בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם מונוגמיה אכן חשובה?

קפיטליסט​(שולט)
לפני 8 שנים • 3 בפבר׳ 2016

האם מונוגמיה אכן חשובה?

קפיטליסט​(שולט) • 3 בפבר׳ 2016
לפני שאתן או אתם קופצים עלי, תנו לי להניח את יסודות הרעיון שמאחורי הכותרת. אנחנו נמצאים בתקופה מופלאה מבחינה טכנולוגית. פריצות הדרך שנעשות היום מתחילות להתקדם באופן שמעיד על התקרבות לסינגולריות. באם יגיעו לא, זו אינה באמת השאלה. השאלה נעוצה בפילוסופיה ובתאוריה של הדברים. ביום שבו תגיע החברה ליכולת הטכנולוגית של בניית מכונה בדמות אדם, הן במגע והן בצורה, זהו פחות או יותר יהיה סוף עידן הזוגיות. את זה אנחנו מבינים כבר היום. לגברים יהיה מאוד קל לקבל את הממשק החדש והסליקי. כזה שיוכל לדבר איתם בכל קול, בכל מבטא, בכל מימיקה וטונציה. כזה שיוכלו להתאים את גופו לפטיש שלהם. כזה וכזה וכזה. עם יכולת רכישת כמה ״מכישורים״ והדימיון הוא אין סופי. אבל בהתפוצצות הטכנולוגית שמתקיימת היום, ישנם עוד הבטים ועוד וורטיקלים שבהם מתקיימות פריצות דרך. אחד התחומים הוא הערכת תוכלת החיים. הסבירות היא שבעוד חמישים שנה, אדם שיוולד יחיה 150 שנה ואולי יותר. ביום שזה יקרה, נשים יכלו לבחור באיזה גיל הן יוכלו להיכנס להיריון. כשזה יקרה, לא יהיה גבר שיהיה טוב עבורן. אבל היכולת היותר מעניינת היא שאותן נשים יוכלו להתרבות עצמאית, ללא התערבות זרע גבר. כלומר התרבות ללא זרע המפרה ביצית, אלא התרבות של ביצית המפרה את עצמה. כשזה יקרה, לא יהיה צורך במין הגברי. למעשה הטבע יאבד עניין בצורך לזרע ולכן לא יהיה צורך במנגנון המייצר אותו, גבר. הנה לכם שלוש מהפכות העתידות להתקיים. אדם ומכונה כאחד. תוכלת חיים של מאות שנה. הפריה עצמית. אני לא מדבר עם 1000 שנה מהיום. מדובר במקסימום מאה שנה מעכשיו. האם מונוגמיה תהיה כלל חלק מהתרבות? האם אישה תרצה לחיות עם גבר 200 שנה? מונוגמיה היתה כלי שנועד להחזיק בברית ממלכות וצבאות. מונוגמיה היתה כלי שהומצא בעידן שבו האדם חי 30-35 שנה. בעידן של 150 שנה, אדם יחייה עשור או שניים עם בן זוג. האם אתם חושבים שיש מקום למונוגמיה בימינו? 
הדרך הקשה

מונוגמיה זה לאנשים צרי אופקים

הדרך הקשה • 3 בפבר׳ 2016
ברירת המחדל אמורה להיות פולי(אמור)יה.

מונוגמיה זה להיות ממוצע
בלוסום​(לא בעסק)

גאה להיות ממוצעת!

