שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

לאן נעלמה המונוגמיה אצל הרווקות?

evedon4​(נשלט)
לפני 9 שנים • 14 באפר׳ 2015
evedon4​(נשלט) • 14 באפר׳ 2015
זה שגברים ששולטים באים בדרישה דומה לא נותן לי הסבר ובטח לא לגיטימציה לא לגברים ולא לנשים.
כשמשהי מציבה את זה עוד בטרם הכרות, בכרטיס האישי למשל בכלל מעורר בי רגשות חזקים של נסיון לא כנה למפגש ואפילו של ניצול.
the rain song
the rain song • 14 באפר׳ 2015
evedon4 כתב/ה:
זה שגברים ששולטים באים בדרישה דומה לא נותן לי הסבר ובטח לא לגיטימציה לא לגברים ולא לנשים.
כשמשהי מציבה את זה עוד בטרם הכרות, בכרטיס האישי למשל בכלל מעורר בי רגשות חזקים של נסיון לא כנה למפגש ואפילו של ניצול.

אתה מדבר כאילו פוליגמיה זו המצאה חדשה וכולך בהלם שהתופעה הזאת קיימת
הסבר - כי יש אנשים שאוהבים ורוצים ויכולים כמה פרטנרים
לגיטימציה- ממי צריך לקבל אישור בדיוק?
הדת לא מאשרת (ובעבר הפוליגמיה היתה מאושרת גם על ידי הדת, כידוע) ומכאן גם שהמדינה לא מאשרת ואי אפשר להתחתן עם כמה פרטנרים אבל ככה סתם? מה הבעיה בדיוק?
סליחה שאני אומרת את זה אבל ההודעה הזאת שלך נורא שמרנית ומתחסדת בעיני
למי שלא מתאים שלא יעשה את זה. נורא פשוט

ומי שכותבת (או כותב) את זה בכרטיס שלו ומכריז על כך מראש הוא אדם כנה בעיני שמצהיר על הכוונות שלו באופן גלוי.
הלוואי וכולם היו כנים וגלויים ככה בכרטיס שלהם. תהליך הסינון היה הרבה יותר פשוט
evedon4​(נשלט)
evedon4​(נשלט) • 14 באפר׳ 2015
כנראה שלא הבנת את כוונתי.
אני לגמרי מבין קשר כזה.
מה שאני לא מצליח להבין זה למה יש שולטות או שולטים שמצפים לנאמנות מוחלטת מהנשלט/ת כשהם מצהירים שהם לא מסתפקים רק בו.
נשמע לי לא נכון ולא יכול להחזיק מעמד בחיים האמיתים לאורך זמן.
the rain song
the rain song • 14 באפר׳ 2015
evedon4 כתב/ה:
כנראה שלא הבנת את כוונתי.
אני לגמרי מבין קשר כזה.
מה שאני לא מצליח להבין זה למה יש שולטות או שולטים שמצפים לנאמנות מוחלטת מהנשלט/ת כשהם מצהירים שהם לא מסתפקים רק בו.
נשמע לי לא נכון ולא יכול להחזיק מעמד בחיים האמיתים לאורך זמן.

אני לא חושבת שהמילה "נכון" נכונה כאן. שולטים או שולטות יכולים לדרוש מה שבא להם.
אפשר לומר שלטעמך (ולטעם ודעת רבים) זה לא הוגן ולא מתאים להם אבל אין נכון או לא נכון.
לא כולם מחפשים מערכות יחסים לחיים האמיתיים.
יחסים מהסוג הזה הם בדרך כלל בשביל הריגושים ואם הבנתי נכון התחלופה בהרמונות הנ"ל דיי גבוהה אבל אולי אני טועה, לא בדקתי את הנושא לעומק.

אל תשכח שיש כאן המון אנשים נשואים שלא מחפשים תחליף לזוגיות שיש להם כבר.

בסך הכל, כפי שאמרתי בתגובה הראשונה שלי - זה עוד פרמטר שעלינו לקחת בחשבון כשאנחנו מחפשים להכיר מישהו.
עצם זה שזה קיים מוכיח שיש רצון מצד אנשים להיות בסיטואציה כזאת.
לא חייבים להסכים לכל גחמה של הצד השולט, גבר או אשה.
באתר הזה מחפשים יחסים מכל הסוגים. כל אדם ועניינו הוא.

