בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליגמיה מונוגמית

דום ארוס​(שולט){הפרויקט}
לפני 8 שנים • 29 ביולי 2015

פוליגמיה מונוגמית

יצא לי לא אחת להכיר נשואים ונשואות אשר מחפשים להכיר מישהו לקשר "מונוגמי".
לי זה תמיד נראה מצחיק שמגדירים את זה כך כי בהגדרה זאת פוליגמיה כי אתה עם אישתך ובנוסף יש לך את הנשלטת שלך 
או שאומרים דברים בסגנון של אני לא בוגד כי אין לי מספר נשלטות (אבל כן יש לך אישה ...icon_smile.gif

בקיצור אני קורא לזה 
פוליגמיה מונוגמית כלומר ריבוי מערכות יחסים כך שבכל עולם יש לך רק אחת .....

אשמח אם תשתפו במחשבותיכם 

יום נפלא

Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
לפני 8 שנים • 29 ביולי 2015

נשמע לי הזוי

Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 29 ביולי 2015
כמו כן, פוליגמיה במהותה היא לא בגידה.
כל המשתתפים מודעים ומסכימים לסוג כזה של מערכת יחסים אבל בהחלט אי אפשר להגדיר אותה כמערכת יחסים מונוגמית
קושקה שלו​(נשלטת){Drizztpool}
לפני 8 שנים • 30 ביולי 2015
לא כל אדם יכול לתפקד במערכת יחסים מונוגמית, כמו גם לא כל אדם יכול להנות ממערכת יחסים פוליגמית. 
אבל כשיש לך אשה אחת ונילית וסאבית אחת מהצד - זו לא פוליגמיה, זו בגידה.
אשתך לא מספקת אותך ואתה, גם אם היא מודעת לעניין וגם אם לא, בוגד בה.
כן בוגד! כי היא לא מקבלת את החלק הזה בך, שהוא חלק חשוב ואינטימי.
אתה גם בוגד בסאבית שלך, כי היא לא יכולה באמת להשען עליך במקרה הצורך - יש לך משפחה ואתה לא יכול לבוא בליל הסדר כשרע לה באמת...
לכן כן זו בגידה כפולה מבחינתי.
אבל יש גם אנשים שזה מה שהם אוהבים ונהנים ממנו.
ואני האדם האחרון שיש לה זכות לשפוט אותם.

בכבוד רב, לובה
Blue eyed bender​(שולט)

פוליגמיה זאת פוליגמיה

Blue eyed bender​(שולט) • 30 ביולי 2015
אני מסכים שאם כל הצדדים מודעים לעיניין אין פה בגידה. ולדעתי זה אפילו הגיוני. האידיאל שמגדלים אותנו עליו של ״סול מייט״, שיש מישהי אחת בשבילי והיא תענה על כל צרכיי ורצונותי ואני על שלה נשמע לי אבסורד וזה רק מוביל אנשים להתפשרויות.
כמו שיש לי הרבה חברים ומסוגים שונים. יש חברים לבירה בערב או ג׳וינט במרפסת, יש חברים לטיולים, יש חברים מהמילואים וכ׳ו.
אז יכולה להיות לי אישה שאני אוהב ורוצה שתיהיה האם לילדיי ויכולה להיות לי אישה שאני אוהב שתיהיה כלבה לרגליי, זאת לא חייבת להיות אותה אישה. ואני לא רואה סיבה לוותר על אחד הרצונות.
יותר מהכול אני לא רואה סיבה לוותר. שבאמת אוהבים ויש אמון למה למנוע מהאדם שאוהבים להשיג את כל שהוא רוצה.
קושקה שלו​(נשלטת){Drizztpool}

פוליגמיה זאת פוליגמיה

מצד אחד דברך נכונים, מצד שני זו אכן בגידה כפולה גם כשכל הצדדים מודעים לטיב היחסים
אחרי הכל אתה מונע צד זה או אחר מכל אחת מהנשים, ולא נותן להן סיכוי להכיר אותך האמתי, כולך. 
וזו לדעתי פגיעה מסויימת באמונן של כל אחת מהן.
אבל שוב, זו רק דעתי, ואיש אינו חייב להסכים עם זה

בכבוד רב, לובה
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 30 ביולי 2015
אתה מכיר את הבדיחה עם ה.."אתה לא דג אתה חזיר"

זה בערך אותו דבר.

"מכשירים" את הבוגדנות עם מילים יפות.

הכי מצחיק..או עצוב... שיש מי שקונה את זה.
הוא​(שולט)

האם

הוא​(שולט) • 30 ביולי 2015
[quote="ludraz"]לא כל אדם יכול לתפקד במערכת יחסים מונוגמית, כמו גם לא כל אדם יכול להנות ממערכת יחסים פוליגמית. 
אבל כשיש לך אשה אחת ונילית וסאבית אחת מהצד - זו לא פוליגמיה, זו בגידה.
אשתך לא מספקת אותך ואתה, גם אם היא מודעת לעניין וגם אם לא, בוגד בה.
כן בוגד! כי היא לא מקבלת את החלק הזה בך, שהוא חלק חשוב ואינטימי.
אתה גם בוגד בסאבית שלך, כי היא לא יכולה באמת להשען עליך במקרה הצורך - יש לך משפחה ואתה לא יכול לבוא בליל הסדר כשרע לה באמת...
לכן כן זו בגידה כפולה מבחינתי.
אבל יש גם אנשים שזה מה שהם אוהבים ונהנים ממנו.
ואני האדם האחרון שיש לה זכות לשפוט אותם.

