צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

בכוח המוח{Aion}
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

בכוח המוח{Aion} • 20 במרץ 2015
יש דברים שאני לא מבינה, ואחד מהם זה את התפישה של חלק ממי שמזהה את עצמו עם השמאל כאן. התפישה הזו שחלק מאנשי השמאל אוחזים בה, שהם באמת מבינים טוב יותר מכולם, ושהם עצמם טובים יותר מאנשי הימין. גם הגישה שהם רוצים לעשות למען הילידים (אנשי הימין כמובן), אבל הילידים (שוב ושוב) לא נותנים להם את המלוכה, היא מצחיקה בעיני.

אני רואה מסביבי דרכים רבות לבעוט ברעיון הדמוקרטי, אחרי המפלה הצורבת של השמאל. הרי אם תתקבל ההנחה הפשוטה, הדמוקרטית הבסיסית, כי ככל שיותר אנשים בוחרים ברעיון או אדם, גדל הסיכוי שהוא מתאים יותר, תתאיין הבכיינות המתנאשת הזו, והנסיון להעליב מגזר כל כך רחב, הטרוגני וגדול, יראה כמו שהוא: קטנוני ומטופש. ראיתי כאן מי ששם, בשם הנאורות שלו, איזה מחקר על כך שאנשים המחזיקים דעות ימניות הם בעלי מוח מפותח פחות מאנשי שמאל, והם נוטים לגזענות עקב כך. מצחיק שהמחקר עצמו מייצר מינוח חדש לרעיון הגזענות, ומייצר דה לגיטימציה לבחירות הפרט, גם לבחירות שהן לגיטימיות לחלוטין.

בפייסבוק הוקמה קבוצת "לא לתת" - קמפיין "לא לתת" שוטף את הרשת לאחר ניצחון נתניהו. גולשים מתוסכלים מכך שהשכבות החלשות הצביעו לנתניהו - וקוראים להסתגר בבועה: "אל תספרו לי על שכר מינימום, מפוטרים בדרום וילדים רעבים"

"תושבי עיירות הפיתוח, הצבעתם נתניהו? אין יותר סולידריות ותרומות."

וכן, זה צורם. לי בעיקר צורם עניין ה-תרומות. איכשהו, ההתנשאות הזו, המורמות מעם, הנסיון לחנך את הילידים על כך שלא פעלו נכון, ועכשיו הם יענשו. (:

יש עוד דברים שאני לא מבינה. אני לא מבינה איך חלק מהשמאל הנאור הזה ילחם על זכותו של פלסטינאי לחיות על פי אמונתו, ואוי ואבוי למי שינסה לפגוע בכך, אבל האנשים שלנו, יהודים, דם מדמנו, בעלי הסטוריה משותפת של אלפי שנים, הם מקור ללעג ובוז, שהופכים ל"מנשקי מזוזות" ו"משתטחים על קברים." ולא, אין בי שום רצון להמליץ למישהו להתקרב או להתרחק מהדת, לראות את החלקים היפים שבה, או המחזקים שבה. לספר על החדות והפלפול שאפשר למצוא במשפט העברי, ועל האנושיות שבו, שלמשפט הישראלי יש עוד הרבה מה לייבא משם. גם לא על העבודה החברתית העצומה שחלק ממנשקי המזוזות עושים למען הציבור שלהם. עבודה חברתית אמיתית, שיורדת לרזולוציה של משפחה נזקקת, אדם אחד בצרה.

שלא תטעו לרגע - אני רחוקה מלהיות דתיה, אני אוכלת שרצים ונוסעת בשבת, אוהבת את הסקס שלי גם במחזור, וכו'. מצד שני, אני חושבת שלייחס לאנשים מסויימים נחיתות, לזלזל בהם, בבחירות שלהם, ועל הדרך בכל החיים שלהם (ועוד מבלי להכיר את המנגנונים והיתרונות, כמו גם את החסרונות) מראה על תפישה מאוד שטוחה, מאוד יהירה, ומאוד מזוייפת. זה בסדר לרצות לקדם אג'נדה אחת על פני אחרת, לנסות לשכנע, לנסות לגבור על מנת שתקצובים יראו אחרת, אבל זה לא בסדר לנסות לבזות אדם על רקע דתו ואמונתו. זה פשוט מגיע מחוסר הבנה, מהמקום הלא נכון. זה רע שבעתיים כשאותם בזים מחזיקים במוסר כפול ככל שזה נוגע ל"אחיהם הפלסטינאים", אשר להם יש את הזכות לחיות על פי אמונתם, ויש לפעול ולהגיש בג"ץ על כל בדל נסיון לפגוע בכך. (:
הקבוצה הזו שאני מדברת עליה, מדברת על שלום. על שלום בין עמים, אבל אינה משכילה לייצר שלום בתוכנו. היא אינה מבינה ששנאה עצמית מובילה לפירוד ולא לאחדות, וכנ"ל התנשאות. מה שמצחיק שהקבוצה הזו היתה מוכנה לעשות למען הילידים אנשי הימין, מה שהם מוכנים לעשות למען הפלסטינאים. רק שהפלסטינאים מחבקים אותם לכאורה, מבקשים את עזרתם, מאפשרים להם לחוש בתחושה ההו כה ממכרת של אציל טוב לב שמוכן לעשות למען הוסלים שלו. והימנים החמומים האלה, שלא מבינים? שלא מוכנים להרכין ראש ולקבל עליהם את השלטון הטבעי הנכון והראוי? מולם לא תהיינה סולידריות ותרומות!