בלוסום​(לא בעסק) • 3 בפבר׳ 2016
מונוגמיה בשבילי היא צורת הזוגיות היחידה שאסכים לקבל מבן הזוג.
אין לי בעיה עם פולי - זה טוב לסטוצ או יזיזות
אבל יסנן אותך מיידית מרשימת המועמדים לקשר רציני איתי.
lutra
lutra • 3 בפבר׳ 2016
אפשר גם מונוגמיה סדרתית
krisa
krisa • 3 בפבר׳ 2016
אנחנו אכן בתקופה מופלאה לטוב ולרע. תקפה שאהבה מאבדת מערכה . תקופה קפיטליסטית בה האדם בוחן את הרווח בכל צעדיו. תקופה אם אין בוף גירויים והזדמנויות.  קורי היכביש של האינטרנט פותחים בפנינו שטחים אין סופיים של גירוי וסחפוק צרכים מיידית.  כן...בבוא היום נחיה עד 150. אם עד אז המתת חסד תהיה חוקית אני חושבת שהגיל הממוצע לא יעלה. יהיו מחלות. לא יהיה סרטן ואיידס הם יעברו מוטציות למחלות אכזריות יותר שמביאות יותר נזק מוחי. המוח יהיה איבר עדין. אם הרובוטים היו יכולים להחליף אנשים אז גם היום יש תחליף ...בובות מין בכל צבע וצורה. סרטים של מציאות וירטואלית. לא מכירה הרבה שבוחרים בזה. אני אדם  יצור חברתי המעריך אינטלגנציה רגשית ( הסיליקון במילא פחות מושך עם הזמן, כמו כל צעצוע חדש המגיע לידי בן אנוש). יש בי צורך בזוגיות. עם האחד .  אותו אחד שיהיה עבורי בעל. אב לילדי, מאהב וחברה. אותו אחד שמכיר אותי יותר טוב ממני. אותו אחד שיכול לנער אותי במילה ומצד שני להבין את מחשבותי רק במבט. אותו אחד שבדיוק כמוני מאמין באהבה. אם אי פעם אגיע לגיל מופלג צלולה...ארצה שזה יקרה רק אם ידו תהיה בידי.  נ.ב לגבי הפריה עצמית...אז כן הנשים משולות לנחש אבל זה קצת יותר רחוק מהתחזית שלך.  וכן עום יבוא וגברים יכחדו מהעולם . ועדיין אני מאמינה שבני אנוש חסרי המין יחיו בזוגיות.
Curiosity

לדעתי זה עניין אישי

Curiosity • 3 בפבר׳ 2016
כל אחד/ת ומה שמתאים לו/ה icon_smile.gif

הפריות, ביולוגיה, סטטוסים חברתיים...אבל איפה הרגש בכל הסיפור הזה? גם עכשיו יש הפריות, תרומות זרע, וכו. כשבחירת בן/בת הזוג נעשית מתוך הרגש, כל שאר הדברים לא באמת משנים. 
הוא​(שולט)

מענין

הוא​(שולט) • 3 בפבר׳ 2016
שמכל המגיבים בעלי דעה נחרצת רק אחת נשואה וגם לא בטוח שמי מהמגיבים יודעי דבר,
עברו את שבעת שנות חסד בזוגיות מונוגמית ויציבה כלשהי
או צלחו משברים קשים בה.

השאלה אינה אם היא "חשובה" אלא אם אם היא מתאימה, רלוונטית, ולמי.
ענין הטכנולוגיה והקדמה נראה לי שולי
זה יותר נוגע למבנה אישיות ועיסוק בחרדת נטישה.
    התגובה האהובה בשרשור
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 3 בפבר׳ 2016
להגיד על מישהו בעולם הBDSM שהוא צר אופקים, זה הדבר הטיפשי ביותר (בלשון המעטה) ששמעתי.

אבל נזרום איתך, אני שמח להיות צר אופקים בעניין הזה ומצפה שבת הזוג שלי גם תהיה כזאת, אחרת אני חותך את הקשר.
dror30
לפני 8 שנים • 4 בפבר׳ 2016
dror30 • 4 בפבר׳ 2016
להגיד על מישהו שמעדיף סוג של קשר כלשהו שהוא צר אופקים זאת צרות אופקים, לא קשור אם הוא בבדסמ.

הטכנולגיה לא כזה משנה גם לדעתי, אינשאללה בעתיד כל האופציות יהיו פתוחות באופן שווה, בלי שיגידו לנו איך זה צריך להיות, וכל אחד/ת יהיו בקשרים שעושים להן טוב.