לא כל השולטות אותו דבר, לא כל הנשלטים אותו דבר וכנ"ל במיילדום.

המונוגמיה לא נעלמה ולא מתה היא רק קצת יותר חמקמקה ונסתרת כאן
מיתוסית​(שולטת)
לפני 9 שנים • 15 באפר׳ 2015
מיתוסית​(שולטת) • 15 באפר׳ 2015
מעניין.
אני אומנם לא מחפשת שולט, אלא נשלטים ומתחלפים בלבד, אבל מעולם לא נתקלתי במצב שבו בנזוג פוטנציאלי דיבר על כך שתהיה לנו מערכת יחסים פתוחה.
מערכות היחסים הבודדות שהיו לי מהכלוב היו מונוגמיות (עם מתחלפים), אבל גם היו קצרות מאוד.
בעיניי זה לא קשור לשליטה, כי אני מחפשת קודם כל קשר זוגי שבו השליטה מהווה חלק קטן בה.
אם זוגות ונילים יכולים להיות מונוגמיים, למה לא בדסמיים?

אני כן יכולה לראות מצב שלאחר זוגיות בדסמית ארוכה נרצה לגוון בלהכניס עוד נשלט לסשנים פה ושם, אבל מדובר בגיוון ולא משהו שהוא חובה ורק לאחר שמערכת היחסים יציבה מספיק בשביל לעמוד בדבר כזה.
כשהייתי נשואה לונילי קינקי, מעט הסשנים שעשינו היו רק בינינו. מתוך הבנה לקושי שלי של חוסר סיפוק בדסמי, קיבלתי היתר במקרים מסויימים להצליף נגיד בגברים בדאנג'ן והיה אפילו ניסיון לעבד ניקיון ועוד סשן פרטי נוסף בלי פעולות מיניות קלאסיות, אבל זה לא צלח כי *לי* לא היה נוח לאהוב גבר אחד ובו זמנית לגעת בגבר אחר, במיוחד כשבנזוגי לא לידי (ולכן לא מדובר במשהו משותף).

לי היה הרושם שכששולט או שולטת מדברים על הרמון של עבדים או שפחות, מדובר בד"כ ביחסי שליטה בלבד, ללא זוגיות. הרי בבסיס שלנו אנחנו עדיין כמו ונילים ורוב הונילים מעוניינים במונוגמיה.
justme77
לפני 9 שנים • 16 באפר׳ 2015

Re: לאחר שאלה שכזו

justme77 • 16 באפר׳ 2015
High T כתב/ה:
עלה לי הזכרון של מה שנאמר בתוכנית גולשי ספות VIP האחרונה.
שם גוטליב וירון פגשו איש מיוחד בקולומביה אשר אמר להם משפט מיוחד-
"מחוייבות זה כוח על"
זה די מזעזע..נו לפחות אותי. מהיכן זה נהפך ל"כוח על"?
פעם מחוייבות היתה דבר רגיל. אתה מתחייב לזוגיות,עבודה, דרך חיים, תשלום משכנתה, גידול ילדים.
לא אכניס זאת בתור שיעמום אבל. יש הרגשה בטוחה בדבר יציב.
היום אני רואה תזיזית רבה אצל הדור הצעיר וגם אצל הדור ה"מפצה מבוגר – גרושים/ת טריים/יות" בצורה של אין מחוייבות או התחייבות מעבר להיום/עכשיו.
כאילו התנועתיות והשינוי הוא הדבר הטבעי.
ואולי השאלה באם זה מתאים לך?

לסיכום - מבחינתי גם מונוגמיה זה דבר יציב. אולי זה שלב בחיים, או רגיעה של הבנת מקומי בעולם.