מה שהסוג הזה של אנשי השמאל לא מבין, שהתמיכה שלו היא לא בשמאל הפלסטינאי אלא בימין הפלסטינאי. שזה שבשלב זה פלסטינאים מרכינים ראש לכאורה מול הנאורות התומכת והתורמת הזו, לא אומר שהם לא בולעים את הכבוד שלהם עד שיצטרכו להקיא אותו. לפחות הימין רואה בהם שווים, מבין את האיום שהם מעמידים לפתחנו, מתייחסים אליהם כאל יריב שיש להתייחס ליתרונות ולחסרונות שלו, לכבד אותו - בפשטות: אני מעדיפה שילחמו בי ויראו בי אוייב ראוי, מאשר שירחמו עלי ויתנו לי משהו. אני לא היחידה. רק מהמקום הזה ניתן יהיה להגיע לפתרון אמיתי. כי כן, אפילו העם הפלסטינאי לא יבקש לו מולדת שקיבל בתרומה. כדאי להקשיב לרעיון שמסתתר מאחורי "בדם ואש נפדה את פלסטין.", הרעיון הזה לא נמצא בססמא הזו במקרה.

אני רוצה להדגיש שאני לא חושבת שזה חלק מתפישת השמאל הראויה. התפישה הראויה מדברת על רצון לחתור לשיוויון ולא על התנשאות, על חיבור ולא על פילוג. אני לא חושבת שאיש שמאל אמיתי שמחפש שינוי חברתי, יכול לבצע אותו מבחוץ, עם תחושת התנשאות ובידול. שינויים מתחילים מבפנים, כשכולם מפשילים שרוולים ומבקשים לעשות למען עתיד טוב יותר לכולם. לנו, לילדנו אחרינו, לכל אדם באשר הוא אדם. שמאל יכול להיות רעיון טוב, אפילו מאוד, כשהוא מגיע מהמקום הנכון של הלב, ומשולב עם תפישת מציאות הגיונית.
    התגובה האהובה בשרשור
שלגי
שלגי • 20 במרץ 2015
כפי שכתבתי לך בבלוג,
תרגמת למילים כתובות את מה שאני חושבת ומרגישה בימים האחרונים.
רק הייתי מוסיפה, שמהצד שמנגד, השמחה לאיד שאני רואה מהצד המנצח, ודרך הביטוי שלה, צורמת לי אף היא מאוד. הפייסבוק הוא מקום די מכוער בימים אלו.
אנחנו עם שירוץ לעזור למישהו בצרה ודקה לאחר מכן נחזור ונתפנה להשמצות הדדיות.
Madame T​(שולטת)

זה בסדר, אנחנו ניתן

Madame T​(שולטת) • 20 במרץ 2015
מתוך דף חדש שנפתח בפייס, שזו כותרתו:

הדף הוא אינו פוליטי, ואינו עוסק ב"ימין מול שמאל".
הדף קורא מכאן, להזכיר כי גם כאשר אנשים חושבים שונה מאיתנו, וגם כאשר אנו מחזיקים בדעות שונות- אין בכך בכדי לפגוע בזכותן של האוכלוסיות החלשות בחברה ושל חיילי צה"ל לקבל את מלוא תמיכתנו ללא קשר באופי הצבעתם.
לטעמנו, להיות ציוני משמעו לעזור לאחר ולעודד את התרומה החברתית והערבות ההדדית.
הדף מנוהל ע"י אנשים אינדבידואליים, ללא כל מטרות רווח, ללא כל קשר למפלגה כזו או אחרת, אלא לשם מלחמה בתופעה שהחלה עם סיום ספירת הקולות. אותה תופעה שמנסה לעשות דה-לגיטימציה ו"להעניש" את האוכלוסיות החלשות בחברה ואת חיילי צה"ל על כך שהצביעו בהתאם לצו מצפונם ולפי ההגיון הישר של כל אחד ואחד מהם.
אם אתם לא רוצים לתת- זה בסדר, אנחנו ניתן ובשמחה.
אנא שתפו את הדף, שלחו לנו תמונות שלכם בעת יוזמות עבור החברה (תמונות, סיפורים וכו') ונחזיר מעט מדרך הארץ שאבדה לנו בקמפיין הבחירות הנוראי הזה.
קיטיארה​(נשלטת){זאלוטוסים}