האם יתכן שאשה שאינה מקבלת או מאפשרת את צרכיו המיניים או האחרים של בן זוגה ״בוגדת״בו?
מאחר ותחום האתר אינו סריגה או מקרמה ראוי שאנשים ימנעו מלהיות ראש מחלק מוסר ,אלא אם הם זקוקים לחיזוק המוסריות שלהם בכך שיצודו מכשפות. ולומר על בחירות של הזולת ״בגידה״ ולסיים באני לא שופטת זו לא רק שפיטה זו האשמה ואת צודקת אין לך זכות וזה חסר טעם.

לא סתם נאמר אל תדון את חברך

[/quote]
kaly
לפני 8 שנים • 31 ביולי 2015
kaly • 31 ביולי 2015
האם יתכן שאשה שאינה מקבלת או מאפשרת את צרכיו המיניים או האחרים של בן זוגה ״בוגדת״בו? 

כמה פעמים שמעתי את המשפטים

" אישתי לא בקטע"
ולשאלה האם היא יודעת בכלל   "מה פתאום, נראה לך"?  
ואז לשאלה
"אז למה בחרת להתחתן עם אישה שלא מכירה את החשקים והיצרים הפנימים שלך שיכולה לקבל אותם ואותך כפי שאתה"
והתשובה
" כי היא אישה טובה/אמא טובה/אוהב אותה"

לא יכול להיות שתעשו בחירות  בחיים שלכם-שכוללים אדם נוספ ולעיתים גם ילדים ואז תחפשו איזה תת סעיפ שיתן לכם איזשהי לגיטימציה מפוקפקת לבגוד ולשקר.

בפעם המיליון-אם מישהו מרגיש שהקשר שאליו הוא התחייב- לא ממלא את צרכיו וכו'- ולא הגיע עם הבת זוג להסכם מפורש כזה או אחר-שיקום וילך!!
    התגובה האהובה בשרשור
Kalkal​(לא בעסק)
Kalkal​(לא בעסק) • 31 ביולי 2015
אז אני מבין שכל אלו שקוראים כאן לפוליגמיה או לבחור שיש לו גם אישה וגם סאבית ״בוגד״ הם כן מצאו את הנפש התאומה שלהם שמספקת את כל הצרכים שהם אי פעם רצו, רוצים וירצו נכון?

אז זהו שלא, כי אין דבר כזה. 

כל עוד עושים משהו בידיעת כל הצדדים זאת לא בגידה. אין מה לעשות, אין אחת שיכולה באמת לספק מישהו עד הסוף אלא אם כן הוא יתפשר, לא כולם מעוניינים להתפשר. 

כמובן שזה רלוונטי גם לבחורה, אין גבר שיכול לספק את כל הצרכים של הבחורה שלו אלא אם כן היא תתפשר. 

והשאלות של ״למה אשתך/חברה שלך לא בקטע?״ ״למה אתה לא בדסמי איתה?״ אז זהו שגם כאן זה לא עובד. לא כולם בדסמים, לא כולם מתחברים למה שאנחנו מתחברים. זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להתאהב בהם או לנהל איתם אחלה חיים שמלאים באושר ואהבה. הא, דרך אגב גם הסקס מצויין. 

תפסיקו לשפוט אנשים רק כי מה שהם עושים לא תואם את השקפת העולם שלכם. 

לא כולם מונוגמים, תתמודדו. 
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}

כמו שkalkal כתב

Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 31 ביולי 2015
מסכימה איתו לחלוטין.
כשכל המעורבים בדבר יודעים זאת לא בגידה.
בעלי ואני חיים בזוגיות פוליאמורית וזה עושה לנו בעיקר טוב.
לא לכולם מתאימים החיים המונוגמיים וכן, כשיש מישהי שנותנת לבעלי/השולט שלי דברים שאולי אני לא יכולה לתת או שהיא נותנת בנוסף זה עושה לי בעיקר טוב.
וזה שונה לחלוטין מבגידה, שקרים ושבירת אמון.
מאמינה בהחלט שיש אנשים שמונוגמיה עושה להם טוב ושזה מה שהם צריכים אבל גם יודעת שיש אנשים (כמו בעלי וכמוני) שלא יכולים עם מונוגמיה.
וכן, גם פוליגמיה היא לא בגידה - אם לכל המעורבים טוב וכולם יודעים הכל אז למי פאקינג אכפת? מי אמר שיש רק דרך אחת שהיא נכונה לכולם?
בסופו של יום, אם לאנשים שנמצאים בקשר טוב באותו קשר (מונוגמי, פוליגמי, פוליאמןרי ועוד) אז מה זה באמת משנה?