סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לאטקס

AllYouNeedIsLove
לפני 9 שנים • 8 במרץ 2015

לאטקס

AllYouNeedIsLove • 8 במרץ 2015
שלום, מי מבין בחליפות לאטקס? יש אחת עם קרע קטן, השאלה שלי היא האם זה בר-תיקון ולמי אני יכול לפנות. חבל לזרוק.
תודה
LatexKing
לפני 9 שנים • 9 במרץ 2015

תיקון גומי

LatexKing • 9 במרץ 2015
תיקון גומי (latex rubber) הוא עבודה הדורשת מיומנות לא קטנה.

אם הפריט הוא יקר או מיוחד מסיבה אחרת שקול לשלוח אותו לתיקון אצל אחד מהיצרנים המציעים שירות כזה (ליבידקס (אנגליה) לדוגמא נותנים שירות כזה למוצרים שלהם, בלקסטייל (גרמניה) שמחו לתת לנו שירות בעבר גם למוצר של חברה אחרת).
מצד שני, אם מדובר במוצר לא יקר במיוחד (קרא "סיני"), שאחרת ילך לפח, שווה ניסיון עצמי.

נקודות לתשומת לב:

1. חובה לנקות את המוצר מכל שאריות חומרים מבריקי גומי (סיליקונים למינהם), אחרת הדבק לא יתפוס. לא תמיד קל לביצוע! ניתן לשטוף בגיגית במים עם מעט סבון כלים, ואח"כ להוריד כל שארית סבון עם מים נקיים. יש כאלה (אפילו יצרנים) הממליצים במקרה של בגד עם כמויות של מבריק להכניס לתוך ציפית ולכבס במכונת כביסה בתוכנית הכי עדינה, ללא חימום כמובן, ועם טיפונת נוזל כלים (ממש מעט, בכדי לא להפוך את המכונה למפלצת קצף מהגהנום).
אם הבגד עבר תהליך כלוריזציה (chlorination) בכדי להפוך אותו לחלק ונוח ללבישה, אז חובה לחספס בזהירות את אזור התיקון עם ניר זכוכית עדין מאוד, כי הדבק לא תופס על משטח גומי שעבר את התהליך. יש הממליצים על חספוס המשטחים הפנימיים של אזור התיקון גם לגומי רגיל שלא עבר את התהליך (מוודא גם הסרת שכבת חומר שומני).
לפני ישום הדבק יש לנקות עם צמר גפן ספוג אלכוהול או בנזין רפואי (כדאי לבדוק עמידות בפינה נסתרת) בכדי להשיר כל שאריות אחרונות של שומניות.

2. סוג הדבק -
א. דבק על בסיס מים (נראה כמשחה לבנבנה עכורה, בעל ריח חזק של אמוניה) - אני מצאתי אותו זמין מחו"ל, אך ייתכן שניתן למצוא אותו אצל ספקי שטיחים מקיר לקיר, לא חיפשתי אצלם - היתרון הגדול שלו שבעת שמורחים אותו על פני השטח הוא משאיר את פני השטח חלקים ולא גורם לקרזול שלהם, דבר שמפשט מאוד את ניסיונות ההדבקה.
ב. דבק על בסיס סולוונט (ממס) - בעצם סוג של דבק מגע, ולעת מצוא ניתן להשתמש פשוט בדבק מגע רגיל, אם כי עדיף דבק יעודי לגומי, כגון אלה שמגיעים בערכות לתיקון פנימיות. הבעיה איתו הוא שברגע שמורחים על פני השטח של הגומי פני השטח מיד מתקרזלים, דבר שהופך את החיים לקשים מאוד. פתרון מוכר הוא להדביק מסקינג-טייפ (כזה מנייר, לא סלו-טייפ שיהיה בלתי ניתן להסרה אח"כ מבלי לקרוע את הגומי) על הצד החיצוני להדבקה של הגומי בכדי לעזור למנוע את הקירזול.
3. לכל משטח גומי (כמעט) יש שני צדדים - המבריק יותר הפונה לצד החיצוני של הבגד, ואחד מט, פחות חלק הפונה פנימה. כמובן שאת ההדבקה עושים בצד הפנימי.
4. בכל מקרה תצטרך פיסת גומי באותו צבע, גזורה בצורה יפה, עם שוליים חלקים, בכדי ליצור טלאי להדבקה על הקרע מהצד הפנימי- כמובן שאת הדבק מורחים גם כאן על הצד המט של הטלאי. המקור הכי טוב הוא כמובן חתיכת גומי שתקנה במיוחד למטרה - לא ממש פשוט - אם כי היום יש מוכרי EBAY, שמוכרים חתיכות קטנות במחירים סבירים. חלופה אחרת היא בגד אחר שנקרע וכבר ויתרת עליו. בעבר, לפני שנים, השתמשתי אפילו בטלאי שגזרתי מכובע ים עשוי לייטקס.