יותר מזה

בכוח, אני מסכימה איתך בגדול, אבל בראש הסכמטי שלי אני רואה כאן בעיה הרבה יותר חמורה.
כפי שאמרתי לידיד טוב שלי כשכתב סטאטוס בסגנון- "אתם אכלת את הלוקשים של ביבי ואתם פחדנים"-
מעבר לעובדה שאתה מכליל ציבור שלם ומתייג אותו כפחדן, אתה צריך להבין שהתגובה שלך היא לא הבעת דעה, היא סכנה לחופש הבחירה.
ואני אסביר- איך היית מרגיש אם בבחירות הבאות מישהו לא היה מצביע לליכוד רק כדי שלא ירדו עליו ויקראו לו ערס/אוכל שוקולד/פחדן?
ובאותה נשימה הקדשתי משפט הטוען לכך שזו בדיוק הסיבה לכך שהבחירות חשאיות.
ואז זה קרה...
לקחו את האזורים הבוחרים והחליטו לשפוט את הבחירה שלהם לפי הסטטיסטיקה-
התעלמו לחלוטין מכל עיקרון חשאי, כבוד לבחירה או מהעובדה שמאחורי מספר האחוזים יש אנשים בשר ודם עם מחשבות שונות ושיקולים שונים- הכלילו אותם, שפטו אותם ואז גם גזרו את דינם.
אני בכלל לא מתרעמת על הצביעות וחוסר המוסריות,
אני יותר מדי עסוקה בלפחד מהסכנה של חופש הבחירה. ההתנהלות הזאת היא סחיטה של ממש!
ואם נגיד דווקא האיומים הריקים האלה כן יהפכו נכונים, אם תושבי הדרום באמת יחושו בחוסר באמצעים עכשיו שהשמאל או הימין או X או Y לא עוזרים להם? האם בבחירות הבאות יצביעו כפי שאמרו להם בפייסבוק? למי שיתן להם תרומות?
פעולה יותר ברורה לקניית קולות יכולה רק להיות נתינת מעטפת מזומנים בקלפי.

במאמר מוסגר אכתוב שאם כבר לא בא לכם דמוקרטיה- אני חושבת שזאלו ולוטוס יכולים להיות דיקטטורים נהדרים לתפארת מדינת ישראל icon_lol.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2015
יש דיבור על כך שקמפיין "לא לתת" הוא פיקטיבי, אבל אין ספק שיש לו תומכים אמיתיים. וזה די משעשע, בהתחשב בכך שסביר להניח שרובם ככולם לא באמת תורמים משהו מיוזמתם לפריפריה הרעה שלא בוחרת כמו שצריך, אבל כולם כרובם ימשיכו לתרום לה שלא ביוזמתם, באופן עקיף, דרך הממשלה. כי גם תחת שלטון הימין, המרכז העשיר (והשמאלני) משלם את רוב המסים, והקצבאות למיניהן הולכות בעיקר לפריפריה הענייה. הם ימשיכו לתת לילידים בדיוק בגלל המדיניות הכלכלית שבה הם תומכים. מבדר משהו.

אני חושב שהשמאל בעיקר עצוב והמום עכשיו, וזה מובן. לא רק שהימין ניצח, שוב, ולא רק שביבי, הסמל לכל רע בעיני רבים, הולך להיות איתנו לעוד ארבע שנים (כלומר, שנתיים), אלא שהפעם באמת האמינו עד הרגע האחרון שיש סיכוי לשינוי והתבוסה היתה מפתיעה ובוודאי מאכזבת שבעתיים עבור מי שרצה בשינוי הזה. הרבה דברים נאמרים עכשיו מתוך כאב מוצדק, ולא בטוח מה יישאר מהם כאשר ישקע האבק.
יחד עם זאת, גישת ה"ילידים" תוביל רק לתבוסות נוספות. אם אתה מניח שיריביך הפוליטיים מצביעים כנגד האינטרס שלהם, מתוך בורות, אמוציוניוליות, אינפנטיליות או כל אי-רציונליות אחרת, לעולם לא תשכנע אותם אחרת. רק אם תיתן להם קרדיט שממש כמוך, הם מצביעים עבור מה שבראייתם משרת את האינטרס שלהם, ותנסה להבין מה האינטרס הזה ומדוע אתה לא מספק אותו למרות שנדמה לך שאתה כן, תוכל לשנות משהו.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 20 במרץ 2015
אישית אני זוכר כמה מערכות בחירות.

