צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

היבטים פסיכולוגיים של עונג מכאב

' ' ' '
לפני 8 שנים • 16 בספט׳ 2015

זו הנורמה עבורינו...

' ' ' ' • 16 בספט׳ 2015
אני לא מומחה לנפש האדם אבל נראה לי שיש כל כך הרבה סיבות מדוע אנשים נמשכים לכאן...
אני הגעתי לשליטה במקרה, מישהי משכה אותי פנימה ומאז אני בפנים. לא היו לי טראומות בילדות או אירועים אלימים כאלו ואחרים. ובכל זאת אני נהנה מהשליטה מאוד ולא חושב שאעזוב כל עוד אני יכול...
כמו בכל תחום יש נטיות אישיות והן מגיעות לידי ביטוי גם כאן. למרות שהתחום שאנו נמצאים בו מצוי מחוץ לנורמות המקובלות אני מרגיש שזו הנורמה עבורי ואז השאלה משנית לגמרי כיצד ומדוע אני או כל האחרים בתחום. באותה מידה אני לא עושה מחקר מדוע יש כאלו שאוהבים ספורט ואחרים לא...או כאלו שנמשכים לתחום מסויים ואחרים כלל לא שם...
בקיצור, בעיקר נראה לי שכל אחד צריך ליהנות ולעשות מה שטוב לו ולבן או בת זוגו...
DOM Perignon​(שולט)
לפני 8 שנים • 17 בספט׳ 2015

התמכרות

DOM Perignon​(שולט) • 17 בספט׳ 2015
להנאה מכאב יש כמה מקורות הן פסיכולוגיים והן פיזיולוגיים. לא אכנס בתגובה הזו לצדדים הפסיכולוגיים של הנאה מכאב. 
מהפן הפיזיולוגי בזמן שהגוף חווה כאב הוא מפריש אנדורפינים - חומרים כימיים שונים שהרכבם הכימי דומה למורפיום. כאשר מופרשת כמות גדולה מספיק של אנדורפינים אנחנו מרגישים היי שדומה מאד להיי שחווים משתמשים בסמים שהם על בסיס של אופיום. 
אנשים שחווים סטרס ברמות גבוהות פונים לעיתים להכאבה עצמית גם על ידי שריטה ו/או חתכים בעור כנראה במטרה לגרום להפרשה של אנדורפינים שיקלו את הרגשת המצוקה. הבעיה מתחילה עם ההתמכרות לאנדורפינים. כשם שמתמכרים לאופיום כך אפשר להתמכר גם לאנדורפינים, דבר שיוביל למעגל של פגיעה גופנית והכאבה עצמית כדי להשיג שחרור בעזרת סמים מתוצרת מערכת ההפרשה הפנימית של האדם עצמו.
שווה לך לשים לב אם בת זוגך אכן על מסלול ההתמכרות לאנדורפינים ואם כן אולי שווה למצוא פסיכולוג (פסיכולוג, לא פסיכיאטר!) או איש מקצוע אחר שיכול להתמודד עם הקושי שלה שמוביל אותה להתמכרות הזו. חשוב שאותו איש מקצוע יהיה חף מביקורת ושיפוט ערכי של סינדרום הפגיעה העצמית.
אני מאמין (על רקע התנסות אישית) שאהבה עם קצת שכל ישר יכולים לחולל פלאים בהתמודדות עם התמכרויות בכלל ועם התמכרות לאנדורפינים בפרט.

(אתה מוזמן, אם תרצה לשלוח לי הודעה פרטית)
softy
לפני 8 שנים • 19 בספט׳ 2015

התפיסה שלי

softy • 19 בספט׳ 2015
היא שאנחנו הופכים למאזוכיסטים מתוך חמלה והרגשת הזדהות עם ההורה שעבר התעללות מצד ההורה השני.
אנחנו גם בוחרים את בני הזוג שלנו בהתאם. בתת מודע.
אין צורך להילחם בזה אך יש לדעת לא להיגרר למצבים קיצוניים.
בהצלחה
לב זהב​(לא בעסק)
לפני 8 שנים • 19 בספט׳ 2015

סופטי

לב זהב​(לא בעסק) • 19 בספט׳ 2015
אולי זה נכון בחלק מהמקרים, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שרבים נמשכים לשליטה בלי שום אלימות בבית ההורים, גם לא מילולית.