צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם מונוגמיה אכן חשובה?

הוא​(שולט)
לפני 8 שנים • 8 בפבר׳ 2016

דרמה זה

הוא​(שולט) • 8 בפבר׳ 2016
הבידור החדשicon_smile.gif

אדומה אין טעם בפינת העלבויות זה "כולה" פורום.
ריין, אין "מאמץ" ואיש אינו מזיע כדי להשפיע על הדיון או על האפשרות להביע דעה.
זה קצת מגוחך בעיני שאדם יתאר בנחרצות לצורך הענין כמה כיף זה להיות אסטרונאוט . או לגדל חסה בשטחים.
יש כמה דברים בחיים שרצוי להיות בעל נסיון לפני שדנים בזה. ודאי וודאי אם אלה שאינם מונוגמיים הם לא עלינו "בוגדים"
ומזיינים  "מהצד" . זה בבחינת אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו.
אני מגיב בעיקר לגישה המתחסדת של אנשים שלא חוו מונוגמיה ומדברים בשבחה .
הרי אם מונוגמיה היתה פטנט כזה טוב , חדרי הצטים ואתרי הכרויות להמוניהם היו מיותמים.

לגבי פוליאמוריה, קיום קשר עם יותר מפרטנר אחד לא בהכרח הופך את הקשר לשטחי או למיני בלבד.
אלו קשרים עמוקים מאד שלפחות עם אחד הצדדים מקיימים הורות ומשפחתיות.
וכמו זוגיות מונוגמית יש לזה את המורכבויות והקשיים היחודיים.
אם כל העוסקים במלאכה מאושרים ומלאים ובעיקר נטולי חרדת נטישה זה עובד מעולה. win win
מג'נטה
לפני 8 שנים • 8 בפבר׳ 2016
מג'נטה • 8 בפבר׳ 2016
גם הקומונות של שנות ה- 60 לא שרדו יותר מידי בהצלחה.
up u rs​(אחרת)
לפני 8 שנים • 6 במרץ 2016

Re: מונוגמיה זה לאנשים צרי אופקים

up u rs​(אחרת) • 6 במרץ 2016
הדרך הקשה כתב/ה:
ברירת המחדל אמורה להיות פולי(אמור)יה.

מונוגמיה זה להיות ממוצע

היות והרוב המכריע (לפחות כאן) בוגדים- אם אתה רוצה להיות מיוחד ובאמת אקסטרימי- תהיה מונגמי נאמן. 
שרה בשבילך​(נשלטת){Masterblas}
לפני 8 שנים • 6 במרץ 2016
אני הייתי בזוגיות של 18 שנים. זוגיות מונוגמית לחלוטין ואני לא רואה את עצמי גם בעתיד בזוגיות שאינה מונוגמית. זה הצורך האישי שלי להיות סולנית, האחת והיחידה וכך גם הוא יהיה מבחינתי. אם נרצה לגוון, נעשה זאת ביחד כזוג.
כמובן שזה לחלוטין שלי ואני מכבדת כל צורך ורצון ששונה משלי.
נזמית לופתת
לפני 8 שנים • 28 במרץ 2016

Rethinking infidelity - a talk for anyone who has ever loved

נזמית לופתת • 28 במרץ 2016
הרצאה מרתקת שנוגעת בתפיסה שלנו את מערכות יחסים ומחויבות, ולפיכך בעלת השלכות על איך שאנחנו תופסים מונוגמיה. קטעים מתוך ההרצאה שהבאתי (אבל אני ממליצה פשוט לצפות בכל ההרצאה, הלינק מצורף מטה):
״מונוגמיה היתה בעבר, אדם אחד לכל החיים. היום, מונוגמיה היא אדם אחד בכל עת. אני מתכוונת, רבים מאיתנו בטח אומרים ש׳אנחנו מונוגמיים בכל מערכות היחסים שלנו׳. בעבר התחתנו ועשינו סקס בפעם הראשונה בחיינו. כעת אנחנו מתחתנים ומפסיקים לעשות סקס עם אחרים. העובדה היא שלמונוגמיות לא היה שום חלק באהבה. גברים הסתמכו על נאמנותן של נשים בכדי לדעת: של מי הילדים האלו? ומי יקבל את הפרות כשאמות?
 ..
.מעולם לא היה כל כך קל לבגוד, ומעולם לא היה כל כך קשה לשמור את זה בסוד (כמו היום). כשנישואין היו מוסד כלכלי, עולם הנישואין לא הציג כזה קרע פסיכולוגי. חוסר נאמנות איים בעבר על הביטחון הכלכלי שלנו. אבל כעת כשנישואין הם סידור רומנטי, חוסר נאמנות מאיים על הביטחון הרגשי שלנו. אירוני למדי, בעבר פנינו לכיוון בגידה, כי זה היה המרחב שבו חיפשנו אהבה טהורה, אבל כעת, כשאנחנו מחפשים אהבה טהורה לנישואים, בגידה למעשה הורסת את אידיאל האהבה. אנחנו מחזיקים באידיאל רומנטי, שבו אנו פונים לאדם אחד כדי למלא רשימה בלתי נגמרת של צרכים: להיות המאהב/ת הכי טוב שלי, החבר/ה הכי טוב/ה, ההורה הכי טוב/ה, איש/אשת הסוד שלי, המשלים/ה אותי רגשית, השווה לי מבחינה אינטלקטואלית. ואני בדיוק זה! אני הנבחר/ת, אני מיוחד/ת, אני לא חד פעמי/ת, אני בלתי ניתן/ת להחלפה, אני האחד/ת! חוסר נאמנות אומרת לי שאני לא ולכן זו הבגידה האולטימטיבית.
חוסר נאמנות מרסקת את האמביציה הנעלה ביותר של אהבה. אם לאורך ההיסטוריה חוסר נאמנות תמיד הכאיב, היום לעיתים מאד קרובות הוא אפילו טראומטי, מכיוון שהוא מאיים על תחושת העצמיות שלנו... זוהי הפרה של אמון, משבר של זהות עצמית. האם ניתן לבטוח בך שוב? האם ניתן לבטוח במישהו שוב לעולם?
...
 חלקכם חושבים שבגידה לא יכולה לקרות במערכות יחסים פתוחה, אבל היא כן. הדיון לגבי מונוגמיות הוא לא אותו דיון על חוסר נאמנות. העובדה היא שאפילו כשיש לנו החופש להיות בקשר עם פרטנרים מיניים נוספים, אנחנו עדיין מתפתים תחת כוחו של האסור. כך שרק אם נעשה את מה שאנחנו לא אמורים לעשות, רק אז נרגיש שאנחנו עושים את מה שאנחנו באמת רוצים לעשות.״

http://video.ted.com/talk/podcast/2015/None/EstherPerel_2015-480p.mp4
יייאא​(נשלטת)
לפני 8 שנים • 28 במרץ 2016

אהבתי את זווית ההסתכלות

יייאא​(נשלטת) • 28 במרץ 2016
אני מתעניינת בשאלה הזו גם הרבה. אהבתי את הנקודות אליהן התייחסת.
רוצה להאמין שאפשר(: כרגע חושבת שאולי לתקופה מסויימת כל עוד טוב, זה אפשרי.
לא בטוחה שתקופה כזאת יכולה להימשך כל החיים.