אני די בטוח שבמערכת הבחירות הזו נשבר משהו שאם יתוקן ייקח הרבמון זמן.

וזה אם גדול. השנאה כל כך גדולה. המירמור הוציא אנשים מאיפוס לחלוטין. תמיד ידעתי שקיימת גזענות

השנאה הפתיעה אותי בגדול. לא הייתי מוכן לה. ראיתי אנשים שהחשבתי בתור ידידים פשוט מתפרעים.

אין לי מושג כמה אנשים תורמים בודע ואומרים זה לפריפריה או משהו בסיגנון.

כל מי שרוצה להפסיק או לא להתחיל בכלל זכותו. לטעמי אין על זה עוררין.

מהיום והלאה כשאעצור לעזור לאישה להחליף גלגל אשאל למי הצביעה. ואם הצביעה לשמאל. אסע לדרכי.

כשניסע לבית של ניצול שואה לתקן נזילה או קצת צבע בבית (שיט את זה מאתמול שכחתי לשאול)

נשאל אם הצביע לשמאל נלך לדרכינו.

כשהדרום יופגז או הצפון (מבין שזה מגיע ומהר..) נגלה סולידריות רק עם מי שהצביע כמונו.

נשמע מטומטם. אין לי מה לומר על זה יותר ממטומטם.

אבל עצם זה שקמה כזו התארגנות אומרת המון. הגענו לנקודת שבר. לא רוצה להמר על איך היא תסתיים.

אבל זה שחור.
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 20 במרץ 2015
קמפיין "לא לתת" הוא בהחלט פקטיבי, המצאה של העיתונות הכתובה, גלובס ו NRG.
אתה מוזמן לבדוק מה כתבתי בפוסט האחרון שלי בבלוג כאן.

כמו כן אני מעריך שחלק לא מועט מהלייקים שם הם לייקים שנקנו בכסף.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מרץ 20, 2015 12:11 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
the rain song
the rain song • 20 במרץ 2015
ממרום שנותיי ונסיוני במערכות בחירות לרוב לשעבר
זו לא פעם ראשונה שהשמאל הובס ומייד פצח באיומי עזיבת הארץ וחלוקת שלל מחמאות למצביעי הימין.

הצ'חצ'חים של הליכוד נשכחו כבר?
תמיד היו מתנשאים וריבים וויכוחים
רק לא היה פייסבוק

בשנים האחרונות הכל מתוקשר בפייסבוק ויוצר רושם ש - וואו, הפער והשנאה גדולים מתמיד ובלה בלה בלה.

הם לא.

סתם מגזימים, כולם.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 20 במרץ 2015
רז78 כתב/ה:

כמה דברים. אני נוטה להסכים איתך שיתכן שמדובר בספין תקשורתי.
גם אם גלובס באמת הרים ספין, הוא הרים אותו לא בוואקום. יש אנשים שחושבים באופן הזה, ומשניתנה להם ההזדמנות להרים את ראשם המכוער ולהצטרף לרעיון הזה, לכאורה בחסות ההמון, יצא המרצע מן השק.

הנה דוגמה קטנה, מכתב למסעודה משדרות, ממש כאן בבלוג בכלוב -
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=456110&blog_id=46274
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 20 במרץ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
רז78 כתב/ה:

כמה דברים. אני נוטה להסכים איתך שיתכן שמדובר בספין תקשורתי.
גם אם גלובס באמת הרים ספין, הוא הרים אותו לא בוואקום. יש אנשים שחושבים באופן הזה, ומשניתנה להם ההזדמנות להרים את ראשם המכוער ולהצטרף לרעיון הזה, לכאורה בחסות ההמון, יצא המרצע מן השק.

הנה דוגמה קטנה, מכתב למסעודה משדרות, ממש כאן בבלוג בכלוב -
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=456110&blog_id=46274
\\

מסכים איתך, איך שאני רואה את זה, גלובס מצא כמה גפרורים והחליט להדליק אש בשדה קוצים.

לגבי מסעודה משדרות זהו מכתב שפורסם אתמול אחרי פתיחת הקבוצה על ידי פעיל שמאלני מוכר, http://tech.walla.co.il/item/2839144