ראיתי את התוכנית.
אני חושבת שהבנת את כוונתו קצת אחרת ממה שהתכוון.
נתת למשפט משמעות שונה מהעיניים שלך... ואולי זו המשמעות שלי מהעיניים שלי?
בכל מקרה, אני חושבת ש"מחוייבות זה כוח על"
כי היא מחזקת אותך. נותנת לך כוח פנימי. הנעה.
ברור שזה דבר רגיל. ואני משערת שא"כדבר רגיל" אתה מתכוון לכוח שהניע את הדור הקודם והקודם לו מבלי להיות מודע לזה.
היום אנשים הרבה יותר מודעים לעצמם, אני חושבת.
החוזק וההנעה היא זהה. אך לא כולם מזהים זאת או מסבירים זאת לעצמם.
כשאתה מחוייב למשהו (ולאו דווקא זוגיות, כפי שהוצג בתוכנית) אתה בתוך זה לגמרי ואז האמיתות יוצאות בלי חרטא. האני שלך שלם עם מה שאתה עושה ומן הסתם בגלל זה העשייה תהיה טובה ושלמה יותר.

ובהתייחסות למונוגמיה...אני בעד.
אך לא לכולם היא מתאימה ואני יכולה ומבינה את הדחפים הנוספים, הסקרנות והזמניות שלנו כאן .
אך לעניות דעתי, בעולם "החדש" שבו אנו חיים אנשים נוטים לוותר לעצמם במהירות מידי.
מיקה האחת

הזמנת אותי להגיב, אז הנה -

מיקה האחת • 16 באפר׳ 2015
שנים רבות האמנתי במונוגמיה. המוטו שלי היה ״שוק עבדים ואני, זה ממש לא״.
אני עדיין נגד הקטע של שוק עבדים, אבל לאחרונה החלטתי לקחת לי נשלט נוסף.
כמובן שיש סיבה לכך (אותה אשאיר לעצמי), אבל אישית אני יכולה לומר, שמדובר בצעד חיובי. לא רק לי, לא רק לחדש שלי, אלא ובעיקר לנשלט היותר ותיק שלי.
אני לא מנסה לעורר בו קנאה, אני סולדת מכך, אבל המהלך הזה כבר מוכיח לי שזה היה צעד טוב.

נכון שהפוך זה לא קורה (אני מתייחסת כמובן לעולם השליטה) - הנשלט שלי לא ישרת שולטת נוספת.
למה? כי כך בנויה ה״הירארכיה״ ביחסי שליטה.

מהיכרות רבת שנים שלי את עולם השליטה, תהיה בטוח שכאשר נשלט מוצא שולטת, הוא דואג להיות הכי טוב שאפשר על מנת להישאר שלה. הוא לא יעיז לקחת את הסיכון שמא היא תשחרר אותו.
slave for ever​(נשלט)

Re: הזמנת אותי להגיב, אז הנה -

slave for ever​(נשלט) • 16 באפר׳ 2015
מיקה האחת כתב/ה:

נכון שהפוך זה לא קורה (אני מתייחסת כמובן לעולם השליטה) - הנשלט שלי לא ישרת שולטת נוספת.
למה? כי כך בנויה ה״הירארכיה״ ביחסי שליטה.

בדיוק מה שאני טוען. כמו שהמלכה מצפה שאני אהיה שלה באופן בלעדי ולא אשרת עוד שולטת או יותר, כך גם אני מעוניין שאהיה העבד הבלעדי שלה.

ההיררכיה במעמדות, תהיה כמובן בתוך הקשר עצמו בין השניים.
מיקה האחת

התחושה שלך

מיקה האחת • 16 באפר׳ 2015
סובייקטיבית.
אני לא מתווכחת איתך ובוודאי לא מנסה לשכנע אותך אחרת,
הצגתי לך את דעתי והשקפתי.
המלט

Re: הזמנת אותי להגיב, אז הנה -

המלט • 16 באפר׳ 2015
מיקה האחת כתב/ה:

מהיכרות רבת שנים שלי את עולם השליטה, תהיה בטוח שכאשר נשלט מוצא שולטת, הוא דואג להיות הכי טוב שאפשר על מנת להישאר שלה. הוא לא יעיז לקחת את הסיכון שמא היא תשחרר אותו.

לא תמיד נכון.