סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאבית/ סו מי טרה- ספר

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 9 שנים • 22 בינו׳ 2015
Syat Vada כתב/ה:

....

אלא שמה?
בינתיים, בעודנו מדברים, עומד לצאת משחק המחשב השלישי בסדרת משחקי התפקידים Dragon Age ("עידן הדרקון")...

כבר יצא והביקורות מהללות icon_smile.gif
amirdom​(שולט)

צ'מאו סיפור

amirdom​(שולט) • 22 בינו׳ 2015
אחד רצח את אבא שלו... בהתחלה האשימו מישהו אחד אבל בסוף החקירה תופסים את הרוצח האמיתי והוא נכנס לכלא וחוזר בתשובה

סיפור... ביג דיל.... פעם בחודש אנחנו קוראים על משהו כזה בעיתון וכל רוצח עבריין וסוטה חוזרים בתשובה בכלא.

רק מה, מדובר באחד הרומנים החשובים (והטובים ביותר) שנכתבו אי פעם - האחרים קרמזוב של דוסטוייבסקי.

ספר הוא בטח לא רק "תקציר העלילה שמופיע בצד האחורי של העטיפה, הוא עלילה שלמה, התרחשויות, צורת כתיבה, דיאלוגים, תיאורים... ועוד הרבה מאוד דברים

קראתם את הספר "סאבית" ולדעתכם הוא זבל? אז סבבה,
אבל אם לא קראתם, אז איך אפשר בכלל לשפוט אותו לפי התקציר שמופיע באתר חנות הספרים?
שלגי

Re: צ'מאו סיפור

שלגי • 22 בינו׳ 2015
amirdom כתב/ה:
אחד רצח את אבא שלו... בהתחלה האשימו מישהו אחד אבל בסוף החקירה תופסים את הרוצח האמיתי והוא נכנס לכלא וחוזר בתשובה

סיפור... ביג דיל.... פעם בחודש אנחנו קוראים על משהו כזה בעיתון וכל רוצח עבריין וסוטה חוזרים בתשובה בכלא.

רק מה, מדובר באחד הרומנים החשובים (והטובים ביותר) שנכתבו אי פעם - האחרים קרמזוב של דוסטוייבסקי.

ספר הוא בטח לא רק "תקציר העלילה שמופיע בצד האחורי של העטיפה, הוא עלילה שלמה, התרחשויות, צורת כתיבה, דיאלוגים, תיאורים... ועוד הרבה מאוד דברים

אבל אם לא קראתם, אז איך אפשר בכלל לשפוט אותו לפי התקציר שמופיע באתר חנות הספרים?

אז זהו שהתקציר של האחים קרמזוב נראה ככה:
"הרומן "האחים קרמזוב", שראה אור בשנת ,1880 חותם את יצירת חייו של פיודור מכאילוביץ' דוסטוייבסקי. אין מי שיערער על ההערכה כי "האחים קרמזוב" נמנה עם פסגת הספרות העולמית של כל הדורות, והוא הרומן הגדול ביותר של דוסטוייבסקי מבחינת היקפו והבשל ביותר מבחינת עמקותו הרעיונית - יצירת ענק עזת יצרים, בעלת עצמה סיפורית סוחפת, שעלילתה מתרחשת בשנות השבעים של המאה ה - .19 בד בבד עם העיסוק בסוגיות פילוסופיות ואתיות, מגולל דוסטוייבסקי עלילה דחוסה ועוצרת נשימה, טרגדיה רבת רבדים של שנאה, תאוה, קנאת אחים, רצח, חרטה ויאוש. בתוך המסגרת העלילתית המרתקת משולבים דיונים מטאפיסיים ותאולוגיים עם ניתוח פסיכולוגי חודר ומזהיר של טבע האדם, בעזרתו מעצב המחבר דמויות בלתי נשכחות. צבי ארד מעביר לקורא בנאמנות את רוח הפרוזה הדוסטוייבסקאית, המגולמת בשלמותה ב"האחים קרמזוב" - בתרגום חדש, מהימן ומדוייק, בעברית עשירה וברוח הזמן. ©️"
ולא כפי שתארת icon_smile.gif
וזה נכון שלעיתים יש תקציר מחורבן וספר מצויין - אבל מה לעשות, גם מהתקציר עצמו ניתן ללמוד לא מעט על הספר- בטח אם רוח הדברים היא כמו שתואר הספר הזה..
כמעט והתפתתי לומר שאני נענית לאתגר ואקרא את הספר כדי לראות מי צדק - אבל בחיי שאין לי חשק ונזכרתי שתכף יגמר לי החופש ואין באמת זמן מיותר.
אבל, אם תקרא את הספר ותגלה שהוא אכן יצירת מופת, או אפילו סתם ספר מצויין, אסמוך על מילתך ואבקש סליחה מכל לב.
amirdom​(שולט)

amirdom​(שולט) • 22 בינו׳ 2015
שלגי כתב/ה:
amirdom כתב/ה:

"הרומן "האחים קרמזוב", שראה אור בשנת ,1880 חותם את יצירת חייו של פיודור מכאילוביץ' דוסטוייבסקי. אין מי שיערער על ההערכה כי "האחים קרמזוב" נמנה עם פסגת הספרות העולמית של כל הדורות, והוא הרומן הגדול ביותר של דוסטוייבסקי מבחינת היקפו והבשל ביותר מבחינת עמקותו הרעיונית - יצירת ענק עזת יצרים, בעלת עצמה סיפורית סוחפת, שעלילתה מתרחשת בשנות השבעים של המאה ה - .19 בד בבד עם העיסוק בסוגיות פילוסופיות ואתיות, מגולל דוסטוייבסקי עלילה דחוסה ועוצרת נשימה, טרגדיה רבת רבדים של שנאה, תאוה, קנאת אחים, רצח, חרטה ויאוש. בתוך המסגרת העלילתית המרתקת משולבים דיונים מטאפיסיים ותאולוגיים עם ניתוח פסיכולוגי חודר ומזהיר של טבע האדם, בעזרתו מעצב המחבר דמויות בלתי נשכחות. צבי ארד מעביר לקורא בנאמנות את רוח הפרוזה הדוסטוייבסקאית, המגולמת בשלמותה ב"האחים קרמזוב" - בתרגום חדש, מהימן ומדוייק, בעברית עשירה וברוח הזמן. ©️"
וזה נכון שלעיתים יש תקציר מחורבן וספר מצויין - אבל מה לעשות, גם מהתקציר עצמו ניתן ללמודלא מעט על הספר- בטח אם רוח הדברים היא כמו שתואר הספר הזה..
כמעט והתפפתי לומר שאני נענית לאתגר ואקרא את הספר כדי לראות מי צדק - אבל בחיי שאין לי חשק ונזכרתי שתכף יגמר לי החופש ואין באמת זמן מיותר.
אבל, אם תקרא את הספר ותגלה שהוא אכן יצירת מופת, או אפילו סתם ספר מצויין, אסמוך על מילתך ואבקש סליחה מכל לב.

אז בעצם קבעת דעה על פי הכישורים של זה שכתב את התקציר לספר?

בחיי, חבל שההוצאה לאור לא שילמה לי עבור שעת עבודה. בלי לקרוא את הספר הייתי כותב משהו כמו מיצרות המופת של השנים האחרונות, גילוי עצמי, סערת יצרים, מיניות פורצת גבולות וכל זאת וכל זאת במשרד ניו יורקי שעל פני השטח מתנהל כמו כל המשרדים שאנו מכירים.
הכותבת הינה המועמדת כבר פעם שלישית ברצפיות לפרס XXX (שקר כלשהו ודרך אגב, כדי להיות מועמד לפרס, צריך לשלוח פקס) נובל היא לדעת מבקר הניו יורק טיימס, אחד הקולות המקוריים ביותר בספרות האמריקנית המודרנית. .. בלה בלה בלה... יצירה שתוזכר ללא כל ספק בנשימה אחת עם סיפורי דמקרון, לוליטה ויוליסס.

ד.א
זה שכתב את התקציר לאחים קרמזוב העתיק את זה מאיפה שהוא icon_smile.gif
שלגי

שלגי • 22 בינו׳ 2015
amirdom כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
amirdom כתב/ה:

וזה נכון שלעיתים יש תקציר מחורבן וספר מצויין - אבל מה לעשות, גם מהתקציר עצמו ניתן ללמודלא מעט על הספר- בטח אם רוח הדברים היא כמו שתואר הספר הזה..
כמעט והתפפתי לומר שאני נענית לאתגר ואקרא את הספר כדי לראות מי צדק - אבל בחיי שאין לי חשק ונזכרתי שתכף יגמר לי החופש ואין באמת זמן מיותר.

אז בעצם קבעת דעה על פי הכישורים של זה שכתב את התקציר לספר?

בחיי, חבל שההוצאה לאור לא שילמה לי עבור שעת עבודה. בלי לקרוא את הספר הייתי כותב משהו כמו מיצרות המופת של השנים האחרונות, גילוי עצמי, סערת יצרים, מיניות פורצת גבולות וכל זאת וכל זאת במשרד ניו יורקי שעל פני השטח מתנהל כמו כל המשרדים שאנו מכירים.
הכותבת הינה המועמדת כבר פעם שלישית ברצפיות לפרס XXX (שקר כלשהו ודרך אגב, כדי להיות מועמד לפרס, צריך לשלוח פקס) נובל היא לדעת מבקר הניו יורק טיימס, אחד הקולות המקוריים ביותר בספרות האמריקנית המודרנית. .. בלה בלה בלה... יצירה שתוזכר ללא כל ספק בנשימה אחת עם סיפורי דמקרון, לוליטה ויוליסס.

ד.א
זה שכתב את התקציר לאחים קרמזוב העתיק את זה מאיפה שהוא icon_smile.gif

אז זהו שהם ממש לא סתומים- להפך, אני בכלל לא קהל היעד של הספר ולא נראה שאתה נכלל בו icon_smile.gif
- התקציר מותאם היטב ואני בטוחה שהספר יהיה רב מכר הסטרי.