כדאי לקרוא (לדוגמא מאתר של latex-catalyst הנחמדים:
http://www.catalystlatex.com/adhesives) ולראות קליפים מהרשת
( https://www.youtube.com/watch?v=QNT-IylTNCc )
לפני שמנסים.

בהצלחה
LK
    התגובה האהובה בשרשור
AllYouNeedIsLove
לפני 9 שנים • 9 במרץ 2015
AllYouNeedIsLove • 9 במרץ 2015
תודה על התשובה הנרחבת, בהחלט אשקול תיקון עצמי, אבל לפני זה אני הייתי רוצה לברר האם יש מישהו יותר מקצועי ממני שמציע שירותי תיקון לחליפות כאלה בארץ ולא בחו"ל.. ועדיף בצפון icon_smile.gif
LatexKing
לפני 9 שנים • 13 במרץ 2015
LatexKing • 13 במרץ 2015
נראה לי שהסיכויים למצוא שירותי תיקונים לסיפולוקס באנטרטיקה גדולים יותר.

אבל בהצלחה...

LK
AllYouNeedIsLove
לפני 9 שנים • 13 במרץ 2015
AllYouNeedIsLove • 13 במרץ 2015
חח icon_smile.gif) תיארתי לעצמי שזה המצב אבל בכל זאת רציתי לעלות לפורום, אולי מישהו מכיר במקרה... תודה ושבת שלום
SIL
SIL
לפני 9 שנים • 19 במרץ 2015

יש בארץ

SIL • 19 במרץ 2015
חפש בבקשה XFX בפייסבוק והנה לך בארץ, גם ביגוד וגם הזמנות לפי מידה.
LatexKing
לפני 9 שנים • 19 במרץ 2015
LatexKing • 19 במרץ 2015
הבחור שאל על תיקוני בגדי גומי.

אין אף יצרן שמייצר בגדים כאלה בארץ, החנות שציינת בסה"כ מייבאת
בשביל אחרים בגדים מיצרן סיני
(ד"א - אף פעם לא הבנתי למה מישהו צריך בשביל זה "middle man")
ולכן גם לא יוכלו להציע שירותי תיקון מקומי.

LK
SIL
SIL
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015

טעות

SIL • 20 במרץ 2015
הם בהחלט מתקנים, המחירים שלהם שונים לחלוטין ממחירי MIDDLE MAN לכן הם בכל זאת יעילים.
אנשים לא תמיד רוצים להתעסק עם זה לבד לכן ברגע שיש אחריות על המוצר ושירות בנוגע עליו יש לזה משמעות.
מהניסיון שלי השירות שלהם הוא מעל ומעבר לממוצע בישראל כמעט בכל תחום שפגשתי.
מי שרוצה רמות גבוהות יותר אין ספק שרכישה ישירה מחו"ל היא האופציה אך גם המחיר בהתאם, מה לעשות יש לנו פטיש יקר icon_biggrin.gif
LatexKing
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015
LatexKing • 20 במרץ 2015
אחלה,
אשמח לגלות שטעיתי.
איפה הם מבצעים תיקונים? בארץ?
או שהם שולחים לסין?
SIL
SIL
לפני 9 שנים • 21 במרץ 2015

בארץ

SIL • 21 במרץ 2015