי אפשר להפריד בין הדברים, ו"סלחנות" כלפי התנהגות כמו של המיליונר אינו אלא נסיון להפוך אותה לנורמטיבית, ועל ידי כך להכשיר את השרץ שנקרא "סחר בנשים"; מכיר, ולא מסכים עמו. דווקא טיעון כזה הופך נשים לסוג של סחורה מוחפצת, חסרות דעה משל עצמן, שתקוותן היחידה היא שהחברה תעמוד על המשמר ולא תאפשר להן לסרב – או להיעתר – להצעות שונות.
מכל מקום, פייה, העמדה שלך ברורה לחלוטין, כמו גם אמונתך העזה בערכים המציעים את עצמם מתוך הטקסט (ומתוך הסאב-טקסט) שלך, והשפעתם על הבחירות המיידיות שאת עושה, למשל של ידידים. אני מבין שכלובי הוא מחוץ לתחום, בהיותו – ע"י השכרת הבאנר - תומך ישיר לכאורה בראייה שאפשר לקנות נשים, או לכל הפחות לפתותן על ידי הצעות כספיות.
גברים​(שולט)

Re: בנוגע לבאנר ״המיליונר״ שהעליתי באתר

גברים​(שולט) • 17 ביוני 2014
קוהיבה כתב/ה:

עד כה פנו אלי 94 נשים.
66 שולטות ו-28 נשלטות.
הבאנר עלה לי 400 ש״ח.

הוצאת ארבע מאות ש"ח שלמים מה"מיליונר" שלנו ?! כלובי, אתה חתיכת אוליגרך וסוחר ממולח !