בכלל, מעניין לבדוק כמה אנשים קראו את האחים קרמזוב לעומת מספר האנשים שקראו את 50 גוונים icon_smile.gif
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 22 בינו׳ 2015
לא קראתי את 50 גוונים כי זה לא BDSM, כך שאיני יכול להשוות, אבל מהמעט שקראתי בחנות. כאן היא מגיעה מראש לראיון כאשר היא כבר יודעת מיהו ושהוא מחפש מישהי שתהיה הסאבית שלו. ממש בהתחלה היא כבר מתראיינת למשרה והוא אומר לה איך הוא אוהב את הסאביות שלו: צריכה לישון 8 שעות בלילה, לאכול מאוזן, להיות מנויה בחדר כושר, לקחת שיעורי יוגה. לאחר שהיא מסכימה, ואחרי שהוא מבקש ממנה גם לעשות בדיקות דם, הוא אומר שיש לו זמן לעשות לה מבחן בסופ"ש.

כאן מדובר בישירות, בלי ללכת סחור סחור על ההתחלה. כך שאם לא קראתם, זה ממש לא נכון לבקר את הספר.

יש הרבה ספרים בעקבות 50 גוונים ואני אפילו לא מעיף בהם מבט. כאן כבר על הכריכה רשום סאבית בלי כל מיני שמות אחרים. ישר לפנים.
Syat I Afterwind

Syat I Afterwind • 22 בינו׳ 2015
amirdom כתב/ה:

אני לא יכול לדבר בשמם של אחרים, אבל שים לב שבאף שלב לא אמרתי - ולא התכוונתי לומר - שהספר, אותו כאמור לא קראתי, אינו טוב! icon_smile.gif

הסרט Secretary, שעוסק במערכת היחסים הבדס"מית בין עורך דין שולט (ג'יימס ספיידר) ומזכירה נשלטת (מגי ג'ילניהאל), הוא אחד הסרטים האהובים עלי בכל הזמנים. לא רק שהוא אמין בעיניי באופן שממש נוגע ללבי, ולא רק שהוא נתן לי פרספקטיבה יפהפייה עליה אני ממש אסיר תודה, הוא גם נוגע בצורה חד-משמעית בכוחה העצום והמאוד מוחשי של דמותה של מגי, ובחולשתו, בספקותיו ובצרכיו של דמותו המתוסכלת של ג'יימס. אז לא רק שאני אוהב את הסרט על האיכות והנושא שלו, אני אוהב אותו על חוסר השטחיות ועל חוסר הדיכוטומיה שלו!
אז: גבר שולט, אישה נשלטת, איכות גבוהה מאוד.

אם כן הבעיה, לטעמי, היא לא בשאלת איכות הספר -
יש הרבה ספרים וסרטים על אנשים בכלא, על פשע בכלל, ועל חוזרים בתשובה,
ויש גם הרבה ספרים על אנשי חוק, על הנהגה בריאה, על דתל"שים מכל דת, ועל אנשים עם אמונה שמראש טובה להם.
אבל אין הרבה סיפורים על נשים ששולטות בגברים. בהחלט ולחלוטין לא כמו שיש על גברים ששולטים בנשים.
היי, אין הרבה סיפורים על נשים שבסך-הכל נמצאות בעמדות מפתח, ואפילו פחות על נשים ששאלת הזכות לכוחן לא עולה על הפרק. אפילו בסרט "השטן לובשת פראדה", סרט אופנה העוסק כמעט בלעדית בנשים, סרט מצוין המבוסס על דמותה האמתית (והכוחנית, והמאיימת) של אנה ווינטור*, שאלת כוחה עומד על הפרק!

הבעיה הראשית שלי, לכן, היא עם זה שאותו סיפור חוזר על עצמו, וללא הייצוג המציאותי של נשים שולטות, חכמות, חזקות ושפויות בדעתן - ורובנו כאן יודעים ויודעות שגם הן קיימות.

*Anna Wintour, העורכת הראשית של מגזין האופנה Vogue, נמצאת בעמדה זו כבר 27 שנים.
אם למישהו יש ספק, ההישג הזה נחשב כמעט בלתי אפשרי ובלתי שפוי. יש לה שליטה כמעט חסרת השוואה על כל הלבוש בעולם המערבי ומעבר לו. בלי להגזים.
המוניטין שלה רכש לה את הכינוי Nuclear Wintour (יעני, חורף גרעיני).
Syat I Afterwind
לפני 9 שנים • 23 בינו׳ 2015
Syat I Afterwind • 23 בינו׳ 2015
slave for ever כתב/ה:
חשבתי שזה פורום הבנים על הבנות ולא הבנות על הבנים.....

ככתוב בפרופילך, לא הכל זה שחור או לבן. gay.gif icon_biggrin.gif
dark innocence
לפני 9 שנים • 26 בינו׳ 2015

דעתי

dark innocence • 26 בינו׳ 2015
קראתי את הספר בעקבות הפוסט הזה... רעיונות רבים ותובנות רבות צצו והחלטתי להקדיש לזה פוסט בבלוג שלי. זוהי דעתי
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=450481&blog_id=83246